Моля за съвет

  • 4 484
  • 83
  •   1
Отговори
В деветия месец съм. Терминът ми е на 25.10. На 30 год. съм. Моля посъветвайте ме нормално раждане или секцио. Лекарят ми предостави възможност да избирам. Жена му е акушерка и с разговора който проведохме ми каза, защо ми е да се правя на героиня  като има вече и други методи.Планираното секцио е с много малък разрез ниско и с времето няма и да се забелязва. Свекър ми  е лекар и ми каза че е провел разговори с други гинеколози и всички са на твърдо мнение ЗА СЕКЦИО. Мен лично ме е страх от болката след излизане от упойка.В смисъл заслужава ли си тази пред 10-12 часа мъчене на магаренцето?Вие как мислите?10х Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 489
Първото нещо, от което трябва да се водиш е - защо ти препоръчват секцио, някакви рискове за теб или за бебето крие нормалното раждане?
Ако има такива рискове, които са обоснавани /защото то за всички има рискове/ по-добре избери секцио.
Ако няма  - помисли за нормалното раждане с упойка.
Секцио вече не е необходимо да се прави с пълна упойка, за мен това е по-гадната част - излизането от пълна упойка.
И при двата случая има болка, която ще отмине. Ще бъдеш щастлива майка и тази болка определено ще мине на второ място.
Не се страхувай, мисли за бебчето си, всеки ще те посъвтева различно, послушай лекарите и себе си!

P.S. Aко е секцио се договори преди това за обезболяващи, да не те минат с някакви аналгинчета само.

# 2
Цитат на: sunny_zt
Първото нещо, от което трябва да се водиш е - защо ти препоръчват секцио, някакви рискове за теб или за бебето крие нормалното раждане?
Ако има такива рискове, които са обоснавани /защото то за всички има рискове/ по-добре избери секцио.
Ако няма  - помисли за нормалното раждане с упойка.
Секцио вече не е необходимо да се прави с пълна упойка, за мен това е по-гадната част - излизането от пълна упойка.
И при двата случая има болка, която ще отмине. Ще бъдеш щастлива майка и тази болка определено ще мине на второ място.
Не се страхувай, мисли за бебчето си, всеки ще те посъвтева различно, послушай лекарите и себе си!


Не, просто аз съм медицинско лице и ми дават възможност за избор.
Все пак голяма е разликата от планирано секцио и секцио по спешност.В смисъл ако не може нормално.

# 3
  • Мнения: 1 077
Хм, нали знаеш, на чужд гръб... В действителност и аз имах право да избирам по подобни причини. Нямах нищо против секциото, но някакси имах убеждението, че всичко ще мине ОК и бездруго. Все пак бях готова, при минимум риск да е секцио. Но не. Останах си с убеждението до края. Бебето не беше едро, чувствах се прекрасно, готова. Родих бързо и лесно.
Все пак мисля при една повторна бременност след годиини да е планирано секцио.
Честно казано имаше у мен и доза чисто любопитсво към раждането. Някакси не ми се искаше да го изпусна Embarassed

Ти самата имаш ли някаква вътрешна нагласа, ако не мнение? И това е важно.

Ако пък сондираш мнение - нямам нищо против планирано секцио по желание.

# 4
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
Ако всички твои близки, които са медицински лица те съветват да родиш секцио, защо тогава се тревожиш. И в двата случая има болка, но при секциото почти няма рискове за бебето, а при нормалното раждане има и то доста големи.
Успех и кураж!!! Laughing

# 5
  • Мнения: 6 155
Ето няколко теми по въпроса, ако искаш ги разгледай - има доста мнения:

Темата "Нормално раждане или секцио - за и против" - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3466&highlight=

Още една:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6158&postdays=0& … r=asc&start=0

И още:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7801&postdays=0& … r=asc&start=0

Мнения за секциото има тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2616

А тук са дадени линкове със статии за секцио:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3550

Копирам ти линковете от една друга тема, дано ти свършат работа и да вземеш най-правилното решение.  Hands Thumbsup

# 6
  • Мнения: 4 414
ако няма медицински причини за секцио, аз съм твърдо за нормално раждане...щом природата го е "измислила" така, значи е имала нещо на ум Wink  мен лично повече ме е страх от това някой да ми среже корема, отколкото от болката при нормално раждане/то пък и не болеше толкова Simple Smile/  иначе нямам нищо против секциото, ако се наложи. но причината "да не се мъчиш" ми се струва малко неоснователна Rolling Eyes
каквото и да избереш, пожелавам ти здраво и красиво бебче и бързо възстановяване  Hands Thumbsup

# 7
  • Мнения: 3 479
И аз съм за нормалното раждане, в случай че няма медицински показания за секцио. Раждала съм два пъти, преди 10 м и преди 10 г, да ти кажа и в двата случая си ме болеше и то доста. Имам нисък праг на болка, но много ме е страх от операция и затова предпочитам естественото раждане. Не съжалявам, че родих така. Щом господ е решил така да идваме на този свят, значи така трябва да бъде. Леко раждане и най-вече запази спокойствие. И в двата случая ще ти е нужно. Grinning

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 836
Присъединявам се към горните постинги - щом няма медицински показатели, твърдо "ЗА" нормалното раждане. Изживяването е страхотно. Боли, но не е нетърпимо в никакъв случай. В крайна сметка, можеш да си поискаш да раждаш с епидурална упойка, щом ти дават право на избор, това няма да ти го откажат също - така ще можеш да родиш без болка и да си на крака още същия ден, за да се грижиш за съкровището.
Аз лично съм голям 'фен' на естественото раждане. За моето раждане направих всичко по силите си да отстраня медицинските показатели, за да имам шанс за нормално раждане. Родих без лекарства (освен окситоцин за равномерни контракции), раждането мина за 3 1/2 часа, бях безкрайно щастлива! Веднага гушнах бебето и можах да се грижа за него.
Не съжалявам никак и със сигурност пак ще избера вагинално раждане.

Но изборът в крайна сметка е твой - как предпочиташ ти?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 228
Цитат на: boo
Присъединявам се към горните постинги - щом няма медицински показатели, твърдо "ЗА" нормалното раждане. Изживяването е страхотно. Боли, но не е нетърпимо в никакъв случай. В крайна сметка, можеш да си поискаш да раждаш с епидурална упойка, щом ти дават право на избор, това няма да ти го откажат също - така ще можеш да родиш без болка и да си на крака още същия ден, за да се грижиш за съкровището.
Аз лично съм голям 'фен' на естественото раждане. За моето раждане направих всичко по силите си да отстраня медицинските показатели, за да имам шанс за нормално раждане. Родих без лекарства (освен окситоцин за равномерни контракции), раждането мина за 3 1/2 часа, бях безкрайно щастлива! Веднага гушнах бебето и можах да се грижа за него.
Не съжалявам никак и със сигурност пак ще избера вагинално раждане.

Но изборът в крайна сметка е твой - как предпочиташ ти?


 202uu  202uu  202uu

Подкрепям напълно  Simple Smile  Какви ти 10 - 12 часа "мъки на магаренцето" ? Аз родих за 5 часа общо в предродилна и родилна зала, от които болки (от най - слабата, едва усещаща се) около 4 часа и само 10 - 15 минути на магаренцето. Без упойки и нищо, даже окситоцин заради плацентата чак ми включиха. Два часа след раждането вече се разхождах...
И чак пък мъки....
В момента, в който чух детето си да плаче, вече исках още едно  Simple Smile
Не знам как е секцио, но предпочитам да не научавам.
Както и да е - успех Simple Smile

# 10
Учудва ме какъв е този страх от нормалното раждане. Като че ли нашите майки и баби са раждали все със секцио и при такива условия. На мен също ми предстои раждане и то първо. Никога не съм се замисляла по какъв начин да стане то. Твърдо съм за нормално раждане и дано непредвидени обстоятелства не променят нещата. Извинявам се  ако звуча малко остро, но на фона на многото бездетие съм много щастлива че ще мога да си родя бебе.

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Ginka
В деветия месец съм. Терминът ми е на 25.10. На 30 год. съм. Моля посъветвайте ме нормално раждане или секцио. Лекарят ми предостави възможност да избирам. Жена му е акушерка и с разговора който проведохме ми каза, защо ми е да се правя на героиня  като има вече и други методи.Планираното секцио е с много малък разрез ниско и с времето няма и да се забелязва. Свекър ми  е лекар и ми каза че е провел разговори с други гинеколози и всички са на твърдо мнение ЗА СЕКЦИО. Мен лично ме е страх от болката след излизане от упойка.В смисъл заслужава ли си тази пред 10-12 часа мъчене на магаренцето?Вие как мислите?10х Simple Smile


Моето мнение: Избери си начин да родиш в зависимост все пак къде предпочиташ да те боли- "горе" или "долу". Нещо, което не е за подценяване- при раждането със секцио има много по- малък риск за бебето!

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 836
Да добавя, че болката "горе" и "долу" съвсем не е еднаква. Първата минава за 2-3 дни max, а втората - все пак е операция. От жени, раждали със секцио знам, че след като мине раната, още доста време сърби шева. Кофти.
А рисковете за бебето не са толкова големи, колкото ги изкарвате, момичета... Но не искам да обръщам темата натам, не отговаряйте на последното.

Гинка - само да те уверя, че естественото раждане не боли толкова, колкото си мислиш - особено съчетано с положителна настройка и някаква техника за дишане, болката се търпи. Аз лично бях учудена, че е само това, понеже се бях наплашила, и очаквах кой знае какво. Като приключи, попитах акушерката, дали е било леко раждане - на мен ми се видя много леко, сравнено с това, което очаквах (основно от филмите - писъци, врясъци... аз гък не казах) - но жената ми каза, че е било съвсем нормално.
Така че, спокойно - ти си конструирана да износиш бебе, да раждаш, и да кърмиш, както всички жени.
Изборът е в твои ръце.

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Erica
при раждането със секцио има много по- малък риск за бебето!


т.е. при нормално раждане какво ще му стане на бебето???
Според мен риска е по-скоро за това що за лекари ще има наоколо....ако те са добри...всичко е ОК

Честно казано, при калпави лекари (дано на никой не му се случва да попада на такива), предпочитам да си родя нормално, отколкото да се упражняват върху мен как се прави упойка и операция.

Слава богу и двата пъти раждах при добри екипи, с упойка по нормалния начин и ако не ни беше толкова тесничко....можеше и да трето да помислим...Simple Smile

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Reza
Цитат на: Erica
при раждането със секцио има много по- малък риск за бебето!


т.е. при нормално раждане какво ще му стане на бебето???
Според мен риска е по-скоро за това що за лекари ще има наоколо....ако те са добри...всичко е ОК

Честно казано, при калпави лекари (дано на никой не му се случва да попада на такива), предпочитам да си родя нормално, отколкото да се упражняват върху мен как се прави упойка и операция.

Слава богу и двата пъти раждах при добри екипи, с упойка по нормалния начин и ако не ни беше толкова тесничко....можеше и да трето да помислим...Simple Smile


Ами какво може да му стане (не дай си боже): увиване с пътната връв, нужда от форцепс, конюктивит...

# 15
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Ginka
Не, просто аз съм медицинско лице


ми тогава????
кво се чудиш??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 16
  • Мнения: 1 629
Не казвам, че секциото е за предпочитане, но  изкарахте естественото раждане едва ли не  голяма веселба. Мен ме боля. Много.
Когато  имам второ дете пак ще предпочета да раждам, пред операция-освен ако не е наложителна. Но истината е, че бързо се забравя, но ужасно боли.

# 17
  • Мнения: 2 489
На мен пък не ми се вижда секциото - много страшна операция!
Имам лапароскопия и две гинекологични операции и това за възстановяването дето нямало край - да го разправят на някой друг!
Не искам да агитирам никого, защото всеки си има мнение.
Мен ме е страх от пълната упойка, от операцията въобще не ме е страх. Болките след операцията наистина са много силни, но са толкова силни само първия ден. На втория ден съм ставала сама по няколко пъти, за да ида до тоалетната. На третия - за да си запаля цигарка.
Освен това при нормалното раждане - колко са тези от вас, на които не са правени долни шевове? Това не е ли вид операция? Да не говорим колко ги срязват без упойка изобщо!
 Доколкото разбирам те зарастват доста по-бавно, защото се намират там, където има лигавица и чувството е супер некомфортно.
Ако след операцията бият сериозни болкоуспокояващи нещата минават по-гладко.
Единственият недостатък според мен, е това че не можеш да изпиташ тръпката на истинското раждане /макар, че някои не искат да чуят за такава тръпка/.
Този спор е безкраен!

# 18
  • Мнения: 4 414
Цитат на: sunny_zt

Този спор е безкраен!


така е! ако нямаш лични предпочитания, най-добре си напиши + и - и вземи чисто рационално решение Wink
успех!

# 19
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Julie
Цитат на: Ginka
Не, просто аз съм медицинско лице


ми тогава????
кво се чудиш??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!


И аз това се питам.След като си медицинско лице, би трябвало да можеш да направиш избор.Тук има противоречиви мнения, както виждаш.

