ПОМОГНЕТЕ!!!

  • 40 242
  • 33
  •   1
Отговори
  • Sliven
  • Мнения: 51
Здравейте!Не съм сигурна,че темата ми е за тук и се извинявам,ако съм сгрешила раздела!
Имам проблем,който ми е трудно да разреша.Става въпрос за моя съседка,която живееше на семейни начела с приятеля си.Имат бебе на 9 месеца,за което в момента водят дела за попечителство.Приятелят и постоянно я биеше и в крайна сметка тя се прибра при техните,но без детето.Техните не го искаха.В последствие баща и склони да вземат детето при тях и заведоха дело.Малко след това моята позната разбра че отново е бременна (вече в 5-я месец).Баща и,както вече казах се нави да вземат първото и дете,но второто я принуждава да остави в дом.Педложих и да дойде с децата в къщи,но на нея не и е удобно и в крайна сметка маи наистина ще извърши глупостта да си изостави детето.Именно това искам да предотвратя.Дори днес,чрез една позната сме и уредили среща с психоложка,която работи в дом за изоставени дечица.Дано това и повлияе,защото вече се чувствам безсилна постоянно да и говоря,а тя да не иска да чуе.Дори говорих с приятел съдия,който ми каза,че ако си остави детето няма да има шанс за попечителство на другото,но и това не помогна.Дори съм навита да взема малкото същество в къщи,макар че ще ми е доста трудно,понеже също съм с бебче на 10 месеца.Интересува ме мога ли да го взема (временно,докато майката се осъзнае),как точно е законовият ред и може ли да се заобиколи за доброто на детето.Моля ви дайте ми съвет какво да направя.Сърцето ми се къса за тая малка душичка,а до появяването и на бял свят остава по-малко от месец.

Последна редакция: ср, 23 юли 2014, 13:22 от night7demon

# 1
  • Мнения: 607

       Отивате в Отдел Закрила на детето и обяснявате случая, така както тук на нас. Заявявате, че желаете да гледате бебето, докато майката си стъпи на краката. Те ще Ви обяснят какъв е редът.
   Адресите на ОЗД по градове ги има в Гугъл.
     

# 2
  • Мнения: 411
Преди да отидеш до Отдел Закрила на детето според мен трябва да решиш какво ще правиш с детето, ако майката не се осъзнае. Ще го гледаш цял живот, 2 години, 2 месеца? Това първо.

Второ, ако реши да задържи детето и се наложи да се изнесе от родителите си, ще е сама родилка с две деца, без доходи. Социалните едва ли ще се втурнат да ѝ отпускат помощи, ако очакват да изостави бебето, т.е. ще я лишиш от евентуална подкрепа. Момичето вероятно е в шок, не ѝ е било лесно, а приятелите са за това - да показваш най-лошите си черти и страхове пред тях. Сама знаеш, че като родиш детето и го видиш живо, плачещо, безпомощно нещата са различни. Според мен идете в ОЗД двете заедно, ако тя не промени мнението си. Но не го прави зад гърба ѝ.

И последно - момичето може би се страхува и от родителите си, щом се е съгласила да ѝ поставят условия за първото дете. След всичкия тормоз от страна на родители и мъж може би за нея това ще е глътка въздух, излизане от кошмар. Може оставянето на детето за осиновяване да е най-доброто решение и за нея, и за детето.

# 3
  • Sliven
  • Мнения: 51
Вчера ходихме в закрила на детето и в един дом за изоставени деца,в който с нея разговаря психолог.Жената на дълго и нашироко и обясни вариантите,дори и позволи да погледне при какви условия живеят дечицата.Предложи и и варианта да отиде там с децата за 6 месеца,докато си стъпи на краката.Вечерта разговаряхме с баща и и му обяснихме вариантите.Каза,че е съгласен да не се отказва от детето,а да го даде само за няколко месеца (докато мине зимата,понеже ще им е много тежко с 2 бебета).Според мен взе да омеква или просто иска да види какво ще стане с делото за попечителство и  тогава да решават.Аз никога не бих направила нещо зад гърба и и винаги ще я подкрепя.Предложих и да взема бебчето в къщи,но тя е толкова наплашена,че не знае какво да прави.Мисля да говоря и с баща и по тая тема.Бих го гледала и ако не си го поиска не е проблем.Не ме притеснява финансовата страна,дори да ги приема и с майката.Имам още около месец.Дано успея да направя нещо по въпроса.Според мен няма да е по-добре да бъде оставено за осиновяване.И в дома на майката има не лоши условия за отглеждане.

# 4
  • Мнения: 607
Вчера ходихме в закрила на детето и в един дом за изоставени деца,в който с нея разговаря психолог.Жената на дълго и нашироко и обясни вариантите,дори и позволи да погледне при какви условия живеят дечицата.Предложи и и варианта да отиде там с децата за 6 месеца,докато си стъпи на краката.

    Предполагам, че са й предложили настаняване в звено Майка и бебе. Но там не може  да вземе по-голямото си дете.  За звената  Майка и бебе можеш да прочетеш тук:

http://www.iss-bg.org/bg/Activities/44/Services.aspx

  
  Не разбрах голямото дете при баща си ли е сега или вече е при бабата и дядото по майчина линия? Те имат право да подадат   молба за ежемесечна издръжка за дете,   ако/ когато то живее при тях. Води се '' настаняване  на дете при близки и роднини''.

    

Последна редакция: чт, 24 юли 2014, 17:25 от Танюшка

# 5
  • Sliven
  • Мнения: 51
Благодаря за разясненията.Голямото дете в момента е при баща си.На 30-ти е делото за временно попечителство.Ще видим какво ще стане.От една страна е по-добре да остане при баща си.Може да е агресивен към майката,но за бебето трепери.А и то си е свикнало там,предполагам,че ще е голям шок да го преместят в напълно непозната обстановка и с напълно непознати хора(защото от месеци не са го виждали).И ако остане при баща си другото бебе няма да отиде в дом.

# 6
  • Мнения: 6 166
и накрая какво стана?

# 7
  • Sliven
  • Мнения: 51
На 18.08 се роди малката красавица Мигленка.С майка и се бяхме разбрали да дойде да живее в нас,но бащата на бебка разбрал,че е родила и дойде в болницата да прави панаири.От болницата информираха социалните и в крайна сметка преценили,че временно трябва да вземат бебето в дом.Няколко пъти се се опитвах да се свържа със социалната работничка,поела случая,но тя ме отряза,че не можело да дойдат в къщи.Говорихме с адвокат и той ни написа жалба,която утре ще пратим в социалната служба в София,понеже докато майката е била още в шок от раждането и малко след като е излязла от упойка са я накарали да подпише нещо,което не са и дали да прочете.В последствие се оказа,че е подписала,че в момента няма възможност да гледа детето и категорично отказва да го вземе и тъй като няма близки,при които да го настанят временно отива в дом.Най-интересното е че аз я търсих тая,а накрая се оказва,че няма при кого да отидат.
В същото време приятелите на майката събрахме пари и платихме наема на едно апартаментче за 6 месеца напраед,на името на  майката,за да може да докаже пред социалните,че има каде да живее с бебчето.
Говорих и с една позната,която също е социален работник и ми каза,че имало някаква врътка с бебетата в домовете.Едва ли не ги продавали на чужденци.Каза ми,че единствения ни плюс ще е да успеем да го вземем преди да е минало делото за настаняване в дома.
Надявам се да успеем...!

# 8
  • Мнения: 411
Декларация за отказ ли е подписала? А по-голямото при кого остана? Това момиче има ли подкрепа от родителите си в момента?

# 9
  • Мнения: 2
"след като е излязла от упойка са я накарали да подпише нещо,което не са и дали да прочете. В последствие се оказа,че е подписала,че в момента няма възможност да гледа детето"

Тази част е много интересна, искам да ви помоля да се свържете с нас чрез формата на страницата:
http://www.adr-24.net/contacts.htm

# 10
  • Мнения: 106
Моят съвет е: Тази майка много бързо да се позаинтересува какво е подписала, ако подписва нещо винаги би трябвало да има екземпляр и за нея,в кой дом е детето и да отиде на място и редовно да иска по някакъв начин да й се отразяват присъствията.Ако тази майка желае да си запази детето би трябвало да направи доста неща за него а не само да го остави защото няма възможност да го гледа.Може и да е жестоко, но това е начина, иначе това детенце може и да е приготвено вече за друго семейство.

# 11
  • Sliven
  • Мнения: 51
Тя получи екземпляр,но вече след като я изписаха от болницата и като го прочетохме бяхме меко казано шокиране.Пише,че за момента категорично отказва да го гледа,защото няма къде да отиде,но това както казах не е вярно.От друга страна и социалната работничка ме избягваше,когато я търсех.Един от пътите когато бях в социалната служба ме видя моя позната,която също работи там.След като и обясних тя ми каза да пишем до София,понеже щом детето е българче има вероятност майката да не си го получи.Едва ли не ми каза,че търгуват с децата.Веднага след тоя разговор се свързахме с адвокат,който ни написа жалбата,но тук (в Сливен) не ни я приеха,за това я изпратихме в София.Иначе към момента момичето още няма подкрепа от родителите си,но за сметка на това има много приятели зад гърба си и няма да я оставим.Делото за по-голямото детенце на 26-ти тоя месец.

# 12
  • Sliven
  • Мнения: 51
"след като е излязла от упойка са я накарали да подпише нещо,което не са и дали да прочете. В последствие се оказа,че е подписала,че в момента няма възможност да гледа детето"

Тази част е много интересна, искам да ви помоля да се свържете с нас чрез формата на страницата:
http://www.adr-24.net/contacts.htm


Благодаря за отговора,още утре ще се обадя!

# 13
  • Sliven
  • Мнения: 51
Домът се намира в Сливен (доколкото знам е само един в града).Майката има право да вижда детето само в четвъртък от 10-12:00 часа,но ни го дават за не повече от 5 минути,понеже "било малко и шяло да се разболее".

# 14
  • Мнения: 76
Тази социална работничка да хване някой и здравата да я смлати!!! Да видим дали ще посмеят пак да крадат новородени от майчиците им!!!     #Cussing out #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт