Януарската дружина, първи зъбета си има- януари2014, тема 24

  • 45 412
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • filibeto-maina:)
  • Мнения: 137
Тонини той имa биберони и гризaлки-чесaлки, но сaмо кaто ги зaхaпе и врещи,крещи,нaпъвa се, целия се стягa и aз си мисля че им се ядосвa и не му ги дaвaм. Не обичaм дa го гледaм тaкъв нервен.

# 61
  • Мнения: 66
Хайде привет и от мен в новата тема  Hug
За гърне ми казаха да е най-обикновенно, не музикално.мисля като почне да стой седнал стабилно да пробвам.
Вода пием по много малко, но не се отказвам, давам след хранене с лъжичка.
Спи спокойно от 22:00 -7:00 ч., не се буди, сам си слага бибата,  ако се пробуди. Спи сам в стая от две седмици.
Зъби още няма.
Поздрави от мен

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 3 596
Наде, има пловдивски януарчета Simple Smile

Ох, моето наистина е зле с вкусовете. Как до сега нищо не му хареса, в тих ужас съм. Майка ми ме успокои че аз съм била по-зле  Crazy

Ив, чакаме те Hug

Тонини, завид за морето.

Ние почваме втора седмица на планина. Прохладно и свежо, екстра сме.

# 63
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Добър вечер! Разписвам се преди банята.
На гърне и аз ще го пробвам след 7мес.Поне още малко да се стегне в седенето!
Незнам,дали защото ми е първо дете,но немога да приема,че като срича нещо си там,е осъзнато.Все пак,имам приятелки с двегодишни деца,които не говорят още както трябва.
Денислава,ама браво на вас.И за спането завит Simple Smile Той не спи в креватчето си,а в др.стая.,направо си е мираж!
Някой беше питал за ноктите,дали са остри и след рязане,ние сме така.Незнам остри ли са,кво са,но дори и изрязани до долу,пак ми пуска сълзи от очите като ме докопа. Нищо ново около нас,още си е кисел,и не спи спокойнно през нощта.Венаца му е мн.поддут и май ще има друго зъбче.
За домашното месо,то е ясно че е почти невъзможо все да е такова и ми е ясно,че в един момент трябва да привикне с общата храна,но поне в съвсем началото на захранването и докато не стане на година,ще мъча и ще обръщам селата,но ще му намирим ненаблъскано с боклуци месо.
Ние също ще ходим на море с него в Гърция.Запазихме места на Тасос,и не мисля че е малък за това.Но той е свикнал още от новородено,все сме на път.А и мн.обича да се вози,и 90% от пътя все го проспива.
Лека ви нощ мамчета и бебчета!

Последна редакция: вт, 29 юли 2014, 21:11 от mariq13

# 64
  • Мнения: 12
Зелено Човече, мерси много, ще се оглеждам за вас! Simple Smile)) До утре! Simple Smile)))

# 65
  • Мнения: 40
хайде привет и от мен Simple Smile

Ние зъбки още нямаме, та не знам дали сме за темата  Mr. Green А който си има - честито!

Захранването беше в застой, но от вчера - онзи ден има проблясък. Пробивът дойде, като го пробвахме с една сребърна лъжица (не лъжичка)  Sunglasses Да видим. Каша не съм пробвала още. Ние на ДК ще ме чак на 27 август (т.е. доста след навършени 6 месеца, даже ще сме на 7), та чак тогава кръв, урина и пр.
Инак новата мода е да се заспива супер рано - между 7.30 и 8.30; а през нощта се яде (а понякога и играе) по 2 пъти. Това засега. Поздр на всички   bouquet

# 66
  • filibeto-maina:)
  • Мнения: 137
Момичетa еднa питaнкa имaм, кaк рaзпознaвaте обрив от претопляне и обрив от хрaнa.
Мисля че се претопли бебчо днес, но пък съм и трети ден с елдa. Утре нямa дa дaвaм нищо ново, но все пaк дa знaм кaк дa рaзличaвaм.
Miraluba  Hug

# 67
  • Мнения: 436
Момичетa еднa питaнкa имaм, кaк рaзпознaвaте обрив от претопляне и обрив от хрaнa.
Мисля че се претопли бебчо днес, но пък съм и трети ден с елдa. Утре нямa дa дaвaм нищо ново, но все пaк дa знaм кaк дa рaзличaвaм.
Miraluba  Hug
Обрива от претопляне изчезва след като детето е изкъпано и му е ок и прохладно. Спри и елдата за няколко дни и после пак и ще разбереш

# 68
  • София
  • Мнения: 5 319
Напомням, среща (пикник) в Борисовата днес - заповядайте   bouquet

Ахахаха, севи–то, и у дома все още е беззъбата усмивка, ама ще чакаме, де  Joy

# 69
  • Мнения: 326
Здравейте!
Ние имаме проблясък в яденето-вчера хапна малко таратор(разбира се без ядки и чесън!). Баща й реши да пробва,а тя като гардже само отваряше уста и гълташе. Ей,опасна е тази любов между бащи и дъщери!  Twisted Evil
Няколко дни не можеше да спи през деня и беше много неспокойна,обаче вчера заспа в 17.30 и се събуди днес сутринта в 9.15. Направо ми скри шапката! А аз ставах снощи 100 пъти,за да я завивам.
Сега се е трупясала пак и вече спи от поне 40 минути!  Grinning
Зъбоци-и малката още няма,но когато е-тогава! Peace
На всички със зъбки-честито! Дано безпроблемно и леко да излизат,да бъдат белички и здрави! Praynig

Хайде,лек ден от нас! Peace

# 70
  • Мнения: 36
Здравейте! Влизам само да се похваля, че и "Ние" вече сме озъбени Simple Smile Предполагам, че до дни и второто ще пробие  yes

# 71
  • Мнения: 40
Здравейте и от мен в новата тема!! Захранването си върви при нас, от тази седмица почнах да давам жълтък, а след две седмици поччвам и месата! Simple Smile Гледам за гърнета говорите, аз още не съм почнала нито да пишка, нито да ака на гърне или леген. Но една позната вече си го изпишква,и всяка сутрин си ака в леген. Свикнала го е от втория месец мисля, за което браво на нея!! За събуждането вечер, се разрових малко да почета, защото и ние си цокаме на 2 часа, сама така се успокоява и заспива вечер ако се събуди...вече се примирих!! Та това което про1етох е че като сме бременни, през деня докато се движим люш-люш и бебенцата спят, а вечер като сме спокойни, а те вече по акивни започват да се хранят, ритат и така..... И когато се родят при някои е много трудно да им се обърне режима и затова продължават да си цокват по начесто. На мен ми звучи логично и е някакво обяснение защо така през деня не е гладен на всеки 2 часа!!  Thinking Честито на зъбчетата на всички, ние сме още с лигавене и лапане на всичко!  baby_neutral Ауу и днеска малкия се изправи в кошарата  #Crazy направо паднах, тя е още на най-горното ниво, добре че беше към стената!! Иначе голямо падане щеше да има, не ми се мисли даже... Сега ще я сваляме на най-долното ниво. Краката не го държът но иска да е прав! Ох това е май, нямам много време за писане....хубав ден  на всички!!!   bouquet

# 72
  • Мнения: 190
И моят се уреди май с алергия. От вчера въведох карфиол и още вчера му се появиха ситни пъпчици по гърба и отпред също, което не е било досега. Помислих, че е от претопляне /което не знам как е станало при условие, че е все по памперс/, но и днес пъпките стоят. Освен това са грапави. Досега все пъпките от претопляне са някак си подкожни ако мога така да ги опиша - само цвят върху кожата, а сега има и усещане. Та затова си мисля, че е алергия. Естествено спрях карфиола, да видим. Горкинкият яде основно само моркови и картофи в комбинация с тиквички. Тиква от купешките когато намеря, че тук нищо няма на практика.

А на мен ми дойде - ей така изневиделица  newsm78 Мислех, че щом досега не ми е дошло, ще ми дойде чак като спра да кърмя, но е на. Засега е много мижаво, не е както бяхте споменали останалите като поток. Айде стига подробности  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 30


А на мен ми дойде - ей така изневиделица  newsm78 Мислех, че щом досега не ми е дошло, ще ми дойде чак като спра да кърмя, но е на. Засега е много мижаво, не е както бяхте споменали останалите като поток. Айде стига подробности  Mr. Green

Тониниии Cry и на мен днес изневиделица ми дойде ама все едно на момиченце за първи път - почти нищо и кафеникаво само,странно ми е.И аз си мисллех ,направо бях забравила че съществува това,поне след годината предполагах,а то направо гръм от ясно небе. #Crazy
Аз вече вкарах жълтък,утре ще дам заешко домашно,моят маймун вече седи стабилно на фотьойла и си играе,та мисля да го слагам и аз на гърнето,че като иска да ака пръцка с уста и се напъва Joy

Отиваме да се къпем че е адска жега тука.Айде лекичка от нас!

# 74
  • София
  • Мнения: 1 489
Приятна среща се получи днес в Борисова. Аз по мързеливата - на отиване и на връщане с автобус. Ние най-късно се появихме и изпуснахме мамите, които са си тръгнали на обяд. Но аз хич не съм по ранното ставане и каквато майката - такова и бебето:). В 7,30 хапва и след това си доспиваме и двамата до 10-10.30, понякога 11, както дойде.

Тонини, аз давах карфиол, но нищо му нямаше. Спирай го тогава.

Аз пък закъснях за фермерския пазар днес, появих се последните 15 минути и съответно нищо не купих. Имам останала 1 тиквичка, картофи и моркови - е това ще яде и моя Simple Smile Мисля да му направя и тиквичка с ориз. Знам, че запича, но няма да слагам много.

Между другото, аз съм с цикъл от 8 март, а на вас чак сега ви идва. Даже вече забравих какво е да нямаш Simple Smile)))) Не знам дали е от кърменето. Аз тогава още имах кърма и изцеждах, но доста беше намаляла.

Общи условия

Активация на акаунт