Икономика (редовно) в СУ или задочно в ИУ-Варна?

  • 1 811
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Нямам как да научиш език задочно. Повярвай ми.
И без език няма как да се реализираш. Света върви към глобализация и за съжаление без език си за никъде.
От опита, който имам аз се оказа, че само един език не е достатъчен. И почнах да уча втори.
Незнам дали си отварял www.linkedin.com работа без език няма. Най често английски. За момента той е най конвертируем. Има доста обяви с английски + още един език.

Аз английския го владея на едно добро ниво от гимназията, но не владея бизнес английски. И точно това имах предвид- аз все пак знам английски, но си мисля, че ако следвам в СУ, ще го доразвия и  ще науча и бизнес английски, защото ще слушам английска реч, може да имаме и диктовки, които няма как да практикувам, ако следвам задочно. Но не е само това- ще мога да доразвия и немския си, защото втори чужд език е задължителен в специалността, а иначе трябва да уча немски самостоятелно. Правилно ли разсъждавам? Grinning

# 16
  • Мнения: 1 418
Много правилно.

# 17
  • Мнения: 20

Благодаря за информацията! Смятам, наистина ще се замисля за СУ, макар и да нямам кой знае какви финанси, ще се опитам да намеря начин и да уча там.

# 18
  • Мнения: 1 418
Кандидатствай за общежитие и си намери парт тайм работа.

# 19
  • Мнения: 20
Кандидатствай за общежитие и си намери парт тайм работа.

Дано наистина да успея да се справя със София... Не знам, доколко ще мога да свикна с новата среда, тъй като обикновено ми е много трудно да се приспособя, това беше още една от причините, поради които си мислех за задочно обучение.

Общи условия

Активация на акаунт