Парфюмни размисли и страсти - 183

  • 68 092
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 622
Момичета, някой може ли да ми опише аромата ма Салваторе Ферагамо Tuscan Soul?

# 61
  • Мнения: 1 134
О, Бижу, а върху мен е осезаем и присъствен. Съвсем малко докоснах китките си с пръчица от виал с парфюм и се понесе из стаята.
Касис, но не откъснат току-що, а втечнен, на сок. И то от купешките, след това бързо ми затихна, за да се появи ягода. Пълна, сочна, червена ягода. Взех си душ и още има остатък, който не мога да определя на какво точно ми мирише.

"Tuscan soul"  при мен е цитрус, но е без резкостта на лимона например. Ароматът е свеж, но мек, не е накъртващ. За шлейф не се наемам да говоря, защото по същото време ползвах и шампоана от серията.
Ако си подушвала маточина, разтъркана между пръстите пролетно време - ето тази цитрусова миризма визирам. Има нещо подобно във Версаче Върсенс и в още един, чието име ми убягва, ох как не мога да се сетя!..  ooooh!
При мен трайност кой знае каква нямаше, но на блотер държеше дни и много хубаво се развиваше.

Редакция:
Фрагрантика казва, че това е бергамот. Писах и там.

Последна редакция: ср, 06 авг 2014, 17:46 от Daisy^Slava

# 62
  • Мнения: 3 420
А мислите ли, че трайността зависи и от кожата на човека?

Защото забелязах, че както миризмата (която се различава със сигурност според кожата), така и трайността е различна. Става въпрос за парфюм Bvlgari Omnia Amethyste.

Някой има ли мнение точно за този?

Bvlgari Omnia Amethyste е моята голяма любов. Преди 5 години го получих от ММ като подарък, тогава ми каза, че като търсил аромат му замирисало на мен  Joy А аз не съм го ползвала тогава. След това последва сватбата ни и сега, когато го помириша ми мирише на... любов  Heart Eyes
За трайността му- при мен най-добре се усеща през зимата, лятото ми е по-нетраен. Както казва Бижу, прави аура, не шлейф.

# 63
  • Мнения: 17 546
Касис, но не откъснат току-що, а втечнен, на сок. И то от купешките, след това бързо ми затихна, за да се появи ягода. Пълна, сочна, червена ягода.
Е, тогава по-добре, че не го усещам! Laughing

# 64
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Моята ожесточена вътрешна борба завърши с победа на кралския уд, над мирта Империал..Сдобих се с Уда, а миртата остана за следващия път..Рразкошен опушен уд.Сух без сладост.
Мирта империал при мен е доста близка по звучене с Амбре Фетиш.
Днес  се запознах и с новата орхидея.Хубав цветен парфюм, но само толкова.При мен излиза и теменужка.При нас Сахара няма да има..поне до второ нареждане

Последна редакция: ср, 06 авг 2014, 20:00 от sl

# 65
  • някъде там
  • Мнения: 1 470
http://www.fragrancedirect.co.uk/lolita-lempicka/lolita-lempicka … 80ml/invt/0045489
Ако някой е поръчвал парфюма , можете ли да ми кажете дали си струва?  bouquet

# 66
  • Мнения: 2 622
О, Бижу, а върху мен е осезаем и присъствен. Съвсем малко докоснах китките си с пръчица от виал с парфюм и се понесе из стаята.
Касис, но не откъснат току-що, а втечнен, на сок. И то от купешките, след това бързо ми затихна, за да се появи ягода. Пълна, сочна, червена ягода. Взех си душ и още има остатък, който не мога да определя на какво точно ми мирише.

"Tuscan soul"  при мен е цитрус, но е без резкостта на лимона например. Ароматът е свеж, но мек, не е накъртващ. За шлейф не се наемам да говоря, защото по същото време ползвах и шампоана от серията.
Ако си подушвала маточина, разтъркана между пръстите пролетно време - ето тази цитрусова миризма визирам. Има нещо подобно във Версаче Върсенс и в още един, чието име ми убягва, ох как не мога да се сетя!..  ooooh!
При мен трайност кой знае каква нямаше, но на блотер държеше дни и много хубаво се развиваше.

Редакция:
Фрагрантика казва, че това е бергамот. Писах и там.

Благодаря  Hug Поръчах си го на сляпо и като прочетох, че е цитрус, малко се позамислих дали ще ми хареса.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 983
Момичета, някой може ли да ми опише аромата ма Салваторе Ферагамо Tuscan Soul?

Vittoria_Puccini - Salvatore Ferragamo Tuscan Soul е страхотен свеж унисекс  newsm10
Далече е от обикновените свежаци и въпреки че цената му он-лайн е отлична, изобщо не евтинее - напротив даже! Върху мен се развива страхотно, като не бих казъл, че мога да откроя точно някоя нотка, защото усещам различни, но никоя не е доминирища. Цитрусите са меки и наистина още от началото парфюма е ефирен, изключително чист, позитивен и енергизиращ.
За лято е страхотен избор! Като трайност - при мен е може би около 5 часа, а силата му - умерена, но аз и не очаквам ултра шлейф от лятно-пролетен освежаващ парфюм. 100% съм сигурен, че няма да съжаляваш, че си го поръчала на сляпо  Wink

Атти - благодаря ти за новата тема   bouquet
За разлика от много пишещи, аз доста харесвам авкватични и морски аромати  Heart Eyes
Създават ми хубави асоциации и ги възприемам като един вид ароматерапия...
L`Erbolario  Fiore dell'Onda много пъти съм го споменавал като еди нот любимите ми морски, защото липсва сладост, дървесина или пък кокос и ванилия, които биха развалили автентичността на морското усещане...
Друг чудесен морски/акватичен парфюм за мен е L`Occitane en Provence - Verdon

http://www.fragrantica.com/perfume/L-Occitane-en-Provence/Verdon-8998.html

Много свеж, отлично забъркан, като напълно олицетворява представата ми за перфектния мъжки летен парфюм!  newsm10 Горещо го препоръчвам на тези от вас, които искат да вземат за своя любим мъж хубав и най-вече автентичен акуа/морски парфюм, но и да е различен от Булгари и другите твърде ползвани и познати свежаци...
Сещам се също и така така и за легендарния Kenzo pour Homme, както и  Salvatore Ferragamo - Acqua Essenziale - страхотни и двата. Boucheron - Jaipur Homme Limited Edition също ми допада от авкватичните предложения, като е различен с това, че в развитието си, нотките на амбър стават отчетливи и се създава особен и интересен контраст със свежото начало.

За дамски морски/акватичен се сещам за любимият ми - Blumarine - Jus No.1 Blugirl

http://www.fragrantica.com/perfume/Blumarine/Jus-No-1-Blugirl-8281.html

Ултра свеж, младежки, витален, със солени нюанси и без излишна сладост или плодово-цветни напъни...Страхотен избор - струва си опита, за тези които им се рискува с нещо реалистично откъм морски нотки...а и не е мега скъп онлайн.

Последна редакция: ср, 06 авг 2014, 22:05 от Deetron

# 68
  • Мнения: 17 546
sl-че, докато си тук да ти се похваля. Grinning Получих от една много мила дама малко количество Arpege Lanvin. Направо със страх махнах капачката и го помирисах, защото според Фрагрантика стартира с алдехиди и според мнения, срещани тук е чудовище, бабичка, зла гад и други такива Laughing , а той се оказа такава прелест! Heart Eyes Очарована съм! И въпросът ми е този в черната бутилка, същия ли е като този в прозрачната?

Последна редакция: ср, 06 авг 2014, 22:51 от Бижy

# 69
  • Мнения: 5 056
Явно съм малцинство: обожавам акватици, за съжаление ми допадат и много популярни, бюджетни аромати като Cool Water Woman и L'eau D'Issey, но си ги нося на морето и не ми пречи това, че не съм единствената миришеща на тях.  Laughing Обожавам на мъж Bvlgari Aqua, както и мъжкия Cool Water. Най-любимият ми акватик е http://www.fragrantica.com/perfume/Comme-des-Garcons/Amazingreen-15526.html, който обаче ММ мрази заради чушката, но пък аз му се радвам много. Той се води унисекс, за мен е по-скоро мъжки, но мен това не ме спира. Много е прохладен, спортен и фитнесов. Забелязала съм, че с него тренирам по-интензивно...

А, излъгах - най-любимият ми акватик евър е Dsquared2 She wood crystal creek  Heart Eyes Него нали спряха от производство, имам два неотварени опаковки от 50 мл и обмислям дали да не си купя и един тестер от 100 мл. просто да си имам.  Crazy Много го обичам, няма да ми омръзне и ще ми липсва много, ако стане неоткриваем. Само не знам дали няма да се развали...

Последна редакция: ср, 06 авг 2014, 23:06 от Макарон

# 70
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Бижу,
Арпеж е  много класна бабичка.Имам черното шише, нямам идея дали  има разлика с
.прозрачното.При мен беше любов от първо помирисване.След ен на брой обиколки из магазина в усилено делене на китката си тръгнах с една стотица.

# 71
  • Мнения: 17 546
При мен беше любов от първо помирисване.
Ами май точно така се получи! 15-20 милилитра са и от сега мисля, че ще го подновя като ги свърша. Crazy

# 72
  • Мнения: 2 622
Deetron,  обнадежди ме  Hug

# 73
  • Мнения: 202
За съжаление познавам представители на Акатиците-само от масовите и бих казала, че сме другарчета Flutter носа ги , но като цяло малката им трайност ме кара рядко да посягам към тях;
и едно питане в страни от темата-
някоя "мила" дума на ей това:
http://www.fragrantica.com/perfume/Montale/Dark-Purple-13280.html
обмислям му купуване на сляпо Whistling за зимата Rolling Eyes
Deetron по твое давление по-назад в темата тествах в Lily Drogerie- въпросния
 Blumarine-наистина-море, море и пак море-но отново трайността Thinking Thinking Thinking

# 74
  • Мнения: 31 366
Монтала е хубав, много плътен и силен. Трайност над 24 часа при мен. Усещат се сливите много хубаво, както и доста пачули. Аз усещам много силно здравец, който не харесвам. Не бих го препоръчала за покупка на сляпо обаче никога. Тъмен парфюм, който макар и секси до някаква степен си е труден. Само за много студено време и дори сняг. Много хбаво развитие търпи и при силна влага.

Общи условия

Активация на акаунт