И все пак кои са изключително кърмените бебоци?

  • 3 080
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 340
Захраних на 5.5 месеца защото тогава отговаряше вече на всички критерии.  Вода, чайове, и сокове не е пил до 7 месеца.  И сега не пие, но е опитвал.  Вигантол и капки против колики не съм давала.  Единственото нещо, което разваля "изключителното кърмене" е че на 2 и на 4 мес пи лекарство за сваляне на температура, която вдигна след ваксините.

За Ilistavreva-- според мен се консултирай с лекар за тези мехури.  Изключено е да са от недаване на вода!  Моя беб не е пил вода, а никога не е имал такива мехури.  Но остави ни нас.  Цяла Канада, САЩ и Западна Европа не дават вода на бебета до 6 мес, а не вярвам да ходят децата им с мехури по устата.  Поне в Торонто такова чудо не съм виждала.  Дано няма проблем детенце, разбира се, но все пак попитай.  Ако педито ти каже, че са от недаване на вода-- сменяй я, защото явно не се усъвършенства професионално.  Успех!

# 76
  • Мнения: 2 467
Изключително не, щото все пак минахме през родилното. Иначе до 6 навършени месеца само кърма + вигантола.

да попитам мамите които не дават и вода нямат ли проблеми
защото ние щом спрем водата и цялата ни уста ставана бели мехури и ме е страх да не са гъбички и да стане нещо лошо

Аз вода не съм давала и още не давам (не иска - не мъча). Никакви проблеми досега. Гъбички не сме имали, нито сме се обезводнили  (имах подобни обвинения че мъча детето), нито друго да ни има свързано с недаването на вода.

# 77
  • Мнения: 1 559
Хайде и ние да се разпишем Wink Бебко не е пил вода (освен тази дето акушерките в родилния дом загрижено му набутваха) ,сок или чай, още сме само на кърма. Обаче давам Вигантол (не всеки ден, ама случва се),а в родилния дом успяха да го натъпчат с подсладена вода tantrum въпреки изричната ми молба и бележката дето бях оставила на креватчето му (порицаха ме за което)...а най-гадното беше, че наливаха дребчо с фризолак (който той повръщаше и теглото му спадаше след обичайното спадане на тегло след раждането),понеже мама му беше на сумати антибиотици несъвместими с кърменето и само се цедеше, изхвърляше млекце и ревеше Wink

# 78
  • Мнения: 2 282
Айде и ние с бебе Ели да се запишем - само на кърма е, дори в родилния дом след секциото ни се размина даването на АМ, да са живи и здрави акушерките, които си попритвориха очите и ме оставиха да опитвам и да опитвам, докато потече!
Разните вигантоли, капки против колики и хомеопатията не ги смятам все пак за храна Simple Smile А вода давах няколко дни с лъжичка заедно с капките против колики, докато мама не ми каза: това дете ще го умориш без вода. И аз къде напук, къде по убеждение, почнах да слагам и тях в малко кърма, и така се сложи край на водата Laughing

А иначе тук се пише и за други храни поради простия факт, че изключително кърмим до 6тия месец, а привърженички на кърменето оставаме за цял живот. Съответно - процента на мамите с деца до 7 месеца не е толкова голям.

# 79
  • София
  • Мнения: 747
И Георги е захранен на 6м и 1д. Всъщност бях почнала да давам сокове от 30-я ден в продължение на 2 седмици, но после се информирах от форума за какво става дума Grinning. А вода съм предлагала всеки ден, под натиск на родата, но детето  я пропи едва в края на седмия месец.

# 80
  • Мнения: 3 818
Щерката я захраних на шест месеца без два дни. Дотогава вода й предложих няколко пъти, но я отказа, сокове изобщо и не съм предлагала. Ден и половина обаче в родилното не са ми я давали да кърмя, поради лудост на педиатрите, но това е друга тема.
Така че аз си я броя за изключително кърмено бебе Peace

# 81
  • Мнения: 816
И ние сме изцяло на кърма Grinning смятам да изчакам още преди да въведа каквото и да било.

# 82
  • Мнения: 1 547
Вече не помня дали се изказах по темата  newsm78 Mr. Green
Кольо само и единствено цока до 6 месеца без 3 дни. После опита оризова каша и беше захранен бавно и полека по всички правила на модерното изкуство  Wink
Сега продължава да цока, това му е утеха, нежност, близост, единствен начин за приспиване  Crazy. Харесва ни. Взаимно е. Не съм решила докога, не мога да поставям срокове. Докато ни е приятно и полезно.

# 83
  • Мнения: 68
Да се разпишен и ние: Марин беше на кърма до средата на 6 м., а сокчета и вода пие от 5,5 м., досега... продължаваме с кърмене

# 84
  • София
  • Мнения: 2 687
Ивайла, захраних я няколко дни преди да навърши шест месеца. Докато я влачехме по плажовете да е изпила най-много 20-30 мл вода, иначе нищо друго освен кърма.

# 85
  • на Север
  • Мнения: 503
Вече на 5 месеца и половина изцяло на кърма. Ами да си призная, през първия месец давах чайче за колики на Хип Embarassed, но докато не се разрових в кърмаческия. Оттогава само на кърма и колкото повече наближава захранването, толкова повече кърма имам Wink

# 86
  • Мнения: 117
До 5 месец беше само на кърма, тогава започнах да давам по малко каша. Водичката я отказваше категорично до  към 6 месец. Сега е на годинка  и кърмата пак е предпочитана, много храни не й допадат на вкус и това вече ме тревожи. Други млека не признава и се притеснявам дали си набавя достатъчно калций, желязо и др. Все още  се буди нощем през 3 часа , а и това си е проблем. Опитвам се да я отуча, ама трудна работа - дърпа ми блузката и рев..., докато не се предам. Много хора около мен смятат, че вече е напълно излишно  да я кърмя - не била достатъчно хранителна кърмата. Ама детенцето ми така я иска, такова успокоение, такова удоволствиое му носи , нищо друго не гълта така жадно, с такава наслада - имам чувство, че никога няма да можем да се откажем от майчиното млекце.

# 87
  • Мнения: 366
Румена е изключително кърмено дете до 6 месеца, включително и без залъгалк, и без сокчета, и без водичка (като изключим, че първия месец и давах по лъжичка-две с цел оплакване на устичката против млечница, но повечето изтичаше. Одисеята с водата продължава до ден днешен - до годинка хич не щеше вода,  предпочита кърма. Постоянно пробвам да й давам вода и пийва по малко - постиженията й са до 40-50 мл. каквато й да е течност.
Захраних я с оризова каша след 6-я месец и пъпеш, който си просеше от нашите парчета. Всъщност захранването й беше бавно, много бавно, при това само на обяд и само по едно нещо.
В момента приема твърда храна на обяд (някоя от детската кухня) и плод или нишесте следобяд, всичко останало е кърма. Не съм слушала педиатрите, а само и единствено собствената и на детето ми интуиция Simple Smile)). (разбира се, четях и тук във форума, иначе от къде тази смелост да не слушам педито)

Последна редакция: сб, 04 мар 2006, 14:49 от Style

# 88
  • София
  • Мнения: 4 966
Други изключително бебоци?Simple Smile)))

# 89
  • Мнения: 2 614
И ние да се разпишем, кърмим се, а и Вигантола спрях вече. Дълго време правих чай и го носих със себе си, ако случайно детето реши, че му се пие, ама не - тя не искаше!
А и зъбче имаме от 2 дни вече!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт