Сред песнички, игри и врява на мами и дечица от ИБ лятото минава!

  • 19 898
  • 750
  •   1
Отговори
# 615
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Дани не съм те забравила, просто не бях чела 2-3 дена, че имах някои неща на главата .. видях, че и Нелка ме е помолила за същото, просто ще ви добавя сега в моите приятели и от там в групата Peace

p.s. Само да ми кажете какви са ви снимките на профила, че ако знаете колко народ ми излиза с тия именааа Crazy

# 616
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
ant G да те "успокоя" ли, че при нас съня е мираж от както избиха първите два зъба на 7м. И аз всеки ден се чудя КОГА ще се спи НОРМАЛНО... сега й избиват последните 4 кътника и пак е крива ужасно много... отказа да спи в леглото си от мнооого отдавна, преди поне спеше на обед там, сега иска вече само на моето...

# 617
  • Северозапада
  • Мнения: 5 477
И тука винаги се сещам за сестра ми, която по някакъв повод каза "Започнах да спя нормално, когато детето навърши 4"  Wink

# 618
  • При моето слънце
  • Мнения: 956
За спането, както и за всичко останало, си е до дете. Да, определено като стане на 4, ще се наспиваш  Mr. Green Но аз мога да кажа с чиста съвест  и задоволство, че си спя добре вече 2,5 години, да не кажа и 3, т.е. малко след като се отби. Сега Мишо си спи сам в неговата стая, а ако се събуди, директно си идва при нас и се тропясва. Понякога даже не го и усещам кога е дошъл  Mr. Green

# 619
  • София
  • Мнения: 4 142
Добро утро!
Фея, как мина тази нощ? Аз вчера забравих да споделя, че въпреки че сме все заедно, оставя ли я с друг може да си откара часове, стига да не ме вижда.
Алекс, дано не е нещо сериозно  Praynig Ели свикна ли с яслата?

Мраве - ами уж свикна, ама сутринт като я оставяме си мрънка де....явно е неизбежно.


P.S. Офф при нас ново 20. Малката е с пъпна херния. Сега ще и купим лепенка и в понеделник ще отидем педката да я залепи. Каза, че се получавала и на такава възраст. Ще я държим 20 дни след това ще видим как е и ще сложим още една за 20 дни. Ако не се оправи ще ходим на хирург.....офф направо ужас. А аз от 1 седмица забелязах, че и е изпъкнал пъпа и особено като реши, че трябва да истерясва и да се тръшка още повече. Някой да се е сблъсквал с това и да ми каже как го оправихте и колко струват тези лепенки?
Сутринта я водих до педката, тъй като кашля и тя я преслуша и и видя пъпа.

# 620
  • Мнения: 39 474
Аз. Лепихме пъпа около три месеца. Сега пак е изскочил, но мускулите отдолу са прибрани. Това топче, което е на пъпа е по издадено, но ми обясниха че е заради сложена по нагоре щипка.

# 621
  • София
  • Мнения: 4 142
Аз. Лепихме пъпа около три месеца. Сега пак е изскочил, но мускулите отдолу са прибрани. Това топче, което е на пъпа е по издадено, но ми обясниха че е заради сложена по нагоре щипка.

Ясно. Ами педката я гледа и каза, че е пъпна херния и да сложим лепенка като за начало, пък ако не се оправи ще ни прати на хирург. Надявам се да се оправи. Много странно как чак сега и стана, а докато беше бебе нищо и нямаше.

# 622
  • Мнения: 1 498
С пъпна херния е и моята, откакто стана на една година. Изскочил е пъпа отгоре, сега малко и отстрани, обаче е изскочил само,когато е права, иначе е равен(не е навътре). Ние ходихме на хирург, съветвам те да отидеш, за да разберете дали има отвор или е просто кожен пъп. Ако има отвор, тогава е притеснително т.е. тогава има пъпна херния, другото си е особеност на пъпа. Ама да ти кажа, аз ходих на 4 хирурга и получих 4 различни мнения, сега 4- я каза да слагаме лепенки с памук вътре, но много й се зачервява пъпа вътре и в момента е без.Ако нещо те интересува питай.

# 623
  • Мнения: 230
Меци на корицата и профилната снимка е Виктор Simple Smile
Оффф аз днес реших да взема лактана био.Взех наистина да си мисля,че нещо не му харесва млякото.Снощи бяхме на заведение и като стана време да яде направи три глътки и започна да се извива на дъга,да пищи,бута ме,бута и шишето с език.Направоооо ужас.А като махна шишето мляска ли мляска.Той като е гладен мляска.Начи хем е гладен,хем не иска и да погледне млякото.Пи чай и заспа.Щях да ви питам (то малко смешно може да ви се стори,ама знам ли)може ли както при памперсите понякога да попаднеш на кофти партида,така и с млякото да стане?Миналата седмица му купихме тая кутия НАН и в събота вечерта я отворихме,а цирковете започнаха в понеделник.Преди това два месеца си го пиеше сега кво стана?!

Редактирам се :Токущо Виктор си изпи млякото цялото без даже да примрънка.Значи лактаната му хареса.Май ще продължим с лактана,а нана отива на боклука Simple Smile!

Последна редакция: пт, 29 авг 2014, 15:24 от nelkata88

# 624
  • Мнения: 1 152
Как сте мамчета,  съвсем ви изтървах,  но нямам време,  сега с ФБ малко по леснода ви  наглеждам  Wink
При нас новото е че вече сме с две зъбчета,  бяхме на балкан и почти не ги усетихме,  дано идругите са така!
Но за сметка на това от както се върнахме вграда е много крив дребен и ме прави луда ...

Един въпрос категорично не харесва зехтин,  може ли да го заменя с масло или други предложения ако имате?

# 625
  • Северозапада
  • Мнения: 5 477
На Холе има "бебешко" олио. http://befit.bg/eshop/en/HOLLE-%D0%91%D0%95%D0%91%D0%95%D0%A8%D0 … 0%9C%D0%9B.390149 Виждала съм го в биомагазин, но и в Карфур мисля че съм го мяркала. Иначе повечето пюрета са с рапично. И такова съм срещала в някои малки магазини, но предполагам и в големите вериги се предлага.

# 626
  • София
  • Мнения: 4 142
С пъпна херния е и моята, откакто стана на една година. Изскочил е пъпа отгоре, сега малко и отстрани, обаче е изскочил само,когато е права, иначе е равен(не е навътре). Ние ходихме на хирург, съветвам те да отидеш, за да разберете дали има отвор или е просто кожен пъп. Ако има отвор, тогава е притеснително т.е. тогава има пъпна херния, другото си е особеност на пъпа. Ама да ти кажа, аз ходих на 4 хирурга и получих 4 различни мнения, сега 4- я каза да слагаме лепенки с памук вътре, но много й се зачервява пъпа вътре и в момента е без.Ако нещо те интересува питай.

Ами педката и опипа и каза, че има дупка, а и то се видя как и попъта пръста  и каза, че е пъпна херния. За сега посъветва с лепенки, а ако не стане ще ни прати на хирург.

# 627
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
nelkata88 зависи от млякото... примерно тези безлактозните са леко горчиви, но има деца които ги пият... препоръчвам ти да сменяш АМ под лекарско предписание, защото аз така се въртях в кръг 2 месеца и смених 5 вида  Tired пък може детето да не обича АМ, като моето да речем
S@NDR@ може да замениш зехтина с рапично олио  Peace

# 628
  • Мнения: X
Дани, и Анди пиеше лактана Био, много си е хубаво  Flutter
За рапичното съм чела много противоречиви отзиви. Аз когато реших да вкарам олио/зехтин също купих био рапично олио, но после четох, че било даже вредно  #Crazy
Иначе и масло може, най-добре ГХИ, ако ти се занимава, май продават и готово  Peace

# 629
  • NE
  • Мнения: 10 999
Много от пюретата на HIPP са с рапично олио. Peace
Сандре Честити две зъбчета. Hug Аз бих пробвала с друг вид зехтин, че и там има огромна разлика между тях. Peace
Алекс Дано оправите пъпчето с лепене. Praynig
Нелка Питай педи за смяна на млякото. Мойто чаве също отказа АМ в един момент. Peace

Общи условия

Активация на акаунт