Докога давахте вит. Д?

  • 3 033
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
Все още давам по 2 на ден,да не говорим ,че по едно време давах по 4 на ден,което си е много но докторьт така каза Embarassed

# 16
  • Мнения: 258
а на нас още не са ни изписали  да пием такова чудо Shocked  newsm78 трябва да питам педи  #2gunfire

# 17
  • Мнения: 1 878
Капките вит Д се предписват профилактично на всички бебета, което не означава че ако не се дават бебето непременно ще се разболее от рахит, тази масова практика е и нож с две остриета, защото и обратния ефект от предозиране, когато бебето не е имало нужда от допълнително витамин също е притеснителна (меко казано), затова аз давам вит Д само в дните когато не сме били навънна слънце, защото дори и по-малко слънцето го има и зимата, та ние го предпочитаме него.
Да не говорим, че често просто го забравям като Бубанка  Crazy, но пък ние мисля не сме рискови защото не наддаваме скорострелно, ходим по слънце и фонтанелата ни си е в норма  newsm78 (с линийка не съм я мерила де)

Но за мен най важно е обсъждането на въпроса с педиатър на когото имам доверие - не просто да го изслушам, а и да поспориме аргументирано  Mr. Green

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Да забравих да напиша и аз за слънчевите бани.Достатъчно е от 3  до 5мин. на ден ръчичките или лицето да са изложени на слънце.Аз в началото ги правех наведнъж,но сега по 1 минутка няколко пъти,защото слънцето както е полезно,така е и вредно/а и бебка се обели като беше на 1 месец,но не съм сигурна че беше от слънчевите бани/.

# 19
  • Мнения: 1 878
За слънчевите бани винаги се мажете със защитно кремче с висок фактор - над 40 - това ще предпазва кожата от вредните лъчи  Heart Eyes

# 20
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Имам доверие на педиатърът на Мишо и следвах препоръките й.Когато тя сметна,че вече не е нужно, спрях да му давам Вигантол.

Последна редакция: пн, 27 фев 2006, 17:16 от ivap

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 969
До годинка и няколко месеца, но доста често забравях Embarassed

# 22
  • Мнения: 1 032
Капките вит Д се предписват профилактично на всички бебета, което не означава че ако не се дават бебето непременно ще се разболее от рахит, тази масова практика е и нож с две остриета, защото и обратния ефект от предозиране, когато бебето не е имало нужда от допълнително витамин също е притеснителна (меко казано)...

Ние спряхме капките по съвет на педите в края на 8, началото на 9 месец. Не че фонтанелата на малката се беше затворила, просто тя не наддаваше на килограми. Педито каза да не се притеснявам, че спираме капките посред зима. И според нея разходките дори и на зимно слънце осигуряват достатъчно вит Д, а и в адаптираното мляко също е добавен.

# 23
  • Мнения: 47
Да си призная и аз често ги забравям тези капки,нашето педи ни каза по 3-4 капки всеки ден.А какви могат да са последиците при педозиране?

# 24
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Нашият педи каза, че тр. да ги спирам, след като сме навън; големината на фонтанелата е различна при децата, а това дали тр. да ги спираш или не, само вашият педиатър може да го каже

# 25
  • Мнения: 8 505
Та докога давахте капките? Embarassed

Докато педиатърът каза да спра.Това е индивидуално и педиатърът е този,който преценява докога и по колко.

# 26
  • Мнения: 2 952
Докторката каза до годинка.Нашето е витамин Д +А.

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Давах докато педито каза. Някъде до 6м., тогава ни каза, че фунтинелата ни е почти затворена и каза да спра да давам вит. Д

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 70
Аз все още давам по 2 капки на ден, но често забравям  Crazy Това не ме притеснява обаче, защото винаги когато има слънце аз го изкарвам.
Ние сме на 7 месеца и педито каза да продължавам с по 2.

# 29
  • Мнения: 3 042
Давах "Вигантол" до към 1г /накрая вече взе да ме домарзява и не бях много редовна и спрях/.

Общи условия

Активация на акаунт