Препоръчайте добра ветеринарна клиника в София

  • 135 643
  • 331
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 856
От Добро хрумване Център не сме доволни, пилиха зъбче на зайчето ни, то беше изтощено, върнаха ги я уж излезнала от упойката, не ни казаха, да следим за температурата ни и 2 часа след това зайчето ни беше пред умиране, спешно отидохме пак там, чак тогава й сложиха система, но тя вече агонизираше и се наложи да я приспим да не се мъчи още няколко часа преди да си отиде сама. Още ни е мъчно за нея.
Когато казах защо са ни я върнали по-рано, отговорът беше - Работим по протоколи... - да им имам и протоколите скапани и безчовечността, ама за приспивателното, което пуснаха да си заспи и да не се мъчи повече, пак си платихме, а беше тяхна грешката.
Печалбари, язък им за рекламата, която им правят от Дивачетата.

# 226
  • София
  • Мнения: 7 805
От скромния си опит съм се убедила, че е безсмислено да търся най-добрата ветеринарна клиника за моя любимец.
Аз поне действам по следната схема: кучето си има GP в квартала за рутинните неща, пък и за спешни случаи. Нашият доктор си е добър, но неговото е просто ветеринарен кабинет и за по-сериозни неща, изискващи изследвания, търся други варианти, и то не точно клиники, а именно конкретни лекари - специалисти в съответната област.
Имам си и "черен списък" на клиники, в които кракът ми няма да стъпи, за жалост "Син кръст" влезе в този списък, макар че дълги години това беше много добра клиника с отлични специалисти, но отдавна това вече е минало...

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 23:02 от NumLock

# 227
  • Мнения: 19 454
Може ли повече подробности за Син кръст, аз съм много доволна от тях. Ако прецените че не е подходящо тук, пишете ми на лични. Предварително благодаря.

# 228
  • София
  • Мнения: 7 805
"Син кръст" на времето си бяха една от първите големи и добре оборудвани клиники, с подбран персонал и нямаха сериозна конкуренция. После нещата се промениха, доста добри лекари от там отидоха в новооткрити клиники, а сред тези, които ги заместиха, имаше и случайни хора.
Не се учудвам, че си доволна - там има и добри специалисти, и традиции има, и добро оборудване. Аз на два пъти нямах късмет да попадна там на добри лекари, когато отидох с кучето си без да проверя кой е на смяна и да проуча кого точно да търся, може би поради това и бях разочарована.
Това е само мое мнение, разбира се - не е задължително за никого.

# 229
  • Мнения: 19 454
Да, напълно е възможно. Ние ходим при точно определени специалисти. А те пък от своя страна дават само дневни смени и нощно време дежурят основно новобранци. Независимо от това предпочитам да съм техен клиент, защото имах много неприятен случай меко казано с лекар, който е със самостоятелен ветеринарен кабинет и следователно след 17,30 часа не може да се разчита на неговите услуги. А както е известно, живият организъм работи 24 часа в денонощието, та се налага да търсим и спешна ветеринарна услуга.

# 230
  • Мнения: 35
От Добро хрумване Център не сме доволни, пилиха зъбче на зайчето ни, то беше изтощено, върнаха ги я уж излезнала от упойката, не ни казаха, да следим за температурата ни и 2 часа след това зайчето ни беше пред умиране, спешно отидохме пак там, чак тогава й сложиха система, но тя вече агонизираше и се наложи да я приспим да не се мъчи още няколко часа преди да си отиде сама. Още ни е мъчно за нея.
Когато казах защо са ни я върнали по-рано, отговорът беше - Работим по протоколи... - да им имам и протоколите скапани и безчовечността, ама за приспивателното, което пуснаха да си заспи и да не се мъчи повече, пак си платихме, а беше тяхна грешката.
Печалбари, язък им за рекламата, която им правят от Дивачетата.

Съжалявам, ужасен случай Sad започвам да се разколебавам за техните клиники. Благодаря Ви, че споделихте опита си.

# 231
  • Sofia
  • Мнения: 15 542
За абсолютно всяка клиника може да прочетеш ужасни истории. Нормално...

# 232
  • Мнения: 35
А някой имал ли е опит с Вас Вет или Декавет?
Или да ми препоръчате конкретен специалист за кастрация на мъжко кученце, дори и да е от друга клиника? Просто искам да го заведа при някого наистина добър и разбираш си от работата, операцията е рутинна и все пак за мен е от огромно значение да я направим при добър специалист.

# 233
  • Мнения: 1 417
Горещо препоръчвам ветеринарна клиника" Роял вет" в жк. Света троица. Направиха чудеса да спасят нашето котенце. Много са отзивчиви.

# 234
  • София
  • Мнения: 7 805
Или да ми препоръчате конкретен специалист за кастрация на мъжко кученце, дори и да е от друга клиника? Просто искам да го заведа при някого наистина добър и разбираш си от работата, операцията е рутинна и все пак за мен е от огромно значение да я направим при добър специалист.
Доктор Димов - Бест ВЕТ - след много тревоги и страхове избрах него за кастриране на моето куче, което е женско, а там нещата са по-сложни отколкото при мъжкарчетата. Той е ветеринарен хирург, с голям опит специално с кастрациите. При нас всичко мина много добре, препоръчах го и на много познати и там проблеми нямаше.

# 235
  • София
  • Мнения: 13 122
... и следователно след 17,30 часа не може да се разчита на неговите услуги. А както е известно, живият организъм работи 24 часа в денонощието, та се налага да търсим и спешна ветеринарна услуга.
Аз не знам дали изобщо има място, където да се получи истинска 24-часова помощ. Съвсем наскоро намерихме кварталното коте в безпомощно състояние след полунощ. Заведохме го в ЦВК и младият доктор, който беше дежурен, дори не можа да познае, че става дума за травма от ухапване на куче. Каза, че котето е отровено с антифриз. Гледа го с ехограф, видя, че пикочният мехур е спукан и го сложи на системи. Изследвания не можел да направи, защото лабораторията не работи по това време. Едва на другия ден следобед друг доктор видя раните по бутчетата и таза. Оперираха го и котето се оправи. Но горе-долу със същия ефект можех да държа котето при мен и на сутринта да го заведа при доктор, на когото имам доверие и да не плащам за нощна услуга, която на практика не предлагат. А ако се нуждаеше от операция на момента?

# 236
  • Мнения: 369
Доктор Лучкова от Син кръст спаси нашия Чарли , който си отиваше ....само при нея ходим...., мисля, че е професионалист и много добра!!!!!!!!

# 237
  • Мнения: 856
Някой има ли опит от клиника "Сити" на "Нишава" в Белите брези?
Нашата докторка се е преместила там, зайчето ни днес му открихме бучка, и утре ще ходим при нея, днес бяхме в Ника вет и сме много доволни, оказа се, че докторът там е съпругът на нашата докторка и веднага каза, че е абсцес и направи пункция и изтегли гнойта, но при нея утре ще се отиде, защото, ако се наложи нещо по-сериозно за операция, при него няма техника за инхалационна упойка за зайчета, а там имат.

# 238
  • София
  • Мнения: 41
   Привет,

 Не знам откъде да започна, но понеже става въпрос за мнение, изградено от личен опит, ще го споделя, за да знаят собствениците
на мацинки къде да НЕ си водят любимчетата. Потресена съм от
безразличното, безсърдечно и непрофесионално отношение, което получи моята болна котка в клиника "Д-р Анималс" в София. Собственик и главен лекар е д-р Дюлгерски, след него се разпорежда съпругата му (за която не знам дали е лекар), и един млад лекар, който освен да приказва общи приказки и да продава
храна и витамини, на друго изглежда не е способен.
Насочих се към тази клиника преди малко повече от две години, когато мацата ни се оказа с пиометра - нямах препоръки, не познавах други ветове в близост, и понеже случаят изискваше бърза намеса, отидох в "Д-р Анималс". Посрещнаха ме сърдечно, докторът беше много внимателен, оперираха я обаче в друга клиника, тъй като там (Д-р Анималс) нямало да могат да й осигурят нужната анестезия и прочее. Всичко мина добре - искам да отбележа, че нямам възражение срещу тази интервенция. Оказа се,
че котчицата ми е имала и тумори на млечните жлези, отстранили са ги, добре. Но ПОСЛЕ! Преди няколко месеца тези тумори рецидивираха, разязвиха се, и естествено, аз я заведох пак на същото място. Докторът учудено ме попита защо не сме й давали еди-какви си хомеопатични лекарства през това време - аз за първи път чувах и му го казах. Той е радетел на хомеопатията, в което няма нищо лошо, но просто е ПРОПУСНАЛ да ни осведоми за последващото доживотно лечение. Следващото нещо, което ме възмути - нито й пуснаха изследвания, нито дори проста рентгенова снимка, нито ми предписаха някакъв крем или мехлем за раните, нито ми обясниха примерно какво да очаквам при тази степен на заболяването, нито нищичко, разбирате ли!!! Всеки път въпросът ми беше - изпитва ли болка, мъчи ли се, на което съпругата му с мазен глас и любезна усмивка ми отговаряше - не, нищо й няма, не се притеснявайте, просто трябва да се грижите за нея. Ами повече от ясно е, че се грижа за нея, за мен мацата ми беше като собствено дете, член от семейството!!! Сама намерих кремове, с които да облекчавам донякъде раните, започнах да търся информация за болестта и какво да очаквам, и котчицата се влоши, престана да се храни, и се наложи да я приспим, защото съвсем очевидно изпитваше болка и се мъчеше. Да, тя беше на 15 години, но това не означава, че трябва да бъде лекувана през пръсти, ако ще и лечението да е само палиативно. Моят упрек към тази клиника не е защото се е стигнало до този тъжен край, а защото се отнесоха непрофесионално, с безразличие и безсърдечност. Някъде бях попадала на мнения да не поверяваме здравето на любимите си животни на гаражни ветеринари, е - съвсем вярно се оказа.
Много дълъг пост се получи, за което се извинявам, но хората трябва да са информирани.

# 239
  • Мнения: 19 454
Аз влизам да изкажа разочарованието си от Син кръст след десетки години ползване на техните услуги. Кучето ми се влоши, когато ни нямаше в града и не пожелаха въпреки горещите ми молби да отидат в дома ми и направят преглед, както и да го вземат за лечение в клиниката ако е необходимо. Нямали хора, трябвало да се закара там, а нямахме възможност. Вдигнахме се от 500 км на пожар до София и с пристигането си им звъннах че идваме по спешност, на което ми отговориха със спокоен тон да не отивам без час и ми записаха такъв, въпреки че кучето ми береше душа. Почина в клиниката на следващия ден, нямам претенции към лекарите, може да са направили всичко необходимо, но за съжаление късно. Организацията им е под всякаква критика и виждам, че нощните смени не са покрити със специалисти, а с някакви млади непознати за мен лекари, може и студенти да са. На практика нищо денонощно и спешно не виждам да предлагат на фона на високите цени. Съжалявам, но това е моята равносметка след десет години лекуване на животното само там. Но преди можеше да се обадиш и да доведеш животно в спешно състояние, имаха дежурен лекар, сега не. Ами предпочитам си кварталната клиника тогава, поне може да ги викна в къщи ако се наложи, не всеки разполага с транспорт по всяко време на денонощието, а както знаете таксита или линейки  за животни в БГ са нещо непознато.

Общи условия

Активация на акаунт