Постоянна болка между плешките, пукане на гръбнака

  • 15 852
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, толкова съм отчаян, че съм загубил желание за живот.
На 27 години съм от София.
Мъчи ме постоянна силна болка в гръбначния стълб. Самата болка е високо на гърба между плешките, отделно ако съм прав и краката са ми неподвижни и се завъртя от кръста и се усуча наляво или надясно усещам и чувам страхотно пукане от гръбнака ми. Не мога да седя дълго време, не мога да лежа дълго време, не мога да стоя прав дълго време, въобще трябва да редувам непрекъснато трите позиции и пак ме боли. Другото което ме притеснява е че като седя ме боли опашката и като я пипам ми се струва изключително деформирана на една страна, въобще не ми се струва да е централно надолу. Възможно ли е да съм я счупил без да разбера и да е зараснала накриво и това да дава проблем ? Бях активен спортист, състезател по бейзбол и съм имал много удари и контузии. Бях на ортопед, направи ми рентгенова снимка и ми каза, че дисковете са ми добре и нямам херния и че имам много леко гръбначно изкривяване и е от това. Посетих много добър кинезотерапевт, препоръчан ми от съотборници и той ми каза, че не може да е от гръбначното изкривяване,защото е несимптоматично заболяване, а са по-скоро мускулите натоварени от лошата ми стойка и защото съм загубил мускулната маса и ми даде зелена светлина за фитнес както и специални 5 упражнения за гръб във фитнеса и три вкъщи, да но болката дори не се намали и започнах да се притеснявам и спрях фитнеса, след това отидох на физиотерапевт за да чуя трето различно мнение, че леко са ми стеснени каналите и след 7-8 посещения ток, ултразвук и магнити - все същото. Постарах се да опиша максимално точно проблема и да сведа символите до минимум за да не е толкова дълъг поста. Много ще се радвам някой ако може да ми даде насока какво да направя от тук нататък, защото е много тежко положението. Напуснах работа, нямам желание за нищо вече просто една непрекъсната болка, която става все по-силна.
Много Ви благодаря !

# 1
  • На планетата земя
  • Мнения: 759
Трябва да отидеш на невролог и да си направиш ЯМР или поне скенер,рентгенова снимка никаква работа не върши.

# 2
  • Мнения: 4
Благодаря, да наистина от специалистите си мисля, че  остана само на ревматолог и невролог на които не съм ходил... Това за ЯМР обаче съм чувал, че се чака с много месеци ако е по здравна каса, а на всичкото отгоре някой апарати не дават хубава или лошо четима информация и да рискувам да дам 300-400 лв да си направя ЯМР и да ми каже лекаря, че не е хубав и все едно нищо не съм направил.  Ако имате впечатления от добър невролог в София, че ми направи много лошо впечатление отношението и некомпетентността на някои лекари ..

# 3
  • Мнения: 14
Един съвет: Ако още при първия преглед лекаря не те попита с какво се храниш и не ти назначи промяна в режима на хранене и пиене на вода, по-добре отиди при друг.

# 4
  • Мнения: 376
Благодаря, да наистина от специалистите си мисля, че  остана само на ревматолог и невролог на които не съм ходил... Това за ЯМР обаче съм чувал, че се чака с много месеци ако е по здравна каса, а на всичкото отгоре някой апарати не дават хубава или лошо четима информация и да рискувам да дам 300-400 лв да си направя ЯМР и да ми каже лекаря, че не е хубав и все едно нищо не съм направил.  Ако имате впечатления от добър невролог в София, че ми направи много лошо впечатление отношението и некомпетентността на някои лекари ..

хич не ти трябва ЯМР, супер вреден е!

# 5
  • Мнения: 376
Един съвет: Ако още при първия преглед лекаря не те попита с какво се храниш и не ти назначи промяна в режима на хранене и пиене на вода, по-добре отиди при друг.

хаха, ама че си оптимист - иди при друг!   Laughing
по - точно е да кажеш - иди при цяла плеяда  други и ... пак няма да намери такъв, дето точно от това ще се поинтересува!

а иначе, да прав си, важно е това, но на кой му пука, то на болните на им пука, камо ли на докторите.

# 6
  • Мнения: 5 680
Здравей авторе, с огромно нежелание искам да призная, че с болката се свиква. Ако имате изкривяване е напълно възможно болката да е от това. На моменти нетърпима, после леко отпуска..., признавам и при мен има/ше депресия. Физиотерапия и упражнения помагат. Поздрави!

# 7
  • На планетата земя
  • Мнения: 759
Благодаря, да наистина от специалистите си мисля, че  остана само на ревматолог и невролог на които не съм ходил... Това за ЯМР обаче съм чувал, че се чака с много месеци ако е по здравна каса, а на всичкото отгоре някой апарати не дават хубава или лошо четима информация и да рискувам да дам 300-400 лв да си направя ЯМР и да ми каже лекаря, че не е хубав и все едно нищо не съм направил.  Ако имате впечатления от добър невролог в София, че ми направи много лошо впечатление отношението и некомпетентността на някои лекари ..

хич не ти трябва ЯМР, супер вреден е!

Това не е вярно,скенера е вреден и много облъчва.При ЯМР няма практически никакво облъчване,прави се и на бременни и на деца.

# 8
  • Мнения: 4
Здравей авторе, с огромно нежелание искам да призная, че с болката се свиква. Ако имате изкривяване е напълно възможно болката да е от това. На моменти нетърпима, после леко отпуска..., признавам и при мен има/ше депресия. Физиотерапия и упражнения помагат. Поздрави!
Това е че болката е от години и беше много лека едвам доловима, а сега прогресира ужасяващо бързо. Посвикнал съм, но не това е вариант, аз не се чувствам пълноценен, а това пукане от гръбнака ми го нямаше преди и е плашещо

# 9
  • Мнения: 376


Това не е вярно,скенера е вреден и много облъчва.При ЯМР няма практически никакво облъчване,прави се и на бременни и на деца.

кой ти каза, че говоря за облъчване радиационно???
става дума за магнитното поле - в такива размери въздействието му е ужасно!!!

# 10
  • Мнения: 5
Лекар от Варна прави един мехлем много помага при болки в стави и гръб ще му дам телефонът надявам се да няма нищо против д-р Попщерев -0877386050

# 11
  • Мнения: 46
Здравей авторе, с огромно нежелание искам да призная, че с болката се свиква. Ако имате изкривяване е напълно възможно болката да е от това. На моменти нетърпима, после леко отпуска..., признавам и при мен има/ше депресия. Физиотерапия и упражнения помагат. Поздрави!
Това е че болката е от години и беше много лека едвам доловима, а сега прогресира ужасяващо бързо. Посвикнал съм, но не това е вариант, аз не се чувствам пълноценен, а това пукане от гръбнака ми го нямаше преди и е плашещо
Възможно е да имате начална форма на дископатия. Пукане и щракане - разместване на дисковете - дегенерация на хрущялите и въобще съединителните тъкани. Много са важни белтъчините, наистина .

Общи условия

Активация на акаунт