Грижи за косата-Тема 95

  • 56 129
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 2 798
Благодаря ти solley, но 50 и кусур лева за рициново масло не ми се дават. Ще търся нещо друго.

# 706
  • Мнения: 799
Взех си почти цялата серия на Aphogee, искам да питам колко често използвате 2-минутния реконструктор и колко Протеина в 2 стъпки.

Аз ползвам 2 минутния 2-3 месечно, а Протеина в 2 стъпки 1-2 пъти месечно  Peace  Понякога си мия косата 1 път седмично, понякога 2 пъти.
Ако се миеш по често 2 минутния можеш да го ползваш повече пъти , а Протеина е по силен и аз не бих го ползвала много често  Peace  Но всичко е до коса и трябва да се пробва  Crazy  Ако ти я пресуши използвай маслени маски и хидратираща серия  Flutter

# 707
  • UK
  • Мнения: 2 864
Леле съжалявам, че така неграмотно съм го написала.

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 2 798
GreenP благодаря все пак за информацията   bouquet

# 709
  • София
  • Мнения: 3 272
GreenP благодаря все пак за информацията   bouquet

Еластисайзъра го има и малка разфасовка, ако искаш да пробваш.

http://www.zlatnaribka.com/philip-kingsley/elasticizer--za-iztos … zer-extreme-20-ml

Иначе, всяка една качествена маска за коса може да бъде нанесена на суха коса, преди измиването, а после след шампоана да се сложи от същата съвсем малко.
Правила съм го с различни маски, като най-добре ми е било с силно хидратираща маска. Стояла съм  по 2 часа.

# 710
  • Мнения: X
За първи път разбирам, че може да се слага маската и преди миенето на суха коса Rolling Eyes задължително ще се пробва! Simple Smile

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 2 798
Здравейте, благодаря за отзивчивостта  Hug. Купих си две маски сега ще ги пробвам преди измиване. А колко странно ме гледаше продавачката в магазина, когато я попитах запмаска за коса преди измиване, все едно от козметичен магазин искам да си купя кайма Joy.
Дано да има ефект. След няколко седмици ще пиша  Wink

# 712
  • Мнения: 2 846
Здравейте, благодаря за отзивчивостта  Hug. Купих си две маски сега ще ги пробвам преди измиване. А колко странно ме гледаше продавачката в магазина, когато я попитах запмаска за коса преди измиване, все едно от козметичен магазин искам да си купя кайма Joy.
Дано да има ефект. След няколко седмици ще пиша  Wink
А какви си взе?

# 713
  • София
  • Мнения: 564
Здравейте момичета, тъй като се замислям да си взема четката Tangle Teezer за мен и за дъщеря ми, която има много заплитаща се коса, а предполагам доста от тук пишещите я имат. Бих искала да чуя повече мнения за нея, та моля за отзиви от имащите я?

Също така имате ли представа каква е разликата между двете:
Tangle Teezer The Original
http://www.enzo.bg/tangle-teezer/the-original-greben-za-kosa/

и Tangle Teezer Salon Elite
http://www.enzo.bg/tangle-teezer/salon-elite-greben-za-kosa/

Има ли изобщо някаква разлика или само леко във формата? Коя е по-добрата?

# 714
  • София
  • Мнения: 1 213
Мили момичета, включвам се в темата с огромна молба за помощ !
Имам доста здравословни (хормонални) проблеми, точно преди 1 година косата ми беше суха и по 4 дни си седеше идеална,все едно е мита току що, но сега не издържа и ден! Сплескана, омазнена в корените, а краищата ми са адски сухи. И кожата на лицето ми се омазни страшно много.
Купих си шампоан с глина на Дюкре, за краищата ползвам маска Loreal Total Repair + extraordinary oil за боядисана коса на Loreal.
косата ми е тъмно руса, права, имам кичури, направени с боя

Какво мога да направя, за да изглеждам поне мъничко добре, защото този проблем ме съсипва, не мога да ходя с пусната коса!   #Puppy dog #Puppy dog #Puppy dog
Благодаря ви предварително!

# 715
  • София
  • Мнения: 3 896
За корените - серията Curbicia на Rene Furterer. Има шампоан за регулиране на омазняването, както и шампоан-маска с глина. За краищата - двуфазния серум на L'oreal Professionel от серията Absolut Repair Lipidium. Отлични отзиви прочетох за аргановото масло на Keune от линията So Pure - So Pure Moroccan Argan Oil light, леката версия.

# 716
  • Мнения: X
Здравейте момичета, тъй като се замислям да си взема четката Tangle Teezer за мен и за дъщеря ми, която има много заплитаща се коса, а предполагам доста от тук пишещите я имат. Бих искала да чуя повече мнения за нея, та моля за отзиви от имащите я?

Също така имате ли представа каква е разликата между двете:
Tangle Teezer The Original
http://www.enzo.bg/tangle-teezer/the-original-greben-za-kosa/

и Tangle Teezer Salon Elite
http://www.enzo.bg/tangle-teezer/salon-elite-greben-za-kosa/

Има ли изобщо някаква разлика или само леко във формата? Коя е по-добрата?
Аз си получих моята четка преди 3-4 дена. Взех си обаче компактния модел, защото исках да има капаче за предпазване. Мислех, че ще е малка, но изобщо не е, съвсем достатъчна за разресване. Странна ми е все още, че е без дръжка, но се свиква. Като се реша издава един звук на главата ми все едно къса, но всъщност не падат повече косми, разресва нормално, но аз пък и нямам кой знае какви проблеми със заплитането. Много приятно обаче хем бухва косата, хем не е като кошер, а пригладена. Беше ми голям мерак да я взема, допада ми, но чак да съм в някакъв УАУ възторг от нея засега не, ама с радост си я ползвам Simple Smile Дано съм успяла да те ориентирам някак.

# 717
  • София
  • Мнения: 4 714
Мили момичета, включвам се в темата с огромна молба за помощ !
Имам доста здравословни (хормонални) проблеми, точно преди 1 година косата ми беше суха и по 4 дни си седеше идеална,все едно е мита току що, но сега не издържа и ден! Сплескана, омазнена в корените, а краищата ми са адски сухи. И кожата на лицето ми се омазни страшно много.
Купих си шампоан с глина на Дюкре, за краищата ползвам маска Loreal Total Repair + extraordinary oil за боядисана коса на Loreal.
косата ми е тъмно руса, права, имам кичури, направени с боя

Какво мога да направя, за да изглеждам поне мъничко добре, защото този проблем ме съсипва, не мога да ходя с пусната коса!   #Puppy dog #Puppy dog #Puppy dog
Благодаря ви предварително!

Като за начало се надявам да ти помогне ш-на с глина. Praynig
Според мен колкото по-рядко миеш косата, по-добре. Дали обаче е възможно, е съвсем друг въпрос.
Не се мий с гореща вода, по-скоро с топла. Хвоща, розмарина, копривата, лайката също регулират  производството на себума. Също пробвай и медицинските катранени шампоани.

Докато не решиш хормоналните проблеми, предполагам че ще ти е трудно. Дано да се лъжа. Praynig

За дължините опитай със силикони, но ако се насиликончиш много ще ти трябва и дълбоко почистващ ш-н.

За лицето маски с хума или с кисело мляко също са подходящи.

Ето ти един по-специализиран форум:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=810104.225;topicrefid=20
Аз избягвам да влизам, че ми действа разоряващо. Mr. Green Joy
Не знам дали е добра идея да вземеш и някой сух шампоан. Thinking
Моята коса никога не е била мазна, така че много с опит не мога да помогна. Peace
Ще си позволя да копирам следното мнение, заради измиването със сода:
Скрит текст:
Жена
София

Мнения: 67
detelistna.4etirilinka
Re: Косопад - 6 тема
♥0 сб, 22 ное 2014, 23:14   #713 
Цитирай
Здравейте,момичета! До неотдавна и аз като вас се лутах в търсене на лек за моята капеща коса, стигала съм 600 косъма след миене на косата, а обикновено ежедневно бяха около 400. Сами виждате, че това е кошмарно много! Имам поликистозни яйчници и тиреоидит на Хашимото. Пробвала съм какво ли не против косопад - от билки, през маски с тривитаминол и синапено масло, мазане на скалпа с прогестогел , та до всякакви шампоани и серуми от аптеката. И нищо не ми помагаше. Както много от вас съм плакала в банята, като видя какво се е свлякло от косата ми. И през всичките години съм търсила всякаква информация по въпроса. Веднъж попаднах на един руски сайт, в който една мацка разказваше как нейните баби и прабаби са миели косите си със сода за хляб. Показваше една стара снимка на пет жени, две седнали и три прави, всичките с пуснати коси. На тези, които седяха, косите им стигаха до земята! Изглеждаха като някакъв водопад от руси коси... Та мацката говореше как е решила да премине и тя на сода, като споделяше своите предположения, че косопадът й се дължи на многото химия - щампоани, балсами, боядисване. Да ви кажа, веднага тръгнах да търся инфо за шампоаните и другите неща. И какво се оказа - за да правят обилна пяна шампоаните, производителите слагат едни неща, наречени ПАВ - повърхностно активни вещества. Именно те са, които действат крайно агресивно на космения фоликул. Отделно от това сложете в сметката и консервантите, без които няма как да мине никоя козметика на света, нали знаете, органичните вещества се разлагат без тях. Това ми беше предостатъчно. По съвета на тази мацка започнах да се мия със сода, разбъркана с разбития белтък на яйце. И ето момента на чудото: след около 2 месеца миене със сода  в момента съм с около 30-40 паднали косъма, най-много до 60 при миене на косата. И нито един паднал къс - 3-4 см. косъм! Не ползвам абсолютно нищо друго, нито балсам, нито маски. Всъщност отскоро вместо белтък почнах да ползвам пектин като емулгатор - 1 ч.л. пектин с 2 ч.л. сода. Разбърквам с вода, да стане на гъстота като разбито кисело мляко, и добавям ефирни масла за аромат. Най-често ползвам следните комбинации: 1 капка бергамот, една чаено дърво и една ментово масло, или другото - 1к. ванилия и 1 к. индрише. Портокал и канела също много ми харесват. И един страничен ефект: изчеззна ми пърхота,който в продължение на 30 години (аз в момента съм на 51 г.) съм се опитвала д лекувам абсолютно безрезултатно! Споделих с позната лекарка, а тя каза, че ефекта е много резонен, щото пърхута се причинявал от гъбички, а пък содата създавала алкална среда, в която те загиват!
Днес след миене на косата случайно се замислих как бих могла да помогна и на други с моя (бивш) проблем, та оттам се сетих за бг мама. И ето ме тук! Все пак предполагам, че може би не на всички ще помогне моя метод, понеже причините за косопада може да са от друго естество, но си струва да се опита, нали? Но трябва да забравите за шампоани, маски и балсами. Е, аз се боядисвам, все пак косата ми е доста побеляла, но това е един път на 20 дена все пак Smile За желаещите - пектин на килограм може да се намери на женския пазар, има едно магазинче близо до кръстовището със Симеон. Там пектина е 5 лв. за 100 грама, мисля, че е по-евтино, отколкото този по диетичните щандове в супермаркетите. А също така може да се ползва вместо пектина най-обикновено сварено във вода брашно, и то става за емулгатор на содата.
Пожелавам на всички ви успех в битката с косопада! Ако имате въпроси към мен, готова съм да ви отговоря!
Мисля, че съфорумката няма да е против. Wink
От този форум е :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=758624.705;topicrefid=20


# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 2 798
S&S едната маска е на Гарниер медна, а другата е на Мил Мил Регенериращ крем Тропическа страст ( производителя поне на опаковката пише, че е за професионални продукти)

# 719
  • Мнения: X
Снощи направих номера с готова маска за коса (но не професионална  Confused ) на суха коса преди къпане да видя ефекта. Обикновено след ш-н после трудно измивам маските и все ми остава малко лигаво, което още на втория ден проличава и косата ми става за миене. Сега май ми е по-мека косата, отколкото само с шампоан и нямаше естествено лигав ефект. Ще видим утре как ще е, и ако не ми е утежнена и сплескана косата, май ще минавам на такава схема с маските.

Общи условия

Активация на акаунт