ЮНСКИ бебета сънуват къде през август да плажуват - 2

  • 24 629
  • 628
  •   1
Отговори

Анкета

Колко наддадоха бебоците първия месец?

Опции:

# 45
  • София
  • Мнения: 2 348
Имам въпрос към ЛЛЛ:Теди  е на кърма, като много рядко ми се налага да давам като добавка АМ. Случва се веднъж на две-три дни. Всяка вечер вече един месец му давам изцедена кърма от шише, за да може по-добре да се нахрани и да не заспива докато суче.
В петък бяхме на гастроентеролог, който постави диагноза гастроезофагиален рефлукс първа степен. Изписа ни Фризовом по 30мл преди хранене и инфакол след хранене. Започнах схемата още в петък вечер и така продължих до събота, когато преустанових нещата. Спрях тази схема защото Теди започна да прави нещо много странно. По време на кърмене след около 10 мин активно сучене, изведнъж се отдръпва става нервен,запчова да рита с крака, да драска и изпада в истеричен рев. Гушвам го за да го успокоя и понякога се оригва, понякога изпуска газове. След това се връща към гърдата, а понякога отказва повече да яде(в такъв момент си мисля че явно му е стигнало яденето). Когато тези истерии се случиха в събота прекратих даването на Фризовом, защото помислих, че е някаква реакция към него(може би товари стомахчето и предизвиква колики). Обаче това поведение продължава и към днешна дата. опитвам да разбера каква може да е причината, но го карам само на гадаене - дали е защото има газове и има нужда да ги изхвърли, дали защото има нужда да се оригне, може би кърмаческа стачка, може би по-бавен приток на кърма и мързел от негова страна да се бори за млякото.... не знам. Дайте идея и съвет как да преборя това поведение, защото той по принцип е доста кротък и не е правил досега истерии.Иначе  почти няма колики, само мноооого газове.
Благодаря предварително.

 Здравей, tasy! Средствата, които са предписани на Теодор, не дават очаквания ефект, но и след спирането им проблема продължава, което те обърква. А какво е било положението в началото, за да се стигне до гастроентеролог? Може ли малко повече подробности какви са съображенията на лекаря, за да предпише адаптирано мляко и то преди кърмене, а Инфакол след кърмене? На какви показатели се опря, за да постави диагнозата?


 Поведението при кърмене, което описваш, е симптом за т.н. "тих рефлукс". Стомашното съдържимо се връща нагоре по хранопровода. То не е толкова обилно и с такава сила, че да бъде повърнато на фонтан (както става обикновено при рефлукс), но все пак стига хранопровода и причинява болка на бебето, защото е със силна киселинност. Това поведение се забелязва по-често когато бебето се кърми на строг режим или прави големи паузи между храненията. Така то започва да суче лакомо и приема повече мляко наведнъж, които факти са предпоставка за по-лесното връщане на мляко към хранопровода. По-често бебетата с ГЕР предпочитат да посукват начесто по малко. Други бебета обаче започват да свързват кърменето с болка и започват по-рядко да търсят гърдата, дори може да се дърпат от нея още при покана за кърмене. Ако споделиш повече подробности как протича кърменето при вас, ще опитаме да бъдем полесни с по-конкретни насоки какво може да се промени, за да се чувства бебето по-добре и да успява да се нахрани.
 Вечерното поведение на бебето да суче малко и да заспива може да е било предпазна мярка срещу дизкомфорт нощем. Обикновено и бебета без проблеми предпочитат привечер да си посукват по-начесто и да задремват бързо, но за кратко. По този начин се нахранват по-добре за по-дълга пауза в сън, без да претоварват стомаха, а също се успокояват със сукане от емоционално претоварване, натрупано през деня.

 Даването на адаптирано мляко понякога се изписва при ГЕР, но това не винаги дава резултат, може да е сериозна спънка за кърменето и се увеличава риска от хранителни алергии. Това мляко е предназначено за бебета, които се хранят с АМ по принцип (да се замени обикновеното с това, което е за бебета с ГЕР). Кърмата по съдържание е в оптимална комбинация на вещества и за бебе с подобни проблеми. Кърмата е естествен антиацид и успокоява стомахчето. Връщането на АМ е доста по-болезнено от връщането на кърма. Кърмата бързо се храносмила и освобождава бързо стомаха, а АМ се задържа дълго и образува повече киселини.
 Дори инцидентно даване на АМ може да причини проблеми на стомахчето и след прекратяването на даването, е нужно време, за да се възстанови нормалната киселинност и микрофлора в стомаха (за това въпреки спирането на АМ, може да продължат симптомите няколко дни или седмици след това).

 ГЕР е заболяване, което в повечето случаи минава от само себе си, без да се налага специално лечение, а за да не се създават големи проблеми на бебето докато ГЕР е на лице, обикновено са нужни промени в позиционирането и кърменето. Удобно ли е да споделиш как точно протича кърменето, колко често, какво прави бебето на гърдата, приема ли вода/чай/глюкоза, ако да - по колко за едно денонощие? Споделяш, че понякога се налага дохранване с АМ или с изцедена кърма, какви количества предлагаш? При по-точна информация, можем да предложим конкретни идеи за облекчаване дизкомфорта при бебето.

Ето за сега накратко някои насоки:
 - кърмене по-начесто
 - кърмене в максимално изправена поза (главата да е по-високо от крачетата, а не да лежи хоризонтално в прегръдките ти). Ако имаш слинг или друга безопасна за новородено бебешка носилна, можеш да опиташ и кърмене в напълно изправена. Или в легнала поза, където ти и бебето лежите, главата на бебето да е върху бицепса ти, като на възглавничка, а не на леглото. Или върху подходяща възглавница.
 - ако млякото изтича на твърде силни стуи от гърдата, може спонтанното изтичане да се остави спвободно да изтече и след това бебето да се върне на гърда.
- да оставиш бебето хубаво да изсуче първата гърда, преди да предложиш втората (ако предлагаш и двете гърди на хранене)
 - в моментите, в които си спокойна, че бебето е нахранено, но има нужда от успокоение, би могла да опиташ да предлагаш по-празната гърда. Така ще поема минимални количества мляко ( или изобщо няма да поема кърма, според стила си на сучене), но ще генерира слюнка и ще гълта, което връща киселините назад.
 - твърде големи количества кафе (кофеин - т.е. включително зелен, черен чай или кола), както и цигарите също могат да имат съществено влияние.
 - ако имате хранителни алергии в семейството, диета при теб с изключване на конкретните храни, към които е алергията би било подходящо да се опита. Прясното мляко е сред най-честите дразнители, като за да се установи има ли ефект от диетата, може да се наложи прекъсване на приема му поне 5-7 дена.
 - спокойствие Simple Smile най-трудната за майките мярка.

 


skrech, благодаря за споделените още 2-3 трика. Ще ги пробвам и ще споделя.
PS. радвам се, че се "срещаме" отново. Преди около 4 години в една друга тема пак ни помагаше. Тогава бях първескиня и беше по-трудно. Сега съм по-уверена и кърменето е по-лесно
Самопоздравявам си паметта значи Crazy Бях сигурна, че сме се засичали и помня ника ти.

Последна редакция: вт, 22 юли 2014, 16:48 от skrech

# 46
  • Мнения: 101
запис и от нас
да попитаме някоя мама или ЛЛЛ ние утре правим месец не знам достатъчно ли се храним ядем по 90 мл на 3 часа нощем от 22 до 4 часа правим пауза след това към 8 часа
спим и през деня доста но има моменти н а не спокойствие и сучене на ръце но мисля че е от коликите ние сме на консултаиця чак на 28-ми и ми е неспокойно вече дали е нормално да не ий е малко или много не зная
мами вие по колко давате а бебоците си
ето едно photo и от нас : http://prikachi.com/images.php?images/821/7486821g.jpg

# 47
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте, skrech [/b]

много благодаря за дългия, изчерпателен отговор.
Гастроенетрологът изписа Фризовом и инфакол, защото Теди на почти всяко хранене връща храна. Може би това се дължи на факта ,че не винаги успявам да го оригна. понякога въпреки оригването , той отново връща. Случвало се е да върне по време на кръмене върху гърдата ми.
Режимът на хранене е на поискване, като горе долу е на около 2-3 часа през деня. понякога го кърмя и по начесто особено следобед когато си поиска. от около седмица вече си иска хранене и от двете гърди, защото виждам че едната не му е достатъчна. Кафе не пия, позволявам си по 50мл кола на 2-3 дни. хранителни алергии нямам никакви, нито пък в семейството. относно съвета за спокойствие - откакто забременях съм безкрайно спокойна, така че най-важната мярка е налице Wink Вечер паузата е от 11 до 5-6 сутринта. Вечерно време предлагам около 100мл изцедена кърма, като той си взима толкова колкото му е необходимо. Сам избутва шишето когато се засити - понакога 80мл, понякога 100мл а онзи ден и 50мл му бяха достатъчни.
Иначе бебето е само на кърма, вода и чай не давам. от четене на статии съм с впечатление че кърмата е достатъчна и няма нужда от други течности. АМ давам само когато е много изнервен и не се е нахранил добре от гърдите ми. това се случва по веднъж на 2-3 дни , че и по-рядко.
От вчера опитвам да кърмя в по-изправена за него позиция.
След консултация с педиатъра днес , категорично няма да продължаваме с Фризовом, остава си само на кърма. Общо взето и неговото мнение беше като вашето. а и още повече че детенцето си наддава въпреки връщането. За един месец е качил 900гр. мисля, че е добре.

# 48
  • Мнения: 192
Хайде записче и от мен...  Simple Smile

Тайра   bouquet Hug

За морето и плажовете и ние тази година ще пропуснем. Евентуално може да отидеме до Пловдив, хем аз да си взема дипломата от университета хем за малко почивка. Но за морета и т.н. мисля, че сме още малки. За малката ще е стрес, а за нас няма да е почивка покрай грижите за буболечицата.

Да се похваля, че онзи ден си направихме погачата. Събрахме се роднини и приятелки (без мъжете разбира се). Стана много весело и обратно на очакванията ми и малката беше много спокойна. Аз се притеснявах, че ще се превъзбуди с толкова хора покрай нея, но беше доста спокойна. След като си тръгнаха всички излязохме тримата на пазар и на разходка и през ноща и тримата спахме като къпани. Ще дам и снимчици като ги кача.

Лека вечер от мен за сега, че тъкмо се изкъпахме и заспахме. Съответно малко време за нас с тати.   bouquet Hug Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 5 128
Влизам да отдъхна малко и да се оплача, сори, момичета, но знам, че поне вие ще ме разберете. Малката наистина се дере от рев, днес от сутринта до сега, а вече е късно вечер, почти без прекъсване, направо полудявам, тези колики ще ни уморят, просто вече не знам какво да я правя, с баща й луднахме...  Crazy Капки ли не давахме, топли компресчета на коремче ли не правихме, дундуркахме я на ръце, и какво ли още не, но не спира и не спира..... Ето, оплаках се... #Crazy

# 50
  • Мнения: 781
Влизам да отдъхна малко и да се оплача, сори, момичета, но знам, че поне вие ще ме разберете. Малката наистина се дере от рев, днес от сутринта до сега, а вече е късно вечер, почти без прекъсване, направо полудявам, тези колики ще ни уморят, просто вече не знам какво да я правя, с баща й луднахме...  Crazy Капки ли не давахме, топли компресчета на коремче ли не правихме, дундуркахме я на ръце, и какво ли още не, но не спира и не спира..... Ето, оплаках се... #Crazy

Ако те успокоявя не сте само вие. Вече дори не знам дали са колики, защото нощно време спи като пън. За сметка на това от 7 сутрин до 23 вечер спира всичко на всичко за час. Нищо не помага, реве до посиняване. Капки, чайове, люлки, топли компреси, пеене, носене на ръце, разходки в парка дават нулев резултат.Ние сме полудели, съседите се сърдят ( и са си прави) , а едната която в с две деца ме ожали и каза да ходя да си купя Диазепам преди да полудея тотално.

# 51
  • Мнения: 72
на гърдата не се ли успокояват? Това е моето най-силно и последно оръжие... няма как като се дере много я слагам да се успокои

# 52
  • Мнения: 903
Добър вечер, девойки!

Благодарности на Тайра за новата тема!  bouquet

v.r.i. , Белисима, искрено ви съчувствам... Hug  Не ща и да си представя как издържате на такова напрежение... Филипчето обикновено в следобедните и привечерни часове го нагъват коликите и се случва да прави 2-3-часови ревове, които нито смяна на пелена, нито нахранване не успокояват, но виж, излизането на разходка му се отразява благотворно... Та дори и при такава серия от 2-3 часа обстановката се напряга, а ако е нон стоп просто не ми се мисли ooooh!  Дано по-скоро да отмине този период при вас Hug

По въпроса за плажуването - ние сме облагодетелствани един вид от факта, че сме морски жители, но за водене на плаж не мисля, че ще се престраша, освен ако не отидем някъде, където да има мноооого дебела естествена сянка.

Погача няма да правя - едно, че този обичай не ми е познат и май не е разпространен по нашия край, защото и от приятелки не съм чувала да го правят и второ, че някак нередно ми се вижда да организирам подобен ритуал без участието на майката и сестрата на ММ, които са неговите най-близки жени, а те няма как да дойдат....Та съм решила да минем само с църковната служба за 40дни. Впрочем как се броят тия 40 дни? - За първи ден се взема денят на раждането или първия след него? newsm78

Момичета, бебоците ви са страхотни! Да са живи и здрави!
Ние еднократната помощ при раждане я инвестирахме авансово /щото още не сме я получили нали Mr. Green/ в хубав с качества на почти професионален фотоапарат, който да запечатва тепърва всеки вълнуващ миг от живота на нашия син Heart Eyes  Скоро ще ви покажа и аз снимки Peace

Хубава вечер и спокойна нощ ви пожелавам на всички!

# 53
  • Мнения: 206
И аз ви съчувствам за ревящите бебоци... Tired
Tasy, и моята беба започна да връща млякото почти на всяко хранене.
Не е на фонтан, но си е доста и то независимо дали се е оригнала или не.Това стана от около 1 седмица насам.При мен млякото е много, все още си мокря дрехите, а тя като започне да суче и чак се улива.Преди се давеше отначалото, сега не, но за сметка на това повръща след това.Уж мисля, че я кърмя в по-изправена не напълно легнала поза.Явно ще трябва да пробвам още по-изправена както е описала  Screch.
Иначе на доктор не съм я водила.Към края на 1-ви месец ще отидем.Все пак се надявам проблема да отшуми скоро от само себе си.Инхормацията на Screch  ме успокои.Че тука какви са докторите-правят от мухата слон и търсят под вола теле!Нищо чудно да я изкарат болна и да назначат 100 изследвания както със жълтеницата в болницата  Whistling
Лека нощ и от мен на всички!

# 54
  • София
  • Мнения: 179
Miss Blondy~Redhat ,честита придобивка. Хубава инвестиция сте направили. На въпросът ти за 40 дни, започваш да броиш като първи ден, денят в който е родено бебчето.
addy_1 , надявам се скоро при вас да отшуми това. Съветите на консултанта от ллл бяха доста обри, така че може да се възползваш от тях. Информацията е доста обширна.

v.r.i. ,Bellisima82 , миличките дано имате здрави нерви. Не знам дали сте пробвали успокоителния рефлекс, по метода на Харви Карп. Изпращам ви клипчето, макар че сигурно сте го тествали.  Когато Теди започне необоснован рев, на който не намирам друг начин за успокояване, този метод действа за по-малко от 15 секунди. Дано да ви свърши работа  Hug


http://www.youtube.com/watch?v=UNsHYhiGtOE

# 55
  • Мнения: 1 144
Вяра, и Славян яде по 90-100мл на хранене, храни се точно по същия режим. Кърмим се само, знам по колко суче от едно ядене с изцедена кърма когато го оставихме на баба му за няколко часа.
Tasy при нас същото връщане се оказа от преяждане, започнах да го свалям от гърдата на максимум 20-25мин и се оправиха нещата.

Коликите са много проклета работа  ooooh! и при нас са доста и Слави много плаче и не може да заспи от тях.
Но пък и съседите ако ми замрънкат ще операт пешкира, все едно мога нещо да направя  Confused

Последна редакция: ср, 23 юли 2014, 06:50 от Gaggi

# 56
  • Мнения: 206
На баща ми баба му едно време като живеели в една къща, тя на долния етаж и брат ми бебе по цяла нощ реве.Та сутрин бабата викала "Ееее какво му правите на това бебе цяла нощ?!" Mr. Green
Та това по повод на съседите,сякаш на някой му е приятно!Пък и родителите правят всичко възможно все пак да успокоят детето!

# 57
  • Мнения: 230
Виктор и той имаше пик на коликите онзи ден!Цял ден рева,цял ден не яде както обикновено,а на всичкото отгоре и не спа.Заспа чак в 22ч беше като пребит.Аз съответно ревах с него Simple Smile.Даваме му и биогая всеки ден и инфакол почти на всяко хранене и въпреки това всяка вечер към 19ч започват кризите.Оправия няма.Явно трябва да мине още малко време и да се свърши тоя АД.А за съседите хич не ми пука.Живеем в къща и над нас има семейство с две деца диви ама диви,докато бях бременна ме побъркваха.И да мрънкат че детето ми плаче не ме интересува,ако могат те да го успокоят да заповяд!!!

# 58
  • Мнения: 781
tasy, Карп ме спасяваше винаги. Тези дни и той не помага, заради това си мисля, че не са гадните колики. Вчера и днес е спокоен. Да видим до кога. Както казва д-р Спок - честито, паднало ви се е ревливо бебе  Crazy

# 59
  • в Кошера
  • Мнения: 2 213
на гърдата не се ли успокояват? Това е моето най-силно и последно оръжие... няма как като се дере много я слагам да се успокои

И аз съм така.  Peace
Цица - Панацея.  hahaha Joy

Общи условия

Активация на акаунт