Любители на Котки Тема 87

  • 42 565
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 17
Ето снимките на котенцата за които търся дом
Рамбо
[img][http://picbg.net/img.php?file=ba46b0940b3ece42.JPG/img]
[img][/ihttp://picbg.net/img.php?file=94bb9c5250e95da7.JPGmg]
Даймънд
[img][http://picbg.net/img.php?file=b9ad168cef731428.JPG/img]
[img][http://picbg.net/img.php?file=ac2f7900cc91c3d1.JPG/img]
Много Благодаря на всички, които споделят албумчето им във Фейсбук  bouquet
Ох, сега пък, какво съм  объркала, снимките им не се виждат така...

# 706
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 034
Не се виждат. Не си сложила линка между скобите, а вътре в едната. Grinning
Но според мен не си копирала правилният линк. Върни се още веднъж и прочети внимателно какво съм ти описала на ЛС! Ако ще ползваш този начин на публикуване трябва да копираш директния линк, а не адресния.
Ето ти го Рамбо



Ето ти го Даймънд


Като близначета са!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: чт, 11 сеп 2014, 12:16 от profi_1

# 707
  • Мнения: 17
Благодаря ти, много, за помощта! Блеки е момченцето, Даймънд е момиченцето...

# 708
  • Мнения: 9 991
Даймънд, с какви бели мустачета е Heart Eyes, сладури Simple Smile)

# 709
  • Мнения: 5 577
Момичета, моят котарак е на година и 3 месеца.
Не е кастриран и ми предлагат сега една разгонена котка да я взема да видим дали ще се харесат, но тя е на близо 7 години ... не е ли голяма разликата, или то при котките няма значение?

# 710
  • Мнения: 3 331
Ако женската е разгонена и се харесат и най-важното: има кой да се погрижи за бебетата на по-късен етап, годините нямат значение. Но вместо всеки път да му вземате женска, по-добре го кастрирайте. Не е толкова скъпо и операцията не е опасна, ако се прави от добър ветеринар Peace

# 711
  • София
  • Мнения: 13 209
Момичета, моят котарак е на година и 3 месеца.
Не е кастриран и ми предлагат сега една разгонена котка да я взема да видим дали ще се харесат, но тя е на близо 7 години ... не е ли голяма разликата, или то при котките няма значение?


Нямам опит в тези неща, защото съм твърдо за кастрацията, но в темата имахме кротичък персиец, който след подобна среща започна да маркира. Помисли си дали искаш да пробуждаш инстинктите му.

# 712
  • Мнения: 1 786
Минавам да ви покажа Елизабет как заглажда косъма вече  Heart Eyes

# 713
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Добър ден след доста отсъствие от темата Grinning
Записвам се от ново място с нова котка. Засега се казва Къшоттамбегадинопроклета, класика. Преди да решим окончателно дали ще я задържим и дали можем да й предложим постоянен дом, трябва да видя дали мога да се справя с нея. Въпреки близо 30 години успешно гледане на котки с разнообразни характери, тази ми топи лагерите. От две седмици сме заедно.
Това сладурче

явно е отделено твърде рано от майка си и има някои поведенчески проблеми. При мен дойде на 9 седмици, предположението ми е, че е била отделена най-много на 7 седмици.
Най-малкият от тях е, че си суче възглавницата за сън и не се ближе добре, отделно, че яде гумени ластици, но по-сериозният е, че има трудности да ползва тоалетната.

Ходи по голяма нужда, за малка обаче - много трудно  Confused върши, ако стоя постоянно при нея и я каня на всеки час, като я слагам в тоалетното легенче, но изляза ли за повече от 30-60 минути, пикае по ъглите върху линолеума. Взех я с котешки 'пясък' от дървесни пелети, т.е. предполага се, че е свикнала с него. Пробвах всички трикове за тоалетна хигиена, които се прилагат обичайно, вкл. слагане на напена в пишото хартия вътре в тоалетната. Винаги е чисто и се почиства веднага, след като е оставила 'подарък'. Далеч е от купичките за храна. В ъгъл е, на сравнително закътано място (минаваме близо до нея, но не се чувства притеснена). Обичайно прави белите, когато е сама, т.е. никой не я притеснява да ползва тоалетната примерно...