# 20
  • Мнения: 197
Тук няма да намериш отговорр на въпроса си. Според мен лекарите са по-компетентни, аз не съм питала никого, доверих се на лекаря си и не съжалявам. Успех. Каквото и да решиш

# 21
  • София
  • Мнения: 38 611
lele koi te e naplashil s tiq 10-12 chasa - ne znam. kato te ka4at na magareto /ili na stola/ imash gore dolu 30 min da rodish i tova e! a v predrodilna zala ti vlivat lekarstva za kontrkcii i upoiki /ako se nalaga de/ i se staraqt da ne trae pove4e ot 7-8 chasa. q go ostavi tova sekcio ami po dobre idi na edno u4ilishte za bremenni Grinning

# 22
  • Мнения: 217
Аз лично съм за нормалното раждане, вече си писала ,че нямаш медецински показатали за секцио. Болка има и в двата случая ,но в никакъв случай болката при нормално раждане не е чак толкова силна ,че да не можеш да изтърпиш болките са толкова силни колкото може организма ти да понесе.А нормалното раждане е най-невероятното изживяване всяка контракция те доближава до момента на срещата ти с малкото човече. Това трябва да се изживее ,заслужава си! Flowers Four Leaf Clover

# 23
  • Мнения: 17 407
Пак стигаме до въпроса за или против секциото. Предъвкваме едно и също нещо на знам за кой път вече.

# 24
  • Мнения: 6 029
мда
Левски - ЦСКА споровете могат само пасти да ядат

# 25
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Julie
мда
Левски - ЦСКА споровете могат само пасти да ядат



Ахам

# 26
  • Мнения: 503
Да споделя мнение на моя приятелка, която има едно секцио и едно естествено раждане след това (който яе4е го е 4ел, извинете, 4е се повтарям).
Според нея, естественото раждане е за предпо4итане, и дума не може да става за сравнение.
Но  решението е твое, ти си медицинско лице, ти можеш да прецения най-добре.

# 27
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Твърдо ЗА НОРМАЛНО, освен ако няма изрични медицински показания.
Направи ми впечатление израза "10-12 часа на магаренцето"
Това е пълна заблуда!!!!
Раждането можеш да го изкараш и изцяло на крак, или да лежиш както ти е удобно и тн.
Най-често първите часове има болки, които са напълно поносими, после става по-сериозно, когато почне да ти се струва, че няма да издържиш, идва някой да те прегледа и казва "ама ти имаш разкритие, я почвай да се напъваш"
За първо раждане напъването най-лесно става ако си права или клекнала.
На магарето (и то не точно 'магаре" като стола за прегледи, а по-особено легло), отиваш чак когато едва ли не на бебето косата се вижда и са останали 2-3-5 напъна... там е по-удобно за акушерката и екипа, дето поема бебето.
Първото раждане изкарах легнала, защото ми бяха изтекли водите и не биваше много да ходя, но като ми казаха да се разхождам и да се напъвам права иклекнала, буквално ми светна пред очите. Бях със система поради изтеклите води, от 15ч. до 22.30 ч имах пълно разкритие, към 23- 23.30 се роди дъщеря ми.
Второто раждане почна сутринта, до 16ч. се мотах из къщи, готвих (да не останат гладни моите), приготвях се и тн.
В 17 ч. имах 5-6 см разкритие, в 18 и нещо почнах да си казвам "аааа, няма да раждам повече" и тогава ми казаха, че почти сме готови, в 18.43 един голям бебок беше налице...

Лекар, който намира секциото за модерно, просто иска пари, ако питаш мен. Секциото е спасение за онези случаи, при които в миналото е умирало я бебето, я майката, но при положение, че всичко е ОК, едно нормално раждане е много по-лесно за възстановяване, а ако много те е страх, искай си упойка, и това е решение.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат
Не, просто аз съм медицинско лице и ми дават възможност за избор.


Не се чувствам готова да давам съвет на медицинско лице.  Laughing

# 29
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Цитат на: Reza

Честно казано, при калпави лекари (дано на никой не му се случва да попада на такива), предпочитам да си родя нормално, отколкото да се упражняват върху мен как се прави упойка и операция.
Цитат


Напълно подкрепям!!!

# 30
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
божке, пак любимата ми тема.
 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
 и една седмица не мина, и хоп - пак на дневен ред.

вижте сега, Госпожа, при вас май няма дилема - то е ясно, к'во питате изобщо? Shocked  Shocked  Shocked

не мен ми направиха секцио и без да съм мед. лице без причина, защото разбраха, че съм платежоспособна, а пък при вас....... Shocked  Shocked  Shocked какъв ви е проблемът?? Shocked  Shocked

Хайде, и ви желая от сърце едно здраво бебенце, с или без секцио. Grinning

# 31
  • Мнения: 173
И аз съм за естественото раждане, въпреки 13 часовото си първо раждане.
И много ми е интересно щом си медицинско лице , какво си чула ти от твоите учители "за" и "против" секциото. По времето когато аз учех не съм чула никой лекар да препоръчва секцио, дори напротив - практикуваше се само в краен случай, като нещо противоестествено, твърдеше  се че цикатриксите предразполагат към образуване на злокачествени клетки и ред други проблеми като последствие. Сега когато медицината се комерсиализира прекалено, изведнъж нещата се промениха. Появиха се лекари , които го препоръчват злоупотребявайки със страха на бъдещите майчета от болка/според мен/.
Късмет и здарво бебче, каквото и да избереш.

# 32
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Кажете какви са цените на нормално раждане и секцио, голяма ли е разликата ? Звучи като че ли секциото е за който може да си го позволи някакси. Тук една на 4 жени ражда секцио но само по мед. причини, някои са много дебели, не знам защо но имат трудности с нормалното раждане, при други изведнъж спира родовия процес - това май е най-гадното, и двете да ги изпиташ, плаценти превии и др.
Не мога да агитирам, не са ми правили секцио и не знам какво е, но нормално раждане с епидурал е много нетравмиращо и леко, ставаш от стола сама, нямаш белег на корема, за шевовете - не знам, аз имах само 2 малки вътрешни бодчета, след 1 месец ги забравяш, други повече пострадват.

Каквото и да избереш, дано да мине леко !

# 33
  • Мнения: 1 017
Не е чак толкова розово нормалното раждане! И не се възстанових след него за 2-3 дни Close
Около 40 дни не можех да си седна на д-то, да не говорим за болките от разтягането и за това как като постоях права повече от 10 мин болката толкова се засилваше, че имах чувството че ще ми паднат вътрешностите Sad .
   
     Не бих дала съвет на никой как да роди, но за себе си знам вече Sad

# 34
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Абе, хора, не разбрахте ли, че раждане едно с едно няма еднакво... ??? И да разказвам как е било моето... това не означава, че и на теб ще ти се случи същото... Всеки сам решава как да роди - не виждам как съветите тук биха помогнали на някой да вземе решение - особено при положение, че решението е почти взето, както май е в случая. Направи това което смяташ за добре, послушай чисто женската си интуиция и не се страхувай! Господ и природата си знаят работата! Леко раждане ти желая!

# 35
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: MardiGras
Абе, хора, не разбрахте ли, че раждане едно с едно няма еднакво... ???


не, не са разбрали.

# 36
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: eli_c
Кажете какви са цените на нормално раждане и секцио, голяма ли е разликата ?


ами веднага ти казвам:

преди 2 години се работеше в щ.долари, секциото беше между 300 и 400 щ.долари, нормалното раждане беше около 100-200 щ.долари, днес се работи в евро - секцио ти около 300 евро, може да стигне и 400 евро (ако трябва да има и за още един човек комисионна), нормалното раждане е около 200 евро.

всичко това е под масата, зависи каква ти е договорката.

# 37
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Дрън, дрън...секциото ми преди 3 години излезе 200$, сега ми искат пак толкова.

# 38
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Erica
Дрън, дрън...секциото ми преди 3 години излезе 200$, сега ми искат пак толкова.



ако Доцент ти прави секциото, друг път ще ти е 200 долара. да нее говорим, че никой вече не работи в долари. твоят лекар е от малкото балъци явно.
ако е обикновен лекар, без титли - може, зависи от договорката.
но 200 долара за секцио е доста ниска цена, друг е въпросът, че не ти вярвам, но ти си пиши, лошо няма.

а и между другото - "дрън,дрън" сигурно е някакъв нов поздрав от ново поколение.

ами и на теб - "дрън, дрън" Laughing  Laughing

# 39
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Елизабет
Учудва ме какъв е този страх от нормалното раждане. Като че ли нашите майки и баби са раждали все със секцио и при такива условия. На мен също ми предстои раждане и то първо. Никога не съм се замисляла по какъв начин да стане то. Твърдо съм за нормално раждане и дано непредвидени обстоятелства не променят нещата. Извинявам се  ако звуча малко остро, но на фона на многото бездетие съм много щастлива че ще мога да си родя бебе.

Офффф, айде стига с тия баби де! Те и зъбите съм и окапвали на 30 години щото е нямало зъболекари, ама се съмнявам, че ти по тая причина не тичаш при някой зъбар като имаш кариес! Ми остави ги да си окапват-то така е естествено!
А по темата-твърдо за секцио, те лекарите не са балами, за да ти го препоръчат, вярвай ми;)

# 40
  • Мнения: 562
Айдеее, почна се!  box  bash

# 41
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Liorena
Цитат на: eli_c
Кажете какви са цените на нормално раждане и секцио, голяма ли е разликата ?


ами веднага ти казвам:

преди 2 години се работеше в щ.долари, секциото беше между 300 и 400 щ.долари, нормалното раждане беше около 100-200 щ.долари, днес се работи в евро - секцио ти около 300 евро, може да стигне и 400 евро (ако трябва да има и за още един човек комисионна), нормалното раждане е около 200 евро.

всичко това е под масата, зависи каква ти е договорката.

Така е, от края на мин.година, това са цените 200-250 евро за нормално раждане, 300-400 за секцио. В някои болници сега имат обявен пакет услуги и не се плаща под масата. Мисля, че Св.София беше така.

# 42
  • Мнения: 4 414
Цитат на: MardiGras
Абе, хора, не разбрахте ли, че раждане едно с едно няма еднакво... ??? И да разказвам как е било моето... това не означава, че и на теб ще ти се случи същото... Всеки сам решава как да роди - не виждам как съветите тук биха помогнали на някой да вземе решение - особено при положение, че решението е почти взето, както май е в случая. Направи това което смяташ за добре, послушай чисто женската си интуиция и не се страхувай! Господ и природата си знаят работата! Леко раждане ти желая!


  202uu   202uu   202uu

# 43
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Pola
Айдеее, почна се!  box  bash


Вярно е, хем всеки път се заричам като видя такава тема въобще и да не я чета, че само се нервирам, ама явно и на нас си ни харесва да си дъвчем едно и също, всеки с неговите си убеждения!

# 44
  • Мнения: 562
Цитат на: Petinka
Цитат на: Pola
Айдеее, почна се!  box  bash


Вярно е, хем всеки път се заричам като видя такава тема въобще и да не я чета, че само се нервирам, ама явно и на нас си ни харесва да си дъвчем едно и също, всеки с неговите си убеждения!


Петинка, аз имах предвид изказванията по-горе, за цени, дрън-дрън на теб и т.н. Wink

# 45
  • Мнения: 89
Аз съм твърдо за нормалното раждане. Секциото също е опасно за бебето. Видях бебе порязано по лицето при секцио. Белег за цял живот на едно хубаво момиченце.Когато влязах да раждам моя много добра приятелка ми каза "Изобщо не боли само слушай какво ти казва акушерката и изпълнявай".Всичко мина страхотно.След два дни вече бях забравила че съм раждала.Въпреки  вътрешните и външните шевове.Болките и тревогите идват след това, когато осъзнаеш каква отговорност носиш за най-прекрасното същество на света.Не се страхувай.Всичко ще мине като по вода.Късмет.
Аз раждах в Тина Киркова при Акушер Нели Велинова.Страхотен човек.

# 46
  • Мнения: 197
Цитат на: dani74
Аз съм твърдо за нормалното раждане. Секциото също е опасно за бебето. Видях бебе порязано по лицето при секцио. Белег за цял живот на едно хубаво момиченце.Когато влязах да раждам моя много добра приятелка ми каза "Изобщо не боли само слушай какво ти казва акушерката и изпълнявай".Всичко мина страхотно.След два дни вече бях забравила че съм раждала.Въпреки  вътрешните и външните шевове.Болките и тревогите идват след това, когато осъзнаеш каква отговорност носиш за най-прекрасното същество на света.Не се страхувай.Всичко ще мине като по вода.Късмет.
Аз раждах в Тина Киркова при Акушер Нели Велинова.Страхотен човек.

Хайде стига вече, не виждаш ли ,че на жената й предстои раждане, как може така да пишеш подобни работи. А и всички сме чували за инциденти и при нормално.

