БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-36

  • 44 925
  • 768
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 91
Поздравления за темичката   bouquet
Имам няколко въпроса:
1. За да давам пюренца, в които има йогурт, трябва ли да съм въвела кисело мляко?
2. От кога се дават пюретата, които съдържат сметана и трябва ли да съм въвела нещо друго млечно преди това?
3. Ако захраня първо с извара, после и със сиренето /краве/ ли трябва да захранвам, или мога да го считам за въведено?
Благодаря предварително за отделеното време  Hug

# 241
  • Мнения: 15 379
Поздравления за темичката   bouquet
Имам няколко въпроса:
1. За да давам пюренца, в които има йогурт, трябва ли да съм въвела кисело мляко?
2. От кога се дават пюретата, които съдържат сметана и трябва ли да съм въвела нещо друго млечно преди това?
3. Ако захраня първо с извара, после и със сиренето /краве/ ли трябва да захранвам, или мога да го считам за въведено?
Благодаря предварително за отделеното време  Hug

1. Не, може така да започнеш въвеждането на млечни.
2. 8 навършени месеца, пак можеш с тях да започнеш.
3. Захранвай с всеки млечен продукт в рамките на 5-7 дни, просто за по-сигурно.

# 242
  • Мнения: 91
Тоест захранвам поотделно с извара и със сирене, така ли да го разбирам?

# 243
  • Мнения: 15 379
Тоест захранвам поотделно с извара и със сирене, така ли да го разбирам?

Да, така го разбирай.

# 244
  • Мнения: 91
Благодаря много, Sourcherry   bouquet

# 245
  • Мнения: 607
Утре ще въвеждам тиква. Трябва ли да е самостоятелно или смесена с кашата? Ако е самостоятелно трябва ли да редувам един ден тиква, на следващия каша?

# 246
  • Мнения: 15 379
Утре ще въвеждам тиква. Трябва ли да е самостоятелно или смесена с кашата? Ако е самостоятелно трябва ли да редувам един ден тиква, на следващия каша?

Не, ако вече си въвела каша, просто добави в нея 2 лъжички тиква и плавно увеличавай количеството на тиквата, за сметка на кашата.

# 247
  • Burgas
  • Мнения: 37
А термично не обработен домат от каква възваст се дава?

# 248
  • Мнения: 335
А термично не обработен домат от каква възваст се дава?

10 месеца е ок.

# 249
  • UK
  • Мнения: 4 311
А сготвения домат откога?

# 250
  • Мнения: X
А каква е разликата между термично обработен и сготвен домат?

# 251
  • Мнения: 4 709
Сготвен домат съм дала на 8 месеца, а суров на 10.

# 252
  • Мнения: 335
Aз дадох термично обработен (сготвен- то е едно и също) на 10 месеца. Суров - след годинката, заради хистамина.

# 253
  • София
  • Мнения: 795
момичета, имам две питанки:

1)след като авокадото е от първите храни, които могат да се въвеждат, а и съм го въвела вече..мога ли да овкусявам пюретата с по 1-2 капки олио от авокада? Загледах го на щанда с био храни, но реших първо да се консултирам Simple Smile но пък у дома много се тачи авокадото Simple Smile
Иначе пюретата сама си правя, но не искам да слагам рапично олио като в готовите, и искам да изчакам със зехтина.

2) Днес моята госпожица изяде за първи път 125гр пюре. Кърмя я след това, но колкото и пюре да яде изяжда същото количество мляко, което изяжда и без да е яла пюре. Според мен преяжда. Пробвах обратно - първо кърма после пюре ->същия резултат. Обикновено яде по макс 80гр. Пробвах и да с интервал между двете ->същия резултат.

Днес след пюрето, пи 30мл вода и след 30 минути се наяде като прасенце с млякото (което хич не знам колко суче, но гъдата ми е все толкова изпразнена колкото и на другите хранения през деня)...

Какво мога да направя още?

# 254
  • Мнения: 4 709
desideskata не знам защо искаш да изчакаш със зехтина, но няма проблем за маслото от авокадо, щом си въвела авокадо. А за другото остави детето да яде колкото иска, трудно ще преяде с кърма, спокойно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт