Против акне/пъпки по лицето 3

  • 115 861
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 128
този е за отпушване на пори: а този против белези:в описанието не са го превели добре, на крема си пише, че спомага за намаляването на петна и белези  Wink

# 46
  • Мнения: 18
Здравейте ще следя темата с интерес.
Моят проблем като цяло ми излизат понякога бели пъпки или подкожни най-често около цикъла.
Отделно имам проблем с черните точки направо няма отърване. Каквото и да използвам поизчезват и след 1 седмица пак са се напълнили порите.
Чудя се за новия гел за измиване на Биотрейд или по-точно Biotrade OXY wash. Пише че съдържа:

Млечна киселина - хидратиращо и меко почистващо действие
Чист кислород 99,9% - стимулира възстановяването и нормалния клетъчен метаболизъм
Coco glycoside - биоразградим измивен комплекс

Някой ако го е купил вече да сподели мнение. Също така към съставките дали ви се струват добре и действат ли.

# 47
  • Мнения: 23
И аз имам една огромна пъпка на челото. Бихте ли ми казали с какво да я третирам?

# 48
  • Мнения: 992
Само не я пипай. Много ми е трудно на мен, но пипнеш ли я ще стане още по-зле. Може с ихтиол 20%
да я мажеш, за да може да избие уж по-бързо. В една друга тема прочетох за мазане на подкожните пъпки с клеева тинктура. не съм пробвала, но определено ще се поправя. Ако имаш чаено дърво може да сложиш малко на пъпката. Аспиринова маска с розова вода..за това се сещам в момента.

Да не се обяснявам пак много много- лекари, процедури, изследвания,  хормони...противозачатъчни...Вече съм сигурна, че ще остарея с пъпки. а пък така да се грижа за кожата си. Sad Последните 3-4 месеца ми излизат точно такива подкожни болезнени по брадичката. Миналия месец бяха 5 наведнъж....На 33 години съм...Тоя месец преди цикъл беше по-добре.
Вече не знам как да се боря с тях. В момента съм с ефаклар дуо + през деня, а вечер с избелващия серум на Биодерма. Да ви кажа честно подобрение има и тъкмо се зарадвам, че нещата започват да се оправят и пак избие някоя пъпка. Правя си маска със зелена глина, с нийм и куркума на хималая, с мед и канела. Купих си и фдт анти-блемиш, не го ползвам редовно зимата, но лятото всеки ден. Сега пак си правя и прочистването на организма с медицинска сяра и мед.
И нищо не помага трайно и това е.  Мислех пак да правя пилинги, защото от тях бях най-доволна ама ако резултата ще е пак временен няма смисъл.

Със Скинорен трябва да се внимава. При мен нещата адски се влошиха след няколкодневно ползване. Трябва май тънък слой да се нанася, а аз изхабих половин туба за две седмици. Embarassed

Иначе маската с мед, канела и индийско орехче е страхотна. Също помага за по-бързото премахване на пъпките. Избиват по-бързо. Дори изоставих ихтиола. Прочетох в нета за нея, че помагала и за петната и я правя всеки ден. Рядко пропускам.


# 49
  • Мнения: 9 162
Мики

Каква е тази маска с мед и канела
напиши я моля  bouquet

# 50
  • Мнения: 992
За тази маска са ви необходими по 1 ч.л. от следните продукти – пчелен мед, канела и индийско орехче. Смесвате ги и хубаво разбърквате, след което намазвате лицето си. Постойте с маската около 30 минути, след което внимателно измийте с хладка вода. Тази маска е особено подходяща за раздразнена и зачервена кожа.

-   Следващото предложение е отново с пчелен мед – 2 с.л. и канела – 1 ч.л. Този път към тези продукти трябва да се добави и лимонов сок – няколко капки към останалите съставки.

Копирах го направо от сайта. Първия път стоях 10-15 минути, после половин час и като видях, че кожата ми се чувства добре си стоя по много. Зависи с какво време разполагам. Някъде пише, че е хубаво дори да се спи с това. Меда трябва да е хубав, домашен. На някои места препоръчват маската да се прави с боров мед, заради голямото съдържание на витамин Ц в него. Сдобих се и с такъв и редувам- един ден с пчелен, един ден с боров. Луда работа. Но нали в момента не работя и съм се надъхала да променя малко нещата с тия пъпки.

http://woman.-spam082-/n/maska-za-premahvane-na-belezi-ot-pupki.26935.html

# 51
  • Мнения: 18
Аз за домашните маски гледам от тук: http://zdrave-ot-usmihnatden.blogspot.com/2012/07/13.html
 И аз си правя с мед и канела, когато се сетя слагам и орехче.
Също си правя и с аспирин и мед. Аспирина успокоявал кожата и премахвал зачервяването.
Напоследък ползвам един тоник на Нивея:
 
Скрит текст:

Доста ми се поизчисти лицето от както всяка вечер понякога и сутрин си чистя лицето с него.
Също пъпките ги мажа с един стик с чаено дърво от орифлейм. Но той имам чувството,че ги кара да набират. Имах 3 пъпки и ги мажех всяка вечер и след 3-4 дена стояха само леко подути,когато ги стиснах излязаха и после след като ги намазах пак зарастнаха. Зная,че не трябва да се стискат,но не се стърпях :d

# 52
  • Мнения: 3 595
Белезите, особено пресни, лесно се премахват с олио от шипки.

# 53
  • Мнения: 976
    Моля, дайте някакви указания и пропорции за олиото от шипки!

# 54
  • София
  • Мнения: 20 045
Мари, продава се в аптеките и биомагазините.  Peace

# 55
  • Мнения: 3 595
Пропорцията зависи от марката. Първото ми беше произволно купено от био магазин, не помня марката, месеци наред го използвах. Вечер след почистване на леко влажна кожа 3-4 капки за цялото лице. Оставях да попие малко и си лягах. Сега използвам друго, но обогатено с витамини - Писала бях за него в една друга тема мисля, ако се разровите из интернет има много информация и страхотни коментари за това олио. Сега слагам 2-3 пъти седмично на цялото лице (пак влажна кожа вечер след почистване), или понякога даже само от двете страни на челото, където ми бяха пъпките и белезите. Уж помага и срещу пъпки, но аз слава-богу ги преборих за сега и не мога да дам мнение по този въпрос. Цялата ми драма с хормонални пъпки и белезите от тях се реши за около 4 месеца, след страшно лутане между продукти до октриването на правилните.

# 56
  • Мнения: 976
   Благодаря ви, дами, до този вариант още не бяхме стигнали...  bouquet

# 57
  • Мнения: 807
Искам да питам за напаряването с лайка - листа от аптека ли трябва да си купя? Трябва ли да са био? Или може просто обикновени от пакетче?

# 58
  • Мнения: 2 045
Момичета, имам един учебик по медицинска козметика - вътре няколко страници за акнето, научно обосновани. Желаете ли да кача снимки, ако на някого ще му бъде полезно?  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 3 595
Момичета, имам един учебик по медицинска козметика - вътре няколко страници за акнето, научно обосновани. Желаете ли да кача снимки, ако на някого ще му бъде полезно?  Simple Smile

Аз бих се радвала да прочета, никога не е зле да се осведоми човек на научно ниво. Мерси предварително!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт