аблацио

  • 1 855
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 381
Здравейте бих искала да попитам какво да очаквам след аблация на ендуметриума .На 30 май ми беше направено абразио след което не ми спираше кървенето .Хистологията наченки на обикновенна хиперплазия .На 7 юли ми направиха аблация на ендуметриума в майчин дом хистологията е пролиферативен ендуметриум ствол на полип миометриум. На 38 г получавах зацапване извън цикъла .Не намирам много информация за аблацията .Ще имам ли цикъл ?

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте!

Предвид ограничената информация, която предоставяте е трудно да дадем конкретен отговор на въпроса Ви. Също така от особено значение в случая е на колко години сте в момента.
Съветваме Ви да отправите въпросите си към Вашия акушер-гинеколог, тъй като той разполага с цялата информация за Вас.

Поздрави,
Д-р Татяна Арабаджи
Акушер-гинеколог
Медицински комплекс "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 381
на 37 г  съм .След абразиото не спираше да ми кърви за това ми направиха аблациото .Не са ми правели хормонална терапия преди аблациото стана инцидентна .Претиснявам се  да не би да настъпи менопауза .и след такава процедура на ехограф виждатли се евентуални промени в матката ? винаги след аблацио ли спира цикъла . Лекаря който ми го направи неможе да ми даде отговор дали ще имам цикъл .Съжалявам ,че ми го направиха и сега незнам какво ме очаква .Явно това не е често правена процедура и няма много информация за нея

Общи условия

Активация на акаунт