Отговори
  • Мнения: 6
Разделяли ли сте се с бебетата си до първата им годинка за повече от 1 ден?Кога и за колко време и как се отрази на вас и на тях?

# 1
  • Мнения: 15 023
Аз не. До първата годинка се разделяхме само за работното ми време и то след 10-тия месец. Всчико зависи от нагласата на родителя и това до колко детето е свикнало с други хора. На някои деца изобщо не им се отразява негативно, други плачат по много.

# 2
  • Мнения: X
Не, защото кърмех. Иначе синът ми въобще не отразяваше, че отсъствам, никога не е плакал за мен до ден-днешен.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да и с двете, веднага щом можех, а това беше след като спрях да кърмя.
Чувствах се добре, бебетата - също.

# 4
  • Мнения: 8 938
Не, до три години и половина.
ДО две и половина кърмех и беше немислимо.
Не че после ми беше мислимо, много ми беше мъчно, всеки ден плаках и тя е плакала. Две седмици.
След това миналата година на 5 и половина, пак за две седмици, идеята беше да седи месец, но като отидох да я видя на втората седмица и тя си тръгна с мен.
Тази година ѝ е за трети път, вече седмица и половина, нещата са много по-различни. Тя е пораснала, явно и аз.  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 478
Да! Първият път малкият беше на около 7 месеца - ние бяхме на сватба. Той не се беше сетил за мен, но на майка ми й беше дошло нанагорно - колички, памперси, АМ, пюрета и т.н  Simple Smile.
След това започнахме сравнително често да го оставяме за по един уикенд при майка ми или при свекърва ми - никога не е имал проблеми с адаптацията, защото е свикнал с тях от съвсем малко бебе.
С големия бяхме неотлъчни първата година и го отчетох като грешка - около 1,5 г.  оставянето при баби, за да излезем някъде, беше изпитание за всички. Чак към 2 год. свикна, въпреки че ходи на ясла от около 1,3 г.
Така реших докато малкия е бебе, задължително да се ходи в събота при едната баба, в неделя при другата и сега там си се чувства като у дома - изобщо не ни отразява кога идваме, кога си тръгваме Simple Smile.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 476
С голямата, била е на около 9 месеца, вече захранена.
Оженихме се и отидохме на сватбена почивка за 10 дни.
Нищо не усети детето, на нас ни се отрази прекрасно.

Малкия го кърмих по-дълго. Още не сме се разделяли за повече от цял ден.
Ходи на ясла, но вечер си е с нас винаги.

# 7
  • Мнения: 14 489
Да, когато дъщеря ми беше на 4 месеца. Вече бях спряла да кърмя, ходихме веднъж на сватба за 2 дни в друг град, а после и на море за седмица. Нямаше никакъв проблем.

# 8
  • Мнения: 6
Колко пъти се разделихте и  за колко дни? Аз се разделих с моето за 8 дни,когато то беше на 6 месеца и за 12 дни,когато беше на 10 месеца. Мислите ли,че това е много?

# 9
  • Мнения: 76
Досега не съм, няма и стане да го оставя до годинката, че и след това. Кърмя, осен това имаме проблем с будения през нощта и без кърмене не заспива.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 529
Да. Оставих сина си на 4м. Гледаше го свекърва ми,аз учех на 60 км от мястото ,където бе бебето. Виждах го всяка седмица и така до 2г. му възраст,когато се дипломирах.

# 11
  • Мнения: 2 757
Не. Изчаках дъщеря ми да стане на година и половина и чак тогава я оставих за един уикенд (от събота сутринта до неделя следобед) у свекърва ми.

# 12
  • Мнения: 911
6-7 пъти съм се разделяла със Светли за по 2часа, като през това време е гледан от таткото.

# 13
  • Мнения: 4 761
Не съм - нямам тази възможност, но ако я имам, не бих се поколебала да я използвам.

Разделяме се само през деня - аз на работа, той на ясла. Когато се върнах на работа, беше на четири месеца и половина и не е плакал. Тръгна на ясла на 6 месеца, пак не е плакал. От една седмица обаче явно започна да се осъзнава и в яслата се опитва да плаче сутрин, но в повечето случаи учителките го успокояват още преди да е заронил крокодилските сълзи  Laughing.

Според мен разделите се отразяват добре и на майката, и на детето.

# 14
  • София
  • Мнения: 679
Не, докато я кърмех беше невъзможно, а и не желеаех. За първи път се разделихме за 11 дни, когато беше на 1 год. и 8 месеца и за мен беше голяма мъка, направо се поболях, а бях на пътешествие по Европата, на нея раздялата не се отрази особено ...

Общи условия

Активация на акаунт