На годинка без зъбки

  • 2 112
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 632
zdraveeite,mami!moiata da6teri4ka izkara 1-viat zab to4no na 1 god.dnes tia e na 1,7 mes i ima ve4e 12 zaba!ot vsi4ki bebeta okolo nas,na neia nai-kasno i izliazoha,a sega ima nai-mnogo.niama miasto za pritesnenie!

# 16
  • Мнения: 63
И при нас първото зъбче излезе след годинката.Не се притеснявай ще излезнат.Излезне ли първото и после другите като гъбки ще поникнат Hug

# 17
  • Мнения: 7 106
Благодаря за успокоителните думи. И аз така си викам - няма човек без зъби... Захраних я по-късно - след 6 месец, и то много трудно, по- малко , защото проявяваше чувствителност към някои храни и все още не яде всичко, което бебе на нейната възраст би трябвало да яде  и не си е утроила килограмите както би трябвало на 1 годинка.  Жълтък, сирене, кисело мляко не яде и месо съвсем по малко...  Синът ми си хапваше всичко- захраних го по българската схема и зъбките му изникнаха рано-рано - още  5 месец. Чудя се дали не сгреших нещо с нейното хранене, не ми се иска да е така.

Не се притеснявай излишно, защото много правилно подхождаш даже. Първо зъбите нямат нищо общо с кърменето и захранването, ами времето им на никнене  Grinning е генетично заложено.  Второ - щом детето ти проявява чувствителност към някои храни, много правилно си ги изключила от менюто и  ги отлагаш за сега. не бързай за никъде, важното е да е здраво, килограми се наваксват. Наблягай на здравословните храни - зърнени, плодове и зеленчуци. Някъде бях чела, че обременените с алергии деца инстиктивно отказват храни, които е възможно да предизвикат някаква реакция.
И не сравнявай двете си деца, всеки човек си е индивидуалност със всичките си плюсове и минуси.

И по темата ти за зъбките - на мен са ми изникнали първите зъбки на 15 месеца, на дъщеря ми малко преди да навърши 1г. и 2 м. Wink Кърмя все още и е захранена късно, ако това има някакво значение. Моите зъби мога да се похваля че все още не са пипани от зъболекар, пожелавам и на вас здраве и здрави зъбки.

# 18
  • Мнения: 1 564
както баба ми казва - човек без зъби видяла ли си? Simple Smile
виждала съм, но с извадени, а вашият случай не е такъв Simple Smile
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Thinking

# 19
Не се притеснявай, защото аз минах по същия път и повярвяй ми наистина няма смисъл да се притесняваш толкова.На големия ми син първото зъбче проби на 6 месеца(както пише по книгите),а на малкия на 1г.3 месеца и се скъсах от притеснение до като го дочаках това зъбче,а сега му излизат по 2 на веднъж.Успех! Peace

# 20
  • Мнения: 388
Не се притеснявай!
Голямата я водихме къде ли не,че чак кръв от фонтанелата искаха да й взимат.
Естественно не позволих.
Първият зъб излезе на 1г.6м.
 Grinning

Общи условия

Активация на акаунт