Ново правителство - епизод 2

  • 89 770
  • 3 684
  •   1
Отговори
# 3 630
  • Мнения: 576

Гери, цепиш предишния рекорд на Гинес (сигурно също е български) по денонощно реване. Иии, то не бяха сиромахомилски сирени, то не бе newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 smile3511 smile3511

# 3 631
  • Мнения: 576
Единствено читаво момче от това правителство вече си плю на петите?
Да чакам и Москов да се откаже скоро...
Дано, дано поне Митов остане..

Хайде да не мислим чак най-лошото. Преди толкова те харесвах, бе направо бях очарована от теб, защото мислех, че си куржлия и ербап. Какво е това нещо напоследък, само реване?

# 3 632
  • Мнения: 14 478

Гери, цепиш предишния рекорд на Гинес (сигурно също е български) по денонощно реване. Иии, то не бяха сиромахомилски сирени, то не бе newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 smile3511 smile3511
а ти кво искаш-да се хиля като ненормална ли? Нали виждам какво става наоколо и не ми е до смях...

# 3 633
  • Мнения: 576

Гери, цепиш предишния рекорд на Гинес (сигурно също е български) по денонощно реване. Иии, то не бяха сиромахомилски сирени, то не бе newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 smile3511 smile3511
а ти кво искаш-да се хиля като ненормална ли? Нали виждам какво става наоколо и не ми е до смях...

Е да де, ама толко па чак денонощни гайди и пискуни. Французите винаги си пожелават на първо място COURAGE, а американците затова са № 1, защото и след 100 фалита пак ще станат, ще се изтупат и ще искат да успеят, все едно че нищо не е било.
Ми вдигнете революция, пък, най-накрая, направете нещо. Поне да се знае, че сте действали.

# 3 634
  • Мнения: 14 478

Ми вдигнете революция, пък, най-накрая, направете нещо. Поне да се знае, че сте действали.

От твоите уста в божиите уши.. Laughing

# 3 635
  • Мнения: 576

Ми вдигнете революция, пък, най-накрая, направете нещо. Поне да се знае, че сте действали.

От твоите уста в божиите уши.. Laughing

Аз съм аргументирано против революциите. Не го казвам искрено и бог и ти явно ще размислите  Grinning

# 3 636
  • Мнения: 14 478

Ми вдигнете революция, пък, най-накрая, направете нещо. Поне да се знае, че сте действали.

От твоите уста в божиите уши.. Laughing

Аз съм аргументирано против революциите. Не го казвам искрено и бог и ти явно ще размислите  Grinning
Революциите могат да бъдат и нежни, оранжеви, на рози и пр.
Едва ли някой иска да вижда пролетарски такива нали?
Тази дума придоби вече доста значения...Като последните и превъплъщения са Пролет и Майдан...

За нас не знам какво превъплъщение ще придобие ако продължаваме да си я караме по старому.
Не можем да си я караме по старому-реформи са крайно необходими и ще видим до колко ще успее това правителство да им се съпротивлява...

Последна редакция: чт, 06 ное 2014, 16:36 от Герри

# 3 637
  • Мнения: 21 790
 А не, никакви революции повече.
 Впрочем, едни пяха веднъж възрожденски песни затворени в парламента, много смешно беше, може и пак да се навия.

# 3 638
  • Мнения: 14 478
А не, никакви революции повече.
 Впрочем, едни пяха веднъж възрожденски песни затворени в парламента, много смешно беше, може и пак да се навия.
Сума ти чудеса се правеха. Да се чуди човек за какво беше толкоз този шум...
Много шум за нищо.

# 3 639
  • Мнения: 576

Гери, аз съм с особено мнение за т.нар. Майдан. И прости опростенчеството ми, но за мен украинците са едни малко по-други руснаци. Еднакво досадна азиатска пасмина, заради която сега си имаме проблеми всички. Тяхното не е даже революция, а извратено влечение към изстъпления, невъзможност за живот в хармония, без насилие и издевателство.

Четиво за мафията КТБ

Теменужка Петкова  newsm78
Жива да не бях, тази булка ще отговаря за енергетиката. Явно е някакъв бушон. Къде е сега nofelet, за да каже с кого спи, с какво преяжда и къде си води детето на детска градина.
Но много ме е яд за Делян. Бих разбрала, ако не искат да го жертват на този проветрив пост и да го изкарат като "тежка артилерия". Но ако е просто отстраняване съм сърдита.

# 3 640
  • Мнения: 4 802
Но ако е просто отстраняване съм сърдита.

Мда, тъпо. Може и е свързано с влизането на Първанов и руските проекти. Sad

Тая жена и на мен не ми вдъхва никакво доверие.

