Аз родих на......?

  • 9 160
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Много ми е интересно според вас каква е възрастта? За мен е 19-23, но според мои приятелки е след 30 години. Много странно. За мен е добре майката да има малка разлика с бебето, минимум 19 години. Разбира се, тук не засягам женичките с репродуктивни проблеми, защото темата е болезнена за тях.

# 1
  • Мнения: 46 565
След като си завърши образованието, намери си работа (защото бебе не се гледа само с любов), срещнала е подходящ човек за баща и поживяла няколко години с него.

# 2
  • Мнения: 2 819
Родих на 26 г. Точно бях започнала работа  Laughing

# 3
  • Мнения: 4 019
Аз да попитам, от ромите ли си? Защото гледам, че си на почти 18, а от 4 години си с приятеля си... Ако да, мисля че даже вече ти е късно...

# 4
  • Мнения: 573
След като си завърши образованието, намери си работа (защото бебе не се гледа само с любов), срещнала е подходящ човек за баща и поживяла няколко години с него.

Мнението ми напълно се покрива с това. Разбира се, това е идеалният вариант и всички може да са щастливи и при други обстоятелства, независимо на 20 или 40 Simple Smile Горе-долу в този диапазон за мен е нормална възраст, вече има много други фактори, които да се вземат предвид - има ли подходящ партньор, финанси, перспективи, здравословно състояние и т.н. Иначе аз бях по цитирания сценарий и на 27 се роди сина ни, но не съм планирала възраст, на която това да се случи, просто решихме, че е крайно време вече.

# 5
  • Мнения: 1 196
Много ми е интересно според вас каква е възрастта? За мен е 19-23, но според мои приятелки е след 30 години. Много странно. За мен е добре майката да има малка разлика с бебето, минимум 19 години. Разбира се, тук не засягам женичките с репродуктивни проблеми, защото темата е болезнена за тях.
И на 19 години кой ще ти гледа детето и пари кой ще ти дава - мама и тати ли??!!?!??! А работа, а жилище,образование.... ???

# 6
  • Мнения: 21
Много ми е интересно според вас каква е възрастта? За мен е 19-23, но според мои приятелки е след 30 години. Много странно. За мен е добре майката да има малка разлика с бебето, минимум 19 години. Разбира се, тук не засягам женичките с репродуктивни проблеми, защото темата е болезнена за тях.
И на 19 години кой ще ти гледа детето и пари кой ще ти дава - мама и тати ли??!!?!??! А работа, а жилище,образование.... ???

Има много двойки, които с упоритост ще се справят.

# 7
  • Мнения: 1 700
След като си завърши образованието, намери си работа (защото бебе не се гледа само с любов), срещнала е подходящ човек за баща и поживяла няколко години с него.

Мнението ми напълно се покрива с това. Разбира се, това е идеалният вариант и всички може да са щастливи и при други обстоятелства, независимо на 20 или 40 Simple Smile Горе-долу в този диапазон за мен е нормална възраст, вече има много други фактори, които да се вземат предвид - има ли подходящ партньор, финанси, перспективи, здравословно състояние и т.н. Иначе аз бях по цитирания сценарий и на 27 се роди сина ни, но не съм планирала възраст, на която това да се случи, просто решихме, че е крайно време вече.
и аз така като теб.Абсолютно съм съгласна с теб  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 23 040
Родих на 24 г,нямах работа тогава, но доходите на мъжа ми позволяваха/позволяват да живеем нормално и да се грижим за детето си. В момента завършвам магистратура. Догодина живот и здраве се надявам да си намеря работа. Моментът за деца никога няма да е подходящ. Първо ще е образование,после жилище,кариера и т.н. Според мен преди да решиш да имаш дете трябва да се ръководиш само от две неща :

1. Дали си убедена,че човекът до теб е правилният и дали ти самата си готова да бъдеш родител.
2. Да имате финансовата възможност да се грижите за дете.

# 9
  • Мнения: 2 515
Един гинеколог ми каза, че най-благоприятната възраст за раждане за една жена  е между 18 и 25 години. Голям шанс за лесно зачеване, леко износване и бързо възстановяване. Физически погледнато - ок. Но психически и финансово....
Аз родих за пръв път на 26, тъкмо ги бях навършила.

За мен е добре майката да има малка разлика с бебето, минимум 19 години.
Минимум, вика  Joy
Интересно ми е с майка ти каква разлика имате. Това ще обясни много неща.

# 10
  • Мнения: 21
Един гинеколог ми каза, че най-благоприятната възраст за раждане за една жена  е между 18 и 25 години. Голям шанс за лесно зачеване, леко износване и бързо възстановяване. Физически погледнато - ок. Но психически и финансово....
Аз родих за пръв път на 26, тъкмо ги бях навършила.

За мен е добре майката да има малка разлика с бебето, минимум 19 години.
Минимум, вика  Joy
Интересно ми е с майка ти каква разлика имате. Това ще обясни много неща.
Ами аз казвам мое мнение. Какво значение има разликата с майка ми? 35 години е.

# 11
  • Мнения: 10
Смятам , че възрастта не е ключаовия фактор, важно е да има с какво да го гледаш това детенце когато се появи. На 27 години съм, не се почувствах готова, но все пак се случи и съм щастлива без значение на колко съм.   bouquet

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 364
Интересна темичка. Благодаря
Аз родих първото си дете на 24г и сега второто на 26г
Работя от 16 годишна без прекъсване ако не броим двете бременности и майчинството..
Късметлийка съм че си имаме жилище не плащаме наеми ..имам на разположение и баби гледачки..
С мм сме от 8г. Не мисля че той е най идеалния но няма за кога да чакам принца на белия кон..финансово пак не сме идеални...помагат баби дядовци...
За разликата съм съглссна да е по малка децата се чувстват добре и те приемат като приятел 😜😘

# 13
  • Мнения: 10 874
На 25 родих. Не беше планирана бременност, но се радвам, че се случи тогава, защото от днешна гледна точка смятам, че беше най-подходящият момент (и мъжът ми споделя това мнение). Иначе по план щях да мисля за дете като наближа 30-те. Но не мисля, че възрастта е определяща, а по-скоро нещата, изброени от Не се сърди, човече.

# 14
  • София
  • Мнения: 8 002
За мен идеалната вьзраст е когато си постигнал физическа, парична и психическа самостоятелност от родителите. Детето ми се роди, когато бях на 34 години.

Общи условия

Активация на акаунт