ЮНСКИ бебета сънуват къде през август да плажуват - 2

  • 24 656
  • 628
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 521
И ние имахме пик на коликите онзи ден- цял ден рев, носене на ръце, заспа чак към 2.30 през нощта. На следващия ден спа почти цял ден милата... Давам й еспумизан, когато будува рано или късно започва да мрънка и плаче, но предполагам като вземе шезлонг ще е малко по-добре.- ще може да гледа, тя много обича да разглежда какво става Simple Smile ние ядем по 110 мл, давам по схема -втори месец би трябвало по 120мл. Аз все още имам кърма - 40,50,60 мл., което пак е нещо и продължавам с цеденето. Кой да предположи че ще устискам да се цедя месец и половина, че и продължавам  Thinking

# 61
  • Мнения: 471
Влизам да отдъхна малко и да се оплача, сори, момичета, но знам, че поне вие ще ме разберете. Малката наистина се дере от рев, днес от сутринта до сега, а вече е късно вечер, почти без прекъсване, направо полудявам, тези колики ще ни уморят, просто вече не знам какво да я правя, с баща й луднахме...  Crazy Капки ли не давахме, топли компресчета на коремче ли не правихме, дундуркахме я на ръце, и какво ли още не, но не спира и не спира..... Ето, оплаках се... #Crazy
Ако те успокоявя не сте само вие. Вече дори не знам дали са колики, защото нощно време спи като пън. За сметка на това от 7 сутрин до 23 вечер спира всичко на всичко за час. Нищо не помага, реве до посиняване. Капки, чайове, люлки, топли компреси, пеене, носене на ръце, разходки в парка дават нулев резултат.Ние сме полудели, съседите се сърдят ( и са си прави) , а едната която в с две деца ме ожали и каза да ходя да си купя Диазепам преди да полудея тотално.
Момичета, знам какво Ви е. Дъщеря ми беше подобно ревливо чудо. Беше ме срам да срещам съседи, всеки имаше да ми сподели как не е спал, ще кажеш че ние бяхме. Но без да Ви отчайвам още плаче за щяло и не щяло newsm45 . И сега плаче повече от Ники. С времето стигнах до извода, че не са колики, а характер  smile3511

# 62
  • Мнения: 781
Mary Angel , щерката иди -дойди, ама ревлив мъж не щЪ и да си помислям. Горко и на бъдещата снаха  hahaha

Съседите. както и да е. Вчера и в парка другите майки ме гледаха, като престъпник все едно аз искам да реве. На всичкото отгоре доста "тактично" , като подминах обсъдиха как нямало ревливи бебета, а прости родители, които не знаели как да ги гледат.

# 63
  • Мнения: 786
Момичета, дайте съвет за добър дерматолог. Вчера частната педиатърка каза, че пъпчиците по бузките, деколтето, зад ушичките и по главичката било атопичен дерматит. Нито бебешко акне, нито пък от претопляне както бяха ни казали. Вече на темето му станаха едни корички, като крустички. Мисля, че Мики беше споделяла, че с баткото е имала подобен проблем  newsm78

# 64
  • Мнения: 5 128
Mary Angel , щерката иди -дойди, ама ревлив мъж не щЪ и да си помислям. Горко и на бъдещата снаха  hahaha

Съседите. както и да е. Вчера и в парка другите майки ме гледаха, като престъпник все едно аз искам да реве. На всичкото отгоре доста "тактично" , като подминах обсъдиха как нямало ревливи бебета, а прости родители, които не знаели как да ги гледат.

Е те такива коментари ако чуя, ще видят какво означава изнервена и недоспала мама  newsm61
Изобщо не ме интересуват съседите, и покрай нас има семейства с деца, и тийнеджъри, които правят купони, на никого досега не съм направила проблем, като се вдига шум, така че и те да не ми идват у нас да се оплакват, през това трябва да се мине, така или иначе.

Много благодаря за клипчето, tasy, наистина изглежда ефикасно, не го бях пробвала, само да се събуди момата /че като по чудо заспа преди малко/ и при нов рев ще пробвам техниката.
ММ сега отиде да купува нови капки - Колийф, препоръча ги педито, на която звънях преди малко, ще пробвам да сменя и АМ /ние сме изцяло на АМ/, да видим, може и от това да се дразни, макар че досега бяхме на Хип комбиотик, много ни го препоръчаха, и от болницата я захраниха с него, но с опитване ще разберем, сега ще видим Фризолак как ще й действа.
Иначе и нашето диване нощем спи, поне това ми е облекчението, имаме няколко часа отмора нощем, но като се събуди сутрин и се почва рев та чак до вечерта, почвам да си мисля, че и инати придава, ама нали е малка още, едва ли е възможно  newsm78

# 65
  • Мнения: 781
Не сменяй Хип, с Фризо. На светлинни години разлика са. Ако държиш пробвай с Лактана. Аз съм много долна от него. И да те предупредя, че при всяка смяна на млякото коликите се засилват и става ад, докато свикне с новото мляко. Колийф не са лоши, но е досадно. Слагат се в мялкото 30 мин. преди хранене. С ревящо бебе да чакат те 30 мин.

На мен чак днес ми просветна, че вчера и днес не сме давали никакви капки за колики и е супер спокоен.

# 66
  • Мнения: 907
v.r.i. При смяната на млякото в продължение на 40 дена ще има смущения на стомахчето, докато се нагоди.
musleto Аз коричките по челцето ги премахнах само с мазане с Линола Фет олио , изчезнаха само с мазане 3-4 пъти
ето линк:  http://apteka.framar.bg/30000043/%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%B0-%D1%84%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BE-200-%D0%BC%D0%BB-

# 67
  • Мнения: 1 067
Моя батко имаше хемангиом....Иначе доволна съм от Ангелова 29 поликлиника и Кадурина ВМА.При Кадурина се чака много за час.

# 68
  • Мнения: 87
Нашият батко е с атопичен дерматит. Сменяли сме сума ти дерматолози. Последният, при когото ходим, е д-р Дърленски, Токуда. Той сега обаче излиза в отпуск. В Токуда опция също е д-р Дерменджиева.

Ако използваш сапун или шампоан, спри ги, купи например душ олио на Юсерин или някоя друга подобна марка медицинска козметика. Те не съдържат сапун, който изсушава и раздразва, а запазват влажността в кожата.
Не използвай прах, само течен препарат и изплаквай допълнително. В никакъв случай омекотител. Стаята, в която спи бебето, трябва да е с по-висока влажност (Да не е сухо).
Това са основни изисквания за бебета, които не всеки лекар ще ти разясни, ако наистина е ат.дерматит.
Но не бързай с притесненията, може да се окаже, че не е.
 Peace

Последна редакция: ср, 23 юли 2014, 12:43 от Amilia Pond

# 69
  • Мнения: 471
Съседите. както и да е. Вчера и в парка другите майки ме гледаха, като престъпник все едно аз искам да реве. На всичкото отгоре доста "тактично" , като подминах обсъдиха как нямало ревливи бебета, а прости родители, които не знаели как да ги гледат.
Такива с камъни да ги убиеш им е малко.

mama*na*viki, не знам дали се променя акото от претопляне. На Ники му излизат лек пъпчив обрив по тялото от топлото. Иначе акото може да се промени и в следствие на това, което ти си яла.

Хайде и аз да се похваля: еднократната помощ (или както една циганка я нарекла като влизала в социалното "наградата"  smile3532 ) + малко парички от бабите и дядовците инвестирахме в легла за детската стая. От миналата седмица имаме детската стая, за която винаги съм мечтала. Добре, че си родих деца, че да си реализирам мечтите  newsm08

# 70
  • Мнения: 84
Мики моля те би ли казала повече инфо за хемангиома  Praynig мина ли или увеличи размера си??  Rolling Eyes
П.С и аз да се изкажа за смянат на млеката първо бяхме на фризолак явно не я захранваше добре и тя плачеше през час за ядене после сменихме на лактана но почна да има в акото капки кръв беше веднъж два пъти само консултирахме се педито тя каза за я сменим с храна на която пише НА е купихме в неделя и нан НА 3дена само повръща и я боли коремчето та от днес пак почнах лактаната .. Ох незнам вече  newsm78  Confused

Последна редакция: ср, 23 юли 2014, 13:11 от Love your Smile

# 71
  • Мнения: 219
Mary Angel , щерката иди -дойди, ама ревлив мъж не щЪ и да си помислям. Горко и на бъдещата снаха  hahaha

Съседите. както и да е. Вчера и в парка другите майки ме гледаха, като престъпник все едно аз искам да реве. На всичкото отгоре доста "тактично" , като подминах обсъдиха как нямало ревливи бебета, а прости родители, които не знаели как да ги гледат.

Belisima как все на теб ти се падат тези с умопомръчителните коментари Simple Smile)))

Горе главата и все така позитивна Simple Smile

# 72
  • Мнения: 144
И ние се разминахме с таз погача. Grinning Първоначално мислех да правим, но се наложи да променим плановете 100 пъти. Накрая опростих нещата - спетнахме една хубава сладка маса с малинова торта, малиново вино, бонбони, пъпеш, диня. Поканих кумовете с половинките им, чупихме орехи да е отракано хлапето и се наприказвахме едно хубаво. Направихме си мини празник и като се замисля с повече от 4ма госта наведнъж май щеше да ми дойде в повече.
Белисима според мен спокойно можеш да си поканиш приятели да се почерпите без да го кръщаваш "погача".

tаsy това клипче много интересно Simple Smile трбва да го разгледам подробно тоз доктор, че все го игнорирам. Ние ревем, но за сега намираме начин да се успокоим. Вчера даже "побъбрихме". Хващам я по - спокойна като и сменям пелените и и говоря. Особено се радваше на нечленоразделни звуци. Накрая имах чувството, че ако ми звънне телефона няма да мога да кажа нищо повече от "агууу"  и "ауааа". Ама как да спра, толкова ме гледа и се хили вчера.
Е, после скъса нервите на баща си като рева от парка до нас  Crazy

Ей ни и нас в торбичката:
http://mirche.snimka.bg/daily/tulumbi.828730.33689690

Да се оплача и аз, снощи си открих 2 кариеса Sad. Днес си запазих час за зъболекар. Много мразя.

# 73
  • Мнения: 1 067
Хемангиома беше ягодов,нарастна доста до 6-ия месец...стана колкото монета от 20 ст.После претърпя обратен растеж и до 2-та годинка изчезна.Сега има лек контур само,ако не се загледаш изобщо няма да го видиш.Мога да покажа снимки,но др.седмица,че сега сме на вилата и пиша от тела.

# 74
  • Мнения: 84
Мики благодаря ти  Hug може като се прибереш да пратиш снимка и на ЛС както искаш Simple Smile питам те че и Вики има такова чудо  Embarassed само че е разположено на гръбчето надявам се мине и да изчезне напълно  Praynig педито каза че ще го наблюдаваме  baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт