Мнение за доктор Антоанета Илиева

  • 1 920
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,

Пиша тази тема с една едничка цел - да спестя време, нерви и пари на всички момичета, които чакат да станат майки.
Преди да изразя мнение искам само да уточня моята ситуация. От 4 години не успявам да забременеия. Имам диагноза поликистозни яйчници, а при последния преглед и съмнение за полип. Смених двама гинеколози, първият, от който бях доволна за текущите изследвания, смених, тъй като не можеше да ми помогне с оглед трудностите при забременяване. Така отидох при доктор Антоанета Илиева във Вита по препоръка на моя добря приятелка.
При Илиева се лекувам от месец ноември 2013г. и съм страшно разочарована.
Първо, ме увери, че полип нямам и оплю лекаря, поставил диагнозата. Каза ми, че нямам нужда от лапароскопия и че взичко ще е наред. През следващите месеци проследяваше овулация и искаше да направи снимка за проходимост. Тък като не можа да я направи, първо ме оперира - хистероскопия, твърдейки, че с тази интервенция е отпушила входа на тръбите. След операцията и след като разгледа изследванията на партньора ми каза, че няма проблем да забременея по нормален начин и всъщност аз настоях да направим инсеминация, за да сме по-сигурни.
Сега съм с проходими търби, нормална овулация без стимулация, със задоволителни изследвания на половинката и вече след 3ти опит за инсеминация, правена от д-р Илиева няма резултат. След поредното следене на овулация изведнъж се появи въпроса, "А ние този полип какво го правим?" При положение, че вече ми е правена хистероскопия и самата Илиева отрече да имам полип, което беше диагнозата на предния ми лекар.
Отчаяна съм поради една единствена причина. През всичките тези месецим д-р Илиева не намира време да ми обясни на спокойтсвие и в детайли моите проблеми и да даде мнение. Всеки път ми казва да отивам без час, тъй като следим овулация, което се прави в определени дни и аз вися пред кабинета с часове. Идват бременни момичета с часове и съответно минават по реда си. Не зная дали разбирате колко е депресиращо за едно момиче, което вече 4 години иска да стане майка, да бъде редовно сред бременни жени и лекарката да му казва "Ми да викнах Ви, но нали чакат бременни, те са с предимство." Къде е моята вина, доктор Илиева, и защо ме подлагате всеки път на това безкрайно чакане, което се оказва и безрезултатно?
Най-дразнещото идва, когато се появи някоя пациентка, очевидно с връзки, прережда всички ни и остава в кабинета повече от 40 мин, а на излизане се виждат милите приятелски взаимоотношение между нея и Илиева. Или пък, когато си чакал 4 часа и излиза Илиева и казва " Ти, Ели, нали си с час, моля заповядай" като на всички ни е ясно, че Ели не е с час, а с връзки.
Сега отидох в Центъра по репродуктивна медицина на ул. Баку. Още от първия преглед и разговор с д-р Владимиров, той се изненада, че има съмнения за полип след хистероскопия. Искрено се надявам това да е моят лекар, който най-сетне да ме избави от това безкарйно чакане и отчаяние.
Съжалявам за всички, които разочаровам, но, мили момичета, моят съвет е: Отидете при лекар, който Ви обръща внимание и който е достатъчно организиран, защото и най-добрият лекар е кръгла нула, когато не следи пациентите си и не им обръща достатъчно внимание.

# 1
  • София
  • Мнения: 7
Мога да изкажа мнение от собствен опит, като искам да подкрепя израза "не им обръща достатъчно внимание" - точно тук се крие разковничето на проблема...
Много пациенти, които се струпват пред кабинета и всички минават, като се прави повърхностен преглед... за съжаление... Ако беше само чакането, което не е малко все пак има часове, но...
В моя случай Илиева ми каза, че имам полип, което не беше чак толкова голям проблем, защото доста бременни получават полип по време на бременността.
Проблема беше, че тя обръщаше основно внимание на "полипа" и изобщо не забеляза съществения проблем за огромно мое съжаление... Всичките ми кръвоизливи също се обясняваха с полипа и така... Няма да влизам в подробности.
Доста от докторите ни работят така, хващат се за нещо и забравят да гледат пълната картина от което страдат само пациентите.
Лично за себе си знам, че повече НЕ бих посетила не само д-р Илиева, но и Вита, т.к. за мен е несериозно да има болница без спешно отделение или поне спешен кабинет! Там дори през деня има 1 час на обяд в който се сменят смените (извън работно време няма да коментирам, защото е недопустимо) и няма гинеколог на разположение и на регистратурата казват "трябва да изчакате да дойде следващата смяна"... Работата е там, че има ситуации в които не може да се чака...
Със същия успех човек може да си ползва кварталното ДКЦ, защото ако няма проблем всичко е ок. Да не споменавам факта, че ще излезне и доста по-евтино. Ако има проблем вече е нужно време да се обърне внимание и да се вземат мерки с което проблемът при мен щеше да се избегне...
Всеки сам решава къде да ходи, но аз лично НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ ходенето там, въпреки че има доста добри отзиви и препоръки.
Успех на всички независимо от избора им.

Общи условия

Активация на акаунт