Любители на Котки Тема 87

  • 42 562
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 106
Здравейте момичета /и момчета евентуално  Simple Smile/
аз съм стопанин на куче, но на село си имаме няколко котета, за които се грижим и за тях ми е въпроса. Изпратих моя мъж да им вземе хапчета за вътрешно обезпаразитяване и от аптеката му пробутали Празимек-Ц. До сега им е давано Цестал . Знам че за някои породи кучета Празимека е фатален, как стои въпроса при котките обаче? Четох доста противоречиви мнения за него и сега се чудя да го  хвърлям ли и да взема Цестал, или да го дам?
Какво ще ме посъветвате?

# 691
  • Мнения: 3 331
Не съм ветеринар, не познавам споменатите от теб лекарства, но определено не бих дала нещо, за което съм чела противоречиви мнения!!! Naughty Naughty Naughty Не бих рискувала живота и здравето на котето.

# 692
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 034
Давала съм Празимек-Ц, който си е за котки, не е за кучета. Не съм имала проблеми, но това си е отрова като всяко друго лекарство предназначено да избива нещо. Дозировката трябва да се прецизира точно според теглото на котката/котето. Не помня точно, но на листовката към самото лекарство май пишеше какви трябва да са минималната възраст и тегло за да може лекарството да бъде давано. При всички случаи трябва много да се внимава и известен период след даване на хапчето животинките да са под наблюдение. А това си е валидно за всяко лекарство. Винаги може някое от тях да получи алергична реакция, да не говорим за възможната също токсикация. Ако котета са малки трябва да се даде пастичка. Ако не може да се види колко тежи всяко, също бих била много предпазлива. Все едно какво е хапчето. Peace

# 693
  • Мнения: 10 547
.

Последна редакция: ср, 10 сеп 2014, 08:31 от Касита

# 694
  • Варна
  • Мнения: 6 335
Красив розов нос!  Grinning
Каси, поправи седмиците, че ще го изкараш шишко. Laughing

Сега разговарях с детето по телефона- тези дни се налага често да разтървава Мила и Магито. Само да се прибера-явно не успяват с дисциплината в мое отсъствие!
Давала съм празимек по предписание.

# 695
  • София
  • Мнения: 4 714
Здравейте момичета!

И аз след кратък престой в Гърция да се разпиша. Wink



Мацци Златина така стоя няколко часа, докато обяснявах как съм прекарала. hahaha
После беше едно галене, мачкане, чудесия. Rolling Eyes


Доста сте написали, а тя още не ме пуска до компа. Mr. Green

Празимек и аз съм давала.

# 696
  • Мнения: 7 106
Благодаря за включването по моя въпрос  Peace. Писаните са 3 големи вече и тъй като живеят основно на вън, се налага редовно да се обезпаразитяват. Взех Цестал Кет, не посмях да рискувам с Празимека, ще го подаря на някой по-смел от мен, който го е давал и не е имало проблеми.
  bouquet

# 697
  • Мнения: 9 991
Здравейте момичета /и момчета евентуално  Simple Smile/
аз съм стопанин на куче, но на село си имаме няколко котета, за които се грижим и за тях ми е въпроса. Изпратих моя мъж да им вземе хапчета за вътрешно обезпаразитяване и от аптеката му пробутали Празимек-Ц. До сега им е давано Цестал . Знам че за някои породи кучета Празимека е фатален, как стои въпроса при котките обаче? Четох доста противоречиви мнения за него и сега се чудя да го  хвърлям ли и да взема Цестал, или да го дам?
Какво ще ме посъветвате?

Има празимек-Д е за кучета, има и за котки. Ц е за котки, 1 хапче е за 2.5 кг. Давала съм, нямала съм проблеми. Цестала е по-скъп, празимека е по-евтин. Цестал аз нямам от къде да купувам до нас.

# 698
  • София
  • Мнения: 4 714
От почти 2 дена сме така. С изплезен език върху мама. hahaha hahaha hahaha




Извинявайте за лошия фокус. Wink

# 699
  • Мнения: 1 064
Умирам за такова любвеобилно същество!

# 700
# 701
  • Мнения: 17
Здравейте, на всички, а съм мама на две момченца- Мика на 13г и  Грейви на 3г. Нооо , те като , че ли ми бяха малко и в края на юли прибрах/спасих/ и две котенца-момченце и момиченце.
 С Рамбо и Даймънд се гледаме вече втори месец, не спирам да им търся дом....Вече са на 2 месеца, хранят се самостоятелно, но Даймънд има травма на гръбнака, която се повлиява от лечението/сега ходим и на физиотерапия/.
Трудно ми е да ги задържа/имам куп здравословни проблеми, очаква ме и операция, която отлагам заради котачетата/, в семейството работи само мъжът ми.
Бих се радвала, ако ми помогнете да им намеря дом или някой от вас си хареса братче или сестриче за своето котенце.
Ето това са снимките им, Благодаря Ви!
https://www.facebook.com/profile.php?id=1677825452&sk=photos … 825452&type=3

Последна редакция: ср, 10 сеп 2014, 16:20 от I LOVE MY CATS

# 702
  • София
  • Мнения: 4 714
Умирам за такова любвеобилно същество!

Мерси! Hug
Как върви с твоите намереничета? Heart Eyes

# 703
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 034
Здравейте, на всички, а съм мама на две момченца- Мика на 13г и  Грейви на 3г. Нооо , те като , че ли ми бяха малко и в края на юли прибрах/спасих/ и две котенца-момченце и момиченце.
 С Рамбо и Даймънд се гледаме вече втори месец, не спирам да им търся дом....Вече са на 2 месеца, хранят се самостоятелно, но Даймънд има травма на гръбнака, която се повлиява от лечението/сега ходим и на физиотерапия/.
Трудно ми е да ги задържа/имам куп здравословни проблеми, очаква ме и операция, която отлагам заради котачетата/, в семейството работи само мъжът ми.
Бих се радвала, ако ми помогнете да им намеря дом или някой от вас си хареса братче или сестриче за своето котенце.
Ето това са снимките им, Благодаря Ви!
https://www.facebook.com/profile.php?id=1677825452&sk=photos … 825452&type=3
Аз не мога да ги видя, че нямам регистрация във фейсбук. Успех в задомяването!  Peace Може би ще е по-лесно, ако има публични снимки, които всеки може да види. Peace

# 704
  • Мнения: 363
Много сладки котърачковци,веднага ги споделих, дано намерят дом бързо Heart

Общи условия

Активация на акаунт