ЮНСКИ бебета сънуват къде през август да плажуват - 2

  • 24 663
  • 628
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 192
Много ви благодаря за бързите отговори момичета.  Hug Аз се бях шашнала, защото малката започна да ми ака на 3-4 дни веднъж, последния път даже с клизма и питах в кърмаческия дали няма връзка с кърмата случайно. От там ми казаха, че най-вероятно 6-7 хранения са и малко и трябва да ги увелича поне до 8 или в най-добрия случей до 10-12  #Crazy Това при нас практически е невъзможно, защото малката си прави пауза през нощта 6-7 часа и следобяд спи поне 3-4 часа и няма как да я накарам да яде повече. А пък и се зачудих, защо да я тормозя, като тя си яде когато си поиска и е жизнена и бодра, няма Т и други такива екстри, натдава си добре на тегло... Thinking
Та за това ви питах и вас, защото според мен 6-7 хранения за бебе на почти 2 мес. е добре....

Охххххх за килограмите аз качих 15 кг. и за сега уви не съм свалила почти нищо. Ама то е ясно, че докато кърмя няма как да минавам на диети  и т.н. След около 1 сед. вече ще имам разрешение да спортувам и започвам пак да си ходя на стадиона за тичане и в къщи коремни преси и гирички... Преди да забраменея спортувах по 3-4 пъти в седмицата и натоварването ми липсва определено.  Mr. Green newsm39 running

# 346
  • Мнения: 2 485
Ох, 6 хранения  Laughing ние още правим по минимум 8, понякога и 11 за денонощие. Но защото яде по малко според мен.
Вчера направи една пауза от 6 часа, но в не най -подходящото време - от 17 до 23 h.
Килограмите - мн бързо, няколко дни след раждането, си върнах старите кг. Но аз качих само 8. Но! Чувствам тялото си, че е все едно с друга форма, променено... хич не ми харесва в областта на корема. Сигурно трябва да правя упражнения, но ще почакам още малко, заради операцията.

# 347
  • Мнения: 907
Да ви се отчета и аз за ваксината.Ние сме по старата схема , защото е роден преди 1 юли. Най-накрая минахме и ние, ваксината е пентаксим.Ивайло я понесе добре , единствения страничен ефект , който се забеляза е че стана раздразнителен и превъзбуден, но вечерта превантивно му дадохме ефералган и цяла вечер спа като зайче без да мръдне , явно се успокои.Казаха ни че може да бъде по-поспалив и засега е май така , ще видим до края на деня.За забелването нашата педиатърка също ни показа как да забелваме малко по малко.

# 348
  • Мнения: 786
Свалих половината от килограмите и ми остават още 6. Но не се втелясвам, защото кърмя и не ме притеснявам. Само корема ме притеснява  ooooh! имам си коремче като в 4-я месец. Някой ползвал ли е колан за стягане, замислям се да си купувам.
Момичета имам въпрос, може и консултант на ЛЛЛ да ми даде съвет!
Малкия суче 5 или 6 пъти в денонощие. Като вечер последното му хранене е около 20-21ч. и следващото в 5-6ч. сутрин. През нощта не се събужда, но тази нощ към 2,30ч се събудих от едно силно и звучно мляскане. Станах и го гледам бурно маха с ръце пред устата си и се мъчи да си налапа и двете ръце  Shocked Изглеждаше нервен и незнам дали от глад или от факта, че от около десетина дни даваме понякога биберон за приспиване (когато се налага, не постоянно). След което същото се повтори в 5,30ч. сутринта, но НЕ плачеше. Обикновенно когато се събужда след няколко протягания и пъшкания започва да плаче. Не посмях да го раздигам в 2,30ч , защото беше в просъница, а и като не плачеше. Моля да кажете според вас какво може да е било. Мислех си, че вече познавам всички знаци, които ми дава малкия, но....

# 349
  • Мнения: 2 528
Еха, каква дълга нощна пауза, мога само да си мечтая за такава  Laughing. Според мен е бил гладен, нашата бебка, докато й сгрея кърмата и млякото си изяжда ръката до лакътя Simple Smile

# 350
  • Мнения: 636
Еха, каква дълга нощна пауза, мога само да си мечтая за такава  Laughing. Според мен е бил гладен, нашата бебка, докато й сгрея кърмата и млякото си изяжда ръката до лакътя Simple Smile


И аз искам такава пауза,  Praynig

# 351
  • София
  • Мнения: 1 511
Ехааа, и аз мечтая за такава нощна пауза от 7 часа! Уви, досега нищо подобно.  Crazy
За потенето да кажа- през ноща сьм като след душ. Косата ми мокра, нощницата и тя, да не говоря за вьзглавницата! Докога ще е такка?!

# 352
  • Мнения: 87
Момичета, да ви питам, а може би и ЛЛЛ: Какво правите при болезнени зърна. Вече дни наред са ми ужасно чувствителни, мажа с Лансинох само до този момент. Малката суче често през деня, може би през около два часа и може би това е причината. Нощем през четири и тогава малко си почивам. Нося постоянно сутиен с подложки. Когато успея нощем ги оставям да подишат.
Но очевидно това не е достатъчно.

За ваксината ние сме по старата схема.

Относно забелването - против насилственото забелване съм. Но съм за почистването докъдето се отваря кожичката от време на време.

Не вярвам в уроки. Особено пък в смисъла на християнската вяра! Поведението, за което говорите, е емоционална умора.

# 353
  • Мнения: 5 128
Ехааа, и аз мечтая за такава нощна пауза от 7 часа! Уви, досега нищо подобно.  Crazy
За потенето да кажа- през ноща сьм като след душ. Косата ми мокра, нощницата и тя, да не говоря за вьзглавницата! Докога ще е такка?!

И ние правим доволно нощна пауза от по 6-7 часа, което си е направо върха, предвид това, че иначе цял ден бодърства и е все неспокойна. Поне това ми е облекчението. Макар че... да не казвам голяма дума, но от вчера насам е сякаш по-спокойна през деня, дори поспа два часа следобед, което за нея си е направо чудо, та я наглеждах през 10 мин, че не ми се вярваше. Мисля си дали не е от чая на Хип, от вчера го почнахме, сменихме и капките с нови - Абоколикен, та да видим ... На каквото и да се дължи, съм много, ама много благодарна  Party
Относно потенето - и аз съм така нощем, цялата съм потна, но го отдавам на горещото време, при нас и нощем е голям задух, и въобще не разхлажда, та затова ...

# 354
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
И аз забелвам съвсем леко, основно по време на къпане, от самото начало. Все още нямам кой знае какъв прогрес, но и не съм се шашнала. Лека-полека трябва да се случат нещата.  Whistling

Колкото до потенето - от хормоните е, момичета. По време на кърмене е буря в организма на жената.  Peace Оттам идват и хранителните смущения, вариацията в килцата и настроението.  Peace

При нас се получава по-голяма пауза през нощта, но не всяка нощ. Заспива доста късно вечер (към 23:00-23:30) и спи до ок. 5:00 сутринта. Но има и "прекрасни" нощи, в които яде в 2, 3, 4 и т.н  Crazy
Добре, че слънчевите очила са любимия ми аксесоар и имам повечко чифтове.  Mr. Green Grinning

# 355
  • Мнения: 5 128
Колкото до потенето - от хормоните е, момичета. По време на кърмене е буря в организма на жената.  Peace Оттам идват и хранителните смущения, вариацията в килцата и настроението.  Peace

Ние сме изцяло на АМ, затова го отдавам на времето  Peace

Впрочем, днес правим един месец, почерпете се за наше и най-вече нейно здраве  Hug

# 356
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Колкото до потенето - от хормоните е, момичета. По време на кърмене е буря в организма на жената.  Peace Оттам идват и хранителните смущения, вариацията в килцата и настроението.  Peace

Ние сме изцяло на АМ, затова го отдавам на времето  Peace

Има резон, да.  Peace Blush Макар, че мисля, че и хормоналния дисбаланс от самата бременност има пръст в тези неща.  Rolling Eyes За колко ли време се нормализират?  newsm78

# 357
  • Мнения: 155
Здравейте момичета,
Да питам първо - при вас как мина скокът в растежа?
 И към ЛЛЛ : От вчера е лудница при нас- през деня тук таме дреме върху мен, докато яде, но само ако го сложа в кошарата и почва да се кокори  ooooh! .Постоянно иска да яде- изпразва и двете гърди и търси още. Снощи заспа към 23.30 и после се събуждаше през 30 мин до към 03- 04 ч. и после е спал от 05 до 07ч.  Днес изглеждаше малко по спокоен, но пак не иска да спи и само търси да суче. Чудех се дали е заради скок в растежа или защото махнахме биберона или пък кърмата не му стига ... Друго което прави ече се стряска без дори да съм го мръднала, доста маха с ръце и по малко с крачка .

Ние от време на време правим по дълга нощна пауза, но не всеки път. Все още нямаме установен режим.

# 358
  • Мнения: 471
primavera11, вашата ситуация ми прилича на скок в растежа. Има такъв около 6-та седмица на бебето. При нас беше нещо подобно - голямо сукане падна, за два-три дни кърмата ми се увеличи и нещата се нормализираха.

# 359
  • Мнения: 155
Mary_Angel благодаря за отговора, дано наистина мине до ден два, че голям рев пада ако се отдалечи от гърдите ми на повече от една уста разстояние  Twisted Evil
V.r.i.  Честита месечинка   bouquet

Последна редакция: пт, 01 авг 2014, 14:58 от primavera11

Общи условия

Активация на акаунт