Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLIII

  • 57 938
  • 672
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 854
Много тежък филм http://www.imdb.com/title/tt0380510/?ref_=nv_sr_1 Остави ме без думи, с онова тежко чувство, когато и последните емоции са изцедени докрай и няма и капка повече.
Разказът е от името на главната героиня, която е убита по брутален начин на 14 год. Не го препоръчвам за прекалено чувствителни зрители, аз самата го гледах на части.  Naughty

# 151
  • Мнения: X
The Lovely Bones съм го гледала не знам колко пъти. Освен, че е тежък е и много хубав. А саундракът (на Cocteau Twins) ми е от любимите песни евър.

Още един глас от мене за Born Twice. Макар че аз го знаех под друго име, с което joy_r го беше препоръчала.

# 152
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
С препоръка за http://www.imdb.com/title/tt2692904/ - Locke
Не знам, ако беше друг на мястото на Том Харди дали бих изгледала филма. Не, че е лош, дори е много хубав, но може би щях да съм предубедена...
Гледайте Peace

# 153
  • София
  • Мнения: 1 974
Изгледах Lucy - хареса ми. Интересна е историята, а Скарлет както винаги е много красива и секси. Липсваше ми малко повече дълбочина и развитие в сценария, но това не попречи накрая да остана с доста позитивни впечатления.
Може и да греша, но донякъде ми напомня леко на Transcendence, като Lucy далеч повече ми допадна. Когато видях, че участава един от любимите ми корейски актьори - Min-sik Choi от чудесните "Oldboy" и "I Saw the Devil", умрях от кеф, като естествено имах и доста по-големи очаквания за неговото присъствие, но здраве да е - все пак, това не е корейска продукция  Simple Smile

Темата, която провокира Lucy винаги ми е била безкрайно интересна, дори започвам да намирам  колкото логични, толкова и откачени обяснения, защо човек използва съвсем мъничко от възможностите на мозъка си - максимум 10%.
Всъщност във филма няма сериозни екшън сцени, а трейлъра подвеждащо насочва към по-голяма динамика и от там подозирам, че идва разочарованието у някои мои приятели.

# 154
  • София
  • Мнения: 2 701
Гледах Velnuto al mondo, много тежък филм. През цялото време си беше тегав, ама накрая направо...брутално.

# 155
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Child of God
Не знам кое е по-неприятно- че филмът не струва или че най-вероятно при други обстоятества от литературния първоизточник би се получило нещо добро. Но в крайна сметка това няма особено значение и под "вещата" режисура на Джеймс Франко получаваме два часа:
-дълги монотонни кадри на препускащ през гората индивид
-лов на зайци и последващото им размъкване из гората и полето
-честите изблици на агресия на въпросния индивид, които в началото са впечатляващи, но след това вместо да стават все по-впечатляващи с наближаването на кулминацията, се превръщат в еднообразно повторение на все същото (крясъци, размахване на разни оръжия, течащи лиги, диво блещене) и вместо да ужасяват, всъщност досаждат
-след дългото препускане из ловните полета имаме още по-дълги сцени на некрофилия, в които индивидът се лигави над малтретираните зърна на умряла от естествена смърт девойка и толкова му харесва, че си я прибира за по-нататъшна експлоатация (тук следват още по-дълъг процес на мъкнене на въпросния труп през същата тази гора и аранжирането му в някаква барака)
-естествено, има си убийство/а, отклик на будните съселяни на индивида, състоящ се в мъкнене на пушки из полето и гората и още крясъци (и, естествено, поява на Франко Mr. Green), както и "невероятно драматичен" финал
Краен резултат- пълна боза, само една идея над предишния опит на господин Многолик талант зад камера.



Гледах и Lola Versus. Нямах кой знае какви очаквания, но се оказа много приятен, а и галещ окото и ухото (супер саундтрак, ще го издиря)

# 156
  • Мнения: 2 254
Boyhood Филмът е "дълбок" дето се казва, но рекламата му прави лоша услуга и ще остане в историята като "оня филм, дето са го снимали 12 години".  Препоръчвам.

# 157
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Гледах Velnuto al mondo, много тежък филм. През цялото време си беше тегав, ама накрая направо...брутално.

Наистина, много е хубав филма.
Doux Hug

Филм за живота, понякога е жесток и горчив.....

# 158
  • Мнения: 1 780
Ще го гледам непременно.
Вчера гредах Enemy  http://www.imdb.com/title/tt2316411/, но нещо  Embarassed не ми допадна.

# 159
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Гледах Velnuto al mondo, много тежък филм. През цялото време си беше тегав, ама накрая направо...брутално.
Откакто го споменах тук, не съм спряла да го мисля. Наистина, отдавна не бях гледала толкова... хубав филм.
Този гледала ли си? Ако не, препоръчвам ти и него  Peace

# 160
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Boyhood Филмът е "дълбок" дето се казва, но рекламата му прави лоша услуга и ще остане в историята като "оня филм, дето са го снимали 12 години".  Препоръчвам.

Е, ти пък сега, Тина.  hahaha
Важното е, че препоръчваш.
Линклатер явно си пада по такива проекти.  След "оная трилогия, дето я снимаха 18 години". Пък аз няма да се разсърдя и 27 да станат...  Wink

# 161
  • Мнения: 2 254
 Laughing Laughing Да, "оная трилогия". Трябва да изгледам третата, но първо ще преговоря първите две. Може на стари години да не ме дразни много Джули Делпи. Иначе И.Хоук в бойхуд е чудесен.

# 162
  • София
  • Мнения: 2 701
Гледах Velnuto al mondo, много тежък филм. През цялото време си беше тегав, ама накрая направо...брутално.
Откакто го споменах тук, не съм спряла да го мисля. Наистина, отдавна не бях гледала толкова... хубав филм.
Този гледала ли си? Ако не, препоръчвам ти и него  Peace
Не съм го гледала, свалих го, ще докладвам впечатления.

Снощи най-накрая изгледах Blue Jasmine. Много ми хареса играта на Кейт Бланшет. Тази жена е страхотна. И нещо много странно, въпреки че беше луда, по някакъв странен начин се виждах в нея, макар да нямаме нищо общо  Thinking

# 163
  • Мнения: X
На мене пък ми хареса Child of God. Вярно, че е много труден за гледане, на моменти чак противен, но в крайна сметка ми хареса. Scott Haze беше нереално добър в ролята си.

# 164
  • Мнения: 124
Здравейте ,може би мястото не е тук но все пак ще попитам дали филмът "The Rover" (2014) с Робърт Патинсън ще се върти по българските кина?

Общи условия

Активация на акаунт