Има-няма лято, ЯНУАРЧЕТО с усмивки е богато! (53)

  • 51 935
  • 751
  •   2
Отговори
# 630
  • sofia
  • Мнения: 4 296
И с Бг пенсия щяха мъжете ни не на едно, а на две места да работят Simple Smile

# 631
  • Мнения: 369
Хаха знам го аз, но е до 30 годишна възраст ако имаш над 3 деца. Аз съм на 29 и трябва да съм с близнаци, че да стане хаха.

# 632
  • Мнения: 251
Хаха, мамо зайке, ти си девичка нали, имате време да опитате  Laughing

марияп, разбира се, че не сме те забравили  Hug

амнезия, те вторите са опасни, пък за третите незнам  Simple Smile

момичета, аз нещо много се афектирах днес, смятам че образователната ни система отива все по-надолу за съжаление. марти тази година не ходи на занималня, миналата година госпожата му от занималнята, за да не проверява на всяко дете отделно тетрадката, им казваше директно готовите отговори и решения съответно  ooooh! виждам, как едва ли не е необходимо да влизаме в ролята на учители, за да може детето, да покрие учебния материал. Далече съм от мисълта, че ние трябва да оставим всичко в ръцете на училище, но все пак, основната роля е на учителя мисля...А, да не говорим, че едни работещи родители, нямат възможност, а и не е редно всяка вечер, когато и децата са уморени да проверяват случващото се в у-ще, после човек се чуди, как е възможно да има толкова неграмотни млади хора...

# 633
  • София
  • Мнения: 598
марти тази година не ходи на занималня, миналата година госпожата му от занималнята, за да не проверява на всяко дете отделно тетрадката, им казваше директно готовите отговори и решения съответно  ooooh! виждам, как едва ли не е необходимо да влизаме в ролята на учители, за да може детето, да покрие учебния материал. Далече съм от мисълта, че ние трябва да оставим всичко в ръцете на училище, но все пак, основната роля е на учителя мисля...А, да не говорим, че едни работещи родители, нямат възможност, а и не е редно всяка вечер, когато и децата са уморени да проверяват случващото се в у-ще, после човек се чуди, как е възможно да има толкова неграмотни млади хора...

адис, удиви ме твоят пост! как така им диктува готови отговори??? ужас!

Иначе съм абсолютно съгласна с теб, че ролята на родителя не е да пише домашни и да учи заедно с детето. Убедена съм, че това дори травмира детето, демотивира го. С мен никой никога не е учил и не са ми проверявали домашните и никога не съм имала проблеми в училище.

# 634
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Зависи много от детето. Ако е свито мисля задължително с родителите трябва да учи някои неща. Ирен, когато не разбира я е срам да пита и така си остава ако не уча с нея. Просто я е срам. А се оказа, че има най-добър резултат по англ. ез в целия клас на изходното ниво. А г-жата ми се обади специално да я поощряваме, защото, когато я вдигат мълчи все едно не знае от срам, а резултата говори

# 635
  • Мнения: 455
адис, споделям мнението ти. Минала съм един път през тази система с Марина, и имам десетки потресаващи примера за безумия, но темата е обширнаи няма да задълбавам. Най-много се изумявам, че има начални учители с ужасна грамотност-та те допускат елементарни правописни грешки, а ще учат деца.
Люба, права си за по-свитите деца, аз съм била от тях. С мен обаче никой не е учил, не се е налагало. А аз учех с Марина до 5-ти клас, а тя не е от свитите.Винаги е била отлична ученичка, но смело твърдя- с моя и на майка ми помощ като малка.От 6-ти клас се оправя сама, но пък с помощта на частни уроци.

# 636
  • Мнения: 192
Здравейте Hug

Адис - въобще не се учудвам, че така процедират в държавните занимални,мои познати споделят абсолютно същото Peace Сигурно някъде има и изключения - в никакъв случай не слагам всички учители от занималните под общ знаменател Naughty Но за съжаление - това ни е релността Confused Али не ходи на занималня по простата причина,че баба й може да я взима от у-ще и да стои в къщи с нея. Установила съм следното - след лятната ваканция - забравени неща много. Всяка вечер сядам и проверявам домашни, това което не ми хареса като правопис, или допуснати грешки /в повечето случаи от невнимание,защото бърза да си напише,за да играе/ късам листата от тетрадките и следва препис. За следващия ден - давам допълнително по моя преценка упражнения. Резултата си пролича още тази седмица Peace За съжаление - няма ли допълнително занимания и контрол в къщи - резултатите са равни на 0.

 Hug

# 637
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Привет и от мен  Hug

Днес Таня става на 12г. искам да ви почерпя за нейно здраве

# 638
  • Мнения: 455
Тути, Честит 12-ти Рожден Ден на прекрасната Таня!  Heart Eyes
От сърце й желая много здраве, успехи, късмет и сбъднати мечти. Много да ви радват двете с Нели! Hug
Разбира се,че не трябва да се слагат под един знаменател всички учители, в никакъв случай не искам да обидя свестните. То си е така за всяка професия-както има свестни, така има и нехайни.

# 639
  • София
  • Мнения: 412
Тути, да ви е жива и здрава Таня и да е много щастлива!

И с мен никога не са учили, а и аз бях доста срамежлива, но между системата тогава и сега няма допирна точка. За жалост нещата не са в полза на сегашното образование...

# 640
  • Мнения: 496
Тути, да ти е жива и здрава Таничка! Да расте много щастлива, а вие да се радвате с нея! Искам само да ти кажа, че много ти се радвам на кулинарните произведения на изкуството. Наистина имаш талант и това си е!  Hug

Момичета, въпреки че още сме далеч от неволите на учениците, чета ви и се чудя как се стигна чак дотам с това нашето образование... Онзи ден с един приятел обсъждахме същото, големият му син е кандидат гимназист. Та и той ми разказваше, че те и по принцип без странична помощ трудно се справят в училище, камо ли за изпитите.  ooooh!

# 641
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Тути, много щастие желая на Таня, здраве и късмет

# 642
  • Мнения: 748
Честит рожден ден на Таня! Да е здрава и късметлийка!

Елч, изписаха ли ви? Как сте?

# 643
  • Мнения: 251
Тути, да ви е жива и здрава Таня, много късмет й желая!   bouquet

# 644
  • Мнения: 183
Тути здраве и късмет на Таня.

Нощни къде се изгуби?

Общи условия

Активация на акаунт