БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-36

  • 44 808
  • 768
  •   1
Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Момичета къде мога да прочета за основните неща за захранване след 6 месец?

# 226
  • Уистерия Лейн
  • Мнения: 214
Сиинът ми е на 8 месеца  ,колко кърмения трябва да заместя?

# 227
  • Мнения: 1 869
Като захранвам с месни пюрета,трябва ли да редувам през ден месното пюре или да въвеждам по нормалния начин  Thinking

# 228
  • Мнения: X
1. Масово майки започват захранване на 6 месеца- картоф, морков, тиква и др.
2. За месо аз давах през ден до година. Като въвеждах започвах да давам в понеделник един вид месо. Давам през ден. На следващия понеделник/ вторник нов вид
3. До годината не се замества хранене

# 229
  • Мнения: 128
Здравейте мами! Бебето ми е на 5 месеца и от 2 месеца е на пюре на обяд.
Правя и го вкъщи и е плодово зеленчуково със нектарини, ябълки,морков и сладък картоф.
Понеже започнах да я храня по от рано вече яде без да се цапа (в началото си слагаше ръцете в устата докато ядеше) и за максимум 15-20 минути.
Замествам едното хранене на обяд и добавям от млякото в пюрето.
Пробвах с купешко пюре и се обрина от пюретата на ХИПП.

# 230
  • Мнения: X
Здравейте мами! Бебето ми е на 5 месеца и от 2 месеца е на пюре на обяд.
Правя и го вкъщи и е плодово зеленчуково със нектарини, ябълки,морков и сладък картоф.
Понеже започнах да я храня по от рано вече яде без да се цапа (в началото си слагаше ръцете в устата докато ядеше) и за максимум 15-20 минути.
Замествам едното хранене на обяд и добавям от млякото в пюрето.
Пробвах с купешко пюре и се обрина от пюретата на ХИПП.

#2gunfire
Защо си захранила толкова рано?

# 231
  • Мнения: 128
Защото има още 2 деца в семейството и те са гледани по същия начин, само положителни отзиви имам за ранното захранване.
Аз също съм била захранена рано  Wink

# 232
  • Мнения: X
Това се отхвърля в момента. Голяма част от мамите тепърва захранват на 5-6 месеца.

# 233
  • Северозапада
  • Мнения: 5 482
Защото има още 2 деца в семейството и те са гледани по същия начин, само положителни отзиви имам за ранното захранване.
Аз също съм била захранена рано  Wink
Би ли споделила положителните страни от ранното захранване, освен нецапането и бързото ядене. За мен това не са причини за започване на захранване на 3 м. Т.е. мен не ме притеснява това, че детето се цапа и предпочитам да се храни бавно и да дъвче старателно, пред това да гълта като пате. Аз захраних на 6 м., когато вече има отключен дъвкателен рефлекс, и детето е яло непасирана храна. Нека майките на малки бебета имат база за сравнение и сами преценят, кое е по-добро за техните деца.

# 234
  • Мнения: X
Ant G подкрепям те.
Аз започнах на 5 месеца, бавно и старателно. В момента пак се цапаше но отдавна изхвърлих пасатора и чопъра

# 235
  • Мнения: 2 073
То и при нас има някакъв дъвкателен рефлекс, ама не се използва. Дам ли с лъжица - отива към гърлото. Не мисля че ранно или късно захранване е свързано с дъвченето. Има доста деца, които не го правят.  Peace

Моя позната има дете на 3 месеца. Онзи ден сучайно я попитах кога мисли да захранва (ей така, да се намираме на приказка), а тя вече му била давала по цяло пюре  Shocked Иначе е хранено с АМ, но да знаете колко е едро това бебенце - само 1 кг по-малко от нас. Аз останах без думи и не можах да разпитвам повече  Stop
Еми, съжалявам, ама това вече никак не е нормално...

Последна редакция: пт, 22 авг 2014, 11:13 от Miss M

# 236
  • Мнения: 128
започна да наддава по-бързо, има много повече енергия. Ранното въвеждане на по-твърда храна дава витамини и минерали, които в сухото мляко няма, а и да има са получени по доста химичен път. До сега не се е разболявала, нито сме се борили с колики (да чукна на дърво). А това, че сега яде от лъжичка добре е само плюс при въвеждане на по-твърда и обща храна, поне според мен Simple Smile

# 237
  • Северозапада
  • Мнения: 5 482
Miss M, така е, не всяко дете дъвче. И да кажа, че нямаше зъби, първия зъб ни поникна на 1 г. и 1 м.
Цветина Димитрова, благодаря за отговора  Peace Щом нямате странични нежелани ефекти, значи това е било най-доброто за Вашето дете.
При нас твърдата храна по никакъв начин не повлия на теглото. Чела съм, че бебетата не усвояват добре витамините и минералите от твърдата храна, защото храносмилателната система не е добре развита и не произвежда нужните за целта ензими.

# 238
  • Мнения: X
Голяма част от витамините и минералите се разрушават при каквато и да е обработка.
На 5 месеца започнах да захранвам. В началото пюрето отиваше в памперса.

# 239
  • Мнения: 2 850
Тримесечното бебе не може да усвои добре твърда храна. Всеки може да захранва, когато реши, но това не означава, че е правилно.

Общи условия

Активация на акаунт