# 47
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Цитат на: dani74
Аз съм твърдо за нормалното раждане. Секциото също е опасно за бебето. Видях бебе порязано по лицето при секцио. Белег за цял живот на едно хубаво момиченце.Когато влязах да раждам моя много добра приятелка ми каза "Изобщо не боли само слушай какво ти казва акушерката и изпълнявай".Всичко мина страхотно.След два дни вече бях забравила че съм раждала.Въпреки  вътрешните и външните шевове.Болките и тревогите идват след това, когато осъзнаеш каква отговорност носиш за най-прекрасното същество на света.Не се страхувай.Всичко ще мине като по вода.Късмет.
Аз раждах в Тина Киркова при Акушер Нели Велинова.Страхотен човек.


  168uu
... това изказване още веднъж доказва, че подобни теми са супер безмислени. Една жена ми каза, една позната чула ... айде стига глупости вече... Аман!

# 48
  • Мнения: 89
Извиняваи GINKA че моите думи така те ужасиха и притесниха.
Мисля че в този форум новаците не са добре дошли.Смятам да си потърся друго занимание. Grinning

# 49
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Мерси за сумите girls, сега ми е по-ясно. Явно не цените, а кой лекар ще ти води секциото или раждането е най-важното, защото 250 или 450 евро, всеки ще ги даде ако е твърдо за секцио. Аз родих спешно, 10 дена преди термина, при мен нямаше нито едно познато лице освен мъжа ми, анестезиоложката беше 20 годишно хлапе, доктора беше арабин, Др Ипп (?!), акушерката беше симпатична леля бахамка а детето взе един пакистанец от реанимацията. Но всеки от тях взема поне 170 000 долара годишно, такова отношение, толкова внимателни и усмихнати бяха всички, не се притесних нито за момент. Всичко това е от данъците, не е безплатно. Не знам защо след като се плащат данъци и то не малки и в Бг лекарите така трябва да скубят хора в притеснено положение. Пожелавам на всички да имат добър и надежден персонал, независимо дали са платени или познати.

# 50
Елизабет написа:
Учудва ме какъв е този страх от нормалното раждане. Като че ли нашите майки и баби са раждали все със секцио и при такива условия. На мен също ми предстои раждане и то първо. Никога не съм се замисляла по какъв начин да стане то. Твърдо съм за нормално раждане и дано непредвидени обстоятелства не променят нещата. Извинявам се ако звуча малко остро, но на фона на многото бездетие съм много щастлива че ще мога да си родя бебе.

Офффф, айде стига с тия баби де! Те и зъбите съм и окапвали на 30 години щото е нямало зъболекари, ама се съмнявам, че ти по тая причина не тичаш при някой зъбар като имаш кариес! Ми остави ги да си окапват-то така е естествено!
А по темата-твърдо за секцио, те лекарите не са балами, за да ти го препоръчат, вярвай ми

 Не това исках да кажа но след като не си ме разбрала от първия път няма какво да се обяснявам. А по въпроса кой е балам и кой не може много да се спори. Нали не сме във форума за да се заяждаме Simple Smile

# 51
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: PetiaK
Цитат на: Liorena
Цитат на: eli_c
Кажете какви са цените на нормално раждане и секцио, голяма ли е разликата ?


ами веднага ти казвам:

преди 2 години се работеше в щ.долари, секциото беше между 300 и 400 щ.долари, нормалното раждане беше около 100-200 щ.долари, днес се работи в евро - секцио ти около 300 евро, може да стигне и 400 евро (ако трябва да има и за още един човек комисионна), нормалното раждане е около 200 евро.

всичко това е под масата, зависи каква ти е договорката.

Така е, от края на мин.година, това са цените 200-250 евро за нормално раждане, 300-400 за секцио. В някои болници сега имат обявен пакет услуги и не се плаща под масата. Мисля, че Св.София беше така.


еми така е разбира се, ама за някои е "дрън,дрън".
Аз никога не пиша непроверени или неточни неща, или неща в които не съм сигурна, (освен в един друг форум).
И понеже знам как върви "пазара" на ражданията - се изказвам с проверена информация, а около мен - приятелки раждат - та информацията ми е съвсем достоверна.

За обявените пакети е нещо съвсем друго и различно.

# 52
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: eli_c
Мерси за сумите girls, сега ми е по-ясно. Явно не цените, а кой лекар ще ти води секциото или раждането е най-важното.


И това има значение - да, кой лекар ще ти води раждането, един доцент никога няма да седне да ти се занимава с вагинално раждане, освен ако не е собственият ти баща или близък роднина.

а за останалата част от постинга ти, който не съм цитирала:

ами ти говориш за 2 различни планети просто.

# 53
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Liorena


ами ти говориш за 2 различни планети просто.

мммммм....... дааааа.....тъй си е! Misc Ghost  Thinking  Thinking

# 54
  • Мнения: 768
Болката при секцио е много по-слаба отколкото при обикновено
раждане.
Така казват всички жени с опит в едното и другото.
Дори и при най-лесното нормално раждане не можеш да си седнеш на д-то доста време.
Ако бебето се очертава да е над 4кг не рискувай с обикновено раждане. Аз родих 4кг бебе нормално. Главата му заседна и се наложи спешно да излезе с вакуум. Не го пожелавам на никой. Форцепс и вакуум са много опасни методи за бебето, ама се налага да се ползват когато е голямо детето защото когато е трьгнало да излиза вече няма избор и врьщане назад. А и е много болезнено за майката и много бавно се вьзстановява.
А след секцио за няколко дни си готова.
Е не можело да правиш упражнения известно време, ама след нормално раждане като мен ми забраняваха и 6 месеца след раждането да правя каквито и да е било упражнения.
Ако те безпокои че няма да изпиташ родилните болки по-добре си ги спести- нищо особено приятно няма в тях.

Аз не че не исках секцио като разбрах че ще имам голямо бебе-то си личеше на видеозона още в 8 месец, но тук просто не правят по-желание и по принцип правят мнооого рядко по спешност.

# 55
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Не мога да го разбера това. Тези доценти да не са касапи, все искат да режат? Но е така, на моя съученичка баща и е доцент в Пловдив ( беше, сега може да е професор, знам ли ) и двете раждания на сестра и ги направи той със секцио, като тя казваше че втория разрез така го направил върху първия, че като зараснало почти не се личало ?! Има нещо дето не го знаем, някой доцент трябва да се пита, за да няма смъквания и разкъсвания, явно има нещо заради което смятат че е по-добре. Аз ще питам, ако разбера ще ви кажа.
Моето бебе беше само 3 кг, явно затова ми е било по-лесно.
И .... дрън дрън на всички, нали това е поздрава вече Laughing .

# 56
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Ружа72
Болката при секцио е много по-слаба отколкото при обикновено
раждане.
Така казват всички жени с опит в едното и другото.
Дори и при най-лесното нормално раждане не можеш да си седнеш на д-то доста време.


Нямаше да пиша по темата, защото не съм раждала и по двата начина, но ми беше трудно да подмина тази смехория. Хайде стига глупости, а? Разбирам, че самовнушението е много важно, но от това, което си написала излиза, че аз или не съм раждала, или поне не по двата начина, за които се говори тук - нито нормално, нито секцио Rolling Eyes ...

# 57
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: eli_c
И .... дрън дрън на всички, нали това е поздрава вече Laughing .



ама  Laughing дрън-дрън Laughing  разбира се, как забравих да пиша накрая.проспускът е мой, извинявам се. Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 58
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Liorena
божке, пак любимата ми тема.
 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
 и една седмица не мина, и хоп - пак на дневен ред.

вижте сега, Госпожа, при вас май няма дилема - то е ясно, к'во питате изобщо? Shocked  Shocked  Shocked

на мен ми направиха секцио и без да съм мед. лице без причина, защото разбраха, че съм платежоспособна, а пък при вас....... Shocked  Shocked  Shocked какъв ви е проблемът?? Shocked  Shocked

Хайде, и ви желая от сърце едно здраво бебенце, с или без секцио. Grinning


Хайде стига с тия глупости...и аз бях платежоспособна, но въпреки това лекарите ми препоръчваха нормално раждане.

# 59
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Liorena
Цитат на: PetiaK
Цитат на: Liorena
Цитат на: eli_c
Кажете какви са цените на нормално раждане и секцио, голяма ли е разликата ?


ами веднага ти казвам:

преди 2 години се работеше в щ.долари, секциото беше между 300 и 400 щ.долари, нормалното раждане беше около 100-200 щ.долари, днес се работи в евро - секцио ти около 300 евро, може да стигне и 400 евро (ако трябва да има и за още един човек комисионна), нормалното раждане е около 200 евро.

всичко това е под масата, зависи каква ти е договорката.

Така е, от края на мин.година, това са цените 200-250 евро за нормално раждане, 300-400 за секцио. В някои болници сега имат обявен пакет услуги и не се плаща под масата. Мисля, че Св.София беше така.


еми така е разбира се, ама за някои е "дрън,дрън".
Аз никога не пиша непроверени или неточни неща, или неща в които не съм сигурна, (освен в един друг форум).
И понеже знам как върви "пазара" на ражданията - се изказвам с проверена информация, а около мен - приятелки раждат - та информацията ми е съвсем достоверна.

За обявените пакети е нещо съвсем друго и различно.


Точно за Св. София говоря. Не и знам титлата на докторката, но жената има голям професионален опит, има и частен кабинет, а както вече разбрах- няколко мами от този форум ще раждат при нея. Цената е 200$, пък на който ще да му се вижда малко.

# 60
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Elfi
Цитат на: Liorena
божке, пак любимата ми тема.
 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
 и една седмица не мина, и хоп - пак на дневен ред.

вижте сега, Госпожа, при вас май няма дилема - то е ясно, к'во питате изобщо? Shocked  Shocked  Shocked

на мен ми направиха секцио и без да съм мед. лице без причина, защото разбраха, че съм платежоспособна, а пък при вас....... Shocked  Shocked  Shocked какъв ви е проблемът?? Shocked  Shocked

Хайде, и ви желая от сърце едно здраво бебенце, с или без секцио. Grinning


Хайде стига с тия глупости...и аз бях платежоспособна, но въпреки това лекарите ми препоръчваха нормално раждане.


съвсем малката разлика, е че съпругът ти е в "бранша".

# 61
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Liorena
Цитат на: Elfi
Цитат на: Liorena
божке, пак любимата ми тема.
 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
 и една седмица не мина, и хоп - пак на дневен ред.

вижте сега, Госпожа, при вас май няма дилема - то е ясно, к'во питате изобщо? Shocked  Shocked  Shocked

на мен ми направиха секцио и без да съм мед. лице без причина, защото разбраха, че съм платежоспособна, а пък при вас....... Shocked  Shocked  Shocked какъв ви е проблемът?? Shocked  Shocked

Хайде, и ви желая от сърце едно здраво бебенце, с или без секцио. Grinning



Хайде стига с тия глупости...и аз бях платежоспособна, но въпреки това лекарите ми препоръчваха нормално раждане.


съвсем малката разлика, е че съпругът ти е в "бранша".


Да, така е. Но по-съществената разлика е, че лекарят беше друг. Просто не си попаднала на правилния човек. Наистина има огромно значение при кой лекар ще отидеш.

# 62
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Elfi
Цитат на: Liorena
Цитат на: Elfi
Цитат на: Liorena
божке, пак любимата ми тема.
 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
 и една седмица не мина, и хоп - пак на дневен ред.

вижте сега, Госпожа, при вас май няма дилема - то е ясно, к'во питате изобщо? Shocked  Shocked  Shocked

на мен ми направиха секцио и без да съм мед. лице без причина, защото разбраха, че съм платежоспособна, а пък при вас....... Shocked  Shocked  Shocked какъв ви е проблемът?? Shocked  Shocked

Хайде, и ви желая от сърце едно здраво бебенце, с или без секцио. Grinning



Хайде стига с тия глупости...и аз бях платежоспособна, но въпреки това лекарите ми препоръчваха нормално раждане.


съвсем малката разлика, е че съпругът ти е в "бранша".


Да, така е. Но по-съществената разлика е, че лекарят беше друг. Просто не си попаднала на правилния човек. Наистина има огромно значение при кой лекар ще отидеш.


ами така е. аз никога не чета между редовете.
разбира се, че лекарят е бил друг, не съм казала, че лекарят е бил съпругът ти, казах, че многоуважаваният ваш съпруг е в "бранша" - нищо повече.

за втората половина от постинга ти:

попаднах на много правилния човек - който ми направи секциото, един от 10 -те доценти в АГ-то, по-точното е да се каже, че друг надуши, че съм платежоспособна.

това беше гадното, нищо повече.

ама минало-свършено.

# 63
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Erica
Точно за Св. София говоря. Не и знам титлата на докторката, но жената има голям професионален опит, има и частен кабинет, а както вече разбрах- няколко мами от този форум ще раждат при нея. Цената е 200$, пък на който ще да му се вижда малко.

Странно и за говорех за Св.София...До колкото съм запозната цените им от мин.година са в евро  Wink . Няма значение, дано ти е свестна докторката.

# 64
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Erica
Цената е 200$, пък на който ще да му се вижда малко.


явно ти говориш за легално плащане с касова бележка и т.н., а аз пиша за цените под масата, които за СОФИЯ са точно както съм ги написала.

# 65
  • Мнения: 217
Е аз обратно на твърдението за големината на бебето и трудноста на ражданета ще споделя ,че родих дъщеря си 4.500кг. това ми е първо раждане ,родих за 5 часа с 2 шева и след една седмица забравих ,че съм шита.Та дали секцио или вагинално раждане - въпрос на предпочитания ,и двете имат и лоша и добра страна.

# 66
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Liorena
Цитат на: Erica
Цената е 200$, пък на който ще да му се вижда малко.


явно ти говориш за легално плащане с касова бележка и т.н., а аз пиша за цените под масата, които за СОФИЯ са точно както съм ги написала.


Първият път не беше легално, дори го направиха в събота, когато го няма шефа на отделението (200$). Сега вече е по медицински причини и лично докторката ми каза, че няма промени в цената. Така или иначе в понеделник ще разбера със сигурност и ако ме изненадат неприятно, то ще се извиня ако съм подвела някого.

# 67
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Erica
Цитат на: Liorena
Цитат на: Erica
Цената е 200$, пък на който ще да му се вижда малко.


явно ти говориш за легално плащане с касова бележка и т.н., а аз пиша за цените под масата, които за СОФИЯ са точно както съм ги написала.


Първият път не беше легално, дори го направиха в събота, когато го няма шефа на отделението (200$). Сега вече е по медицински причини и лично докторката ми каза, че няма промени в цената. Така или иначе в понеделник ще разбера със сигурност и ако ме изненадат неприятно, то ще се извиня ако съм подвела някого.


Добре, де, а ако си с направление пак ли ще плащаш за секцио по мед. причини? Rolling Eyes

# 68
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Biby
Цитат на: Erica
Цитат на: Liorena
Цитат на: Erica
Цената е 200$, пък на който ще да му се вижда малко.


явно ти говориш за легално плащане с касова бележка и т.н., а аз пиша за цените под масата, които за СОФИЯ са точно както съм ги написала.


Първият път не беше легално, дори го направиха в събота, когато го няма шефа на отделението (200$). Сега вече е по медицински причини и лично докторката ми каза, че няма промени в цената. Така или иначе в понеделник ще разбера със сигурност и ако ме изненадат неприятно, то ще се извиня ако съм подвела някого.


Добре, де, а ако си с направление пак ли ще плащаш за секцио по мед. причини? Rolling Eyes


Да, такава е уговорката.

# 69
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Biby
Цитат на: Erica
Цитат на: Liorena
Цитат на: Erica
Цената е 200$, пък на който ще да му се вижда малко.


явно ти говориш за легално плащане с касова бележка и т.н., а аз пиша за цените под масата, които за СОФИЯ са точно както съм ги написала.


Първият път не беше легално, дори го направиха в събота, когато го няма шефа на отделението (200$). Сега вече е по медицински причини и лично докторката ми каза, че няма промени в цената. Така или иначе в понеделник ще разбера със сигурност и ако ме изненадат неприятно, то ще се извиня ако съм подвела някого.


Добре, де, а ако си с направление пак ли ще плащаш за секцио по мед. причини? Rolling Eyes


е като е по мед. причини с направление не би трябвало.
значи Ерика трябва да е спокойна, че сега няма да плаща.
лично аз , не съм била с направление, и обменна карта нямах даже. изобщо - не ми се описва просто, като знаят, че плащаш как стават нещата - циркът е пълен.

# 70
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Erica
Цитат на: Biby
Цитат на: Erica
Цитат на: Liorena
Цитат на: Erica
Цената е 200$, пък на който ще да му се вижда малко.


явно ти говориш за легално плащане с касова бележка и т.н., а аз пиша за цените под масата, които за СОФИЯ са точно както съм ги написала.


Първият път не беше легално, дори го направиха в събота, когато го няма шефа на отделението (200$). Сега вече е по медицински причини и лично докторката ми каза, че няма промени в цената. Така или иначе в понеделник ще разбера със сигурност и ако ме изненадат неприятно, то ще се извиня ако съм подвела някого.


Добре, де, а ако си с направление пак ли ще плащаш за секцио по мед. причини? Rolling Eyes


Да, такава е уговорката.


сори, писали сме отговор по едно и също време.
щом е с уговорка - тогава ми е ясно.

обаче питай за промяна в цената, дали няма.

# 71
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Erica
Цитат на: Biby

Добре, де, а ако си с направление пак ли ще плащаш за секцио по мед. причини? Rolling Eyes


Да, такава е уговорката.


Ми аз родих там през март секцио по спешност и никой не ми е искал никакви суми по случая Rolling Eyes  Не ми се ще да те подвеждам, но я по-добре си проучи нещата - в смисъл с направление трябва ли да плащаш или не. Защото ми се струва, че въпросната л-ка се опитва да те изтиска Imp

# 72
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Biby
Цитат на: Erica
Цитат на: Biby

Добре, де, а ако си с направление пак ли ще плащаш за секцио по мед. причини? Rolling Eyes


Да, такава е уговорката.


Ми аз родих там през март секцио по спешност и никой не ми е искал никакви суми по случая Rolling Eyes  Не ми се ще да те подвеждам, но я по-добре си проучи нещата - в смисъл с направление трябва ли да плащаш или не. Защото ми се струва, че въпросната л-ка се опитва да те изтиска Imp


Няма проблем- всички родилки, които е гледала на частно си плащат. В смисъл, че ако ходех на консултации по редовния начин в болницата, в която работи сигурно щеше да ми е безплатно.

# 73
  • Мнения: 2 040
В подобна тема преди 1-2 месеца така ме нападнаха като казах, че съм за нормално раждане, че имах чувството, че съм единствена за това. Една жена дори каза: Да не кажеш, че не сме те предупредили. А аз исках само да кажа мнението си. Никой не съм насилвала.
Родих преди 2 седмици - нормално. Преди това бях наплашена толкова много, че мислех, че няма да изтърпя и болка и всичко. Отидох без никакво разкритие, пуснаха ми система, болеше ме, но не и както ме бяха наплашили. Родих прекрасно момиченце, чух я, че изплака и забравих и болка и конци и всичко.  На крак ме вдигнаха на другата сутрин, защото родих в късния следобед на 05.10. В стаята до моята имаше жена след секцио. Тя беше дошла за нормално, но вдигнала кръвно и се наложило с операция. 5 дни престой в болницата я гледах как се мъчи пред очите ми, как се движи с усилие, а беше родила 3 дни преди мен и тъкмо я изправяха на крака. На мен ми беше пръв ден, на нея 4, аз вече забравях болки и шевове, а при нея все още я боляха доста. Едва се движеше. Правеше си разходки и се раздвижваше, а аз се разхождах, защото бях сама в стая и направо се побърквах от скука т.е. търсех си човек за лафчета.
Та така. Прецени си сама. Мнения - хиляди, но решението е само твое.
Написах това, защото за мен е все още прясно и дано да мога да ти помогна. Незнам дали е винаги така след секцио,  разказах ти това което видях. Иначе всичко е индивидуално!

