Какви мъже съответно какви жени изневеряват според вас

  • 15 274
  • 188
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 38 985
Причини да се оправдаеш, винаги ще си намериш.
Да не се минеш, да си отмъстиш, напил си се, ама така стана...

Сещам се и за един друг страх. ОК, връзката се е изчерпала, нещата не вървят. Човека обаче не смее да седна на масата и да каже на другия - така и така, край. Изневерява му точно, за да се разбере, да нарани другия, за да могат да се скарат и да се разделят.

# 46
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 355
Няма такъв филм, че нищо не значело, може самият секс нищо да не значи, но фактът, че си се съгласил говори достатъчно за отношението ти към връзката - усещап я неудовлетворяваща и ако оцелее-оцелее.

За мен може дори и мисълта за изневяра, а не дали тя ще стане факт да е вече погребване на отношенията. Но не съм видяла да се развеждат или да си нарушават комфорта двойки, в които мъжо точи лиги по мадами. Затова щеше да е добре да обсъдим и отношението ви към флирта.


Какви съображения имат или си измислят, също не е от значение, нито ги прави смели, честни и достойни хора.    Grinning
Може пък да им е писнало да бъдат смели, честни и достойни и да са пожелали друго.


Причини да се оправдаеш, винаги ще си намериш.
Да не се минеш, да си отмъстиш, напил си се, ама така стана...
Оправдание изневеряващия пред самия себе си не търси. Той е подвластен на налагащата се в днешно време тенденция, наречена здравословен егоизъм.


Последна редакция: чт, 07 авг 2014, 15:03 от Саморая

# 47
  • Мнения: 46 602
В много семейства има и смилане от бой, но пак не съм видяла да се развеждат, всеки сам решава дали да живее в пълноценна връзка или да се задоволи с половинчата.

Отношението ми към флирта е - неуважение към партньора. Нужда от него имат хора, които имат комлекси, не вярват в себе си и имат потребност по този начин да се доказват пред себе си.

# 48
  • Мнения: 3 231
Ама като вземете да обобщавате значи - толкова много хора изневеряват, значи всички са страхливци, комплексари и …т.н.
Хората са различни и имат много различна сексуалност.
Да, хората са различни и имат много различна сексуалност. Кой спори за това?

И сред хората с различна сексуалност пак си има два вида - честни хора и лъжци.

Как се изневерява без да се лъже и да се крие човек? И как се нарича човек, който лъже и се крие?

Аз наричам такива хора лъжци и страхливци. Вие как ги наричате?

лъжѐц мн. лъжци, м. - човек, който лъже.

# 49
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 355
В много семейства има и смилане от бой, но пак не съм видяла да се развеждат, всеки сам решава дали да живее в пълноценна връзка или да се задоволи с половинчата.

Отношението ми към флирта е - неуважение към партньора. Нужда от него имат хора, които имат комлекси, не вярват в себе си и имат потребност по този начин да се доказват пред себе си.

Нека да не си доказваме тезата чрез правене на съпоставка с бой и пиянски свади. Нещата са диаметрално противоположни. Много семейства се разделят/не се разделят и заради свекървата. Не съм чула обаче някой да се развежда, щото мъж му се заглежда по дълги голи крака.

Ежедневно съм свидетел на флиртове. Самата аз съм била въвличана в такива поради неопитност основно. Обективно погледнато, облеклото, гримът или дори високите токчета /в никакъв случай не казвам красивите жени  Wink/ привличат мъжките погледи и колкото и да не ни се иска да признаем протичат там някакви флуиди. И какво сега, за да докажем, че обичаме мъжете си за по-сигурно да спрем да носим токчета, да си пуснем веждите да ни гъделичкат очните ябълки и да си избием предните зъби собственоръчно, за да не ни заглеждат.

# 50
  • Мнения: 3 231
Мисля, че темата е съвсем ясна. Какви флиртове? Какви токчета?

# 51
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 355
Темата е ясна, ама с развитието ѝ стигнахме до мнението, че отношенията в двойката трябва да бъдат или изключително чисти и светли или в противен случай няма смисъл от тях. То не беше смелост, честност, добродетели ТИ да видиш. Самата мисъл да погледнеш с особени очи знойна плът на чужда жена не е ли подигравка и предателство към собствената? Що да го няма флирта в казуса?

# 52
  • Мнения: 3 231
Това ти го набиваш в темата. За мен въпросът е много лесен - какви хора изневеряват? Ако искаш направи друга тема за флирта. Ако искаш продължавай да спамиш тази.

# 53
  • София
  • Мнения: 38 985
Не съм казала, че хората, които не изневеряват, са мега чисти, светли и смели.
Просто знаят къде да си сложат спирачката.
В този смисъл флиртът е ок, щом е само флирт, без нищо по-нататък.

# 54
  • Мнения: 3 231
Някои хора имат нужда да оправдаят изневерите си чрез следната мисловна структура:

"Аз изневерих, щото една приятелка се пипа по косата, докато си говори с един колега"

Логиката е трепач. Като логиката на всеки лъжец, който си знае, че е лъжец, но му се иска светът да не го мисли за такъв.

# 55
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 355
Изневеряват нечестните, комплексираните, слабите, страхливите. Уважаващ себе си човек с ясна ценностна система и здрави устои никога не изпада в положение да лъже и да се крие. То е унизително най-вече за самия теб. Честните и силни хора нямат нужда от себеутвърждаване чрез изневери и булевардни мрачни сюжети...

Ако имаш проблеми във връзката си или ги решаваш, или си хващаш свой собствен път смело напред. Или си страхлива мижитурка, полигамен в мислите си, но моногамен пред обществото, ужасен от мисълта, че ще останеш сам, но неспособен да надделееш над силите, които те карат да лъжеш и да се подиграваш с животите на тези, които те обичат. Абе въобще.... мизерна работа.

Ако не изневеряваш си честен, уважаваш себе си, имаш ясна ценностна система и здрави устои.
Ако изневеряваш, значи си мижитурка, лъжец, мизерник, комплексар, слаб, страхлив.

Това генерализиране ме смущава. Веждам, че си железен. Но явно темата за флирта нещо не ти допада и аз знам защо. Флиртът е искрата, която или подпалва страстта, или угасва безвъзвратно. От него започва изневярата. Не съм видяла хора да се запознаят, да си стиснат ръцете и да се награбят моментално. /така че не ми обяснявай как спамя/ Във флирта се опознават и решават дали да продължат нататък. На някои им е необходимо по-кратко време, на други - повече. Но по време на флирта не се случват случайни неща, някои предполагат развитие, други стопират потока на флуидите. Знам защо не ти харесва да си говорим за искрата, подпалваща изневярата. Но поне пред себе си признай, че колкото и да ти се иска да си напълно честен пред жена си, гледаш и други красиви жени.

А даваш ли си сметка, че може да изневериш и без да изневериш на себе си.

# 56
  • Мнения: 46 602
...Не съм чула обаче някой да се развежда, щото мъж му се заглежда по дълги голи крака...

И какво общо има това с флирта и изневярата?
Аз също може да се загледам, не винаги заради положително впечатление даже. Въобще не виждам какво общо има това. Едно е да погледна един мъж, съвсем друго да ида да флиртувам или да спя с него. Същото и за мъжете.
Вие още малко ще отворите дума и за това, че може да му допада някоя певица/артистка, аууу, лошо, направо си е изневяра  Joy

Именно заради начина, по който описваш флирта го смятам за недопустим. Не само като отношение към партньора, но и подвеждане на другата страна, ако намеренията са само повдигане на ниско самочуствие от погледи, думи...

...Не съм видяла хора да се запознаят, да си стиснат ръцете и да се награбят моментално...

Да се запознаем тогава  Laughing даже не сме си стискали ръцете.

# 57
  • Мнения: 3 231
Изневеряват нечестните, комплексираните, слабите, страхливите. Уважаващ себе си човек с ясна ценностна система и здрави устои никога не изпада в положение да лъже и да се крие. То е унизително най-вече за самия теб. Честните и силни хора нямат нужда от себеутвърждаване чрез изневери и булевардни мрачни сюжети...

Ако имаш проблеми във връзката си или ги решаваш, или си хващаш свой собствен път смело напред. Или си страхлива мижитурка, полигамен в мислите си, но моногамен пред обществото, ужасен от мисълта, че ще останеш сам, но неспособен да надделееш над силите, които те карат да лъжеш и да се подиграваш с животите на тези, които те обичат. Абе въобще.... мизерна работа.

Ако не изневеряваш си честен, уважаваш себе си, имаш ясна ценностна система и здрави устои.
Ако изневеряваш, значи си мижитурка, лъжец, мизерник, комплексар, слаб, страхлив.

Това генерализиране ме смущава. Веждам, че си железен. Но явно темата за флирта нещо не ти допада и аз знам защо. Флиртът е искрата, която или подпалва страстта, или угасва безвъзвратно. От него започва изневярата. Не съм видяла хора да се запознаят, да си стиснат ръцете и да се награбят моментално. /така че не ми обяснявай как спамя/ Във флирта се опознават и решават дали да продължат нататък. На някои им е необходимо по-кратко време, на други - повече. Но по време на флирта не се случват случайни неща, някои предполагат развитие, други стопират потока на флуидите. Знам защо не ти харесва да си говорим за искрата, подпалваща изневярата. Но поне пред себе си признай, че колкото и да ти се иска да си напълно честен пред жена си, гледаш и други красиви жени.

А даваш ли си сметка, че може да изневериш и без да изневериш на себе си.
Спамиш. Има теми за флиртове. Тук се говори за изневяра. Ако не схващаш разликата, това си е твой проблем. И понеже спамиш, затова те игнорирам. Дано си намериш някой друг за дискусия. Аз няма да съм.

# 58
  • Мнения: 57
А разнообразяването на брака с изневери как го приемате. Мъжете около мен масово го практикуват. Повечето са само за секса.. Друг въпрос е изневярата заздравява ли вразката. Много въпроси изникват един след друг..

# 59
  • Мнения: 46 602
Около мен всички семейства, в които имаше изневяра се разпаднаха (в повечето жените спаха с други). Само едно остана, което е на етапи, ту са заедно, ту се разделят.
За щастие неизневеряващите са повече в моето обкръжение.

Общи условия

Активация на акаунт