Леко завишен СА 125 при наличие на киста и постоянни кръвоизливи

  • 3 302
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 170
Здравейте,
От няколко месеца имам киста на десния яйчник, която въпреки лечението с Оргаметрил и Дуфастон не се маха. Първоначално се спука, после на следващия цикъл отново се появи и расте. От известно време мензисът ми закъснява всеки месец и ми идва след прием на хормоналните препарати. Последния път закъсня с месец и половина. Като дойде получавам кръвоизлив. След последния кръвоизлив, кистата беше пораснала, имаше още една и на другия яйчник. Гинеколожката ми каза да си пусна туморният маркер. Резултатът от изследването е 35,43, при норма по-малка от 35. Съмнява се, че кистата е ендометриозна и трябва да се оперира. Но, този резултат ме обърка. Малко над нормата е, но кистата си стои, боли, получавам кръвоизливи. Да, не говорим, че от години цикълът ми е обилен и болезнен, винаги със съсиреци. Няколко дни преди да ми дойде имам кафяво течение.
Имали ли сте подобни резултати от теста и какво се оказа при вас?

# 1
  • Мнения: 6 562
този туморен маркер е доста неточен. при мен при задържан фоликул стойността му беше 140, бях се побъркала от притеснение да не е карцином. разпитай доктора си, той ще ти обясни по-подробно, но по начало лекарите не разчитат много само на това изследване.

# 2
  • Мнения: 8
Аз преди 3 месеца бях оперирана от 8 см фоликуларна киста на левия яйчник.Кръвоизливите е възможно и да са от Дуфастона.Не си спомням колко ми беше туморния маркер.Забелязала ли си рязко да си напълнявала или отслабвала в последната година и от колко време я имаш тази киста.

# 3
  • София
  • Мнения: 170
Кистата е от април миналата година, но ту беше голяма, ту малка.
За последните 3 месеца свалих около 10 кг, но защото ми откриха преддиабетно състояние се ми наложиха една зверска диета - без сладко, тестено, газирано, само черен и ръжен хляб.

Аз преди 3 месеца бях оперирана от 8 см фоликуларна киста на левия яйчник.Кръвоизливите е възможно и да са от Дуфастона.Не си спомням колко ми беше туморния маркер.Забелязала ли си рязко да си напълнявала или отслабвала в последната година и от колко време я имаш тази киста.

Общи условия

Активация на акаунт