Лежащи, бъдещи майки, заповядайте да не скучаем - тема 31!

  • 45 362
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 550
Добро утро, мамита!  bouquet

Марги, при мен нищо ново..Броя дните, офкам, пъшкам, тежко си е вече, жега, няма спане..И тихичко полудявам , все едни мисли са ми в главата.. Tired

Чак в сряда съм на тонове, ама мисля да отида по-рано, че бебка нещо много ленива ми се струва напоследък.. Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 276
Сърчице
Малко остана Simple Smile
Те нямате много местенце накрая и затова Simple Smile
Но и аз все се притеснявах ако можех да си закача един ехограф на корема:)
Пиши като минеш всичко всичко ще е наред Simple Smile

# 32
  • Мнения: 322
Здравейте момичета,
Връщам се от лекар и за съжаление хич не съм обнадеждена. Освен че продължава да се скъсява шийката и след серклажа, мехура се е спуснал надолу и е образувал пясъчен часовник. Докторът рече, че цялата работа се държи само на конеца, а съм още 16+6 седмица. Шансовете да износя са не повече от 50%. Първо не мога да забременея, сега пък износването е под въпрос.. калпава работа.
Alemariya..честито детенце.. много да си го гушкаш и много да те радва Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 550
Елфи.. Hug

Връщам се от тонове.Не издържах и отидох.Таксито хубаво ме пораздруса, след това малко чакане, разходка и тоновете бяха перфектни..Май трябва да почвам да се движа, че милата съвсем я успивам с това постоянно лежане... Rolling Eyes

divostnica, много силно гуш Hug казват ли, защо се скъсява тази шийка.Ти  нали само си лежиш?Утрогестан слагаш ли..Ох, силно стискам палци, да се закрепи и да изкараш до финал.Има толкова мами, които са успяли.Вярвам, че и при теб ще е така.. Praynig

# 34
  • Мнения: 154
Здравейте момичета,
Връщам се от лекар и за съжаление хич не съм обнадеждена. Освен че продължава да се скъсява шийката и след серклажа, мехура се е спуснал надолу и е образувал пясъчен часовник. Докторът рече, че цялата работа се държи само на конеца, а съм още 16+6 седмица. Шансовете да износя са не повече от 50%. Първо не мога да забременея, сега пък износването е под въпрос.. калпава работа.
Alemariya..честито детенце.. много да си го гушкаш и много да те радва Hug

Дивостница, ти лежиш, нали.Ако трябва ставай само до тоалетна.Имай впредвид, че до колото знам и ако си седнала тежестта пак пада върху шийката.Опитай само да лежиш, защото както се скъсява,има шанс и да се удължи шийката.Какво пиеш? Утрогестанапомага много, ако пиешпо колко?Ако не, попитай го дали в твоя случайби могъл да помогне, на мен и помага, но трябва да се консултираш с лекар.Много е гадно това лежане, ама всички тук сме така.В името на бебенцата, ще стискаме зъби.

