Притеснения относно местенето в нов и непознат квартал

  • 4 418
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 64
Да, много сте права за наема. Просто забременях, а с мъжа ми все още не живеехме заедно. Той се беше върнал от чужбина и трябваше бързо да реагираме за намиране на апартамент близо до работата ми, за да не се налага да пътувам. А и неговият, както вече споменах беше и все още е за основен ремонт. Отностно съседите в новият блок, вчера ходихме да взимаме разни мерки и ми направи впечатление (лошо), че до една от входните врати на нашият етаж, имаше маса с пепелник, а на стената върху нея зелепен стикер с надпис "място за пушене". Аз не съм пушачка, но не съм и върл противник. Но да се пуши във входа... Тази мисъл не ми харесва, миризмата на застоял дим не е особено приятна. Другото, което забелязах е, че отново пред входните врати имаше по чифт обувки и чехли. Нямам нищо против хората от провинцията, но това винаги ми се е струвала доста селска проява. Не искам да тръгвам предубедено, колкото и да ми е трудно. Но за цигарите със сигурност ще помоля да се направи нещо.

# 16
  • София
  • Мнения: 16 035
В голям блок е така - хора всякакви. При нас често се пуши и в асансьорите. Случва се и някое куче от 16-18 ет. да не удържи докато го изведат и да направи локвичка. Затова ползвам само големия асансьор-там поне е широко и не го настъпвам.  Cry
Обувките - ако не са близо до твоята врата - да си седят, не пречат.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 106
За 70 хил има  апартаменти в частта към хладилника, то май така се води и като квартал, кръстова вада ново строителство, със сигурност бих предпочела гъча на хладилника пред надежда 2... в борово, красно село, бели брези, дианабад също може да си намерите... сигурно и на други места де...

1 година живяхме в ЕПК на висок етаж...не ми хареса много... много съседи, вечно проблеми с асансьорите, водата бавно идваше(топлата), много големи сметки имахме от там...
Иначе пък имаш хубава гледка...

# 18
  • Мнения: 382
Здравей Hug
Най-вероятно си или в съседен или в моя блок:) Пиши ми на лични и не се притеснявай, няма основание, наистина. Всъщност има много, много добри страни, ще видиш. Който не е живял в района, няма как да знае какво е Peace

# 19
  • Мнения: 581
Не съм от  София, но познавам квартала. Имам две  приятелки там, едната в Надежда 1,  другата в  Надежда 2. Той е като всеки друг сив панелен комплекс, хора всякакви. Има  си големи магазини, инфраструктура, сравнително бърз достъп до центъра. Ходя често там,  по различно време на денонощието, Слава Богу , неприятни случки съм нямала.
Аз също живея в ЕПК блок, многи съм доволно преди всичко от доброто разположение на помещенията и просторните стаи. Преди живеех в нова кооперация, пак в двустаен, но  няма никаква база за сравнение с понятието двустаен в ЕПК. В новото все едно живеех в кутийка...Що се отнася до селските прояви, на мен в новата кооперация ми откраднаха изтривалката, а на съседката цветето, което беше изнесла в коридора. И там имаше оставени в общите части вещи.
И накрая, в рамките на шегата, но хайде да не слагаме в едно изречение, "хората от провинцията"  и   "селски прояви".   Tired.  И аз съм от провинцията- Бургас, но не го виждам като село, както и  едва ли се чувстват селяни пловдичани, русенци, варналии и т.н. които също  са от провинцията Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 226
Аз не разбирам темата за какво е - явно търсиш някой да успокои протесненията ти за неща, които си видяла със собствените си очи. Каквото виждаш това получаваш. Взели сте решението казваш - какво има да се коментира. А особено частта с мястото за пушене - ще ми е  любопитно да видя как се съобразяват местните пушачи заради новодошлите в блока. Според мен помислете пак....и то сериозно

# 21
  • Мнения: X
Аз директно бих продала апартамента и си бих взела една самостоятелна къщичка в някое близко до София селце с двор, градина и никакви съседи и съседски прояви. Спокойствието ми е най-важно и нямам нерви да си ги разбивам със 100 човека в блок ,пък дори и да е в най-изискания квартал, а камо ли в гореописания .  Родих се откакто живеем в самостоятелна къща . Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 16 035
Аз директно бих продала апартамента и си бих взела една самостоятелна къщичка в някое близко до София селце с двор,
С парите от продажба на ЕПК в кварталите не може да се купи нищо читаво.
В облагородените села-квартали на София може да инвестират само в тоалетната на къщата. Или парцел по чукарите, извън регулация. А в по-евтините и по-далечни села ще попаднат на крадливи мангали. Като започнат у-ще децата 1 родител ще трябва да ги транспортира напред-назад до читаво у-ще и разни занимания. Все пак няма да отглеждат дивачета.

# 23
  • Мнения: X
Ми то описания квартал не е по-добър от населяваните от 'крадливи мангали' и 'диваци селяни с децата им' ,нали?

# 24
  • Мнения: 46 515
Ми то описания квартал не е по-добър от населяваните от 'крадливи мангали' и 'диваци селяни с децата им' ,нали?

Остави приказките. Нещата са толкова уеднаквени, че ако те пусна в 2 квартала няма да ги различиш, но единият ще се води престижен, другият не Simple Smile говоря принципно, не за този само.

За къщичките нещата не са като в другите страни. Нито училища има, нито нормални условия. За хора без деца и всеки с кола - да, но иначе няма как. Единият родител трябва да е залепен до децата, докато не станат пълнолетни.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 106
е, чак пък... до едни тийн години да, ама до пълнолетие Simple Smile Повечето градове/села около софия са свързани с нея я с рейс, я влак, я маршрутка...
Но наистина си е неудобство това с пътя и развеждането на деца по у-ща, градини, курсове, спортове и т.н.
Иначе те повечето също не са - къща в гората и на км няма съседи, напротив, даже на много места са си приятно нагъчкани къщетата Simple Smile Вярно двор има, ама след него е оградката и съседа... а селяни съседи може и с къщи да имаш, не е казано само по апартаменти...
Всичко си е до какви хора попаднеш и във входа и в къщата...

# 26
  • Мнения: 46 515
е, чак пък... до едни тийн години да, ама до пълнолетие Simple Smile Повечето градове/села около софия са свързани с нея я с рейс, я влак, я маршрутка...

Свързани са, но не всички спират пред училището им. А като са 2 смяна до 19:15 ч., докато се придвижат до точката, на която да направят връзка и пътуват после, ще стане 20-20:30 ч., зимата си е посред нощ, въпреки че съм либерална не бих била спокойна за подобни пътувания...

# 27
  • София
  • Мнения: 44 106
Не знам, аз в гимназията имах съученици от костинброд и елин пелин,  ходиха си до гарата - влака и в къщи, имали сме часова до 19-19,30...
за по-малки деца ест няма как да го пуснеш...

# 28
  • Мнения: 46 515
Така е, не е невъзможно, просто аз го отчитам като сериозен минус и сравнително опасно. А вече всеки си прави сметката  Peace
Ако имаше училищни автобуси като в другите страни, които ти возят детето от училище до пред вратата е друго.
А и от Костинброд, който е с всякакви удобства и транспорт, до къщичка в селце с двор, разликата е от небето до земята  Simple Smile
Защото Barefoot Kontesa си представя нашите селца като техните. Но като излезе комшията с резачката, почуква си цял ден нещо или си пали боклуците всеки ден, а пуснатите им кучета ядат твоето всеки път като прескочат оградата, ще видим дали още ще смята, че щом си в къща, значи не се съобразяваш със съседите...
Не е невъзможен животът на село, има хубаво места, има нормални съседи, има начин да се поддържа и къща, и деца да се гледат и т.н., но това е свързано с много по-големи разходи, отколкото в града. А доколкото разбирам в момента не могат да си позволят излишни пари в такава насока. Искат оптимален вариант, който изисква малко инвестиции.

Общи условия

Активация на акаунт