За и против памперсите:Elimination Communication / Natural Infant Hygiene

  • 1 988
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Има много теми за и против памперсите - пусни на търсене и ще намериш. Аз лично за първи път чувам нещата, за които говориш, но си признавам, че не сам и търсила специално.  Ако искате, ползвайте пелени - ваше право си е, но трябва да ти кажа, че е много много труд и постоянно пране.

# 16
  • Мнения: 14 133
Всеки си решава сам.Аз също съм за памперсите.

# 17
  • Мнения: 603
И аз за първи път чувам това за тестостерона...
Ако искате пробвайте с пелени, но предполагам че няма да издържите дълго.
Мисля, че много честа смяна на памперса също е добре решение за притесненията ви /ако можете да си позволите разхода/

# 18
  • Мнения: X
За мен памперсите са чудесен вариант, при няколко условия:
- сменят се редовно, незавсимо колко са пълни и колко голямо е детето.
- при всяко преобуване детето се оставя десет - петнайсет минути голичко, да подиша кожата
- не се прекалява с кремове и пудри след всяко миене
- следи се детето да не се е изакало, защото това води най-много до подсичане.

Разбирам притеснението ти, аз имах проблем от памперсите, при това чак, когато дъщеря ми стана на годинка, но със спазването на гореизброените условия, решихме проблема. Пробвах и с гащички - положението е трагично, а за тензух "по бабешки" нямам думи - още по зле, кожата се протрива и е директно мокро.

# 19
  • Мнения: 918
Не мога да си представя варианта: вечер с пелени........това означава детето да си стои напикано и "затоплено"  или да не се спи цяла вечер и да сменяш пелени Sick А разходките навън Whistling,
определено залагам на памперсите.

# 20
  • Мнения: 585
И аз съм ЗА пелените за еднократна употреба, но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО сменяни на всяко ядене - в моя случай на 3-4 часа.

# 21
  • Мнения: 631
Не е чак толкова топличко в памперса момичета ...... ами ако живеехме на екватора или в някоя по топла страна ......
или там мъжете които цял живот са им били на топло немогат да правят деца ...
Памперсите са си супер ......
не търси под вола теле

# 22
  • Мнения: 7 430
За чужбината - мога да ти кажа, че тук в Монреал (Канада) съм виждала деца на по 3 години и повече и още с памперс  #Crazy така им е по-лесно - на лелките и родителите много късно приучват децата си да ходят на гърне или тоалетна Confused
Не знам за коя чужбина говориш Wink

# 23
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Не съм чула прегряването да води до проблеми при образуването на клетките на Лейдиг. Знам че механични травми, болести и неслезли в скротума тестиси могат да са проблем. Прегряването е проблем само за  образуването на качествена сперма, което ще ви вълнува доста по-късно. Ако двегодишно момче е буйно, емоционално и пакостник в добрия смисъл, а и "атрибутите" му са с нормални размери не би трябвало да се притеснявате, бъка от тестостерон  Twisted Evil, въпреки памперса.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз моето дете го гледах 1.5 месеца (веднага след като се роди) с пелени - повивах го. Не съжалявам, четох много по въпроса, споделям мнението че влияят върху понататъчната им потентност, но лекаря ми забрани да повивам - беше от рано зпочнало вкостяването на тазобедрената става и затова се наложи да прекратя повиването. А и от финансова гледна точка ми бе много по-добре, по-евтино и т.н. - особено за първия месец когато на ден ти отиват по 7-8 памперса.

# 25
  • Vienna
  • Мнения: 266
Максимилян е на 4месеца и половина и в4ера за първи път се подсе4е, малки 4ервени пъп4ици, а тук във Виена, деца на по 4год. с памперси гледам! ко6мар! а за бибероните да не обсъждам, миналата седмица при педиатърката ми едно 6год.бе6е с биба #Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 607
Аз си мисля, че ако наистина имаше подобна опасност, то лекарите щяха да ни предупредят и да оставят всяка мама да решава сама. Представяте ли си наистина памперсите да влияят толкова негативно и никой да не вдигне аларма? Rolling Eyes newsm78
Живей си спокойно, а ако искаш - ползвай пелени, за да си спокоен.

# 27
  • Мнения: 96
    Пак става въпрос за гърнето  Embarassed . Ами какво да ви кажа – изчетох поне 10 теми по въпроса, а и до преди 3 дни бях решила и аз като Liorena  да чакам денят, в който детето само ще каже – “От днес не искам памперс”. Обаче попаднах на това http://cleansing.atspace.com/alternative_mothering.htm   и реших да пробвам.Резултатът според мен е естествено успешен, понеже аз не слагам Гогата на гърнето, а го държа ( той е на 6.5 мес. и не го оставям много да седи).Естествено, защото  в тази поза му се притиска мехура и той се изпишква. Досега е акал веднъж в гърнето, но това е, защото по принцип акаме на 3 дни. Решението да пробвам се повлия от факта, че този метод Natural Infant Hygiene and Elimination Communication  е одобрен от ЛЛЛ, както  и от коментарите на д-р Сиърс за тази книга  INFANT POTTY TRAINING (Laurie Boucke)  newsm10
    QUOTE FROM DR. WILLIAM SEARS
"I found your book to be very helpful. Besides helping an infant achieve early potty training, the method in this book helps parents learn to read their baby's body language better. I wish you the best on your book!" Dr. William Sears, pediatrician, originator of the term "attachment parenting" (AP).
  QUOTE FROM DR. WILLIAM SEARS, JR.
"Infant Potty Training is a very interesting approach, and I do agree that it fits well with AP.... I do applaud your approach”
   Интересно ми е дали има майки, които са прилагали този метод , дали е било успешно при тях и как се е отразило на връзката им с детенцето Hug

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не е баш ново Simple Smile
Порови с търсачката една тема от татко Людмил, бистрихме го...общо взето, докато няма фирми, които да перат, гладят и доставят памучните пелени на същата цена като еднократните (защото и при ЕС трябва все някакви пелени), не се наемам да го пробвам.

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитати от линка...

"С изключение на данните, че „произвеждат повече солидни отпадъци от пелените”, памперсите се оказват по-щадящи към употребата на вода и енергия, производството на водни отпадъци и атмосферни излъчвания."

...какво да се добавя повече тук, освен удобството на памперсите...спестеното от пране и гладене време и сухото дупе на детето...

Останалата част...обяснението за това как се гледа дете без памперси и пелени определено ми беше интересна и определено не е моят вариант.
Може би ако бях родила децата си преди 200...или може би след 200 години и аз бих правила така, но сега, в тази точно реалност - предпочитам пелените за еднократна употреба поради много причини.

Какво стана с този човек Людмил...родиха ли си детето....не се обажда да разкаже ...

Общи условия

Активация на акаунт