Грижи за косата-Тема 95

  • 56 116
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 2 798
Снощи направих номера с готова маска за коса (но не професионална  Confused ) на суха коса преди къпане да видя ефекта. Обикновено след ш-н после трудно измивам маските и все ми остава малко лигаво, което още на втория ден проличава и косата ми става за миене. Сега май ми е по-мека косата, отколкото само с шампоан и нямаше естествено лигав ефект. Ще видим утре как ще е, и ако не ми е утежнена и сплескана косата, май ще минавам на такава схема с маските.
Ще чакам да споделиш и останалия ефект.
Незнам до колко съм права, но моето мнение за маските е, че винаги ще е по-ефективна да престои  30 мин или 1 час, отколкото да я сложиш на главата за 2-3 мин

# 721
  • Мнения: 31 991
Аз имах оредяване на косата отпред от няколко месеца. Започнах от 2 месеца със стимуланта на икаров и май има ефект. Днес фризьорката каза, че там където има оредяване е започнал растеж на нова коса. Но може и от копривата също да е и този резултата. Ама повече със стимуланта действах, че нямах време за отвари да правя.
Но то не пречи да ги съчетая и двете.

# 722
  • София
  • Мнения: 3 757
Дами,изпуснала съм нишката...слагаме маска на суха коса,после мием с шампоан,а после да слагам ли балсам?Правилно ли съм разбрала?Help...

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 2 798
Аз няколко пъти пробвах преди да си мия косата да сложа маската и така стоя около час (защото смятам, че така ще има по-голям ефект от нея, вместо 3-те мин) и смятам, че се отразява добре. Косата е по-мека, съхне по-бавно, което смятам, че ще овлажни косата и не въпреки по-дългото стоене не я мия по-трудно. А колкото до балсама, аз лично ако ползвам маска независимо по кой начин не ползвам балсам, защото смятам, че това натрупване на продукти не е хубаво

# 724
  • София
  • Мнения: 3 858
Аз също понякога преди миене слагам един крем за коса с масло от камелия (Shu Uemura Essence Absolue Nourishing Oil-in Cream), който по принцип би трябвало да се ползва като финиш, без отмиване. Не го харесвам без отмиване и го изразходвам така. Ако имам време, слагам маска и след шампоана - винаги стоя поне 45 минути с маската, като това се случва 1-2 пъти седмично. Балсами не ползвам, винаги маски - обикновено са по-подхранващи, по-богати. Напоследък съм влюбена в сметаната за коса на MilkShake - изключително приятен за използване продукт, като истинска сметана.

# 725
  • Мнения: 31 991
Имам въпрос дами. Фризьорката каза, че от боята се изтощава косата. Аз го знаех, но каза, че също така оредява и нищо чудно от това да е. Имам отпред на бритона малко бели коси и ги боядисвам с кестеняво. Но ми каза, че по-добре с къна и щяло да хване бялото. Та въпросът ми е има ли хубави къни. Тя каза за някакви нова в зелена тубичка, която не се вари. Обаче аз искам да ми с естествения цвят. А четох, че истинските къни били само червени и черни. Има ли кестенява къна и то да е читава.
Кажете някакви марки. Какви сте ползвали. Срещам мнения, че на арома били смотани.

# 726
  • Мнения: 596
Имам въпрос дами. Фризьорката каза, че от боята се изтощава косата. Аз го знаех, но каза, че също така оредява и нищо чудно от това да е. Имам отпред на бритона малко бели коси и ги боядисвам с кестеняво. Но ми каза, че по-добре с къна и щяло да хване бялото. Та въпросът ми е има ли хубави къни. Тя каза за някакви нова в зелена тубичка, която не се вари. Обаче аз искам да ми с естествения цвят. А четох, че истинските къни били само червени и черни. Има ли кестенява къна и то да е читава.
Кажете някакви марки. Какви сте ползвали. Срещам мнения, че на арома били смотани.

Ето-тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=774010.0;topicrefid=4 може да попиташ момичетата. На мен много ми помогнаха. Само, че аз съм червена. Къната също малко изсушава, но поне спира косопада.  Peace

# 727
  • Мнения: 31 991
Много благодаря   bouquet

# 728
  • София
  • Мнения: 3 858
Да, истинската къна е само червена. Автентична натурална къна от Индия се продава в био магазините, от типа на Зоя. Черната къна е индиго, но това е друг вид растение, което се смесва с къната.