# 35
  • Мнения: 144
Divostnica така казано изглежда много, ама много трудно, НО има шанс, нали така?! Еспа, ти ли беше с двоен серклаж порад повторно скъсяване на шийката. Знам, че някой тук беше така или е имал този проблем? Дивост, кажи какво пиеш? Както казват и другите момичета утрогестана прави вълшебства! От леглото не трябва да мърдаш, знам че е гадно, но факта е че помага, това е истината! Аз след болницата, вкъщи ходих на подлога по малка нужда и ставах само до тоалетната, когато имах другата нужда. Така беше околоседмица, две, не помня. Но не мърдах и постоянно бях с възглавница точно до седалището, за да мога да съм с леко повдигнати крака от бедрата тъй като така не се натоварва шийката изобщо. Лексита е права, че дори и седенето, в този случай, не е препоръчително - може но за по 5мин. и ти ще започнеш да усещаш как предърпва и натежава. Попитай за повторен серклаж и сега ще ти кажа какво пия аз. Не казвам, че трябва да е същото, но моята предистория - загубена бременност в 6ти месец, поради скъсяване и изглаждане на шийката, както и инфекция. Кое беше 1вото и до днес не знам, както и да е. 3м.по-късно бременна пак от 1ви ден свещички Cyclogest 400mg. 2 х 1 на 12ч.(казват, че били най-добрите, слагам ги анално, за да избегнем инфекция) Витамини, калции, желязо 1х1 на ден, утрогестан 3х2 на ден, Proluton depot 250мг. - първо всеки ден, след почти  2седмици през ден, после на всеки 2 дена, а от вчера на всеки 3 дена. Няколко пъти системи. Магнезии на ден - 370гр. и когато усетя повече контракции пия още едно хапче, което само по себе си е 220гр. Изобщо не ме интересува каква била дозата, т.е 320гр.на ден, защото аз самата знам, че ми действа добре и в много случаи ние знаем по-добре какво е правилното решение (лично мнение). Ако исках и вярвай повече от лекарствата и вземането им съм го искала аз и съм ги взимала след обсъждане с доки разбира се, но инжекциите, утрогестана, магнезия и някои др.неща аз си ги назначих, сериозно ти казвам. Просто го питах "съгласен ли си да ги слагаме всеки ден" "Да, добра идея. Щом имаш кой да ги слага, давай пък после ще ги намалим" Утрогестана ми го назначи друг лекар, когато моят го нямаше и ме приеха спешно в болницата. Досега даже не съм го питала дали да го спирам, а директно му казах, че го продължавам. Причина: 13та седмица скъсяване на маточната шийка, 14та серклаж с 2,3 дена кървене, после инфекция, после кървене и зацапване и до днес, ниско предлежаща плацента, първият път, когато ме приеха в болница ми казаха, че може да изгубя бебето...Резултата сега - без кървене, кафяво зацапване, повдигната плацента за 1 седмица и шийка с възвърнати, нормални размери.
Винаги има шанс, стига да не се отчайваш! Понякога назначаването на определени лекарства от нас самите и приема им, след обсъждане разбира се, е мн.по-добрият вариант! Лекарите са си лекари, но не всички ние сме еднакви, а и понякога те просто изключват. Не трябва да взимаш боскупан, защото от него шийката омеква, а ние сме със серклажи и става лошо! Между другото аз мислех, че тук не ми го дават умишлено, после др. доктор ми го сложи в системите, независимо че му казах за серклажа. Бях озадачена защо не го пия на хапчета и след ровене и звънене на точно 4ма различни лекари в БГ се оказа, че аз не трябва да го взимам, защото идеята е да задържим шийката, а не да омеква.
Сърчице  Hug видя ли, че всичко ще е наред! Тя просто събира сили за появяването си Simple Smile  Hug Hug  bouquet Не се притеснявай от "успиването" и сега, защото после няма да е така  Laughing Laughing Joy Joy  bouquet  bouquet
П.С. извинявам се за дългият пост. Дивост, забравих да уточня, че и свещичките и утрогестана са прогестерон и аз, към момента, го приемам в доза от 1400мг. на ден Wink

# 36
  • Мнения: 92
Divost  не се отчайвай нищо не е загубено! Както ти е писала Марго трябва да лежиш само до тоалетна .Всички тука имаме някакви проблеми и лежим ще се справим! Да не говорим че при мен е втора лежаща бременост. Важното че първия път издържах до края имам прекрасна дъщеря и смятам и този път да правя каквото трябва а да става каквото ще. Просто сме безсилни пред природата ако е писано ще гушкаме пухкави бебоци. Успех стискам ти палци и не ставай от леглото!

