Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLIII

  • 57 937
  • 672
  •   1
Отговори
# 120
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Hercules - хич и не си губете времето, бива да е боза, ама това на нищо на прилича  Laughing Единственото, което го спасява са ефектите и личната ми симпатия към Скалата  Mr. Green

# 121
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Гледах този 300: Rise of an Empire - http://www.imdb.com/title/tt1253863/
И даже препоръчвам, сериозно Wink
Въпреки многото реки от кръв, на мен ми хареса филма. А, и нямаше начин да не го гледам, защото подобни са от любимите на мъжа ми. Е, не че не гледаме и драми заедно, но за предпочитане са такива, екшъни и трилъри/когато седим един до друг пред тв Mr. Green/

И този Asylum - http://www.imdb.com/title/tt0348505/
С противоречиво мнение съм, но по-скоро не ми хареса. Спомням си, че някой тук го препоръча Peace
Скрит текст:
Да речем, че сексуалните фатазии на жена/която и да е/ станат реалност, то много често в живота реалността не е фантастична. Един куп развалени и провалени животи, за да "разберем", че поговорката "Да би мирно седяло, не би чудо видяло" е вярна! С малки разлики/във филма героинята е уж с психически проблеми/, друго оправдание няма.
Не препоръчвам, защото е депресиращ Peace

# 122
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
И аз изгледах "Красавицата и звяра" с Венсан Касел - приятна приказка, леко различаваща се от оригинала, с много красива визия. И толкоз. Не е особено запомняща се за мен, а главната героиня не бих я нарекла красавица. И не ми стана никак ясно каква изобщо беше ролята на мини кученцата?

Трябва ли във всяка приказка да има някакви такива същества, които да играят ролята на умпа лумпи?  Laughing

В Замунда са пуснали A Fading Gigolo с добрия стар Уди Алън, препоръчвам го с две ръце. Нейде назад из темите бях опнала хвалебствената ода за него, та няма да се повтарям: http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=412803&hit=1
Не се подлъгвайте по малоумната оценка в Замундата. Ще ми е интересно и чуждо мнение, ако някой го изгледа  Laughing

# 123
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
И не ми стана никак ясно каква изобщо беше ролята на мини кученцата?
ИМХО - като на двете малоумно изглеждащи сестри им е ролята. Не знам, защо се смята за еталон във филмите-приказки да се внася лек комичен елемент... Поне напоследък така ми изглежда на мен.
Ако Дисни са "въвели такъв стандарт", нужно ли е всички да го спазват.  Tired

Това го казвам във връзка с факта, че снощи гледах и анимационната "Красавица..." на Дисни.
И съм също толкова НЕвпечатлена, както от френския филм.
Но аз по принцип много трудно се погаждам с анимации. Та не ме бройте за еталон в това отношение.  Peace

В Замунда са пуснали A Fading Gigolo с добрия стар Уди Алън... Ще ми е интересно и чуждо мнение, ако някой го изгледа  Laughing

Аз.  Mr. Green
Още тази вечер

Френската "Красавица..." ако не друго, поне ме извади от дългата кино-апатия.

П.П. Муре, доживях и ти да кажеш за някой филм, че е боза, не гледайте... Като знам, колко толерантен зрител си - това трябва вЕрно да е голяма боза.  Mr. Green

Уффф, простете за разхвърляното включвоне, ама имам форумна абстиненция ... и компенсирам.  Crazy

Последна редакция: пт, 01 авг 2014, 16:37 от мячик

# 124
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Мячик, май има нещо вярно за "задължителния хумористичен елемент"  Laughing

Още преди Шрек се сещам за "Малката русалка", където тази роля беше поверена на един рак ако се не лъжа. Но не навсякъде върви това нещо, даже на моменти е досадно.

