Има-няма лято, ЯНУАРЧЕТО с усмивки е богато! (53)

  • 52 028
  • 751
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 687
ох, емили, милият сами. представям си го колко е тъжен милият, сигурно е много жален Sad
и ние трябва да тръгваме от понеделник, но нали ще я задържам. сега се чудя дали да я пускам и на откриването, нали съм ели параноята и ме е страх да не се разболее...

буби, и аз много ви се изкефих на онази снимка с тм, като за корица е!
онякога дори и да не е перфектно времето почивката си е готина и явно и при вас е било така Simple Smile

аз вчера нещо истерясах, явно започнаха да ми идват в повече всички страдания и болки. сънувах, че раждам на 13-ти и като се събудих през нощта и като се разревах. рева и не мога да се успокоя...защото до 13-ти има цяла седмица Mr. Green Mr. Green Mr. Green луда бременна работа ви казвам!

# 421
  • Мнения: 251
елч, можеш да я пуснеш за няколко дни, да видиш как ще се чувства, макар че, то дали му харесва на детето и дали се адаптира добре, може да се каже след първата седмица някъде. при някои желанието да ходят от първите дни, изчезва бързо, барзо след това. Ако пък й харесва и се чувства добре, защо да не ходи, аз гледам, че Ивайла ако няма занимание някакво или не сме навън истерясва вече или пък е пред тв ил компютър-а. За сега добре, но от тук нататък и дъждове и студ и няма как толкова време навън, а там колкото и да е, през деня се чувства добре, а и заниманията в първа група са много, танци, английски, музика, приложни и т.н. Друг е въпроса, ако не й харесва и плаче, тогава по-добре си я задръж, за да не се появи и ревност към бебето и да не се стресира допълнително.

# 422
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Елч, не помня преди време кой ми каза и по какъв повод. Защо трябва да лишаваш голямото дете от контакта с други деца и разнообразието извън семейната среда, заради бебето, заради страхове и тн. А и не мислиш ли, че твърде дълго Дара ти е до 'полата'. Не го казвам с лошо в никакъв случай. Мен тези думи ме бяха накарали да променя гледната си точка, та за това

# 423
  • Мнения: 455
адис, Сами от първия ден до последния ходеше на ясла без проблеми, никога не е плакал.
Сега е на ново място, в уж най-добрата градина, и за госпожите имахме добри отзиви. Но не знам какво  се случва.

Това за водата да е на достъпно място е много добре, иначе както е при нас е супер тъпо. Аз съм му поставила етикет с името за госпожите, иначе го облепих с много хубави лепенки с коли, за да си го познава.

Елч, да, много е жален милият. А ти миличка, дръж се още малко. Разбирам колко ти е писнало, айде дано да се появи скоро младежа и да се успокоиш.

Права е адис, че след няколко дни ходене на градина, можеш да прецениш дали ще й харесва или не. Ако не се е родило бебето дотогава, защо не я пуснеш на откриването и да прецениш какво да правиш после... Пък и нали в началото всички тръгват здрави, с изследвания и бележки, че са ОК, дано няма болести.

мрм, добре поне сте мръднали малко. Друго си е.

Бебо, браво на Вики! Хубаво сте намерили решение на проблема със спането.

Люба, откога спираш работа?

Благодаря на всички ви за подкрепата, разбирането, мненията, съветите.Обичам ви много!

# 424
  • София
  • Мнения: 311
Елч, аз пък не бих я пуснала. Само да се притесняваш дали ще хване вирус или не. Пък и не мисля, че първият ден на градина е празник за децата. Това с уговорка, че Михаела си седя вкъщи до 4+ години и и личи.

# 425
  • София
  • Мнения: 598
Емили, много тъжно ми стана за Сами. Милото дете! Аз бих говорила с госпожите, а ако няма ефект - с директорката. Имаш ли вариант за преместване? Нищо чудно да не му харесва персонала и да не се чувства добре там.
Диана например е много злопаметна, помни с години. Някой ако й направи забележка накриво или остави у нея лошо впечатление, и край. Така се отрече от две от лелите и не иска да чуе за тях, лоши били. Едната й се беше скарала (вероятно с право), а другата не й дава да внася играчки. И вече говори само за другите две.

За водата те разбирам - в нашата градина преди даваха на децата вода след всяко хранене, а сега има нови медсестри и им наливат само ако детето си поиска. А моето според мен с дни не си иска, притеснява се изглежда. Често я инструктирам да си иска, но едва ли го прави. Успокоявам се с това, че им дават чай, айран, мляко, супи, таратор, все пак са си течности.

Момичета, аз така и не разбрах кои са двете мами, които се похвалиха във фейса - едната, че е родила, а другата - че е бременна. Но ако четат тук - честито!

# 426
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Привет и от мен  Hug

Еми много ми е мъчно за Сами,стискам палци да мине бързо този период  Hug И моя съвет е да поговориш с госпожите,нека разберат,че той не се чувства добре и да му обръщат повече внимание.Някои деца страдат повече като тръгнат на градина и смятам,че госпожите са длъжни да общуват повече с тях,а не да ги оставят да страдат сами

Буби и ние минахме през Кърджали,пътя беше ужасен.Добре,че спряхме да разгледаме Перперикон и Нели се измори доволно и не мрънка по време на пътя

Елч ако знаеш как ме връщаш във времето.Преди 12г по това време и аз бях в очакване да се роди Таня.Стискам палци да идва скоро деня на срещата с малкия бонбон  Hug

Иначе Нели вече се омъжи за баща си  Grinning на 23.08 мой първи братовчед се ожени и тя беше малката булка.Така се беше притеснила,че баща и закъснява и нямало на кого да каже "Да"  Grinning


мен ме е хванала една ужасна хрема,имам чувството,че лицето ми ще се отлепи като се наведа  Sad

Последна редакция: вт, 09 сеп 2014, 12:18 от tuty1

# 427
  • Мнения: 205
При нас също има драма с градината. Мартин от пролетта всяка сутрин реве. И това започна след като ми разказа една случка в градината и направих коментар във фейсбук групата ни. Тогава масово майките му нападнаха,  само една майка споделяше същите притеснения като. Слез този случай Мартин започна да плаче всяка сутрин, питам го дали го бият и наказват, не ми отговаря. И вчера една майка ми писа, че има подозрения, че едната г-жа малтретира децата. А другата госпожа си е подала молба за напускане- тя беше млада и аз го очаквах. С една дума искам да кажа, че в бг градините работят не дотам нормални хора и за мен всичко е възможно. Не знам защо не се слагат камери в групите. Аз обмислям да сложа някой път микрофонче на Мартин. Пиша през тел. Сори за грешките

# 428
  • Мнения: 1 687
люба, извинявай, но постът ти ме обиди и то сериозно, защото съм доста далеч от това да държа дара до полата си (нито пък го правя, но това е една друга тема).

исках дара да тръгне на ясла още на година и половина, но не беше приета, ако си спомняш и също ако си спомняш аз отказах да дам рушвет или да я пиша болна, защото смятам, че така е редно. а ако беше чела това, което съм писала само преди няколко страници щеше да знаеш, че резервите ми за пускането на детска градина сега са свързани само и единствено с болестите, които ще носи на едно новородено, на което всеки месец ще му се бият ваксини, което, както знаем, е напълно противопоказно, когато в семейстовото има болни.

абсолютно не се съмнявам, че дара е готова за детска градина или че няма да иска да ходи. напротив. и въпреки това скоро ще имам и второ дете, за което да мисля и не смятам, че е редно да рискувам здравето (а според някои изследвания и живота) на бебето за сметка на другото си дете. да не говорим, че смятам да я отложа за около месец, който определено не смятам, че ще се отрази фатално на менталното й развитие. Wink

# 429
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Елч, не съм искала да те обидя в никакъв случай и те разбирам отлично, зная, че се страхуваш от болести и знам, че Дара много иска да ходи на градина.
И точно заради това й огромно желание смятам, че е нечестно спрямо нея. Ще видиш колко отстъпки ще се налага на Дара от тук насетне да прави заради бебето и то само защото е по-голямата.
Елч, всяко нещо, което казвам е чистосърдечно и не с цел да те обидя, а да обмислиш от всички страни проблема и естествено ти ще решиш как да постъпиш и знам, че ще ти е трудно

Еми, за сега смятам 7.10 да ми е последен ден

# 430
  • Мнения: 205
Елч, без да искам да ставам адвокат на никой и да се отпочва спор, впрягаш се излишно. Със сигурност Люба не е искала да те засегне, просто не и е в стила.Ти споделяш притесненията си и очакваш да чуеш различни гледни точки. Нейната е да не му мислиш толкова. Моята е да си я държиш вкъщи, но аз съм майка на виден кекавец и моя опит е друг. При това аз нямам 2 деца и не знам как би било с 2 деца вкъщи. Люба гледа 3 деца, сигурно има нещо предвид като ти дава такъв съвет. Всеки стреля от неговия си опит. Освен това ти прекара тежка бременост, най-вече от психологическа гл. Точка. Няма ли да е по-спокойно за теб да си само с бебето. Дара ще има нейния си свят, другарчета, емоции. А боледуванията тях не мож ги избегна. Можеш да ги поограничиш може би. Мисля, че си вече много преуморена и ти е време да раждаш, така ще ти отпаднат тревогите и ще можеш да помислиш по др въпроси. При това трябва да пробваш да видиш как ще тръгнат нещата с градината, то едно мислим на практика друго става
By the way твърде много обмисляш всичко имам чуството и това ти създава някакви напрежения. Ще каже човек че си зодия дева Grinning
 