# 37
  • Мнения: 322
Leksita лежа вече трети месец, като последните 2 седмици ставам само до тоалетната, дори ям в леглото полулегнала. Взимам утрогестан почти от началото на бременността първо в комбинация с дуфастон сега само него вагинално 3х2.  Но шпа 3х2; магнезий 3х1; от днес ректални свещички индометацин 100 2х1 и понеже повръщането и гаденето не са ме изоставили ни най- малко ми предписаха и деган. Вече изобщо не чета листовките, направо пия. Лежането някак го превъзмогнах чисто психически, това което ме потиска страшно много е, че за съжаление то не е панацея и въпреки него крайния резултат никак не е сигурен.

Маргарита да си призная не бях чувала за двоен серклаж. Нз дали мисля правилно,  но това вклиняване на мехура ме тревожи като че ли повече от скъсяването. Ако реално стигне съвсем до конеца, то едва ли ще може да се направи и второ шиене. А тези инжекции които си слагаш като че ли не са разпространени в България, или поне не намерих листовка с цена на български.. може и да бъркам.

Сърчице пропуснала съм- какво е бебчето ,)) още малко и ще си го нацелуваш, а?.. Завид (благородно де))

Чакам да ми се вдигне духа. Обикновено след прегледи съм увесила нос,  но после виждам малко светлинка в тунела. Хубав остатък от деня момичета е мноого Hug за всички.

# 38
  • Флоренция
  • Мнения: 119
набързо : Марго серклажа ми го свалиха на 36+ 5 . pival беше с двоен серклаж.
Divostnica не се предавай 50% са много . Пусни ПКК и тампон . Говори с доктора да не би да е инфекция ,аз може би бих пила някакъв антибиотик със широк спектър . Само размишлявам как бих реагирала ааа и задължително пази леглото  Hug

# 39
  • Мнения: 154
Знам, че е много трудно, дивостница, но ще лежим.Ако имаш контракции поискай повече магнезий, аз гопия 3х2 и дори си позволявам и по едно прахче магнезиев диаспорал, ако усетя силни контракции.Дозата е голяма, но аз с мойта ниска плацента, лемо отлепяне, скъсяване на шийката и кървене на два пъти, ако не бяха лежането, утрогестанаи магнезия в големи количества нямаше сигурно да успея да стигна до тук.Моля се на Господ да издържа още няколко седмици и да ми се роди здраво детенце.Голяма болка е страха за нероденото ти дете, но ако не си позитивна, можеш допълнително да усилиш контракциите.Говори на бебчето да поседи там, не гали корема на този етап и лежи, избягвай дори седналото положение.Надявам се при следващия преглед да се е удължила шийката.Първия път като лежах в болницата имаше момиче с разкритие, но задържаха много време бебето и от обща позната знам, че се е родило здраво бебче.

# 40
  • Мнения: 144
Divost инжекцийте съм сигурна, че трябва да ги има, защото, когато и аз търсих листовка на български език не успях да открия, но затова пък по форумите беше доста писано за тях, даже и в този форум има писано. Къде точно не мога да ти кажа. И аз не знаех за двойният серклаж, докато не попаднах в този форум. Благодаря на Алемария, че ми напомни коя беше жената - да Пивал беше. Затова ти казвам, че в повечето случаи ние си помагаме много повече отколкото в самата болница, защото приказката е "Питай патило, а не старило". Абсолютно съм съгласна с Лексита относно конските дози утрогестан и магнезии (магнезия обаче само, когато имаш повече контракции) За корема и аз научих тук от момичетата и истината е, че колкото повече го пипаш, толкова повече контракции си докарваш. За утрогестана - мисля, че моята доза е доста по-висока от твоята, т.е. аз орално приемам 600мг.на ден + 800мг. вагинално (въпросните свещички) Ако се опиташ да намериш листовката им на бг, както и за инжекциите, няма да можеш, не знам защо е така. Може би, защото тук са скъпи (19евро кутията за седмица) Не знам колко са в БГ, но определено ги знаят, защото когато говорих с докторите там казаха, че са мн. добри. В инжекциите основната съставка е hydroprogesteron, т.е. синтетичен хормон близък на прогестерона. Така, че моята доза прогестерон е около 3 пъти по-висока от твоята. Съгласявам се и с Алемария за профилактична проверка за инфекция. Виждам, че докторът ти е изписал противовъзпалителни свещички, може би с тази идея. Относно хапчетата ти хвани доки на къс пас, разпитай го хубаво, а ако решиш ще ти пратя от тук. Това ти е най-малкият проблем  Hug Hug Вклиненият мехур си е за притеснение, НО има и щастлив край Simple Smile Изпратих ти една история на лични съобщения Simple Smile  Hug Hug
Алемария, благодаря ти много за инфото Hug А колко време след свалянето му каза, че се появи малкят бебок? Седмица или повече?

Последна редакция: пт, 01 авг 2014, 22:50 от margarita1313

# 41
  • Мнения: 1 897
Здравейте момичета, 

Честито на всички родили мами! Да са ви живи здрави дечицата! Hug

Дивостница,не се притеснявай.Аз бях в същото положение със серклаж,скъсена шийка до 1см.и вклинен мехур.Това го разбрах на ФМ в 20г.с. и тогава се молех само да стигна до 27-28 седмица.Ставах само до тоалетната,къпех се и се хранех легнала.Вземи си колан за бременни,когато ти се налага да ставаш и излизаш.Според мен и той много ми помогна.

Най-важното е да не се депресираш,ще успееш.Аз родих в 36+4,а дори не смеех да си мечтая да стигна до 9-ти месец.Обаче цялата депресия,която изживях ми се отразява и сега.

Успех на всички лежащи!

Сърчице,Еспа,Дестини,на вас леко раждане Hug! Дано не забравям някой,че напоследък не ви чета много често.

# 42
  • Мнения: 322
Страхотни сте!   Hug
Благодаря за подкрепата и споделения опит, изплува надеждата че ще успея..

Слънчево мамче.. и аз натам съм се прицелила, към 27-28 седмица,  а всичко отгоре ще е добре дошло.

Маргарита, благодаря за изпратената история. Писах, писах отговор и накрая като че ли не успях да го пратя. На 8ми съм на фетална морфология и ще се консултирам за инжекциите. Открих, че наистина често са предписани най- вече на момичета инвитро, но постовете бяха за периода 2007- 2010г. най- вече.

Алемария, едва вчера ми доде реда да се запишаана женска консултация. Откога драпах да ме впишат официално при бременните, но все нещо се случваше  Grinning Взеха ми вагинални и кръвни изследвания+ урина.

лексита ще попитам заа магнезия на прахче. Дообре ми звучи в случаи на по- голям страх от моя страна.
И в тази връзка да попитам. До скоро усещах болки ниско долу като при менструация. Бяха ми казали, че това всъщност са контракциите. Сега онова усещане спря, а започнаха едни придървания и оопъвания, но не е като да ми се втвърдява целия корем.. и това ли са контракции. Вие как ги усещахте в по- начална бременност. Извинявайте ако въпросът ми ви се стори наивен и лаишки, но за съжаление все още не умея да познавам тялото си.))

# 43
  • Мнения: 154
По време на контракциите аз усещам втвърдяване на корема и болки ниско долу като при цикъл и в кръста, а подръпванията се дължат по ското на упъвания на матката.

# 44
  • Мнения: 276
Дивостница
Имаш и моята подкрепа
За проблема не мога да се включа адекватно не съм имала такива
освен ниско прилежаша плацента която се вдигна към 5 месец
Аз съм от успешно отлежалите мами и след много трудна бременост и много подкрепа тук в тази темичка успях
Вярвай ще успееш
За въпроса няма които са наивни всичко се учи когато го минеш  веднъж
И аз мисля че по скоро е от нарастванетона матката и не е притеснително
Прегръдки  Hug

Общи условия

Активация на акаунт