ЮНСКИ бебета сънуват къде през август да плажуват - 2

  • 24 659
  • 628
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 781
Не споря за морето. Това ни казаха лекарите, това съм чела и в нета. За бебетата родени на морето няма с какво да свикват  Peace Аз така или иначе нашето море съм го отписала от повече от 15 години, а с бебе на два месеца, което се скъсва да реве и на разходка в парка няма как да изкарам два часа полет и два часа трансфер до хотела  Tired

Още не сме правили погача и май няма да правя. Свеки си идва сега август и иска да кани и неини приятелки заедно с моите. Те нито се познават, нито са на едни години да има какво да си говорят и май ще спестя на мен и детето целия цирк.

# 31
  • Мнения: 49
Да попитам тези които са със секцио дали има тече от раната някакво жълто защото аз винаги на бельото горе на ластика имам жълто зацапано нз дали е естествено това newsm78 Днес ходихме при педиатара и имаме млечница изписа ни фунгостатин...обхванала е цялата уста и малкия постоянно плаче Sad

# 32
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте момичета  Hug
Tyra , благодаря че се грижиш за прекрасното оформление на темата   bouquet
За морето -  и ние ще го пропуснем тази  година, струва ми се прекалено мъничък за там. Пък и времето нестабилно, летни вируси, наводнения... май догодина ще се ходи към гръцко.
Погачата ние я направихме на 05.07, събра няколко приятелки заедно с двете баби, а след като мина ритуала и женската раздумка към нас се присъединиха и мъжете. Получи се много весело.

Имам въпрос към ЛЛЛ:Теди  е на кърма, като много рядко ми се налага да давам като добавка АМ. Случва се веднъж на две-три дни. Всяка вечер вече един месец му давам изцедена кърма от шише, за да може по-добре да се нахрани и да не заспива докато суче.
В петък бяхме на гастроентеролог, който постави диагноза гастроезофагиален рефлукс първа степен. Изписа ни Фризовом по 30мл преди хранене и инфакол след хранене. Започнах схемата още в петък вечер и така продължих до събота, когато преустанових нещата. Спрях тази схема защото Теди започна да прави нещо много странно. По време на кърмене след около 10 мин активно сучене, изведнъж се отдръпва става нервен,запчова да рита с крака, да драска и изпада в истеричен рев. Гушвам го за да го успокоя и понякога се оригва, понякога изпуска газове. След това се връща към гърдата, а понякога отказва повече да яде(в такъв момент си мисля че явно му е стигнало яденето). Когато тези истерии се случиха в събота прекратих даването на Фризовом, защото помислих, че е някаква реакция към него(може би товари стомахчето и предизвиква колики). Обаче това поведение продължава и към днешна дата. опитвам да разбера каква може да е причината, но го карам само на гадаене - дали е защото има газове и има нужда да ги изхвърли, дали защото има нужда да се оригне, може би кърмаческа стачка, може би по-бавен приток на кърма и мързел от негова страна да се бори за млякото.... не знам. Дайте идея и съвет как да преборя това поведение, защото той по принцип е доста кротък и не е правил досега истерии.Иначе  почти няма колики, само мноооого газове.
Благодаря предварително.

# 33
  • Мнения: 781
Да попитам тези които са със секцио дали има тече от раната някакво жълто защото аз винаги на бельото горе на ластика имам жълто зацапано нз дали е естествено това newsm78 Днес ходихме при педиатара и имаме млечница изписа ни фунгостатин...обхванала е цялата уста и малкия постоянно плаче Sad

Не трябва да има изтечения от разреза. Отиди на преглед. По-добрият вариант е, че излиза навън, а не го задържаш, но все пак не трябва да го има.

# 34
  • Мнения: 336
Добро утро,
нека ни е честита новата темичка
относно морето ние няма да ходим защото аз отказах ,предложих на мъжа ми да отиде с баткото а ние ще пропуснем с принцеската
ето ни и нас
http://prikachi.com/images.php?images/749/7485749k.jpg

# 35
  • Мнения: 471
Таня Димитрова, нямам изтичане от разреза от секциото. Консултирай се с лекар.

Как/С какво капите кърма в оченцето? Ники от вчера вечерта има секрет от едното око.

# 36
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Как/С какво капите кърма в оченцето? Ники от вчера вечерта има секрет от едното око.

Директно от гърдата.  Peace
Малко пада битка, но все пак успявам.  Mr. Green Laughing

# 37
  • Мнения: 105
Записче.

# 38
  • София
  • Мнения: 415
Тайра, благодаря за темичката!  bouquet

Мама на Вики и Ивка, честит нов ник! Малката е много сладка! Heart Eyes

Вчера бяхме цял ден на вилата на една приятелка. Времето беше прекрасно. За жалост днес пак вали, а го дават и така да е цялата седмица... Ужасно време!!!

