Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLIII

  • 57 925
  • 672
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 854
joy_r  аз по-рано се изказах за Bell. На мен филмът ми хареса именно, защото не беше тежка американска интерпретация с многото драматизъм и хепи енд. Именно в по-мекото и елегантно представяне на темата се крие чарът на филма.

И на дъното слагам Divergent (http://www.imdb.com/title/tt1840309/?ref_=nv_sr_1) - тотална скука, определено е по-тъпата версия на "Игрите на глада" без Стенли Тучи да разведрява обстановката. Дъщерята на Лени Кравиц също не оправя положението. С удоволствие ще пропусна другите част.
Тук, както се казва +1  Peace

# 241
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Така е Simple Smile.
"Дивергент" ни го бяха пуснали в автобуса към София, идеално ме приспа Laughing.

# 242
  • Мнения: 2 229
joy_r  аз по-рано се изказах за Bell. На мен филмът ми хареса именно, защото не беше тежка американска интерпретация с многото драматизъм и хепи енд. Именно в по-мекото и елегантно представяне на темата се крие чарът на филма.
...

То пак имаше хепи енд. Simple Smile После като попрочетох за историята се оказа, че не е толкова хепи, та се разочаровах.  Blush

# 243
  • Мнения: 2 040
A Long Way Down (http://www.imdb.com/title/tt0458413/?ref_=fn_al_tt_3) - очаквах да ме грабне, но и аз не знам защо не се получи. Може би не бях в настроение за толкова тягостна история. Иначе филмът е оригинален, Пиърс Броснан не ме дразни, струва си да му се даде шанс, но си трябва подходяща нагласа.
На мен много ми хареса. Седнах да го гледам без никаква нагласа и очаквания и не знам защо след първите десет минути реших, че както са се срещнали на покрива ще плеснат с ръце и ще се прегърнат, ще се изпоженят и ще навъдят челяд. Tired Извънредно доволна останах, че не стана така.
Явно съм била в подходящо настроение за този филм.


Много си права за нагласата, но е важна и компанията.
Впечатленията ми от последните два приказни филма, които гледах са напълно противоположни - колкото не ми хареса "La belle et la bête", толкова останах доволна от "Maleficent". Първия го гледах сама, а втория с децата. Grinning

# 244
  • София
  • Мнения: 1 973
Присъединявам се към ласкавите думи на lulumba за

The Hundred-Foot Journey / На един черпак разстояние

За мен филма е прекрасен! Напълно си заслужава времето и бих го препоръчал на всеки с вкус и предпочитания към на пръв поглед обикновени истории, но досковащи и вълнуващи с чудесна игра, непосредственост и хубави диалози.
Препоръчвам да го видите на кино(ако имате възможност), защото визията е страхотна! Филма изглежда невероятно добре - кадриране, операторска работа, фокус, дефокус - перфектни!
Цветовете са наситени, а изборажението е живо и вибриращо, все едно е заснето на филмова лента с високочувствително исо, като в краен резултата получаваме наистина неподправен и качествен арт. Не случайно наблягам на визията, като страхотен плюс, защото във времената на технически прогрес всяка седмица, филмите изглеждат все по-пластмасови, като губят от чара на класическата визия на филмовото изкуство...
Вижте го на голям екран и ще усетите за какво говоря. Историята е чаровна и макар не твърде тежка и драматична, бих казъл, че действа като страхотна терапия час и половина, през което време ще се откъснете напълно от ежедневието, очаровани и запленени от красотата на Франция.  Simple Smile

Последна редакция: чт, 28 авг 2014, 22:49 от Deetron

# 245
  • Мнения: 31 172
Подкрепям напълно Deetron в горното мнение. Peace Точно чаровен е филма.

# 246
  • Мнения: 216
http://www.imdb.com/title/tt2567712/?ref_=nm_knf_i1
Starred Up

Наканих се, най-сетне, да го гледам. Много ми хареса, на всички щателно препоръчах. Радвам се, че го гледах и няма да го забравя скоро. Има си всички необходими компоненти (и клишета) за затворнически филм. Въпреки това, за мен си имаше изненади, разтоварващи комични моменти, трогателни моменти...
Но си е една по ежедневно брутална, пандизчийска история. Без някакви омагьосани мишлета, романтични приятелства, гениални инженери и пр.
Брутален е. (Колко да е брутален... не го гледайте с бабите си на Бъдни вечер, иначе си е ОК)
Мисълта ми е, че няма някакви безмозъчни диващини (има малко, но са свързани с граденето на обазите и заплитането на историята, не са сложени само за сол и пипер).
Най-тягостното е усещането накрая за "И така върви света..." Tired
П.П. Харесаха ми много и бащата и синът, младежът е многообещаващ и трябва да се следи отблизо.

# 247
  • София
  • Мнения: 553
Присъединявам се към ласкавите думи на lulumba за

The Hundred-Foot Journey / На един черпак разстояние

Скрит текст:
За мен филма е прекрасен! Напълно си заслужава времето и бих го препоръчал на всеки с вкус и предпочитания към на пръв поглед обикновени истории, но досковащи и вълнуващи с чудесна игра, непосредственост и хубави диалози.
Препоръчвам да го видите на кино(ако имате възможност), защото визията е страхотна! Филма изглежда невероятно добре - кадриране, операторска работа, фокус, дефокус - перфектни!
Цветовете са наситени, а изборажението е живо и вибриращо, все едно е заснето на филмова лента с високочувствително исо, като в краен резултата получаваме наистина неподправен и качествен арт. Не случайно наблягам на визията, като страхотен плюс, защото във времената на технически прогрес всяка седмица, филмите изглеждат все по-пластмасови, като губят от чара на класическата визия на филмовото изкуство...
Вижте го на голям екран и ще усетите за какво говоря. Историята е чаровна и макар не твърде тежка и драматична, бих казъл, че действа като страхотна терапия час и половина, през което време ще се откъснете напълно от ежедневието, очаровани и запленени от красотата на Франция.  Simple Smile
Praynig има ли го за сваляне от сайт,че нещо не го откривам  Blush благодаря предварително  Hug

# 248
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
Присъединявам се към ласкавите думи на lulumba за

The Hundred-Foot Journey / На един черпак разстояние

Скрит текст:
За мен филма е прекрасен! Напълно си заслужава времето и бих го препоръчал на всеки с вкус и предпочитания към на пръв поглед обикновени истории, но досковащи и вълнуващи с чудесна игра, непосредственост и хубави диалози.
Препоръчвам да го видите на кино(ако имате възможност), защото визията е страхотна! Филма изглежда невероятно добре - кадриране, операторска работа, фокус, дефокус - перфектни!
Цветовете са наситени, а изборажението е живо и вибриращо, все едно е заснето на филмова лента с високочувствително исо, като в краен резултата получаваме наистина неподправен и качествен арт. Не случайно наблягам на визията, като страхотен плюс, защото във времената на технически прогрес всяка седмица, филмите изглеждат все по-пластмасови, като губят от чара на класическата визия на филмовото изкуство...
Вижте го на голям екран и ще усетите за какво говоря. Историята е чаровна и макар не твърде тежка и драматична, бих казъл, че действа като страхотна терапия час и половина, през което време ще се откъснете напълно от ежедневието, очаровани и запленени от красотата на Франция.  Simple Smile
Praynig има ли го за сваляне от сайт,че нещо не го откривам  Blush благодаря предварително  Hug

Филмът е чисто нов, излезе преди два дни на кино. Няма как да го има още по сайтовете.

# 249
  • Мнения: 2 229
И аз се присъединявам към мнението за The hundred-foot journey! Филмът е 2 часа, всъщност, но не сме ги усетили Simple Smile)

Гледахте ли тейлъра на Life of Crime? http://www.imdb.com/title/tt1663207/?ref_=nm_flmg_act_4
На някой друг да му звучи като лоша версия на страхотния Ruthless PeopleLaughing

# 250
  • София
  • Мнения: 6 219
И аз се присъединявам към мнението за The hundred-foot journey! Филмът е 2 часа, всъщност, но не сме ги усетили Simple Smile)


Страхотен филм. И на мъжа ми много му хареса, а беше настроен анти първоначално, защото му се гледаха Костенурките или нещо подобно. Аз обаче даже не му гледах рекламата, защото ми го препоръча скъпа приятелка. Бях забравила, че е препоръчван и тук, но бях сигурна, че ще е омагьосващ! 

# 251
  • Мнения: 2 254
Дай му на Ласе Халстрьом благи филми да прави. Мъжете ще го пишат в графа "женски" (въпреки че виждам в няколко публикации назад, че може и да не е точно така Simple Smile ), но за нас си е екстра. И заглавието му като слоган на розова Астика, "На един черпак разстояние".

# 252
  • Мнения: 2 412
Words and Pictures - просто прекрасен Heart Eyes.

# 253
  • София
  • Мнения: 5 499
Изключително ме грабна:



Интересен поглед върху "взаимоотношенията" между Съдба, Бог и Човек!
Горещо го препоръчвам.

# 254
  • Мнения: 216
Гледах Lucy, http://www.imdb.com/title/tt2872732/?ref_=fn_al_tt_1не ми хареса и ме е яд, че си изгубих времето. Обикновено на кино, компанията омекотява впечатленията, но не и в този случай.

Общи условия

Активация на акаунт