Елоком за подсичане

  • 8 444
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 130
Не знам дали тук мога да попитам, но възможно ли е след кортикостероиден крем да се получи изтъняване и пожълтяване на областта на кожата, където е прилаган? И ако да - с какво да се маже за да се възстанови?
Възможно е. Консултирай се с лекар, за да не стане по-лошо ако нанесеш произволен крем. Успех!

# 16
  • Мнения: 304
Попринцип се посъветвах с консултант в аптека и след като казах кортикостероид препоръча Епитилиал А.Н крем на А-дерма с овес за възстановяване, дано помогне. Не съм никак доволна от дерматоложката ми - след всяко нещо от нея, става по - зле. Иначе благодаря за бързия отговор!

# 17
  • Мнения: 2 052
Елоком е кортикостероиден крем и не бих го ползвала при подсичане. Ползвала съм го на 6-7м., но дъщеря ми е с атопичен дерматит и положението беше доста сериозно...

# 18
  • Мнения: 10
ние използвахме Елоком,бебо е на 1 г.,но ни го изписа педиатъра,т.к. малкият имаше екзема на дупето.За 2 дни се оправи. Не трябва да и слагаш памперс,след като я намажеш

# 19
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
На моята дъщеря бяха изписали Клотримазол. Оказа се,че в състоянието, в което беше, кремовете с цинк не й влияеха добре. Но в близост до нас има аптека ,където ми предложиха крем за подсичане, приготвен от тях без цинк. Имаше ефект след 2 намазвания, така на практика си спестих лекарството.

Иначе всички кортикостероидни кремове сме ги ползвали с баткото, който беше с атопичен дерматит и там се стигаше до много тежки моменти. ooooh! Но определено ,ако има вариант да се избегнат е добре да се направи. Така или иначе нямат особено лечение, по-скоро потискат обривите.

# 20
  • Мнения: 2 156
Кремът, който ти приготвиха в аптеката, беше ли един кафеникав... сещам се сега, че и при нас на изписвали такъв. Педиатърката беше написала в рецептата как да се приготви, и го направиха в аптека. Беше ефективно, но недостатъкът му е, че няма голяма трайност и при нужда трябва да се поръчва и приготвя наново

# 21
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Кремът, който ти приготвиха в аптеката, беше ли един кафеникав... сещам се сега, че и при нас на изписвали такъв. Педиатърката беше написала в рецептата как да се приготви, и го направиха в аптека. Беше ефективно, но недостатъкът му е, че няма голяма трайност и при нужда трябва да се поръчва и приготвя наново
Не. Напълно бял. В него има съставки като ланолин, вит.Д и др. Трайността му е 1м., но от аптеката казаха,че може да се ползва без притеснения до 6м.

# 22
  • Мнения: 1
На моята дъщеря бяха изписали Клотримазол. Оказа се,че в състоянието, в което беше, кремовете с цинк не й влияеха добре. Но в близост до нас има аптека ,където ми предложиха крем за подсичане, приготвен от тях без цинк. Имаше ефект след 2 намазвания, така на практика си спестих лекарството.

Иначе всички кортикостероидни кремове сме ги ползвали с баткото, който беше с атопичен дерматит и там се стигаше до много тежки моменти. ooooh! Но определено ,ако има вариант да се избегнат е добре да се направи. Така или иначе нямат особено лечение, по-скоро потискат обривите.

а как успяхте да се преборите с атопизма на баткото,.има ли ефективно лечение,..

# 23
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
desispidi, не искам да те отчайвам, но едва на 3 год. възраст изчезна. Crazy
Няма еднозначен вариант за лечение. Просто се опитах да изолирам общите фактори: материи на дрехи, препарати за пране и т.н., включително и къпането с  различна козметика.
Морето добре му се отразяваше. Започна да ходи и на плуване, противно на очакването на педиатъра, за водата и препаратите ,с които я обработват, много добре му действа. Peace Вече близо година и половина, няма проявление! Flutter
Успех и търпение!

# 24
  • Мнения: 51
И на моето бебе му изписаха елоком, когато беше на 6 месеца и получи подсичане на гушката. Елокома скри симптомите за седмица, после пак се появиха. След много ровене в нета си само предписах Линола Фет. Дори и тук намерих тема за този крем - някои от мамите казват, че го ползват за крем за лице в студено време. Редувах мазането на Линола Фет с домашно направен крем от био кокосово масло, екстракт от невен и няколко капки етерично масло от лавандула. Вярно е, че отне около седмица мазане, но всичко изчезна като с магическа пръчица и не се появи повече. Няколко месеца по-късно се появи малък обрив на външните срамни устни и пак го намазах с домашно приготвения крем. И пак помогна. Питах и педиатърката дали е ОК, тя каза, че е супер.

Общи условия

Активация на акаунт