Пъпчето на Алекс не се прибира и явно ще трябва да отидем в Пирогов да го изгорят, колкото и да не ми се иска!

# 39
  • София
  • Мнения: 2 348
Въпрос към ЛЛЛ: знам, че е нормално бебето да проявява афинитет към едната гърда. И при нас вече е факт, но и факт, че препълването на "по-неатрактивната" гърда. Пробвах следните методи:
- предлагам я винаги първа, но тя не се харесва, защото струята е силна
- предлагах я след като леко съм я изцедила, по-добре, ама като се усети че е легнал на нея страна пак реве
- кърмя на нея във "футболна поза" с надежда, че няма да се усети като лежи
- кърмя в полусънно състояние
Малко от триковете помагат, особено ако Ники е нервен и щом вече не издържам от напрежение цедя въпросната гърда за облекчение.
Това съм го изживявала и с по-голямото ми дете, тогава лактацията от тази гърда почти спря и се хранихме само от другата. Не ми се иска пак да става така, едно че млякото е по-малко (не можа да навакса "атрактивната" гърда) и друго че имах разлика в големината на гърдите. Има ли още нещо да опитам и сега да успея да надхитря този бебо.


Вече взимаш съвсем адекватни мерки. Друго, което може да опиташ, е да кърмиш в по-изправена поза. При твърде силна струя бебето може да няма добър контрол над гълтане и дишане, но в по-изправена поза контролът е по-лесен. Или в поза, в която ти си полегнала удобно назад, подпряна с възглавници, а бебето е легнало върху теб. Така гравитацията ще пречи на силната струя. А понякога кърмене в движение дава резултати - разхождаш се из стаята, докато кърмиш от тази гърда.
 Също е вариант вместо да цедиш преди кърмене, когато тръгне силната струя, да махнеш бебето и спонтанното изтичане свободно да си изтече в хавлия или съдинка, след което връщаш бебето отново на гърда.
 Възможно ли е да има здравословен проблем и това да е причина(болка в ухото например - ако го боли ушенце, като натиснеш в падинката зад мекото на ухото, би реагирало за болка). В такива случаи, ако рабирам добре какво правиш, в поза футболна топка бебето лежи на другата страна, както суче на другата гърда. и казваш, че до някъде има ефект (освен преглед от лекар и лечение, разбира се).
 Изглежда инстинктивно успяваш да нагласиш бебето така, че да се получи все пак кърменето и на тази гърда. С промени в посоката, в която виждаш, че дава добри резултати и с търпение вероятно бебето би преодоляло по-бързо проблемите, които го карат да има толкова силно изразени предпочитания и скоро може да се наслаждава еднакво и на двете гърди.
 
 Ще се радвам да споделиш скоро какво се случва с вас. Може също да посетиш някоя от срещите на ЛЛЛ, където майки с различен опит споделят как те се справят в различни ситуации, може да са ти полезни: http://lllbg.org/meetings/

Последна редакция: вт, 22 юли 2014, 14:40 от skrech

# 40
  • Мнения: 1 273
Знам ли и аз?   newsm78 По принцип за баткото не съм правила нищо и до скоро не знаех за тези традиции и обичаи, а сега понеже наближава 40-ия ден и взех, че се поразрових и позачетох и на няколко места попаднах на "сладка пита" или "сладка погача". Първото ми впечатление беше, че е "сладка", защото се яде с мед, но на някои места обясненията не водеха в тази посока. Така или иначе ще се поразровя и попрочета още малко.  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 471
skrech, благодаря за споделените още 2-3 трика. Ще ги пробвам и ще споделя.
PS. радвам се, че се "срещаме" отново. Преди около 4 години в една друга тема пак ни помагаше. Тогава бях първескиня и беше по-трудно. Сега съм по-уверена и кърменето е по-лесно

За трохите от питката: четох, че е добре да се дадат на гълъбчетата.

# 42
  • Мнения: 336
Момичета моята бебка суче около 15-20 минути ,но винаги връща мляко ,
какво значи това преяжда или иска да се оригне!???
Много странно днес сутринта повърна и през носа и през устата
Може ли от претопляне акото да е по тъмно ?

# 43
  • Мнения: 219
За погачата прави се с малко повече захар за да сладни. Идеята е да е сладък живота на детето.
Парчето останало в кърпата се дава на пиленцата.

Скрит текст:

За очето и аз слагах кърма директно от гърдата.

# 44
  • Шумен
  • Мнения: 325
Здравейте  Stop
Ние се връщаме от консултация вече сме 4100 гр и 54 см  Mr. Green доки каза браво много добре го гледате Марти  Mr. Green а и сме само на кърма което е супер  Whistling
ето една снимка и от нас  Heart Eyes
http://prikachi.com/images.php?images/509/7486509d.jpg

Общи условия

Активация на акаунт