Как да търсим апартаменти в София?

  • 9 946
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Aisha и Нелка*,  благодаря за идеите Simple Smile

# 16
  • Мнения: 98
И аз за брокерите нищо хубаво не мога да кажа - въртят хитрини с номера, имена на агенции, фалшиви обяви, крадене на частни обяви и прочие. Разбира се, има и коректни, но както беше написано по-рано - губят се в масата.
Скорошен пример - търсим 3-стаен тухла, заведоха ни да гледаме 2-стаен тухла и 3-стаен панел. Били объркали за първата обява, пък за втората нямам коментар просто (в обявата пишеш тухла). Аз наистина не разбирам защо си губят времето и губят и нашето време.

Искам да добавя за един мои експеримент, които направих като търсихме квартира. Звъннах на няколко обяви от скрит номер. Някои не вдигаха, друг не искаше да разговаряме и да ми даде информация докато не му дам телефонния си номер.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Джулая, ние сме в Дървеница и наблюденията са ми, че е сравнително "скъп" квартал, дано намериш нещо подходящо. Успех с търсенето!

# 17
  • Мнения: 380
Аз наистина не разбирам защо си губят времето и губят и нашето време.

Защото те си имат техните 3-4 обяви максимум, на тях работата им е да ти покажат каквото имат. Как ще ти го показват и разказват, може и да няма нищо общо с истината. Целта е накрая толкова да ти писне да си губиш времето и да гледаш кочини, че да се метнеш на първото, което не изглежда ужасно трагично, да си им платиш комисионната, по възможност още докато подписваш договора и преди да си взела ключовете (които после да се чудиш как да ги вземеш, щото пак не си вдигат телефона от агенцията).

# 18
  • София
  • Мнения: 44 101
imot.bg ???
поне аз от там съм търсила квартири и двата пъти стана бързо, третия запецнахме, но и не тъсих сериозно.
Принципно по огледи, на места които не съм си харесала по обява не бих ходила. Веднъж ме мъкнаха на такава обиколка и знам, че няма да повторя. Бях с ясни изисквания какво искам, те не ми показаха нищо такова.
Защо точно княжево държите?

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Защото тук имаме близки, а и ни харесва, че е тихо и спокойно място Simple Smile
Вече си намерихме и сме доволни Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 44 101
Супер, щом вече  сте намерили Simple Smile

# 21
  • Мнения: 130
Аз също съм безидейна вече.
От повече от година, в различни конфигурации (преди с приятеля ми и двамата сегашни съквартиранти, сега само двамата с него), търсим квартира в почти същите квартали като сега, на малко повече пари от сега, и нищо не излиза.
Откакто търсим двамата, преглеждам 2-3 пъти седмично обявите в най-известните сайтове - продавалника, imot.net, imoti.net, vsichkiimoti.bg и още каквото попадне, звъня на всичко, което горе долу се припокрива с изискванията и 90% от прозвънените или не вдигат, "ще ми се обадят след 10 минути", или "са заети вече, но можем да ви предложим няколко други апартамента", дето нямат нищо общо. Ходили сме на 3 огледа, едва-едва уговорени, на апартаменти, които не ни устройваха по една или друга причина.

Ако някой може да препоръча коректна агенция, или случайно познава някой, който дава светъл двустаен от Борисова до Младост 1 по метрото до 450 лв., който е обзаведен що-годе прилично, кажете...

# 22
  • Мнения: 41
Не знам дали не противоречи на някои от правилата на форума Rolling Eyes

Търся едностаен (тип хол и отделна кухня) или двустаен до 360лв в кв. Дървеница или Мусагеница(но само в частта около метрото). Апартаментът да не е с обзавеждане от соц времена. За предпочитане да е със сменена дограмата и подовата настилка да е на паркет или плочки. За паркомястото е ясно, че ще е на улицата

Aisha, аз си мисля, че тези обяви са баш от агенции, които се правят на частни лица. Знам ли...утре си взимам една сим карта и почвам да пускам обяви  Sunglasses

Аз малко късно се включвам, но намерихте ли? Аз лично от 4-5 месеца съм на квартира в Дървеница на 5 минути от метрото, гарсониера със сменена дограма, настилките са сменени, банята е ремонтирана, но ремонта не е кой знае колко качествен. Наема е 330лв., мисля че му търсеха 350лв. но се спазарих. Мебелите и кухнята общо взето са от СОЦ време и не са в прекрасно състояние. Така или иначе вече се бях отказал защото търсех в началото на септември когато всички студенти си търсеха и го взех това без да се замислям, но си мисля че в този квартал гарсониера с всичко ново би струвала над 400 лева. Другият вариант е студио ново строителство пак за горе-долу толкова пари, там вече е по-лесно да се намери с по-хубаво обзавеждане, може и да не е живяно за около 400-450лв., но ми се струва доста неприятно да се живее в такова студио в което абсолютно всичко ти е на едно.

Последна редакция: сб, 03 яну 2015, 22:42 от joro123

# 23
  • Мнения: 226
Здравейте, дами!
И моето семейство се записва в графа "безнадежно търсещи квартира"  Laughing
С агенции и брокери ударихме на камък, както сте посочили преди мен, причините са ясни...
Сега тормозя близки и приятели да разпитват из блоковете, в които те живеят, не знам дали да очаквам резултат  Rolling Eyes
Ако някой има информация за даващ се под наем двустаен апартамент, в близост до метро или поне да не е в северните квартали, обзаведен прилично, нека ми пише лично съобщение. Ще съм много благодарна!