Минионите (така ли се пише на български?) няма да ги коментирам, те са си отделна, никак не лоша категория  Mr. Green

# 125
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
така е, Мячик, все гледам да намеря нещо хубаво ... Ама писна ми да се гаврят, особено с митология. Любимото ми беше "лейди", "лорд" и войниците да казват "yes,sir"  ooooh!

# 126
  • Мнения: 2 254
Любимото ми беше "лейди", "лорд" и войниците да казват "yes,sir"  ooooh!
Laughing Laughing

а е за рев, като предполагам какви пари потъват за такива курсови работи. мъка.

# 127
  • Мнения: 216
И не ми стана никак ясно каква изобщо беше ролята на мини кученцата?

Трябва ли във всяка приказка да има някакви такива същества, които да играят ролята на умпа лумпи?  Laughing


Ролята им е на компаньончета, какво сега. Нали богът на гората беше проклел цялата ловна дружинка, барабар с кучетата. Пък и те, горките, си търсеха нова господарка около която да се умилкват. На мен много ми допадат такива щъкащи приказни създания. То пък, да го прокълнат само с една автоматична пералня и суха храна... за вечни времена... бива ли такава жестокост! Няма да е интересно. Grinning

# 128
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Да де, ясно че са компаньончета, но в "Красавицата и звярът" не бяха успели изобщо да им доизмислят ролята.

Нямаха забавни реплики, нали не говорят, не помагат по никакъв начин на действието, просто се мотат колкото да не е без хич с големи влажи очи  Laughing

Ей на това му викам герой-кръпка.

# 129
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Third star - прекрасен филм. Разказва много тежка и драматична история по остроумен и не точно забавен, но симпатичен начин. Гледките също са прекрасни. Накара ме да се замисля как бих реагирала аз в подобна ситуация ...

# 130
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
В тазгодишното дъждовно лято, в което в Украйна украинци убиват украинци, в Израел е модерно вместо на лятно кино да ходиш на пикник с изглед към бомбардировките, а в Ирак се готви масово обрязване на жени, всичко под всевиждащите очи на ООН, никак не е лошо да се отделят два часа на The Whistleblower. Особено удачно е да бъде гледан от блеещите оди към великите световни правозащитни организации. Показвайки ни късче от близкото минало, този филм говори за настоящето и, за огромна мъка, рисува доста правдоподобна картинка на бъдещето. В крайна сметка парите са сила, а лицемерието- крепостна стена.
Разтърсващ филм, с изключително въздействаща Рейчъл Уайз в централната роля.

# 131
  • София
  • Мнения: 4 245
Откога чаках Fading Gigolo!
Благодаря, Лу!

Искам да гледам и The Two Faces of January - http://www.imdb.com/title/tt1976000/?ref_=nb_watch_?ref_=nv_wl_img_1.
Кажете, ако се появи някъде, моля!

# 132
  • Мнения: 2 254
(Копирам се от фейсбук) Торинският кон Отдавна го отлагам, защото по всичко си личеше, че е ужасна претенция. Такова е. Та ако си мислите че" Великата красота" е претенция, това е защото не сте гледали този. Сега, ако искате да изглеждате че много му ги разбирате, ще намерите философията. Но кому е нужно? И защо два часа и половина?! И изобщо не им вярвам на критиците, умряли са от скука и те докато са го гледали. 100%. Обаче ревютата, то не са "безмълвно консумирана тъга", "тежестта на човешкото съществуване" и какво ли още не. Очаквам филми със заглавия: "Когато мелниците се подхилкваха ехидно" и "Разкъсващите мисли на гордиевия възел". (за любопитните, които нямат време за губене, мога да ви го разкажа с 5 изречения)

# 133
  • Мнения: 4 370
влизам в новата тема с ето този филм, който гледах тези дни
3 Days to Kill - http://www.imdb.com/title/tt2172934/?ref_=nv_sr_1

# 134
  • Мнения: 2 229
Изпуснах ви, но сега пуснах да се теглят 6 препоръчани филма, ще започна със Sur mes levres Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт