Неплатен и платен отпуск след майчинство? 2

  • 91 437
  • 313
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
Здравейте, искам да попитам тези, които реално са си пускали неплатения отпуск по чл. 167а - как става на практика? Шефката ми беше възмутена, като й казах, че се дава с двуседмично предизвестие и не може да ми го откаже.  ooooh!

# 196
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, искам да попитам тези, които реално са си пускали неплатения отпуск по чл. 167а - как става на практика? Шефката ми беше възмутена, като й казах, че се дава с двуседмично предизвестие и не може да ми го откаже.  ooooh!

Както си го направила така става.Две седмици по-рано уведомяваш работодателя и не могат да ти откажат.Ако го направят,искай писмен отказ и отиваш в Инспекцията по труда.Но няма да го направят.Друго какво те интересува за този отпуск?

# 197
  • Мнения: X
Е, ако не даде писмен отказ?
Това значи ли, че трябва и да ми даде писмен документ, че отпуска ми се разрешава?
И друго  - трябва ли да е изчистен целият платен, за да пусна неплатен?

# 198
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Е, ако не даде писмен отказ?
Това значи ли, че трябва и да ми даде писмен документ, че отпуска ми се разрешава?
И друго  - трябва ли да е изчистен целият платен, за да пусна неплатен?

Трябва да има заповед за отпуск. Няма изискване за поредност при ползване на отпуските, т.е. може първо неплатен след него платен.

# 199
  • Мнения: X
Много благодаря за отговора, ориентирах се.  Hug

# 200
  • Мнения: 751
Lady Brinne, благодаря за отговора.

# 201
  • Мнения: 751
Здравейте,

в момента ползвам неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8 годишна възраст, който изтича през септември. През юни дъщеря ми навършва 3 години. Има ли право ръководството на фирмата да ме съкрати примерно, след навършване на трите годинки, от дъщеря ми, или е необходимо да изтече неплатеният отпуск?

Благодаря предварително за отговора.

За да те съкратят трябва да ти връчат предизвестие. Не е задължително отпускът да е изтекъл.


Здравейте, по какъв начин трябва да ми бъде връчено предизвестието - трябва ли да е лично?
И още нещо - прочетох, че за да ме съкрати, работодателят трябва да поиска разрешение за това от Инспекцията по труда. Това така ли е и по какъв начин това би променило обстоятелствата? (Отпускът, който ползвам, ми е разрешен от работодателя и е прехвърлен от бащата на детето?)

Благодаря ви предварително.

# 202
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Предизвестието могат да Ви пратят и по пощата до адрес.
Разрешение за съкращение се иска от ИТ само за майка на дете до 3 години и то не по всички членове.

# 203
  • Мнения: 182
Предизвестието могат да Ви пратят и по пощата до адрес.
Разрешение за съкращение се иска от ИТ само за майка на дете до 3 години и то не по всички членове.


   Кои са тези членове,по които не са иска разрешение от ИТ за съкращение?

# 204
  • Мнения: 751
Предизвестието могат да Ви пратят и по пощата до адрес.
Разрешение за съкращение се иска от ИТ само за майка на дете до 3 години и то не по всички членове.


Благодаря ви.

# 205
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Предизвестието могат да Ви пратят и по пощата до адрес.
Разрешение за съкращение се иска от ИТ само за майка на дете до 3 години и то не по всички членове.


   Кои са тези членове,по които не са иска разрешение от ИТ за съкращение?

http://www.gli.government.bg/page.php?c=69&d=256

# 206
  • Мнения: 1 519
Здравейте,
На 9.06 ми изтича втората година майчинство. В майчинство съм от 19.06.2014 тогава ми беше термина на 19ти а родих на 9ти. Искам да си ползвам платения ми натрупан отпуск който е 60 дни. Към датата ми на излизане в отпуст 2014 дохода ми е бил 910 а сега се е увеличил на 1020 лв това с осигуровките. договора ми не е актуализиран досега с новия доход защото нищо не съм подписвала.
Как да постъпя според вас за да може хем да си ползвам отпуска хем да си получа и по високото възнаграждание?

Трябва на 10.6 да се върна на работа за колко дни и до кога за да може да ми се актуализира заплатата ?

Работното ми време е 2 дни работя и два дни почивам, това вклчюва като работни и почивни и събота и неделя и се броят през два дни за да си изчисля отпуската нали (незнам как да го обяснп)

# 207
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Трябва да имаш 10 работни дни през юни на новите осигуровки и да излезеш през юли в платен отпуск,за да може да ти смятат платения отпуск на по-високото.

# 208
  • Мнения: 1 519
Има ли срок до кога да кажа в работата преди да ми изтече на 9.6 майчинството какво съм ршшила и докога да си подам малба за отпуска ?

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Има ли срок до кога да кажа в работата преди да ми изтече на 9.6 майчинството какво съм ршшила и докога да си подам малба за отпуска ?

Молбата за отпуск я подаваш 2 седмици преди датата на ползването й.Иначе от работата те очакват на работа след края на майчинството ти.Ако РД е на 9 ти,на 10 ти юни трябва да си на работа

Общи условия

Активация на акаунт