# 24
  • Мнения: 4
Здравейте, и аз съм в безизходица. Две момичета (работещи, 25+) сме и търсим квартира в София в източните квартали до 550 лв. Работя с двама брокери, но или ми предлагат апартаменти на другия край в София, или много над уговорената сума. Предлагат необзаведени апартаменти, а изрично сме говорили, че такъв не ни върши работа. Моля всеки, който се сети за познат, който предлага, да ми пише.

# 25
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Аз малко късно се включвам, но намерихте ли? Аз лично от 4-5 месеца съм на квартира в Дървеница на 5 минути от метрото, гарсониера със сменена дограма, настилките са сменени, банята е ремонтирана, но ремонта не е кой знае колко качествен. Наема е 330лв., мисля че му търсеха 350лв. но се спазарих. Мебелите и кухнята общо взето са от СОЦ време и не са в прекрасно състояние. Така или иначе вече се бях отказал защото търсех в началото на септември когато всички студенти си търсеха и го взех това без да се замислям, но си мисля че в този квартал гарсониера с всичко ново би струвала над 400 лева. Другият вариант е студио ново строителство пак за горе-долу толкова пари, там вече е по-лесно да се намери с по-хубаво обзавеждане, може и да не е живяно за около 400-450лв., но ми се струва доста неприятно да се живее в такова студио в което абсолютно всичко ти е на едно.
За сега останах в старата квартира. Напънах хазяйката да сменим дограмата. Сега ще работим по въпроса и с ремонта на покрива. Честно казано още в началото се отказах да търся при все, че масово обявите са фалшиви. А и се начетох в темата, списвана от хазяи и се замислих дали да рискувам с някой нов  #Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 3 159
......Всъщност за мен най- никаквия вариант, хората или си имат всичко или нямат кажи-речи нищо и или търсят необзаведен или обзаведен апартамент.

Сигурно е така. Затова мислим, че ако имат всичко ще се наложи да изнесем само две-три неща. Тях така или иначе ги имаше. Ако нямат нищо просто ще вземем още толкова. Ще видим как ще потръгне. Благодаря за отговорите  Peace
В случай че наемателите са двойка двете легла не са вариант, имате ли къде да ги съхранявате?
Иначе ние плащаме 550 за тристаен необзаведен /само с кухня/, но си беше шестица от тотото  Simple Smile

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 647
Аз лично съм от тези, дето дават жилища. Ето какво ми се случва на мен, вече 3 пъти: пускам си обява, аз самосиндикално- в olx и bezbroker. Пиша- само за частни лица, без посредник. И тук става интересно- започват да звънят от агенции, всички искат да ми водят клиенти, всички клиенти задължително са двойка IT специалисти, в краен случай се появява някоя счетоводителка. В един момент установявам, че моя апартамент е качен от 7-8 агенции като тяхна обява, само за техни клиенти. Нито 1 частно лице не се обади, да им се неначудиш на тези IT специалисти компютрите развалени ли са или какво? И за капак звъня аз, правя се на клиент и питам за моя си апартамент, може ли да го видя. И те готови. Звънят ми на мен, вече като наемодател и искат оглед. Агенция били, ама нямало да плащам комисионна, за техни клиенти, много им били близки...Питам какво работят, какви са и те веднага:" двойка, IT специалисти". Аз нищо не бях им казала, а между двете обаждания нямаше и 5 минути. Става въпрос за 2 двустайни апартамента, на метростанции са и двата- "Мусагеница" и "Г.М.Димитров", нова тухла, по 500лв.  И като дойдат да гледат и се започва: "Ама то депозита не може ли без него, ние сега ще платим комисионна, наем, много ни е...". А за комисионни имат.

Последна редакция: пт, 13 мар 2015, 23:28 от BettyRubble

# 28
  • Мнения: 14 629
Същата история с депозита беше и при мен.Ама не може ли по-късно?Кога по-късно?В началото ако е така,цялото пребиваване и краят ще са кошмарни финансово за наемодателя.Много тъпа история.Като търсиш жилище няма подходящо.Дори да предлагаш сериозна сума.Опит с мои роднини.Когато търсиш наематели без посредник пак няма такива.И двете страни се оплакват.Агенциите не вършат никаква работа.С някои изключения разбира се.

# 29
  • Мнения: 2 314
Аз лично съм от тези, дето дават жилища. Ето какво ми се случва на мен, вече 3 пъти: пускам си обява, аз самосиндикално- в olx и bezbroker. Пиша- само за частни лица, без посредник. И тук става интересно- започват да звънят от агенции, всички искат да ми водят клиенти, всички клиенти задължително са двойка IT специалисти, в краен случай се появява някоя счетоводителка. В един момент установявам, че моя апартамент е качен от 7-8 агенции като тяхна обява, само за техни клиенти. Нито 1 частно лице не се обади, да им се неначудиш на тези IT специалисти компютрите развалени ли са или какво? И за капак звъня аз, правя се на клиент и питам за моя си апартамент, може ли да го видя. И те готови. Звънят ми на мен, вече като наемодател и искат оглед. Агенция били, ама нямало да плащам комисионна, за техни клиенти, много им били близки...Питам какво работят, какви са и те веднага:" двойка, IT специалисти". Аз нищо не бях им казала, а между двете обаждания нямаше и 5 минути. Става въпрос за 2 двустайни апартамента, на метростанции са и двата- "Мусагеница" и "Г.М.Димитров", нова тухла, по 500лв.  И като дойдат да гледат и се започва: "Ама то депозита не може ли без него, ние сега ще платим комисионна, наем, много ни е...". А за комисионни имат.



Бих помолила и за съвет! Ако имате жилище в краен квартал на София, бихте ли го дали под наем,а с парите да плащате за квартира в по-централен район(с доплащане)?


Зависи кой е крайният квартал и кой е по-централния район, но по принцип - да.

Общи условия

Активация на акаунт