ЗА АРАПЯ

  • 43 395
  • 124
  •   1
Отговори
# 45
Ходил ли някой на къмпинг АРАПЯ? Някой казват, че условията били прекрасни, други, че са ужасни...
Издирвам някакви по-луксозни бунгала или самостоятелни къщички в близост до плажа, но да се са съвсем в джендема. Все пак да не е проблем да отидеш на кръчма или на въртележките. Ще съм благодарна за идеи.
ти сигурно питаш за цени и място за отсядане и такива неща..е аз не бих могла да ти дам точен отговор отстрани,но работя на арапя над малкия плаж..и ще кажа само едно..тепърва преотривам това място..като че гледам на него с други очи..никога не съм вярвала че ще се влюбя в това райско кътче Grinning наистина има мн недостатъци,но толкова завладява останалата все още природа че..страхотно е
колкото до царево baby_neutral нз какво търсиш..но си е спокойно..все пак за човек който живее 16 години там и зима и лято би му се сторило скучно..но Confusedпоне е ефтино

# 46
  • Мнения: 466
На Арапя може да си изкарате страхотно. Там има сега един нов хотел.

Дай повече инхформация, плийз? Къй е този хотел, цени, храна, всичко?

# 47
На Арапя може да си изкарате страхотно. Там има сега един нов хотел.

Дай повече инхформация, плийз? Къй е този хотел, цени, храна, всичко?
http://www.visit.bg/sommer/photel.php?hotid=82
мисля че за този става въпрос Grinning

# 48
На 2 юни бяхме на Арапя точно с цел да си търсим бунгало подходящо за малко дете. Трябва да ви кажа, че останах мнооого разочарована. Аз на Арапя съм била много пъти и си го обичам местенцето, но сега си тръгнах с много лоши чувства. Станало е едно търгашеско място. Още с пристигането ни вбесиха - идваше страшна буря - зад нас се светкаше геройски и едни черни облаци наближаваха със скорост. Започна да вали и ние бързо започнахме да опъваме палатките. Както знаете в буря палатката трябва да е добре опъната, за да издържи ня вятъра и да не пропусне вода, а за тази цел трябват дървени колчета (металните на пясък не стават). Зад караваните имаше натрупан боклук от натрошени бунгала и ние си всехме 6 пръчки, които не ставаха за НИЩО. Тича някакъв пръдльо от кръчмата на големия плаж и вика вие какво търсите, що не питате.  #2gunfireОбяснявам му аз човешки - така и така, той "Трябва да си платите - вие колци за палатка нямате ли".  newsm78Абе човек за тоя боклук ли да си плащаме, не виждаш ли, че сме всели 3 съчки дето и за подпалки не стават - трябват ни в бурята. Толкова му е акъла дето седи на плажа по цяла година, а не знае как се опъва палатка. hahaha После вика местете се от плажа - пред караваните не се опъват палатки (зад караваните е пътя). Това се случва на 2 ЮНИ , когато нямаше никой и на никой не сме пречели. Казах му, че сме за 1 нощ и в дъжда няма да местя палатки, ако иска да ги мести той.
Ядосани, отиваме на "Бъчонките" (кръчмата на малкия плаж) да пием по едно и се оказва, че никъде в къмпинга няма цигари - чак в Царево. Молим ги тези от кръчмето да ни продадат 3-4 - те нямали. Въобще драма и депресия. Не, че нещо не са прави хората, ама аз съм свикнала на съвсем друго отношение в къмпинг средите - да ти помогнат в буря и т.н.т.
На сутринта да ви кажа - вярвам на изказването "По-мръсен плаж не съм виждала". Пликчета, кофички от кисело мляко и какво ли още не. Соствениците докато се разберат кой парцел на кой е и как да те ръснат за повече пари са оставили плажа да стане на сметище. УЖАС! Само като си помислих какво ще е юли и август и се отказах от Арапя. Така туризъм не се прави! Всеки гледа как да си огради по 2 бунгала, а общото да става на бунище!
Естествено се надявам да се върнете и да разкажете съвсем различни неща и да си изкарате страхотно! Дано не се унищожи това готино местенце АРАПЯ!
за "пънчетата" ли става въпрос:)

# 49
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Дай повече инхформация, плийз? Къй е този хотел, цени, храна, всичко?
Мисля, че става въпрос за вилно селище "Арапя" - скъпичко е поне за мен.
http://www.classholidays.net/?lang=bu&r=pochivki/more/item_146
А, Lissi май говори за същото място, но снимките са по-различни.

# 50
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Като студентка съм била от университета в Царево и сме ходили на плаж на "Арапя". Не е много хубаво, а пък централния плаж на Царево е каменист. До Арапя сме ходили пеш през едни поляни. Там е хубаво да гониш пеперуди - ние това и правехме нали сме биолози, а момчетата ни плашеха със змии.

Да не си била в ПУ - че и аз там съм си карала практиките (и на Ахтопол) - аз съм завършила през 1994
Точно така. Там си карахме практиките, но съм завършила 1999г. Сега гледам в интернет в.с. Морски бриз - Царево и много ми прилича на базата на ПУ доста ремонтирана. Не знам тази база ползва ли се още от ПУ и дали ходят още студентите там. Имам много приятни спомени от Царево.
www.mbriz.com

Не знам дали са те, там за последно съм ходила през 2000 г., не мога да преценя да ли са те. Ние вече се върнахме от море, страхотно време  улучихме - 10 дни не заваля изобщо (чухме че в София е валяло всеки ден), последния ни ден беше 2 юли - точно тогава започнаха пороите там. Така че имахме късмет.

Черноморец                                                         Созопол
             

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 18:46 от М_е_г_и

# 51
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте. В неделя се върнахме от почивка на Арапя. Бяхме на ето тези бунгала
http://www.todorkirov.hit.bg/arapia.htm.
Първо ще кажа добрите страни. Бунгалата са едни от най-луксозните на къмпинга. Огледахме и останалите бунгала докато бяхме там. Повечето на външен вид са доста по-зле от тези. А понеже случихме и времето на голямата буря от 1 юли видях че повечето и на вътрешен вид са доста зле. Има някои бунгала които на външен вид са като нашето, дано на вътрешен да са по-добре. Внимаваите като си запазвате бунгало защото съседите ни като пристигнали им предложили не това което запазили по интернет а някакво доста по-мизерно. Сега разказвам подробно. Розовото бунгало наистина е с ПВЦ дограма и вътре мебелите са нови. В кухненския бокс обаче тече само студена вода (изобщо няма кран за топла) и то не винаги защото налягането е много слабо и като си пуснеха водата съседите нашата спираше. Та значи в кухнята чинии не могат да се мият. Трябва да се носи вода от банята. Там има кран за топла вода, но също не могат да се мият чинии защото мивката е толкова малка че не може да се пъхне нито тенджерка нито по-голямо бебешко шише. Вратата към тоалетната е много зле направена и не може да се затваря. По време на голямата буря бунгалото протече и цяла нощ с мъжа ми сменяхме легени. Банята е обзаведена с обикновени пластмасови рафтове. По прозорците има залепени перденца които трябва да служат за мрежа но не служат. Пръчката за закачалки в гардероба Това което обаче много ме издразни беше отношението на собственика. Още преди да се настаним 3 пъти ни повтори че бунгалото е луксозно и трябва много да го пазим. Като че ли идваме от джунглата. А от разказа ми се вижда че бунгалото не беше върха на лукса а ние нямахме вид на цигани катунари дето идват да си палят огън с мебелите.  След като се убеди че ще пазим започна да ни врънка да останем до понеделник за "да не губи нощувки" тъй като следващите идвали в понеделник а ние още май месец му казахме че ще сме до неделя. Обяснихме му че не можем даже и да искаме защото мъжа ми в понеделник е на работа. Като си тръгвахме пък ни заяви че трябва да напуснем в 11 часа за да си почистели за следващия ден. Помолихме го да останем до 3-4 за да отидем сутринта на плаж тъй като заради бурята изгубихме 3 дни плаж а и искахме малкия да поспи преди да тръгнем. Не можело! Чакал хора! Уж хората идваха в понеделник, уж искали да си чистят, пък сега - хора. Казах му че ще му платим и очичките му веднага светнаха и забрави за хората, но ние вече се бяхме поизнервили от отношението и се вдигнахме с багажа на приморската перла където малкия си поспа идеално на сянка в гората.

Сами си правете извода дали е важно отношението или състояните на бунгалата ако ви се ходи там. Аз лично точно в тези бунгала надали ще стъпя повече.

# 52
  • София
  • Мнения: 512

Ние ще бъдем там втората половина на юли. За този период взехме последното свободно бунгало още в края на април.
На мъжа ми една колежка от вчера е там(на тези същите бунгала) и се обади да каже, че е много хубаво, чисто и спокойно, а бунгалата изглеждали по-големи и по-хубави отколкото снимките в сайта. И плажа действително е много близо и е хубав.

И ние сме там през втората половина на юли. А резервацията сме направили още края на февруари. Много бързо се ангажират всички хубави бунгала на Арапя. Даже някой си ги запазват за следващия сезон.
Мястото е много подходящо за почивка с деца, поне според мен. Peace

Моля, като се върнете напишете как е в действителност там, на колко метра от плажа е, как е самия плаж, чисти ли са бунгалата, абе всички впечатления. Предварително благодаря за което. Планирам почивка за другото лято с детенце на 1 годинка и ми е много важно какви са условията. А и за самия къмпинг, има ли заведения за хранене, магазини за неща от първа необходимост, има ли къде да се разходиш ако не си на плаж и т.н. Пак благодаря Hug

# 53
  • София
  • Мнения: 758
От прочетеното тук и от разказите на наши приятели, върнали се онзи ден от Арапя, оставам с впечатлението, че от стария, прекрасен къмпинг нищо не е останало и че човек не трябва да стъпва там, освен ако не е силно свързан с носталгични спомени от 80-те и 90-те години.
Например пътят, водещ към къмпинга, отново е бил изместен и минава през лозя, поля, стари тоалетни и така чак до 4 звездния новопостроен хотел и розовите бунгалца на линка по-горе, много гадно и много тъжно......

# 54
  • Мнения: 2 013
http://www.visit.bg/sommer/photel.php?hotid=82

Някой ходил ли е във вилно селище Арапя? Мъжът ми се е навил да отидем там, може би утре ще резервираме... Гледам го на картинки, изглежда ми ОК, но не съм чувала нищо от никого за това място. Пише, че е ново - от 2005 г.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 572
Това, към което си пуснала линк е хотел Арапя, а не вилното селище и според мен е единствиното свястно място за почивка в Арапя. Проблемът е или беше (защото сега чух, че го предлагали пак), че е бил собственост на Маргините, които сега го продавали и в момента тече процедура по смяна на собствеността.  На моята колежка от агенцията й върнаха парите, после пак и го предложиха, после пак й ги върнаха и тя накрая се отказа (даже беше изчезнал и от visit.bg). Сега другата агенция го предлагала като ол инклузив, защото в началото на сезона беше само BB.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 2 522
Едни наши приятели в момента са там. Казаха, че всичко е на рекламата, с изключение на детската градина-нямало такава Mr. Green

# 57
  • Мнения: 2 013
Много благодаря за всичките отговори и линка.
Това, че е на Маргините хич не ми харесва, но то май доста хотели са мутренски.  В момента също се предлага и като нощувка със закуска, и като ол инклузив, като втората опция не е много по-скъпа - за 9 нощувки - 100-ина лева на възрастен.
Джул, много ме успокои, тъкмо се бях притеснила, след като видях поста на Биби. Детска градина не ми трябва - близнаците са на 6 и 8 месеца и мога даже сами да ги пускам да дивеят наоколо. Ако се чуеш с приятелите си - питай ги има ли добра анимация - децата доста се кефят на такива неща.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Привет на всички, които обичат къмпингите!!!  Hug

Видях, че има обща такава тема и затова реших тук да пишем конкретно за Арапя. След толкова ровене и гледане, стигнах до извода, че на този къмпинг има доста бунгала, но и доста собственици. Съвсем се обърках вече.  newsm78 Нека някой който има повече инфо да каже нещо повече за тези бунгала - кои са за предпочитане. Все пак отиваме там заради децата и не ми се иска да попадна на нещо, което е пълна мизерия, но определено и лукс не мога да си позволя.
Така, че ПОМАГАЙТЕ, ПЛИИИИЙЙЙЙС  Praynig Praynig Praynig

# 59
  • Мнения: 3 715
И мен ме интересува какво е положението там, защото ще ходим през септември в бунгала Алекто. Ако някой има впечатления от тях, ще се радвам да ги сподели.

Общи условия

Активация на акаунт