Против акне/пъпки по лицето 3

  • 115 962
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • На зелено
  • Мнения: 655
Аз от около месец пия хиалуронова киселина на капсули /допел херц/ и витамин комплекс с цинк. Успоредно с това използвам и масло от чаено дърво. Няколко капки в кремът за лице /според указание/ и понякога, вечер, две-три капки върху лицето на проблемни участъци. Забелязвам подобрение и това ме радва Simple Smile. И трите са от Дм, ще сложа линк в скрит текст. Отделно, смятам да купя и билкови таблетки за регулиране на хормоналният баланс с екстракт от Витекс агнус кастус.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Да следя за инфо заради детето.
От няколко месеца акнето се засили-чело и гръб.
Пробвахме няколко кремчета-здраве, бочко, но не помагат.
Единствено едно лосионче, приготвено в аптека помага-мацва се върху самите пъпки и ги изгаря бързо. Но проблемът си остава, защото излизат следващите пъпки.

Смятам да я заведа при една лекарка-хомеопат, която много ѝ помогна преди години за друг проблем.
После ще пиша пак.

# 32
  • Мнения: 459
Препоръчайте ми писалка от тези, които прикриват зачервяване, пъпка и т.н.  Досега не съм ползвала такава.

# 33
  • Мнения: 2 045
В момента ползвам почистващия гел на Гарниер за отпушване на пори за мазна и проблемна кожа. Изключително добре почиства порите, можеш да ги усетиш как дишат... Има и загряващ ефект, което е още по-добре. Изчиства цялата нечистотия, като не пресушава. Ако ви се чете, тук съм писала за него.

# 34
  • Мнения: 24
Кремът на Акне Аут на мен ми помогна изключително много, но наистина много изсушава кожата.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 179
Здравейте и от мен!  Simple Smile  На 27 години съм, в пубертета не съм имала нито една пъпка, но след бременността започнах да се боря с акне. Минах през различни продукти, сега в момента използвам Акникеър и правя салицилови пилинги. Ще следя темата и ще пиша за пиша дали има резултати Simple Smile

# 36
  • Мнения: 992
и аз съм така, всичко започна с бременноста и още продължава. Детето е вече почти на 6..
Миналата зима имам 5 пилинга и 3 лазера, и аз използвах Акникеър. Временен ефект и после същото..
Била съм на всякакви изследвания на хормони, на ендокрин., на гинеколог, гастроентерелог, снимки на бял дроб, бъбреци..всичко, което се сетите и никой не откри нищо. Защо продължават да ми излизат толкова пъпки? Crossing Arms
Ползвала съм:
-Зинерит
-Акне аут лосиона
-Триакнел на Авен
-Цялата серия на Акникеър- ролер, лосион,крем и измиващ гел. Слънцезащитния крем обаче го намирам за страхотен и постоянно си го ползвам. Ролера рядко на някоя пъпка.
-Надикса и какво ли още не...нормадерм на виши и някакво кремче на биодерма, сребърна вода, скинорен..маската на талодерма, салицилов спирт с хлорнитромицин..

Сега съм на Ла рош- гел за измиване, мицеларна вода, ефаклар дуо+
Започнах да използвам и по-често розова вода, като капвам няколко капки масло от чаено дърво в нея.
Маската на хималая с нийм харесвам и я правя 2 пъти в седмицата, аспириновата маска, със зелена глина, с мед и канела. И все с пъпки и петна си ходя. Laughing
За петната съм със серума на Биодема- уайт обджектив.
Аааа взех си наскоро някакъв крем на Хималая за кожни раздразнения с цинк и разни други не лоши съставки. Някой дали го ползва? Аз не мога да го вместя с другите кремове.

# 37
  • Мнения: 6
Мога да говоря много, но ще се опитам да бъда максимално кратка. Най-важното в борбата с акнето е постоянството! Задължително е да отидете на кожен лекар, защото всеки тип кожа индивидуално се поддава на въздействието на препаратите против акне. Нещата които със сигурност ще ви помогнат и аз препоръчвам са: лайка, зелена хума, трици. През вечер правете на лицето си напаряване с лайка, около  10-15 мин, задължително на добре почистено лице. След което измиите лицето си със студена вода и нанесете маска от хума( зелена хума+вода може да се добави и сок от лимон)  или разтворете кестеновите трици с вода и обтриите лицето. И с двете маски се преседява 10-15 мин. Хубаво е след отмиване да се нанесе хидратиращ крем, но да е предмазначен за мазна и акнеична кожа!
Мога да ви кажа и екифасни кремове ако ми кажете какъв тип акне имате!  Правете маската няколко пъти и ще видите резултат!   Peace

# 38
  • Мнения: 6
Забравих дакажа много важно е да се нанася фотозащитен крем, който също е предмазначен за мазна кожа мога и да ви препоръчам такъв. Simple Smile

Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 22:08 от EkaterinaK

# 39
  • Мнения: 9 181
А правили ли сте си изследване на секрет от пъпка?
За да се види от къде е , може би кръвта е мръсна или храната която поглъщаме.

# 40
  • Мнения: 6
Да, правила съм си дори и хормонални изследвания..при мен специялно се появи в следствие на стрес, но към днешна дата лицето ми е добре Simple Smile

# 41
  • Мнения: 3 609
Здравейте, да се включа и аз с въпрос- пъпки нямам, но кожата ми е неравна, поради малки..как да кажа, като кистички, подкожни. Приличат на черна точка, но не са. Просто са под кожата. Не са червени, не изглеждат като пъпка, просто неравност по кожата, като запушени пори. Почиствам лицето си, ползвам хубава козметика, и т.н ., но няма справяне с тях. Единствено може би редовното почистване от козметик, но трудно намирам добър и когато намеря някой, който не умее да почиства добре, положението е трагично. Имах си предкрасна козметичка, но сега е в майчинство.  Ако някой знае начин за справяне с това, ще съм много благодарна!

# 42
  • Мнения: 128
Присъединявам се към вас, че и аз съм с пъпки.
Не съм си правила никакви изследвания, не съм ходила на дерматолог.
Последно ползвах на Bioderma Global и измиващия гел, но хич не съм доволна. Лицето ми все беше в гадни пъпки. Преди това ползвах Garnier Pure Aktiv и гела за измиване, добре си чувствах лицето, пъпките се обостряха преди цикъл.
Ще прочета тема назад и да реша с какво сега да я поддържам.

И аз 2 месеца го ползвах Биодерма в комплект с крема, Себиум глобул, изобщо не бях доволна. Сега взех на Уриаж крем за измиване, крем против акне и крем срещу белези и следи от стари пъпки. Разликата е от небето до земята.  Много съм доволна, но въпреки това избиват 2-3 пъпки около цикъл и това си е

# 43
  • Мнения: 6
Здравейте, да се включа и аз с въпрос- пъпки нямам, но кожата ми е неравна, поради малки..как да кажа, като кистички, подкожни. Приличат на черна точка, но не са. Просто са под кожата. Не са червени, не изглеждат като пъпка, просто неравност по кожата, като запушени пори. Почиствам лицето си, ползвам хубава козметика, и т.н ., но няма справяне с тях. Единствено може би редовното почистване от козметик, но трудно намирам добър и когато намеря някой, който не умее да почиства добре, положението е трагично. Имах си предкрасна козметичка, но сега е в майчинство.  Ако някой знае начин за справяне с това, ще съм много благодарна!


Можеш да си вземеш Скинорен от аптеката, той има лек излющваш ефект и ще подейства много добре точно на твоя проблем. Нанасяй го сутрин и вечер на добре почистено лице. През деня нанасяй крем със слънцезащитен фактор задължително Simple Smile

# 44
  • Мнения: 2 805
Сега взех на Уриаж крем за измиване, крем против акне и крем срещу белези и следи от стари пъпки. Разликата е от небето до земята.  Много съм доволна, но въпреки това избиват 2-3 пъпки около цикъл и това си е

Кой е крема срещу белези и следи?

Аз имам проблем, че преди цикъл ми избиват най-вече по брадичката подкожни пъпки? Една или две. Откачам, защото няма спасение. Идея си нямам с какво се третират подкожните, навремето си спомням, че ги мажех с Ихтиол, но това като тийн.

Общи условия

Активация на акаунт