Моля за съвет

  • 4 474
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Ginka
Не, просто аз съм медицинско лице


ми тогава????
кво се чудиш??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 16
  • Мнения: 1 629
Не казвам, че секциото е за предпочитане, но  изкарахте естественото раждане едва ли не  голяма веселба. Мен ме боля. Много.
Когато  имам второ дете пак ще предпочета да раждам, пред операция-освен ако не е наложителна. Но истината е, че бързо се забравя, но ужасно боли.

# 17
  • Мнения: 2 489
На мен пък не ми се вижда секциото - много страшна операция!
Имам лапароскопия и две гинекологични операции и това за възстановяването дето нямало край - да го разправят на някой друг!
Не искам да агитирам никого, защото всеки си има мнение.
Мен ме е страх от пълната упойка, от операцията въобще не ме е страх. Болките след операцията наистина са много силни, но са толкова силни само първия ден. На втория ден съм ставала сама по няколко пъти, за да ида до тоалетната. На третия - за да си запаля цигарка.
Освен това при нормалното раждане - колко са тези от вас, на които не са правени долни шевове? Това не е ли вид операция? Да не говорим колко ги срязват без упойка изобщо!
 Доколкото разбирам те зарастват доста по-бавно, защото се намират там, където има лигавица и чувството е супер некомфортно.
Ако след операцията бият сериозни болкоуспокояващи нещата минават по-гладко.
Единственият недостатък според мен, е това че не можеш да изпиташ тръпката на истинското раждане /макар, че някои не искат да чуят за такава тръпка/.
Този спор е безкраен!

# 18
  • Мнения: 4 414
Цитат на: sunny_zt

Този спор е безкраен!


така е! ако нямаш лични предпочитания, най-добре си напиши + и - и вземи чисто рационално решение Wink
успех!

# 19
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Julie
Цитат на: Ginka
Не, просто аз съм медицинско лице


ми тогава????
кво се чудиш??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!


И аз това се питам.След като си медицинско лице, би трябвало да можеш да направиш избор.Тук има противоречиви мнения, както виждаш.

# 20
  • Мнения: 197
Тук няма да намериш отговорр на въпроса си. Според мен лекарите са по-компетентни, аз не съм питала никого, доверих се на лекаря си и не съжалявам. Успех. Каквото и да решиш

# 21
  • София
  • Мнения: 38 499
lele koi te e naplashil s tiq 10-12 chasa - ne znam. kato te ka4at na magareto /ili na stola/ imash gore dolu 30 min da rodish i tova e! a v predrodilna zala ti vlivat lekarstva za kontrkcii i upoiki /ako se nalaga de/ i se staraqt da ne trae pove4e ot 7-8 chasa. q go ostavi tova sekcio ami po dobre idi na edno u4ilishte za bremenni Grinning

# 22
  • Мнения: 217
Аз лично съм за нормалното раждане, вече си писала ,че нямаш медецински показатали за секцио. Болка има и в двата случая ,но в никакъв случай болката при нормално раждане не е чак толкова силна ,че да не можеш да изтърпиш болките са толкова силни колкото може организма ти да понесе.А нормалното раждане е най-невероятното изживяване всяка контракция те доближава до момента на срещата ти с малкото човече. Това трябва да се изживее ,заслужава си! Flowers Four Leaf Clover

# 23
  • Мнения: 17 407
Пак стигаме до въпроса за или против секциото. Предъвкваме едно и също нещо на знам за кой път вече.

# 24
  • Мнения: 6 029
мда
Левски - ЦСКА споровете могат само пасти да ядат

# 25
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Julie
мда
Левски - ЦСКА споровете могат само пасти да ядат



Ахам

# 26
  • Мнения: 503
Да споделя мнение на моя приятелка, която има едно секцио и едно естествено раждане след това (който яе4е го е 4ел, извинете, 4е се повтарям).
Според нея, естественото раждане е за предпо4итане, и дума не може да става за сравнение.
Но  решението е твое, ти си медицинско лице, ти можеш да прецения най-добре.

# 27
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Твърдо ЗА НОРМАЛНО, освен ако няма изрични медицински показания.
Направи ми впечатление израза "10-12 часа на магаренцето"
Това е пълна заблуда!!!!
Раждането можеш да го изкараш и изцяло на крак, или да лежиш както ти е удобно и тн.
Най-често първите часове има болки, които са напълно поносими, после става по-сериозно, когато почне да ти се струва, че няма да издържиш, идва някой да те прегледа и казва "ама ти имаш разкритие, я почвай да се напъваш"
За първо раждане напъването най-лесно става ако си права или клекнала.
На магарето (и то не точно 'магаре" като стола за прегледи, а по-особено легло), отиваш чак когато едва ли не на бебето косата се вижда и са останали 2-3-5 напъна... там е по-удобно за акушерката и екипа, дето поема бебето.
Първото раждане изкарах легнала, защото ми бяха изтекли водите и не биваше много да ходя, но като ми казаха да се разхождам и да се напъвам права иклекнала, буквално ми светна пред очите. Бях със система поради изтеклите води, от 15ч. до 22.30 ч имах пълно разкритие, към 23- 23.30 се роди дъщеря ми.
Второто раждане почна сутринта, до 16ч. се мотах из къщи, готвих (да не останат гладни моите), приготвях се и тн.
В 17 ч. имах 5-6 см разкритие, в 18 и нещо почнах да си казвам "аааа, няма да раждам повече" и тогава ми казаха, че почти сме готови, в 18.43 един голям бебок беше налице...

Лекар, който намира секциото за модерно, просто иска пари, ако питаш мен. Секциото е спасение за онези случаи, при които в миналото е умирало я бебето, я майката, но при положение, че всичко е ОК, едно нормално раждане е много по-лесно за възстановяване, а ако много те е страх, искай си упойка, и това е решение.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат
Не, просто аз съм медицинско лице и ми дават възможност за избор.


Не се чувствам готова да давам съвет на медицинско лице.  Laughing

# 29
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Цитат на: Reza

Честно казано, при калпави лекари (дано на никой не му се случва да попада на такива), предпочитам да си родя нормално, отколкото да се упражняват върху мен как се прави упойка и операция.
Цитат


Напълно подкрепям!!!

Общи условия

Активация на акаунт