Нисък албумин

  • 8 447
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Бременна съм и според моята докторка се налага да ми се прилее албумин, тъй като моя е нисък от известно време и продължава да пада. Като цяло от самото начало имам проблем с кръвните изследвания.
Никъде не мога да открия подобна тема и много ще ми помогнете ако някоя е имала подобен проблем и са й преливали. Интересува ме има ли последствия и какви са рисковете от това преливане (все пак това е плазма).

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Сигурна ли си,че става дума за албумин?Според мен бъркаш термина.Нещо друго е-хемоглобин?
Напиши какви са ти изследванията като дадеш и референтни граници

# 2
  • Мнения: 37
Не съм в грешка! Това са две съвсем различни съставки на кръвта. Хемоглобина ми е нисък, но това е съвсем друга тема (не е свързано с желязото). Албумина е белтък и се намира както в кръвта, така се следи за него и в урината (признак на проблеми с бъбреците). При мен в урината няма. Когато е нисък в кръвта води до отоци и задържане на течности в организма.
На албумина долната граница е 35, а аз съм под нея повече от месец. Няма да цитирам колко точно, защото изследванията не са пред мен, но постоянно пада.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
За подобен проблем се засилва белтъчната храна.Някои майки приемаха и фитнес добавка.Имаше ефект.На преливане на кръвни продукти аз лично не бих се съгласила,ако не са изчерпани всички други опции.
Направи консултация с още един лекар поне

# 4
  • Мнения: 37
Лошото е, че ефекта от протеиновата храна не е достатъчен, да не кажа, че е минимален - дори не се отразява на изследванията, а само малко намаляват отоците (не изчезват).
Питам точно защото ме е страх да ми преливат кръвни продукти.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Протеиновата добавка ще е ефективна,защото е много концентриран белтък.Има такава,която е подходяща за бременни.Но трябва лекар да каже

# 6
  • Мнения: 37
В крайна сметка дали ми харесва или не понякога се налага да се преливат такива неща и лекарите определят дали е необходимо. Аз не съм лекар и не мога да реша кое е по-добро в случая. Вярвам на лекарката си, защото до сега  е била напълно адекватна в решенията си спрямо "прекрасните" ми изследвания.
Между другото ходя при двама АГ  и при хематолог. Така, че ако имаше друг избор щях да се възползвам. Като начало ще ме изследват наново преди да ми преливат или поне такава е уговорката ни и се надявам да измисли нещо друго, но се съмнявам.

Общи условия

Активация на акаунт