# 729
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Цитирам си въпросите  от друга тема,с надеждата някой да се включи...
Цитат
Имам нужда от малко професионална помощ,но незнам дали е подходящо за тази тема.. Blush
Наскоро получих като подарък два продукта от марката ''Lush'':твърд шампоан и балсам.
Питането ми е предимно за балсама.На самата кутия пише следното:
-Балсам за коса, който трансформира цъфтящите краища и придава ярък блясък. Съдържа множество укрепващи косата съставки, като екстра върджин зехтин, пресни яйца от свободно отглеждани кокошки и феър трейд кокосово масло. Кокосовото масло също така подобрява състоянието на косата и й придава блясък. Ароматизиран е с тонизираща комбинация от масло-абсолют от портокалов цвят, и масла от грейпфрут, нероли и палисандрово дърво.

Ето линка към него:


https://www.lushbg.com/shop/product/product/path/147_186/id/1326/КОСА-Балсами-за-коса-shine-so-bright
Никога не съм ползвала подобен род продукти и ми се иска да е правилно и по предназначение.... Smile
Снощи опитах да нанеса от балсама върху леко влажна коса след измиване.Има леко мазна структура при допир,разтрих малко количество между пръстите и нанесох в краищата.Няма ефект на омазняване за сега,но и не виждам нещо по различно.Дали е правилно?

А това е твърдия шампоан:

https://www.lushbg.com/shop/product/product/path/147_148/id/38/КОСА-Твърди-шампоани-new-

И още един въпрос:имам масло от макадамия в остатъчно количество.Като маска за коса в каква комбинация прилагате?Правила съм маслена баня с него и действа добре на кожата ми,именно защото е от типа ''бързо попиващо''.

# 730
  • Мнения: 807
Стимуланта за коса на Икаров някакво масло ли е? И кога се слага - преди миене, колко често?  Rolling Eyes
на мен отпред ми липсва страшно много коса и вече не мога да я нося пусната, защото е много рядка  Sad

# 731
  • Мнения: X
Стимуланта за коса на Икаров някакво масло ли е? И кога се слага - преди миене, колко често?  Rolling Eyes
на мен отпред ми липсва страшно много коса и вече не мога да я нося пусната, защото е много рядка  Sad
Стимуланта е смес от базови и етерични масла, с малко силен аромат е, не е гъст. Нанася се в корените и се втрива хубаво, аз масажирах около 10 мин. (вкл. с нанасянето) и после стоях колкото можех повече увита със затоплена кърпа - случвало се е и по 30 мин. и по 2-3 часа. Лесно се отмива, стига да не е някакъв мек шампоан за щадящо почистване.

# 732
  • София
  • Мнения: 3 858
Основната съставка е бадемово масло, етеричните масла са розмарин, лавандула, бергамот и иланг-иланг, има и бял равнец, коприва и латинка. Някъде 1 път седмично би било достатъчно да се ползва. След отваряне бутилката трябва да се използва в рамките на определен период от време.

# 733
  • Мнения: 799
Стимуланта за коса на Икаров някакво масло ли е? И кога се слага - преди миене, колко често?  Rolling Eyes
на мен отпред ми липсва страшно много коса и вече не мога да я нося пусната, защото е много рядка  Sad

Аз го смесвам с други масла и стоя така колкото мога  Peace  Хубаво е да си вземеш някаква антикосопадна серия с която да третираш косата

# 734
  • Мнения: X
Стимуланта за коса на Икаров някакво масло ли е? И кога се слага - преди миене, колко често?  Rolling Eyes
на мен отпред ми липсва страшно много коса и вече не мога да я нося пусната, защото е много рядка  Sad

Аз го смесвам с други масла и стоя така колкото мога  Peace  Хубаво е да си вземеш някаква антикосопадна серия с която да третираш косата
А да, аз също го смесвах с други, а именно бадемово, жожоба и гроздови семки, всяко по около 40мл.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт