Любители на Котки Тема 87

  • 42 648
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 356
Честит Рожден Ден,Фрея!  newsm38 Пожелавам и да бъде игрива,щастлива и все така да ви радва. Hug

# 676
  • Варна
  • Мнения: 6 374
Как лети бързо времето и Фрея пораснала! Hug
При мен в квартирата- от две седмици се появи Рижко-не помня дали миналата година ви разправях, че идваше в квартирата. Оттогава-ни вест от бременната мацка и Муца, ни кост. Лично видях, как финото маце изчезна в галоп, съскайки към Рижон. Явно ги е страх от него.
От друга страна, Рижко изчезва, като се появи Блякчо. ooooh!
Почти им схванах отношенията. Crossing Arms

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Честит рожден ден на Фреичка, много да ви радва и да е все така любопитна и ококоренка за чудатостите на света  bdbaloni.
Котето и кучето на _Jack_ са толкова сладички, май у тях никак не е скучно.

# 678
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Здравейте!
За първи път пиша във вашата прекрасна темичка.
Да ви разкажа накратко за мен и моето семейство  Simple Smile Преди близо 4 години имахме едно страхотно котенце на име Чарли, не беше породист, но беше невероятен.  Simple Smile За съжаление съседите ни го простреляха с въздушна пушка, тъй като го бяхме оставили на село при баба да го гледат за два месеца. Баба ми беше луда по него, той също си я обичаше. Пускаше го да се разхожда из двора, той си играеше, радваше се...Малко преди да си го приберем се случи най-лошото.
Напоследък мислите ми са насочени само и единствено към взимането ни на нов приятел, но имам някои притеснения. Имам две деца - едното е на почти 4г., другото е на 1г. Не знам ако вземем сега котенце дали ще е най-точното време, тъй като малкото ни дете все още не разбира, че това са живи същества и ме е страх да не се наранят взаимно. Бебката обича животни, умира за тях. Но все пак е още бебе и нали знаете, ще го гони да го обича по неин начин, което може да доведе до я надраскано дете, я ранено коте  Simple Smile Мислите ли, че трябва да изчакаме още малко да порасне или има начини да съжителстват без едното да бяга по цял ден в ужас, а другото да го гони да го гушка? По принцип в плановете ни стои място и за кученце, но с него ще изчакаме до другата година. Много обичаме животни и някак си не можем без тях  Simple Smile
Благодаря предварително за отговорите и съветите  Hug

# 679
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 113
Осигурете временни но продължителни контакти с котка и вижте какво ще е поведението на децата! Вярно е, че когато са малки не разбират и наистина може да се стигне до взаимни наранявания. Освен това от котка до котка има огромна разлика. С малко коте ще свикнат бързо заедно и ще израстат заедно, но не се знае какъв ще е нравът на котето. Зряла котка с търпелив и улегнал характер би била подходяща, но продължителността на котешкия живот предполага вероятност да я загубите точно в ранни тийнейджърски години на децата, което не се знае как ще повлияе психиката им.
От друга страна, ако много го мислите, никога няма да си вземете животно. Laughing
Затова слушайте сърцето си! Ако някъде видите коте, или котка, и сърцето ви трепне, или животинчето само дотърчи при вас, значи това е Вашата котка, а вие сте Нейните хора!  Peace Няма какво толкова да умувате. Laughing  thumbsup thumbsup thumbsup

# 680
  • Мнения: 363
addicted2U как така Алоето ще е отровно за котки, аз имам такова и моята маца редовно се катери, хващала съм я да му гризе крайчетата на "листата" , не много де, ама нищо не й е ставало, пък де да знам, сега се постреснах, може ли някой друг да коментира, ако има опит, да знам да крия ли Алоето...

# 681
  • София
  • Мнения: 1 902
Момичета,от къде да купя котешка трева?пораснала...?
Честита годинка на Фрея Heart Eyes
Катенце,аз не бих взела коте с толкова малко дете,но ти си знаеш!

# 682
  • Мнения: 3 331
Киша, точно това исках да разбера - дали някой има алое вкъщи и дали има проблеми. В един сайт прочетох, че е отровно за котки и тъй като не се хващам на всичко, което пише, попитах тук. Изобщо какви ли не измишльотини се пишат - в един сайт пише, че е отровно, в друг, че не е. Същото важи и за храненето, ваксинирането - всеки сайт с различна теория (а и всеки ветеринар). Успокои ме! Алоето остава вкъщи, но все пак малко на скрито зад останалите цветя Laughing
И аз може би не бих взела коте с толкова малко дете, освен ако не съм постоянно вкъщи и наглеждам обстановката.

# 683
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Катенце, не го мислете толкова. Профи е права - ако много го мислите никога няма да вземете коте.
А какво да кажем ние, дето котките ни са по-големи от децата? Ей го големият ни котак отгледа 2 деца и още е жив  Laughing
Могат да се пазят животните, а другото, което ми е правило впечатление, че много добре усещат, че двукракото е бебе и не е посягал до определена възраст на детето, а в същото време на мен не ми даваше да го гушкам и хич не се церемонеше я да ме захапе, ама не нежно, я да ме одере ... Само свиваше уши и търпеше и гледаше да не попада в ръцете им. Започна да предупреждава, когато бяха на около 4.
Сега са на 13 и 9 и пак ги гушкат, но пък и котките почнаха да се дават ... Обаче респекта от преди у нас си го има. Предупреди ли котката с ръмжене веднага се пуска  Grinning

# 684
  • Мнения: 9 991
Здравейте!
За първи път пиша във вашата прекрасна темичка.
Да ви разкажа накратко за мен и моето семейство  Simple Smile Преди близо 4 години имахме едно страхотно котенце на име Чарли, не беше породист, но беше невероятен.  Simple Smile За съжаление съседите ни го простреляха с въздушна пушка, тъй като го бяхме оставили на село при баба да го гледат за два месеца. Баба ми беше луда по него, той също си я обичаше. Пускаше го да се разхожда из двора, той си играеше, радваше се...Малко преди да си го приберем се случи най-лошото.
Напоследък мислите ми са насочени само и единствено към взимането ни на нов приятел, но имам някои притеснения. Имам две деца - едното е на почти 4г., другото е на 1г. Не знам ако вземем сега котенце дали ще е най-точното време, тъй като малкото ни дете все още не разбира, че това са живи същества и ме е страх да не се наранят взаимно. Бебката обича животни, умира за тях. Но все пак е още бебе и нали знаете, ще го гони да го обича по неин начин, което може да доведе до я надраскано дете, я ранено коте  Simple Smile Мислите ли, че трябва да изчакаме още малко да порасне или има начини да съжителстват без едното да бяга по цял ден в ужас, а другото да го гони да го гушка? По принцип в плановете ни стои място и за кученце, но с него ще изчакаме до другата година. Много обичаме животни и някак си не можем без тях  Simple Smile
Благодаря предварително за отговорите и съветите  Hug

Няма проблем, просто не вземайте малко коте, а пораснало такова, с доказан толеранс към малки деца, с 2 думи да не ги хапе и драска. Моите котки не драскат племенниците, а доста тормоз са видели от тях. Точно днес племенника спа с Маца, събуди се и от драго, не иска да става, а лежи.

Честит рожден ден на Фрея.  bouquet

# 685
  • Мнения: 1 064
Да ви се похваля ли, да ви се оплача ли - взеха и второ коте! Първо - моето любимче, кафявото тигърче, а след това и сивото коте, любимчето на дъщеря ми. Сега къщата е почти празна с 4 котки, хаха! Останаха ни глупавото коте и мръсното коте (мръсно, защото влиза с четирите крака в купата с храна).

# 686
  • Пловдив
  • Мнения: 104
Ох, Бланка, разсмя ме. А защо глупавото коте е глупаво? Може да си писала по-назад в темата, ама аз от една седмица не съм влизала. Бяхме малко на море. Наш Мундю го наглеждаше баба му. Хранила го жената, сменяла му водата, чистила му тоалетната, всичко според проведения инструктаж, ама той мискинина му с мискинин на два пъти акал на дивана. Тя чистила, изпрала покривката, ама като си дойдохме на мен нещо ми мирише. Оказа се, че е и пИкал, та щото ми е малко прането, дето си го донесохме, прах и калъфите на дивана. И да кажете, че е станал нещо по-гальовен, или е почнал да мърка - неее. Котешка му работа. Гушнах го да му се порадвам, погалих го два пъти, той пък ми удари два зъба и толкоз.

ЧРД на Фрея (малко на патерица), да е здрава и щастлива  newsm38

Прегръдки на всички маци и котараци, а аз се връщам назад да чета.

# 687
  • Мнения: 1 709
B l a n k a, хубава новина! Тигърчето и сивото коте са много сладки наистина, нищо чудно, че са ги взели. И другите два сладура ще си намерят дом.

# 688
  • Мнения: 1 064
Глупавото коте си е просто глупавичко, милото. Всичко разбира и научава от третия, четвъртия път. Другите от един път схващат, то още няколко дни неразбрало. Например всички влязоха в тоалетната, а то още един ден вършеше нещата край нея, а не вътре. На следващия ден разбра, че се ака вътре, но за пишането не разбра и още 2-3 дни пишаше навън.

# 689
  • София
  • Мнения: 1 902
Милотоо Heart Eyes

Ние довечера си оставяме сивушкото...отсега ми се реве smile3518

Общи условия

Активация на акаунт