# 74
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Е, не боли тлкова след секцио, особено, ако е било планирано, а не в резултат на усложнение  Wink . Разбира се, че трябва да си прецениш сама. А никой не може да те посъветва, кое е по-добро, дори и майки раждали по двата начина - всичко е строго индивидуално. То от раждане до раждане при една и съща жена има разлика, пък при различни хора съвсем.
Нормалното раждане - може да боли, а може и да не боли. Имам една позната майка от квартала, приели я в болница с 5см разкриние без грам болка (тя отишла до болницата, `щото преносвала с 8 дена вече), достигнала до 8 см и пак без болка... После по нейните думи малко я позаболяло, родила много бързо и почти веднага била "на крак", всички около нея още пъшкали, а тя казала на мъжа си, че е готова за второ  Shocked . В същия момент, братовчедка ми, с абсолютно нормална бременност, с не голямо бебе, преносила 3-4 дена - тоест също нормално, тръгва да ражда и получава куп усложнения, да не описвам подробности, възстанови се чак сега - 1 година след раждането  Shocked . Ето ви двете крайности.
Аз лично раждах секцио. До последния момент исках нормално, въпреки съветите на гинеколога ми. И той ми каза така: "Добре, щом настояваш, ще е нормално, но и при най-малкия проблем за теб или бебето - режа!". В последния момент реших да е секцио, ами не болеше толкова. Всъщност аз имах проблемна бременност, изкарах 8 месеца на легло с болезнени контракции и честно казано след всички тези месеци болка, болката от операцията ми се видя нищожна. Даже при раздвижването, което наистина е болезнено, другите охкаха, а аз (след 8-месечно залежаване) бях първа писта - скокнах и проходих, така ми беше писнало да лежа, че въобще не ме болеше толкова  Grinning . Всичко е въпрос и на нагласа, ако очакваш много да боли, нищо чудно наистина да те заболи...
 Много е важно да имаш добър лекар и да разчиташ на него - всъщност това е най-важното, по-важно дори и от решението как да родиш, ако ти е кадърен и свестен лекарят както и да родиш, ще го направи по възможно най-добрия начин за теб!

# 75
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: Ружа72
Болката при секцио е много по-слаба отколкото при обикновено
раждане.
Така казват всички жени с опит в едното и другото.


Съжалявам, но не са всички, само, че не искам да споделям в детайли опита си тук, има доста жени с първа бременност все пак! Трябва да съм голяма легла явно  Wink

# 76
  • Мнения: 5 253
Ха пак любимата ми тема  Laughing

 ТВЪРДО ПРОТИВ НОРМАЛНОТО РАЖДАНЕ СЪМ

Хайде с кого ще поспорим сега  Wink

# 77
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Radina
Ха пак любимата ми тема  Laughing

 ТВЪРДО ПРОТИВ НОРМАЛНОТО РАЖДАНЕ СЪМ

Хайде с кого ще поспорим сега  Wink


Няма да споря с теб, а ще се съглася:)

# 78
  • Мнения: 3 663
Ех, какъв спор се завихри тук Simple Smile Мили мами, за всички е ясно, че от раждане до раждане и от лекар до лекар има големи разлики. Та затова аз си мисля, че "на мен така ми се случи" не звучи много основателна причина една бъдеща мама да вземе решение как да роди.... Хайде като казвате - аз съм ЗА или ПРОТИВ дадено раждане да се споменат поне и някакви медицински причини.... (приемаме, че има нормална бременност)... АЗ не мога да дам мнение по въпроса, защото ми предстои да родя съвсем скоро Simple Smile Но все пак - моля ви кажете - кое му е толкова по-хубавото на това да ти разрежат и зашият 7 пласта тъкани и да ти извадят и приберат отново вътрешностите....

# 79
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Ружа72
Болката при секцио е много по-слаба отколкото при обикновено
раждане.
Така казват всички жени с опит в едното и другото.
Мен явно не са ме питали!!! Ако можех бих родила нормално, ама не можееее Cry

# 80
  • Мнения: 1 704
Цитат на: T o n i
... кое му е толкова по-хубавото на това да ти разрежат и зашият 7 пласта тъкани и да ти извадят и приберат отново вътрешностите....


Е това вече звучи гнусно..  Angry  Rolling Eyes не забравяйте, че някои НЯМАТ избор и дори да не им харесва - ще раждат секцио.. и ако искат да си представят подобни сцени на заколение и изкормване, докато се мъчат да се настроят положително за операцията, ще си пуснат някой филм на ужасите.. няма нужда от допълнителна обработка  Imp

# 81
  • Мнения: 3 663
ох, магс, съжалявам че така прозвуча... наистина.. не искам никой да плаша.. аз също още не знам как ще раждам и като нищо и на мене ще ми се случи...
ама все пак тия възвишени приказки за секциото....

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 6 990
Цитат на: Ружа72
Болката при секцио е много по-слаба отколкото при обикновено
раждане.
Така казват всички жени с опит в едното и другото.


Недей да обобщаваш, какво значи  "всички"!
Аз съм раждала по двата начина и предпочитам нормалното раждане! При него болката е силна, но за много кратко - докато мине главата (в моя случай за 1/2 минута, без упойка), а при секциото пропускаш тази болка. Остава периода на възстановяване - при секциото ме боля повече и по-продължително, освен това е тъпо 6 мес. да не бива да си напрягаш коремните мускули, а аз и да не вдигам голямото си дете.


Към другите мами: четох на две места в изказванията, че имало разлика относно болката между планирано секцио и такова по спешност? Не е ли една и съща операция в крайна сметка?!

# 83
  • Nice / France
  • Мнения: 225
Цитат на: MardiGras
Абе, хора, не разбрахте ли, че раждане едно с едно няма еднакво... ??? И да разказвам как е било моето... това не означава, че и на теб ще ти се случи същото... Всеки сам решава как да роди - не виждам как съветите тук биха помогнали на някой да вземе решение - особено при положение, че решението е почти взето, както май е в случая. Направи това което смяташ за добре, послушай чисто женската си интуиция и не се страхувай! Господ и природата си знаят работата! Леко раждане ти желая!

Podkrepiam mnenieto ti

Общи условия

Активация на акаунт