# 431
  • Мнения: 748
Аууу Нелката е разкошна. Тути, оздравявай  Hug

И Дария мрънкаше цялата година, че не иска да ходи, но само докато влезе в градината. Аз съм много доволна от персонала, при нея драмите са други. Че някой си не искал да играе с нея, а играел с друга, че друг и взел играчката и т.н.
Ние събираме по 2 лв на месец за вода и еднократни чашки. Децата си наливат от машината сами, когато пожелаят. Няколко месеца не искаше нищо да разказва за градината. Първото нещо, което разказа сама беше, че госпожата всеки път казвала "като се изпие водата, чашата се смачква и се пуска в коша"

Еми, дано Сами свикне скоро. На нас ни става мъчно като четем, представям си на теб какво ти е  Hug

Елч, точно преди да родя Буби разказваше как Зори много лесно приела Митачето, а аз си мислех, че при нас ще са големи драми. Но се оказа, че всичко е било само в моята глава. Искрено ти желая леко раждане и бърза адаптация.
А за градината е ясно, че Люба не искаше да те обиди. Факт е обаче, че няма оттърваване от болестите. Дария изпи първия си антибиотик на две години и нещо, а бебето за 14 месеца е пил 10! пъти антибиотик. Обикновено се заразява от Дария, тя пък се скъса да боледува и повечето пъти не беше от градината.

# 432
  • Мнения: 455
Благодаря ви, момичета!

Мохита, къде ли да го преместя, как да съм сигурна, че там няма да е същото, или пък по-зле...Прави сте, че трябва да споделим с госпожите наблюденията си от поведението на детето, пък дано нещо се промени.
И Сами не обича да му се карат / то кой ли обича/, ама той е един чувствителен, и явно му става мъчно, защото снощи все това повтаряше, че лелите се карат...

Тути, прекрасна е малката ти булка. Благодаря ти, че ни я показа тук, че като нямам ФБ и вече не мога да ви виждам.

Коя мама е родила, и коя е бременна?

А определено мога да кажа, че дали едно дете ще е лепнато от полата на майка си, не зависи от това дали е постоянно с нея...Марина израсна с мен и майка ми, не е ходила нито на ясла, нито на градина, социализира се много лесно в предучилищната, и никога не е била залепена за мен, не е плакала за мен, дели се без проблем от мен. Характер е.

Сами расте и с баща си и с мен. Ходи на ясла, сега на градина. Но плаче за мен, постоянно се гушка, целува ме, трудно му е като се разделяме, по-свит е, срамежлив...И това е характер.

Рали, това с микрофона как ми се иска да го направя, ама като вземат да ги събличат...?
А това което разказваш е направо нечовешко.

Такива дето се отнасят грубо с деца, с камъни бих ги замеряла. Отношението към децата ми е много болна тема.




# 433
  • Мнения: 205
И аз не зам къде би могло да се закрепи. Имам познат който ми пусна тая муха. Аз още в яслата исках да го направя защото Марти твърдеше, че едната госпожа ги бие. И аз ако разбера че някой ми бие детето..... не знам. Сигурно ще изперкам. Мойто дете мога да си го бия само аз Grinning а за залепналите деца- наистина е до характер.
Между другото колко дни болнични плащаше нои преди да иска лкк

Родила е Меги от Варна, която много отавна не влиза тук, а кой е бременен не знам. Последно писа Адис

Последна редакция: вт, 09 сеп 2014, 15:41 от KakaRala

# 434
  • София
  • Мнения: 598

Между другото колко дни болнични плащаше нои преди да иска лкк
Mисля, че е до 2 седмици.

Емили, имат ли в градината ви още една група за същата възраст? Може да разпиташ там как е персоналът. Мен са ме местили навремето в по-голямата група, защото лелите бяха кофти. Сестра ми първия срок на първи клас си смени училището, понеже госпожата беше доста невротична и я стресираше. И двата пъти след смяната нещата тръгнаха като по вода, има си значение. Някои деца са по-притеснителни. Може да не се карат точно на него, но да го е страх да не му се скарат като на другите деца.

Общи условия

Активация на акаунт