Парфюмни размисли и страсти - 183

  • 68 092
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 813
Има ли къде да се подуши по нашите магазини това лаленце, че май не съм го виждала?  Simple Smile
не, няма в Пловдив

# 706
  • София
  • Мнения: 1 500
Мерси за информацията и на двете!   bouquet
Ще намина значи през Olfactive и без това отдавна съм решила да го посетя и все забравям.  Simple Smile

# 707
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Да споделя само за феновете на Le Baiser du dragon,
Благодаря ти   bouquet Аз съм му абсолютен фен, позапасих се ооще малко  Grinning

А някой може ли да каже нещо за Y YSL, моля?

Красив ретро  шипър, стил бабичка.Визирам винтижа, предноваъа версия в бял флакон Предпочитам го в концентрация едп.Едт е малко по остър.Има доста мъх, но не е така ярък, както във Фам и Митсуко..Не е толкова сух като мис Диор.

# 708
  • Germany
  • Мнения: 1 581
cayenne, Y в новата версия http://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/La-Collection-Y-13731.html можеш да пробваш в БЗ на Витошка. В старата http://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/Y-100.html мисля, че го имаше изостанал в парфюмерията на Овча купел Wink.
Днес пробвах http://www.fragrantica.com/perfume/Van-Cleef-Arpels/Collection-E … everie-25525.html
Твърдо не е мой, хубав, белоцветен парфюм, с преобладаващ жасмин и нероли за мен. Тих, леко скучен, делови. Вече е в новата 45 мл. бутилка, което е добра оферта за любителите на жасмин.
Запознах с и с новия http://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/L-Homme-Ideal-25780.htm. Въобще не съм очарована и смятам, че тук Герлен са се поддали на комерсиализация и са създали продукт, който да се продава масово. Започва със силен аромат на лавандула, което, поне на мен винаги ми носи леко ретро усещане. След това става изключително сладък за моя вкус, силно ми напомня като усещане за One Million. Може би ще се хареса на повечето мъже, но има нещо старомодно в него, което не ми харесва. Очаквах много повече, тук липсва най-вече класа.
Обаче, обаче се напръсках с Флорентинския ирис на Дзеня на едната ръка, а на другата с Яванското пачули и сега съм в несвяст от щастие.
Флорентинския ирис е толкова сух, пращяш ирис, направо изпуска искри, като наелектризиран е. Представете си чисто нов лист целофан, шумящ, скърцащ, ей такъв е ириса тук. Усеща се на моменти и богат и кремест, с леко мазен подтон. Мускусът тук е силно осезаем, на моменти ми е в повече, но усещането е за нещо скъпо и луксозно. За любителите на ирис, тестът е задължителен. Не вярвах, че след ириса на Ван Клийф ще обикна така друг ирис, но ето, че се случи.
От другата страна е пачулито Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes. Както бях разлюбила пачулито, така явно се събуждам за нова любов с него. Този парфюм е разкошен. На кожа е толкова красив, многопластов и уютен. Началото му силно напомня Коромандел, но в базата е толкова есенен, естествен и красив. Там пачулито е меко, укротено, като прясно разорана пръст в студен есенен ден, от която се вдига пара. Усещам есента в него, опадалите листа, леката носталгия по лятото, усещам есенните слани. Всяко движение с ръката ми напомня за него и блажено притварям очи. Прекрасен!
Искам ги и двата, и от днес няма да пробвам нищо ново и няма да ям  Mr. Green, докато не ги придобия  Peace Mr. Green Въздъх...
ПП. Забравих, че пробвах и http://www.fragrantica.com/perfume/Agent-Provocateur/Fatale-24307.html. Срам и позор за АП! Поредната вариация на Ла ви е бел, но много повече напомпана, направо се разболяваш от диабет от едно помирисване.

Последна редакция: чт, 25 сеп 2014, 18:18 от kovatcheva

# 709
  • София
  • Мнения: 1 983
Олеееее верно ли бройка от лимитираната серия на Ermenegildo Zegna струва 420лв?!?  Shocked Rolling Eyes
Може би си заслужават, знам ли...? поне за мен е твърде скъпо, още повече в наши дни трудно нещо е толкова уникално и неповторимо...Но едно е сигурно - ще има търсене за тази нова линия на Ermenegildo Zegna, защото е видна тенденцията за пускане на скъпи и луксозни серии - Долче и Габана имат такава, Диор, Армани, Герлен, Том Форд, Гучи, Прада и тн и тн. Така че, не е неочаквано и Zegna да си пусне подобна скъпа имиджова линия.


kovatcheva - не се учудвам, че новият  мъжки Guerlain L’Homme Ideal не ти допада  Grinning
За мен пък е прекрасен  Crazy Плътен, подправъчен, сладникъв, бадемов... секси. Интересно, но аз не откирвам съществена прилика с One Million на Пако Рабан...За мен, несъмнено и без колебание Guerlain L’Homme Ideal е далеч по-приятен и интересен.
Поне върху моята кожа, аромата на бадеми е водещ и много ми допада. Съветвам всеки да го тества, защото е любопитен парфюм и определно не заслужава омразата и ултра критиките, които се изляха върху него в нета.

Днес тествах в бюти зоун новият мъжки Мюглер - A*Men Pure Wood - интересен е! Опира се на класическият A*Men, но е и различен. Първите ми впечатления са, че е далече от името си Pure Wood - има доста по-добри аромати с подчертани дървесни акорди...Честно казано, бих кръстил този нов парфюм - PURE Rum, PURE Bourbon или PURE Cognac  Mr. Green Страшно ми харесват акорди на ром или коняк и въпреки, че липсват в пирамидата, май като краен ефект нещо подобно се получава  Laughing
Със сигурност, по-натам ще си го взема - много е секси и лесен за носене, като глътка луксозен ликьор  Heart Eyes С лекота може да се носи от жена  Wink
Жалкото е, че с този си парфюм Мюглер зацикля май, защото очаквах подчератно дървесен и мъжествен аромат, а не сладникав клубен парфюм. Продължавам да смятам, че най-добрият мъжки Мюглер е A*Men Les Parfums de Cuir.

Да споделя и впечателиня от новите Bvlgari Man In Black EDP, както и Issey Miyake Nuit d’Issey -  чудесни, наситени, и е радващо, че с настъпващите по-хладни месеци, марките пускат по-сериозни и богати аромати. И двата аромата не са типични за марките и със сигурност(за моят вкус), сериозно надскачат себе си...

Душнах и черното дамско Арамани Си - хубаво е, много секси, лесен за харесване, но едва ли ще ви предложи нещо невиждано.
Зависи кой на какъв етап от парфюмното си натрупване е  Mr. Green

# 710
  • София
  • Мнения: 1 500
Зависи кой на какъв етап от парфюмното си натрупване е  Mr. Green

Това за парфюмното натрупване си много прав.  Peace
Преди време, когато поддържах малко парфюми, примерно 5-6 броя, много по-лесно харесвах някой парфюм. Сега имам значително повече и все по-трудно нещо ме впечатлява, да не говорим разтърсва.

Предполагам, че на парфюмните феи в темата, които имам много богат опит, им е многократно по-трудно.
Но точно търсенето на нещо ново, интригуващо и различно за мен е най-хубавото в случая.  Peace 

# 711
  • Мнения: 17 546
От вчера се наслаждавам на красива бутилчица Ароматикс еликсир едт, подарък от скъпа приятелка. Ами прекрасен е, никак не е страшен и времето в момента е изключително подходящо за него. Много му се зарадвах! Heart Eyes

# 712
  • Мнения: 662
Момичета и момчета моля да ми опишете Коромандел .На Шанел познавам само Алюр(не ми допада),Коко(долу горе) ,Коко мотмоазел(понякога мн.го харесвам,понякога ме дразни) и Ш 5,освен това Жулиета има пистолет(не знам правилен ли ми е превода ама не ми се сменя език  клавиатура)и нещо на Монтал хубаво скъпарско ,да не е много сладникаво.Моля ви да се развихрите.

# 713
  • Мнения: 31 366
Потърси с търсачката, писали сме страшно много за него.
Най-кратко: мухлясало мазе със забравени щайги узрели плодове вътре. При някои щастливци в щайгите има и шоколад, при други е само мухъла. Върховен, уникален за доста хора тук, за други обаче си е кофти парфюм. Голяма тъпотия е придобиването му насляпо според мен, предвид цената му. Но пък има верни фенове и винаги се пласира, винаги!

# 714
  • Мнения: 662
Потърси с търсачката, писали сме страшно много за него.
Най-кратко: мухлясало мазе със забравени щайги узрели плодове вътре. При някои щастливци в щайгите има и шоколад, при други е само мухъла. Върховен, уникален за доста хора тук, за други обаче си е кофти парфюм. Голяма тъпотия е придобиването му насляпо според мен, предвид цената му. Но пък има верни фенове и винаги се пласира, винаги!
Страхотен сладур си Densi,добих представа долу горе ,освен това те слушам защото много точно ми описа тамяна на ТФ.Като си знам кожата и при мен шоколад я има я не ,но мухъл ще има със сигурност.  bouquet

# 715
  • Мнения: 31 366
Благодаря! Hug  bouquet
Няма начин да няма мухъл, защото точно това пачули е ултра мухливо. Парфюма се развива уникално на влага и дъжд, в студено време ,както е днес. Аз съм му страшен фен, но познавам хора които не го харесват и други, които много го харесват, но не могат да го носят.

# 716
  • Мнения: 7 174
Идвам с един въпрос. Днес пазарувах в Лидл, не бях обръщала до сега внимание на парфюмите там. Изпробвах един, беше в бяла кутия, с жълти букви беше надписът, името не помня, за съжаление. Тествах го на китката си и установих, че е много добра имитация на Coco Madamoiselle- Chanel.
Внушавам ли си, има ли някоя от вас, която да го е пробвала и да е на същото мнение?

# 717
  • Мнения: 17 546
Не си внушаваш, точно на Мадмоазел е имитация, сполучлива и трайна, за който го харесва.

# 718
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Дам, имитация е, нещо с Glamour имаше в заглавието, ако не се лъжа.

Беше станала популярна във форума по някое време.

# 719
  • Мнения: 7 174
Значи не съм се заблудила. За 10 лева си е направо трепач.  Laughing   

Общи условия

Активация на акаунт