Взех нов пясък - тип бенто, ситен, образуващ бучки. Тя го... яде.  Rolling Eyes Поръсих отгоре с дървесните пелети, защото идеята да яде тоалетния пясък ми дойде в повече  Laughing Още нямам резултат на новия пясък. Ще опитам да сложа второ тоалетно легенче без пясък, въпреки че е силно неудобно за нас хората и малко се съмнявам да ми одобрят идеята да покрием целия под с котешки тоалетни.

Консултирах се с позната, виден софийски ветеринар, която също потвърди, че правя всичко както си трябва и не се сеща какво още мога да направя за котето, освен да потърся котешки бихейвиорист (но това за момента не е вариант, защото е скъпо и няма такъв в близост до мен).
Чета статии от котешки бихейвиористи за котки и тоалетни, разчитам и на собствения си немалък опит, но търпението ми леко се изчерпва, затова ще се радвам, ако имате и вие някакви идеи или поне да ме погладите утешително по главата...

# 714
  • Мнения: 3 331
Teзи последните две красавици ще ги изям Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Уникални са и не мога да им се нагледам!! Бети много бързо расте. А малката пикличка ще се научи къде да пишка, просто е все още малка и трябва да сте търпеливи. Котките са чисти животинки Peace

# 715
  • Мнения: 701
Елизабет е вече като истинска принцеса Heart Eyes
Малкото безименниче (засега) е просто върхът. Ще стане истинска красавица.
Аз също мисля, че проблемите са от това, че е още мъничка.
Това, че суче възглавницата си и се опитва да яде ластици изобщо не бих го определила като някакъв проблем. Нека си суче възглавници. Ластиците просто за сега - докато порасне не и ги оставяйте3 на достъпно място. Слагайте ги в чекмеджета.
За тоалетната. Ако смяташ, че видът, избран от тебе е добър, просто изчакай. Заведи я още няколко пъти до легенчето. Сложи я вътре и ти и разрий малко от бентото - да и покажеш какво се прави. Друг вариант е да вземете спрей Faliway. Той помага при такива проблеми.
Просто трябва малко търпение. Това не е маркиране, а просто детето е още много малко и не се е научило какво се прави.

# 716
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 034
_Jack_ , прекрасна става малката Бети!  Heart Eyes

Бу, отдавна не сме те виждали. Hug Имам спомен за едни падащи батерии  Heart Eyes. Много е сладко това малкото!  Heart Eyes Това, което ще напиша може да те насочи към нещо. Моят Силвестър е с бъбречна недостатъчност предизвикана от автоимунна алергия с неустановен произход. Години си ми припикаваше по разни ъгли. Откакто си пие хапчетата за алергията и си яде храната за котки с бъбречна недостатъчност (вече 8 месеца) само веднъж припишка нещо. Даже спря да ходи на неговото си ъгълче в банята и ползва само котешката си тоалетна. Но ... като сипя нов бентонит, първо отива и хапва от него за мой ужас. #Crazy Души го продължително и близва. Аз не сменям цялата тоалетна, а изгребвам и допълвам. Хванах цаката, като сипя новия, за да не е само той отгоре, много добре да го разбъркам със стария бентонит с лопатката. Така не го души и не го ближе. Peace Пробвай това, но заведи писанчето на ветеринар за изследвания, защото може да се окаже, че има някакъв бъбречен или друг проблем. Силвестърчо просто се е опитвал да ми привлече вниманието към това, че нещо не е наред, но аз не съм разбирала какво иска да ми каже с това пишкане по ъглите, защото винаги съм го отдавала на това, че не е кастриран. Голяма грешка от моя страна. Embarassed

# 717
  • София
  • Мнения: 13 209
Бу, честита ти палавница! Разкошна е!  Hug  Смятам, че ще се справиш с проблема. Не го казвам от личен опит, но пробвай със спрейовете за привличане и отблъскване. Кажи как са "стрина" Маша и каките ѝ? Често се сещам за снимките с елечето.  hahaha

