Лято, плаж, море, а ФЕВРУАРЧЕТО расте ли, расте!

  • 23 270
  • 708
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 37
И мен ме посъветваха при Марков да гледам да се запиша при Димитър Марков и вчера казаха, че за Октомври още не знаят.
Но да, в понеделник пак ще звъня.
Alina_si, в София мед ще ходя при Наталия Узунова, но това ей така произволно, защото ми е близо, искам да си направя изследвания, които ми се полагат по ЗК, защото в последните 3 год. съм ходила само при личен лекар общо 5 пъти сигурно и много ме е яд за тези здравни осигуровки.
А иначе във Вита могат да ти направят каквото си искаш платено изследване:) то това е ясно.

Приятен уикенд, момичета! И по-малко гадене:)

# 646
  • Варна
  • Мнения: 858
Сема, даа, може би сме се засичали по улиците или "пътеките" Simple Smile Живеех в Младост 1 до пазарчето доста години, след това се преместихме в Дървеница - на кръстовището за студенстки град и Младост Simple Smile

Хмм, не се бях сетила за вариант да се претапицира количката, трябва да разпитам дали някой извършва такива услуги, добре ще и дойде на нашата едно освежаване, ако някой знае нещо, ще се радвам да сподели  Peace

# 647
  • Plovdiv, Purvenes
  • Мнения: 50
Привет!
Много съм не редовна във форума, но ви следя. В къщи сме се гледаме със сина ми че сега няма градина, в болнични съм но все пак ме викат веднаж или два пъти седмично на работа та за това нещо не ми стига време. Аз май вече малко по добре, поне не повръщам от няколко дни, но все още нямам много сили и ми е изморено. Добре че ММ ми помага с къщна работа.
Добре дошли на всички нови мами!  bouquet
Честито на всички минали БХС и прегледи, на всички разбрали пола много ви се радвам! И на мен много ми е любопитно за пола очаквам скоро да разберем и ние.
За имена още не сме мислили за име, но няма да кръщаваме на никой, и синът ми не е кръстен на никой, имаше малко сърдити в начало, основно свекървата ми, но не мисля че в семейство трябва да се въртят едни и същи имена, а и нашите нямат такава традиция. Синът ми се казва Владислав, просто харесахме име с мъжа ми, а сега се шегуваме че е кръстен на него той е Васил. Единствено ако е момиче харесвам име Анастасия. Но ще го мислим след като разберем пола.
За боядисване - аз съм с руса коса и не ми се иска да ходя 9 месеца с израснали корени, та се боядисвам сега с без амонячна боя, уж била по безвредна.
За колички говорите, аз от батко имах 3, но едната я продадох отдавна, другата ми е много голяма, но е страшно удобна, не става обаче за новородено, а трета е лятна, а сега разглеждам в продавалника, ако изпадне нещо, че не ми се дават пак много пари за колички.
Да питам мами в болнични . На някой изплатиха ли вече от НОИ? Аз съм в болнични от 8 юли и все още нямам нищо преведено и се притеснявам всичко ли е наред с болничните или има някаква грешка.

# 648
  • Мнения: 16
Здравейте момичета,

Предполагам че при доктор Марков говорите за Феталната морфология Simple Smile Но аз имам един въпрос в коя седмица е препоръчително да се направи изследването и другият ми въпрос е дали се гледа седмицата изчислена по стандартния начин според цикъла или според размера на бебето. Аз вчера бях на преглед и се оказа, че аз съм по принцип в 14 седмица, но то по размери отговаря на 15 Simple Smile И сега се чудя за кога да си запиша час за ФМ.

# 649
  • Мнения: 1 232
Dharma18, до 14 г.с. по изчисление спрямо Ц, така че се записвай възможно най-скоро  Peace

# 650
  • Мнения: 144
Да питам мами в болнични . На някой изплатиха ли вече от НОИ? Аз съм в болнични от 8 юли и все още нямам нищо преведено и се притеснявам всичко ли е наред с болничните или има някаква грешка.
[/quote]

Аз бях в болнични миналия месец, до 5ти този.. тъй като съм собственик на фирмата, изплатиха ми болничния като си внесох осигуровките. Иначе 3 седмици бях без преведен и в момента в който ги внесох до дни ми го изплатиха. Предполагам, че от фирмата ти бавят осигуровките или счетоводителката не е занесла листа на време. Иначе щеше да е изплатен (моята счетоводителка е доста стриктна)

# 651
  • Варна
  • Мнения: 858
Здравейте момичета,

Предполагам че при доктор Марков говорите за Феталната морфология Simple Smile Но аз имам един въпрос в коя седмица е препоръчително да се направи изследването и другият ми въпрос е дали се гледа седмицата изчислена по стандартния начин според цикъла или според размера на бебето. Аз вчера бях на преглед и се оказа, че аз съм по принцип в 14 седмица, но то по размери отговаря на 15 Simple Smile И сега се чудя за кога да си запиша час за ФМ.


Първата ФМ или ехографски скрининг се прави между 11 - 13+6 г.с
Втората се прави между 18-22 г.с. като се препоръчва 20-22 г.с.
Гледа се изчислението според Ц, а не според размера на бебето, защото размера може да варира - напред или назад, все пак се измерва от док, и не всеки път бебето е в такова положение че да може да се измери съвсем точно. Също така става въпрос за навършени седмици, а не в коя си влезнала. Дано съм ти била от помощ  Hug

# 652
  • Мнения: 16
Здрасти Светле,

Ако говорим за биохимичния скрийнинг - това добро дело вече го свърших в Център Света Петка в Борово и всичко е наред Simple Smile Само пола не можаха да видят и много се ядосвам защото още съм в чуденка  smile3506 Аз имах предвид следващото изследване когато вече се наблюдават всички органи на бебето мисля че се казва Феталната морфология между 18-23 г.с. (оптимално около 20-22 г.с.).. И тук ми е чуденката за размера на бебето дали има значение за прегледа?

Благодаря за информацията Деси - точно това питах Wink

# 653
  • Мнения: 1 201
Сема и аз много харесвам тази количка PeaceОтносно имената преди , когато свекърва ми беше жива исках, ако имаме момиче да носи нейното име , но сега не искам толкова чакано бебе да е кръстено на починал, а та свекър ми името вече го носи детенцето на зълва ми, та няма и на него да е.Мисля си за Дария или Божидара за момиче или Симона (на майка ми и баща ми имената започват със с), а за момче Стилян.Още одавна съм си ги намислила имената.

# 654
  • Варна
  • Мнения: 858
Dharma18, ние също вървим седмица напред по размер, понеже съм с ранна О, та затова смятам да отида в навършена 20 г.с. по Ц, така и по размер пак ще отговаряме на оптималния срок 21 г.с.  Peace

# 655
  • Мнения: 16
desis, аз по принцип съм с по-късна овулация и затова много се изненадах, че бебока расте толкова бързо - явно заради това все още ми продължава сутрешното гадене.. Sick И това, че избързва леко ме притесни, защото ако започне още повече да избързва в растежа няма да мога да си намеря час за преглед при доктор Марков  newsm62. Макар, че една колежка ходи в неговата клиника и каза, че е очаквала повече от прегледа. Общо взето беше разочарована, че за парите които е платила е очаквала повече - тя искаше диск със запис от прегледа, но не са и дали.

# 656
  • Мнения: 1 232
Аз май се бъркам- БХС не е ли кръвното изследване, което е повече като статистика, а ФМ е когато мерят самото бебе на ВЗ?

# 657
  • Мнения: 16
Светле и аз това се бъркам, защото повечето хора го наричат просто фетална морфология. А то си е преглед с ултразвук + измерване на риска за вродени аномалии. Ето една извадка какво представлява. Дават го и че се повтаря отново 16-19 седмица, а горе долу по същото време да се прави и Феталната морфология с преглед на плода и всички органи. Направо си е за объркване, ако ме питаш мен  #Crazy

Биохимичен серумен скрининг между 11-14 г.с. (първи триместър)
От около повече от една година биохимичният серумен скрининг между 11-14 г.с. се прилага и в България. Скринингът между 11-14 г.с. може да бъде само биохимичен или комбиниран (ехографски и биохимичен). Биохимичният серумен скрининг между 11-14 г.с. се основава на даване на кръв, в която се изследват два хормона - бета-фракция на човешкия хорион-гонадотропен хормон (б-ЧХГ) и свързания с бременността плазмен протеин А (РАРР-А).  В случай, че освен даване на кръв, в този гестационен срок се извърши и специализирано ултразвуково изследване за оценка на  дебелината на  нухалната транслуценция и на носната кост на плода, чувствителността на скрининга нараства. Комбинираният (ехографски и биохимичен) скрининг между 11-14 г.с. е със значително по-голяма чувствителност от традиционно прилагания у нас биохимичен серумен скрининг между 16-19 г.с.

# 658
  • Мнения: 1 232
Мерси, Дарма, така е наистина по-добре обяснено  bowuu
Аз имам книжка в нас, но нали прегледа ми предстои и сега тепърва ще я разгледам Simple Smile

# 659
  • Мнения: 9 023
Сема, количката е супер, харесва ми, че е с големи гуми. Simple Smile Дано да си я намериш на добра цена.

Здравейте момичета,

Предполагам че при доктор Марков говорите за Феталната морфология Simple Smile Но аз имам един въпрос в коя седмица е препоръчително да се направи изследването и другият ми въпрос е дали се гледа седмицата изчислена по стандартния начин според цикъла или според размера на бебето. Аз вчера бях на преглед и се оказа, че аз съм по принцип в 14 седмица, но то по размери отговаря на 15 Simple Smile И сега се чудя за кога да си запиша час за ФМ.


Доктор Марков препоръчва да се ходи на втора фетална морфология в 19- 20 седмица. Седмиците се смятат от първия ден на последния цикъл. Терминът също.
Това дето ултразвука си го смята по размера на бебето, аз не го разбирам. Бебетата се раждат и 2500 гр и 4500 грама, все доносени и оформени. Ние също сме различни, една е 50 кг, друга 70, друга 80 кг, няма как бебетата на всички да са еднакви. Затова най-редно е термина и седмиците да си смятате по първият ден на последния цикъл.

Общи условия

Активация на акаунт