# 3 641
  • Мнения: 14 478

Гери, аз съм с особено мнение за т.нар. Майдан. И прости опростенчеството ми, но за мен украинците са едни малко по-други руснаци. Еднакво досадна азиатска пасмина, заради която сега си имаме проблеми всички. Тяхното не е даже революция, а извратено влечение към изстъпления, невъзможност за живот в хармония, без насилие и издевателство.


За революциите съм съгласна с теб. Те нямат почва в българския начин на мислене. Нашего брата мрази подобни неща и е прав, защото те изваждат наяве най-голямата утайка. Кажи го мъдрост или опит ако щеш..Ние още си берем плодовете от революцията (докарана ни насила), която се извърши през 1944г. (защото това си беше чиста проба революция-изцяло обръщане на едно общество с главата надолу).

А Украйна е друга манджа. Там си има явен етнически конфликт, стари вражди и не малко подтикване отвън...Има и желание на украинците за самоопределение, нещо което ние сме направили вече, докато те тепърва ще го вървят този път...Доколко приличат на руснаците не съм много сигурна-живяли са под по-различни условия от руснаците-не може да са баш същите...
Така поне мисля аз.

Също мисля, че в скепсиса ми по повод новото правителство има много резон, дано времето ме опровергае, но засега ще си остана скептична...

# 3 642
  • Мнения: 3 231
По същество почти всяко коалиционно правителство е правителство на статуквото. Но не съвсем...
Дори понякога може да е точно наобратно.

Защото когато управлението е еднопартийно има сила да прави реформи със здрава ръка, но и има твърде широка и разнообразна опозиция насреща си. Докато когато едно коалиционно стигне до решение за реформа, то само по себе си някак си създава усещането, че за тази реформа има широка подкрепа в обществото - щото нали не 1, а 2 или повече партии я подкрепят.

Коалиционните правителства мога да правят сериозни реформи и най-често си менкат нещата - аз ще те подкрепя за еди-коя си реформа, а ти ще ме подкрепиш за еди-коя си реформа.

Пример е Тройната коалиция и въвеждането на плоския данък. Това си е революционна данъчна реформа, която почти никъде по света не се налага от еднопартийно правителство.

Не казвам, че тия ще са големи реформатори Simple Smile Само казвам, че не е сигурно, че няма да са.

# 3 643
  • Мнения: 576

За революциите съм съгласна с теб.

А Украйна е друга манджа.

Също мисля, че в скепсиса ми по повод новото правителство има много резон, дано времето ме опровергае, но засега ще си остана скептична...

И аз - с теб. Бих ползвала много сходна аргументация с/у революциите. Те са измама за изместване на генетичния набор на едно напористо котило с друго. Изтребват се интелектуалци (то пък и за какво ли са ни изтрябвали тези плямпала, ама айде  Grinning), после трябва да се наваксват цели поколения, докато се стигне до нормален живот и т.н. Това е пагубно за една Балканска държава, посадена географски на ръба на дивотията.
За украинците - не им "отказвам" право на самоопределяне. Просто ги подозирам в изначално скандалджийство и бутниколибщина, досущ като руснаците, които само камшик и деспот ги "озаптява". И в реалния живот мразя хора с такъв манталитет - скандалджии и бутниколиби.

Правителството ми харесва, симпатяги са. Привържениците на ГЕРБ и РБ доста си приличат, както и самите кадри, така че от това може да излезе и нещо ползотворно.
Но ти си чувала, че аз имам занижени претенции. Искам само да строят, строят, строят. Да оправят инфраструктурата и общите придобивки. И не ми трябва да ми досаждат с "морал и право" кой знае колко и подобен комсомолски патос (дето и ти се изкушаваш да го ползваш). Те ако направят електронно правителство и такива подобни неща, моралът и правото ще си дойдат от самосебе си. Също както с подкупите за КАТ и премахването на патрулите чрез замяна с камери. 



# 3 644
  • Мнения: 3 231
И все пак.... тази формула си нещо като нищо под слънцето.

Коалиционно споразумение между две партии (даже повече, щото РБ са 6), за направата на правителство, в което влиза и АБВ (което не е подписало споразумението) и което се подкрепя от ПФ, които също не са подписали споразумението.

Много е кекава конструкцията и ще се разсъхне, ако няма добра парична спойка.

Хайде, да не бъдем деца, ако има пари коалициите са здрави, щото всеки лапа. Фондове, обществени поръчки, и т.н. и т.н.

Ако няма..., единият просто си хваща шапката и айде на избори.

Малко като в браковете - дойде ли бедността на вратата и любовта излита през комина.

Общи условия

Активация на акаунт