Любители на Котки Тема 87

  • 42 480
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 111
Благодаря за новата темичка   bouquet.
Запис и от нас с оранжевия нахалник Лари:


От няколко дни не го пускаме да излиза и да се разхожда навън, защото съседката се оплака, че и изравя саксиите и е ползвал една от тях за тоалетна  Embarassed. Отделно  е прилепил бълхи и няма оправия. Всеки ден трепя гадинки, пудря, къпах, пак пудрих  ooooh!, почти съм овладяла ситуацията. Заради това, че си стои само у дома и явно не може да си изразходи енергията и през нощта почва да мяука жално и да ме буди. Кастриран е и го отдавам на излишъка от енергия. Не знам как ще я караме така...  Rolling Eyes
Иначе да ви се похваля, че фъстъчето Рони намери нов дом и страхотно любящо семейство - през познати.
Щастлива съм, че му намерихме нов дом и не го мисля. За краткия си престой при нас успя да наддаде от 250 до над 700 грама, захрани се и стана една игрива, любвеобвилна млада госпожица  Laughing.
Кашмирче, доволна ли си от фурминатора  newsm78? Обмислям дали не си струва да ги дам тези 50-тина лева, защото с тези косми няма оправия иначе.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Здравейте, момичета! За първи път пиша в темата (макар да имам двама котковци) – за съжаление, по леко неприятен повод. Confused

   Преди малко забелязах, че от устата на едното ми мъжко коте (3-годишно) се стича вода като на големи капки, които той веднага започва да облизва от козината си. Това изтичане на течност не е постоянно, а като че ли се случва на определени периоди от време, на 2 пъти го забелязах. Сега е ок и си спинка.

   Въпросът ми е на какво може да се дължи това? Не е имал никакви заболявания до момента, слава Богу.

   Естествено, ако това състояние продължава и утре, привечер мисля да го заведа на ветеринар за експертно мнение. Бих се радвала, обаче, да ме насочите какво може да индикира едно такова периодично отделяне на водниста течност (не бих могла да я нарека даже слюнка, понеже е много рядка) от устата на коти? newsm78

   Предварително благодаря на всички, които ще се отзоват. Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 13 148
Black Cat, първото, което ми минава през ума е, че може да е близал нещо отровно, например някой препарат с белина. Да си чистила и лъскала днес? Ненормално е, но много обичат да ближат белина и после им пари в устата. Ако е това, може да е съвсем безобидно (да има само малко в устата) или да е погълнал количество, което е опасно. Друг вариант е да има рана или болен зъб в устата. Тогава се лигавят много.

Дано е нещо безобидно!  Hug

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Таня, много ти благодаря за включването!  bouquet

   Наистина, и аз се надявам да е нещо безобидно. Praynig Съвсем възможно е да е погълнал някакво малко количество препарат за почистване; белина със сигурност не е, понеже последните 3 дена не съм ползвала, но е възможно да е нещо друго от сорта на сапун, прах за ръчно пране и т.н. Нашата битова рутина е такава, че всеки ден се чисти и се пере нещо в банята, а те често напират да пият вода от пода в това помещение и е възможно нещо такова да се е получило – т.е. да е погълнал някаква нечистотия. Confused

   Ще изчакам до утре и ако не пиша пак, значи всичко е наред с кот. Heart Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 5 193
ЗазуHug много смешно спите с отворена уста.  Laughing От Фурминатора съм много доволна, вчера пак я ресах и пак падна огромног количество козина  Shocked, ма ние сме дългокосмести, де. Никак не съжалявам, че го взех.  Peace

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 104
Днес мойто момче пораства - става на 2 години. Пожелавам му да е много здрав и най-после да се сети, че е котка и да почне да мърка.
Ето какъв беше като го взехме:



а тази ми е любима:




# 51
  • Мнения: 10 547
Маринкова, да ти е жив и здрав прекрасния рожденик!  Heart Eyes

Блек кет, преди седмица-две Мърти се беше одраскал до устата и вет му даде някакво течно лекарство, с което да го мажа. Обаче аз нещо прекалих и му напълних устата с него, та котето беше като епилептик- пяна, не просто слюнка. Плю так цяла вечер. Само търсеше да пие вода и да яде, явно му беше гадно в устата. Вет каза, че явно му горчи.

# 52
  • Мнения: 78
mariankova- Какъв наежен сладур  hahaha hahaha hahaha
Да ти е жив и здрав и дано се научи да мърка, голям мъж е вече ! Laughing

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Блек кет, преди седмица-две Мърти се беше одраскал до устата и вет му даде някакво течно лекарство, с което да го мажа. Обаче аз нещо прекалих и му напълних устата с него, та котето беше като епилептик- пяна, не просто слюнка. Плю так цяла вечер. Само търсеше да пие вода и да яде, явно му беше гадно в устата. Вет каза, че явно му горчи.
  Много благодаря! Hug

   Днес, обаче, за щастие, на кот изглежда като да му няма нищо, така че вече се поуспокоих и май ще пропуснем вета. Peace


   А тази сладка снимка с наеженото котенце съм я виждала да циркулира из FB (мисля). Laughing

# 54
  • Мнения: 1 708
zazu1, хубава новина за Рони!

Mariankova, честит ти рожденик bouquet И ние сме имали коте, което не мъркаше.
Настръхналият Зарко е уникален  Laughing

# 55
  • Мнения: 3 331
Mariankova, много сладък господин си имате! А като малък е бил страшен бонбон!

# 56
  • Мнения: 701
Да ви е живо и здраво прекрасното бяло момченце. Ще му дойде времето на мъркането. Честит рожден ден на Зарко  bouquet

# 57
# 58
  • София
  • Мнения: 5 193
И ит мен, да ви е жив и здрав!  bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 4 714
Mariankova, да е жив, здрав и много да ви радва. Hug

Общи условия

Активация на акаунт