Елизабет е станала красавица!  Heart Eyes

# 718
  • Мнения: 1 708
Даа, Бети е пораснала и показва колко много е гладна или ѝ се спи Simple Smile

Бу, нашата Стейси дойде при нас на почти същата възраст като този сладур. Много красиво е котето и по погледа му личи, че е едно малко диване  Heart Eyes
Връщах се сега да си чета старите публикации - забравила съм, че съм ставала в три през нощта да водя Стейси в тоалетната, за да не направи беля в стаята  Crazy
Но добре си спомням, че докато не се изпишкаше, не излизахме от банята. В началото искаше да върши работата извън легенчето, по ъглите в банята, но веднага я взимах и слагах обратно. Стояли сме по 15 минути. Предпочитах да стоя при нея, отколкото да пера покривки и постелки после. Бях научила горе-долу по колко пъти ходи да пишка, на колко време и я дебнех.
Естествено, когато ме нямаше вкъщи, никой не се занимаваше с нея и тя си вършеше работата на непозволени места.
Не знам дали помогнах. Като препрочитам поста си, трикът при мен явно е бил в дебненето  Peace Simple Smile

# 719
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Благодаря за посрещането на Даша (има си име, когато не е "коткооо!"  Mr. Green) и за идеите  Grinning

Аз опит с котки имам голям, включително с бебета, доста по-малки от това писанче Grinning това го казвам, за да обясня за тези от вас с които не се знаем от темата, че зная как се възпитават и не знам какво е, но не е от възрастта, опитвам се да намеря какъв е проблемът. Дебна по цял ден, когато съм тук, но не мога всеки път да съм на нисък старт и после имаме скандали с госпожицата Crazy

profi_1
, викаш - няма проблем да яде пясък  Crazy такова нещо сефте ми се случва с котка, за всичко има първи път...

Впрочем да дъвче ластици не е окей и е малко вероятно да го израсте. Има котки с такива фиксации, гумени ластици, кабели, найлони, нещо в миризмата ги привлича, а ако нагълта ластици, вътре в корема може да стане голяма беля с фатален край. Събираме ластици отвсякъде и крием, зор, че децата плетат от ластичните гривни... а като порасте и почне да излиза навън, не знам как ще е, тук всичко живо или плете, или носи гривни и навсякъде е наръсено с ластици и по улиците. Ще го мисля, като му дойде ред.
За сукането на възглавницата го казвам за пример просто, рано отделените котки от майка си понякога не успяват да добият всички нужни котешки черти, като няма 'жив' пример. Иначе не ми пречи никак, навремето любимата ми котка правеше същото с памучни тениски, облечени върху някой от нас  Grinning (тя беше рано отделена по моя вина, но тогава бях малка и не знаех).

Не съм го изяснила горе, но тя в тоалетната ходи - по голяма нужда освен веднъж, не пропуска, винаги вътре без никой да я подканя. Но малката нужда просто не желае да я прави там и ако не я натискам вътре да се изходи, обезателно я върши навън. Знае за какво е тоалетната, нямам съмнение, но има някаква драма с пишкането. И вече две седмици не успявам да я разгадая... да, мислех си дали няма някакъв здравословен проблем. Тук ветеринарите са скъпи, последен вариант ми е, ако не се справя сама, защото изглежда иначе съвършено здраво и нормално коте и пишка обилно и както си трябва, само където не е където трябва... целенасочено отбягва да пишка в пясъка, ако има избор. Затова познатата ветеринарка ме насочи да мисля за бихейвиорист, също, според нея надали е физически или физиологичен проблем, а има нещо друго, което я кара да не пишка вътре.

Постигнах два пъти успех в новия пясък (т.е. също като със стария, ако я слагам и упорствам, пишка, ако ми види гърба, където свари). Втория път й дадох и награда, взех лакомства за целта. Разбира се, много се възхити, чак се върна в тоалетната да провери дали не е забравила нещо вътре от тях.  hahaha Не се сещам какво друго мога да направя. Стискайте ми палци да проработи, че ми омръзна по n-пъти на ден да бърша пода с белина и антибактериален препарат...

А Маша е на пансион при майка ми. Благодаря, че се сетихте за нея  Heart Eyes Вече е почти изцяло дворна котка  Confused не ми беше това идеята за нея, но не можех да искам от майка ми да я гледа вътре, а и другите котки излизат свободно. Майка ми казва, че се чувства прекрасно, скитори по цял ден и била много доволна. Плановете ми са по-нататък, като събера пари, да я докарам тук, при Даша (видяхте ли името на малкото защо е такова  Laughing), но много скъпо взимат транспортните фирми за животни, не знам кога ще успея  ooooh!


"Нарисувай ме като едно от твоите френски момичета"  Laughing

Последна редакция: пт, 12 сеп 2014, 17:00 от Бу

Общи условия

Активация на акаунт