Отговори
# 75
  • Мнения: 222
Аз отдавна си ходя без сутиен у нас. Много ми дразни и не мога...Но не защото ми тежи,а просто ми дразни Simple Smile Аз ъм свикнала да ми тежи,че по принцип съм си с чашка D,а сега обиколката ми е 111 без сутиен hahaha

# 76
  • Мнения: 600
Болката по време на раждане увеличава риска от следродилна депресия

Контролирането на болката по време на раждане намалява следродилната депресия.
При жените, които са раждали с епидурална упойка, рискът от депресия след раждането е 14 процента. Опасността нараства до 35 процента при жените, които раждат без упойка.
Китайско проучване установи също, че родилите с упойка е по-вероятно да кърмят в сравнение с жените, които са родили по естествен път.
"Дали да родят по вагинален път или с цезарово сечение е проблем на всички бъдещи майки. Няма начин да родите без никаква болка. Целта е да намалите тежката болка", обясни д-р Катрин Уизнър, психолог в Северозападния университет в САЩ.
Изследването разкрива още, че биологичните и емоционалните фактори допринасят за следродилна депресия, която засяга 14,5 на сто от жените ,които раждат.

Едно инфо,което намерих току що в пощата си . Следродилната депресия не е шега работа , трябва да сме подготвени   Peace

# 77
  • Мнения: 164
здравейте и от мен!

аз не пиша често, ама си чета. Simple Smile При мен нищо ново. Оооо забравих- дето не усещах бебо 2 дни- ами отидох на преглед в дежурния кабинет на МД - Варна, спинкаше си детето, видяхме тупкащо сърчице и даже си помръдна крачето. Напразно съм се тормозила и набързо ме изпрати доктора да си лежа и аз като бебо и да си почивам Simple Smile
От тогава си подритва момчето, понякога доста стабилно и така. На 07.08 съм на ЖК и нямам търпение да го видя пак мушмурока Simple Smile
Сутиен в къщи не нося никога- освен ако имаме гости де Simple Smile Ако има начин и на вън не бих носила сега, че все се изпотявам и ме е страх да не се разранят гърдите отдолу, ама бюста ми доста порасна и не става само с блуза навън Simple Smile
За стеринлата урина: предния път като чаках пред лабораторията да ми вземат кръв имаше една мама, която носеше урина от детенцето си и каза, че ползвала памук, защото .... не помня вече. Няма да ви казвам как й се накараха лаборантките- това замърсявало пробата, излизали какви ли не бактерии в пробата, не се получавали истинските резултати и т.н. Затова според мен по-добре да не ползвате памук или тампон...сори забравих коя мама питаше  Embarassed

Вчера купих книжка с български народни приказки.. Чува, не чува бебо ще му прочитам по 1 приказка от време на време вечер за приспиване Simple Smile
Таткото ни е извън страната и видял бебефон на супер оферта- та вече имаме и първа покупка за бебончо Simple Smile Че даже и с камера е бебефона Simple Smile Ама така си е като таткото ни е запален по техниката....като повечето мъже де Simple Smile
количка май сме си харесали вече Simple Smile ще е ABC мамба или на куини-ама ще видим какво ще измъдрим до края Simple Smile И кошара съм си харесала в нета- само да я видя и на живо ми се иска- сгъваема ще да е, че да си я местя от стая в стая при нужда. Ами това за сега от мен Simple Smile

хубава неделя момичета!

# 78
  • Мнения: 433
Аз сутиен слагам само на работа и то от благоприличие. Да не казжа, че имам доста рокли дето гинося без Simple Smile Но съм с малки гърди и дори и сгеа леко увеличени са ми по добре без сутиен.

За следродилната депресия и болката - според мен не е вярно. Аз изпитах нечовешка болка и нямах депресия. Но пък страдах от предродилна много тежка, след като ходих и на специалист. Бях сигурна, че ще ме продължи и след раждането и се готвех да не кърмя, за да пия лекарства. Слава Богу, не се наложи и си кърмих детето доволно дълго време. Сега нямам предродилна и се надявам да не ме навести след родилната Simple Smile

Как ви се занимава приказки да четете Simple Smile аз и в момента не чета на баткото. А и той не обича. Бебето така и така постоянно ни чува буботенето Simple Smile

# 79
  • Мнения: 164
за приказките- ами...аз си обичам да чета вечер преди сън... не съм почнала да му чета все още на бебо, само се каня за сега, ама поне вече книжка имам Simple Smile вечер ми остава време и така

да ви питам- имате ли пъпки? по лицето гнойни? Че на мен вече ми писна с тия пъпки  ooooh! а казват че на жените бременни с момичета им изникват, а при мен всички казват, че е момче, а пъпките нямат край

# 80
  • Мнения: 433
Да аз имам гнойни пъпки, а съм с момче, имам и по ръцете и по деколтето. Не много, ама достатъчно.

# 81
  • Мнения: 222
И аз съм с момче и пъпките не ме оставят! На всичкото отгоре и по корема имам нещо като обрив от жегите...не сърби,но са ужасни пъпчици #Cussing out Лекарката се шегува,че съм станала чувствителна явно като бебе Grinning

# 82
  • София
  • Мнения: 276
И аз в къщи си ходя без сутиен,че доста ми тежат вече, но навън някак си ми е некомфортно.
Това за упойката по време на раждане и следродилната депресия и аз го четох някъде, не знам дали наистина има връзка, но като цяло мисля да си искам упойка, ако имам тази възможност разбира се. Simple Smile

Аз да питам на някоя мама да и се е гадило от но- шпа? Лекарката ми изписа ударна доза 3х2 в комбинация с магнезий, че нещо се притесни за стяганията, които получавам напоследък. Но но-шпато е много горчиво и едвам го преглъщам и после ми се гади от него, днес дори го повърнах. Май ще спра да го пия и ще си пия само магнезия и толкова. Аз болки нямам, само стигания на матката.

# 83
  • Мнения: 1 620
Аз по принцип си ходя в къщи без сутиен. Само ако имаме гости слагам и то предпочитам безшевно бюстие. Навън слагам сутиен, но гледам да не е за дълго. За пътуване също предпочитам бешевното бюстие.

Аз съм с момиче, но нямам пъпки. Но и по принцип ми излизат само преди цикъл 1-2 с гноен връх и то не винаги. За мое щастие. Надявам се детето да вземе моята кожа, че таткото често му излизат пъпки.
Моята госпожица на моменти ме рита отстрани почти на границата между гърба и корема. Иначе е доста активна и имам чувството че се върти като пумпал. Рита навсякъде. Днес се поуморих от чистене и следобед протестира активно.

# 84
  • Мнения: 600
  Но шпа на мен ми предизвикваше контракции ...много странно , но факт и почти не съм пила хапчета от този тип...сега имам метеоризъм и от него ми се подува и стяга корема в горната част ,но пия други ...
 Относно болките и депресиите ,проучванията не са на 100 процента..то всяко изследване е в някакви граници и разбира се има изключения...все пак може да се има в предвид..хора разни, психики също ...пък и всяка бременност е толкова различна от предишната...имам чувстовот,че ми е за пръв път , защото и с годините приемането на дискомфорта и промените в организма са по различен начин..
 Нашият батко е доста бърборив , не спира да задава питанки и не съм чела приказки на бебка,че и така купона ѝ стига... Popcorn

# 85
  • Мнения: 2 585
Но-шпа пия и аз 3Х2 и магнерот 3Х2, ужасно гадно ми става след като ги изпия, едва ги преглъщам  Blush. Обаче не  се отказвам от тях, че шубето е голямо.
От както съм бременна кожата ми се изчисти, стана идеално гладка и чиста и по лицето и по тялото, нямам нито пъпки, нито петна - нищо. Бебето ще е момиче, явно си е строго индивидуално и си зависи от самата бременност.

# 86
  • Мнения: 13
то има и други цветове, но ти си преценяваш най-добре Simple Smile което ти хареса

Добро утро ли е? Добър вечер ли?

Нещо ме е хванало безсънието и чета какво сте написали. Аз да ви кажа, както си бях решила  за количката да е Хаук Малибу хл и изведнъж прочетох за едни Адбор ( някой беше писал) и съм изумена и влюбена в тези колички, та решихме с ММ такава ще е.Wink
За сутиена моят проблем, е че много ми порастнаха и не мога да си намеря хубав, удобен и евтин сутиен. Иначе само спя без сутиен или къс потник иначе ми е некомфортно.
Хайде лека нощ ще се опитам да заспя Simple Smile
мерси Simple Smile
и аз я гледах тази с по-големите гуми ама този черен цвят,нещо не съм му фен

# 87
  • Мнения: 164

Ханна Влад
, каква е тази диагноза метеоризъм? Много странно ми звучи...

# 88
  • Мнения: 209
Здравейте момичета   Sunglasses
Аз не съм писала, че цяла събота и неделя действахме по ремонта и време не остана.
бебо си е добре слава Богу, ритка си постоянно  Hug
За бюста Ханна Влад, на мен ми е откровено неприятно да съм без сутиен. Според мен е индивидуално, като ми тежат гърдите ми е по-добре да са поддържани, но пък някои мами ги дразни  Peace Аз си купих един стегнат, но без банели, за кърмене (откопчава се отгоре презрамката) и ходя с него вкъщи  Peace

Brumburi -извинявай за въпроса, но какво значи АБ профилактично  Rolling Eyes а какви притеснения имаш за болницата?

ХаннаВлад следродилната депресия наистина е сериозен проблем, аз с първото раждане имах сериозна депресия, която обаче осъзнах много след това за съжаление, като междувременно на майка  ми и мъжа ми никак не им е било леко. Никой около мен още нямаше деца и се бях стресирала сериозно как ще го гледам това дете и буквално не знаех какво да го правя. Отделно от това бебето го вадиха с форцепс и цял месец от мен човек не ставаше, така че съм склонна да се съглася че по-малко болка сигурно намалява риска от следродилна депресия.

O fortuna според мен статията казва, че просто се намалява риска, естествено никой не може да твърди че ако няма болка няма депресия и обратното  Peace Мисля обаче че има логика да има връзка между двете, тъй като едва ли има човек, който като го боли това да спомага за по-добро настроение  Grinning А това което казваш за предродилна депресия е интересно, не бях чувала, че има и такава  Rolling Eyes

ХаннаВлад а за но-шпато как установи че получаваш контракции от него ? това е меко казано странно при положение, че се изписва точно за обратното и целта му е да остранява спазми на гладката мускулатура  Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 172
Аз ходя със  спортен сутиен или обикновен, но махам банелите, но съм с малки гърди, така че не е проблем. На мен кожата никога не ми е била толкова чиста и хубава колкото сега, а съм с момиче.

Общи условия

Активация на акаунт