Февруарската дружина мина първата третина ! 5

  • 26 053
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 152
Здравейте,
колко много сте изписали  Simple Smile Аз не съм писала скоро, но да си споделя, бях на моренце. Много добре ми се отрази почивката и най-вече плуването. Аз съм с много бяла кожа и за пръв път не изгорях, което за мен си е истинско събитие.  Simple Smile По цял ден наблюдавах майките с бебенца и малките деца, до сега не съм обръщала толкова внимание на децата, но сега това е разбираемо.
Лошото е, че малко прекалих с яденето и ми се появиха киселини, особено от доматите! Гледам, че и на при други са се появили. Иначе много ми се спи, но не толкова сутрин, а вечер. Мъжът ми се смее, че стане ли 9 и мога да заспя и на масата! Grinning

Исках да попитам, до кога се пие фолиевата?

# 721
  • Мнения: 1 174
Момичета, някоя от вас ще се възползвате ли от подкрепата на ла лига лече ?

# 722
  • Мнения: 2 171
Момичета, някоя от вас ще се възползвате ли от подкрепата на ла лига лече ?

ِАз бях писала в групата във ФБ. Не искам да натрапвам непотърсени съвети, но ако някоя майка има голямо желание да кърми, а среща проблеми, верният път за мен е консултант по кърмене. Много често малка грешка се оказва голям препъни-камък. Да не говорим, че и в някои родилни домове акушерките не обясняват нищо относно кърменето. Кърменето на голямото ми дете беше ад през първия и втория месец. Болеше ме повече от самото раждане, зърната ми кървяха, направих мастит. Кърмех и плачех и бях на косъм да се откажа. Оказа се, че проблемът ми е бил в неправилното поставяне на бебето на гърдата.

# 723
  • Мнения: 1 174
Момичета, някоя от вас ще се възползвате ли от подкрепата на ла лига лече ?

ِАз бях писала в групата във ФБ. Не искам да натрапвам непотърсени съвети, но ако някоя майка има голямо желание да кърми, а среща проблеми, верният път за мен е консултант по кърмене. Много често малка грешка се оказва голям препъни-камък. Да не говорим, че и в някои родилни домове акушерките не обясняват нищо относно кърменето. Кърменето на голямото ми дете беше ад през първия и втория месец. Болеше ме повече от самото раждане, зърната ми кървяха, направих мастит. Кърмех и плачех и бях на косъм да се откажа. Оказа се, че проблемът ми е бил в неправилното поставяне на бебето на гърдата.
Милата, надявам се да не се случва на никоя майка. Слушала съм , чела съм, виждала съм колко мъчително  може да бъде незнанието в тази област. Ще ми се да посетя някоя лекция.

# 724
  • Мнения: 999
Аз също планирам да ходя. Много искам да кърмя, а се чувствам страхотно неподготвена  Confused

Сема, ти с тях ли се консултира при този ужасен проблем? Как става консултацията всъщност?

# 725
  • Мнения: 2 171
Точно като по поръчка в тон с темата ни, във фейсбук попаднах на това интервю:

http://missby.wordpress.com/2011/08/09/bf-3d/

JT, по онова време дори не помня дали ЛЛЛ съществуваше. Имаше го Кърмаческия форум, където Бу и няколко други момичета, които по-късно станаха консултанти по кърмене, даваха съвети на такива изпатили като мен. Те ми помогнаха да разбера какъв е проблема и да се справя, както с мастита, така и с кърменето. Акушерките в Шейново тогава изобщо не си направиха труда да ми покажат как се поставя бебе на гърдата, да ми обяснят за риска от мастит, нищичко. И втория път пак така, но поне тогава се измъкнаха с репликата: "Щом ти е второ, си знаеш" Simple Smile

# 726
  • Мнения: 221
Пухченце , Чавеева е много мила . АЗ бх при нея мин седмица на БХС. Всичко ти обяснява много подробно много съм доволна . Ти в Щерев ли се следиш или само ФМ ще правиш там ?
Там се следя и ако всичко е наред, най-вероятно там ще раждам. И аз бях на БХС при нея, хареса ми, че ми обърна внимание и всичко обясни, но се издразних на факта, че два пъти ми сменяха часа за нея. Което не я прави по лош специалист просто остава едно раздразнение. Затова пак съм при нея.

И мен ме е страх от кърменето, само за болка, кръв и гадости се говори. Мисля сериозно да се подготвя по въпроса последните месеци, че да стане по лесно.

Последна редакция: пн, 25 авг 2014, 22:47 от Пухченцето

# 727
  • Мнения: 2 171


И мен ме е страх от кърменето, само за болка, кръв и гадости се говори. Мисля сериозно да се подготвя по въпроса последните месеци, че да стане по лесно.

Не се страхувай! Кърменето е едно от най-прекрасните неща от майчинството. Просто не винаги се получава по инстинкт. Затова е хубаво да сме информирани, но не от баби и лели, а от хора, които са приели това като свое призвание или професия.

# 728
  • Мнения: 309
+1 за киселините, много е неприятно ...  Sick #2gunfire

# 729
  • София
  • Мнения: 153
Момичета и мен ме започнаха киселини.  #Crazy Не са всеки ден и не мога да хвана точно от какво са.

За кърменето и аз съм се замислила за по-пълна информация и разяснения. Peace Иска ми се да кърмя , а за мен все още е неизследвана територия ,ако мога така да се изразя. Simple Smile

# 730
  • Мнения: 105
Добро утро дружина,

да се отчетем и ние-ще си имаме девойка  Simple Smile, която се движи в перфектните мерки за 16 седмица!
Аз съм качила вече 5,500кг. и лекарката ми каза, че трябва да почна малко да внимавам с храната!
Препоръча ми как да се храня и кои храня да избягвам! Ако искате, мога да споделя  Simple Smile Simple Smile
Като цяло при мен някъде след 14 седмица минаха всички неразположения и се чувствам отлично! /освен килцата и огромните гърди:)/ Вчера минах през H&M, взех си страхотни дънки за бременни, еластични, стоят страхотно! Аз лично бих желала да си запазя стила на обличане, нищо че съм бременна, но ми се струва доста ограничено предлагането на хубави модерни дрехи за бременни, повечето ми са лелкински Simple Smile
Това е от нас засега, много хубав ден ви пожелавам  Hug

# 731
  • Мнения: 8 939
За кърменето Сема много хубаво го е обяснила, подкремяп с две ръце.
Хубаво е да прочетете преди раждането в кърмаческия, има библиотека, пък след това който реши е по-добре към ЛЛЛ да се обърне или да пъта в кърмаческия консултантите по кърмене, отколкото да се тормози и да се измъчва.

# 732
  • Мнения: 92
Здравейте,
колко много сте изписали  Simple Smile Аз не съм писала скоро, но да си споделя, бях на моренце. Много добре ми се отрази почивката и най-вече плуването. Аз съм с много бяла кожа и за пръв път не изгорях, което за мен си е истинско събитие.  Simple Smile По цял ден наблюдавах майките с бебенца и малките деца, до сега не съм обръщала толкова внимание на децата, но сега това е разбираемо.
Лошото е, че малко прекалих с яденето и ми се появиха киселини, особено от доматите! Гледам, че и на при други са се появили. Иначе много ми се спи, но не толкова сутрин, а вечер. Мъжът ми се смее, че стане ли 9 и мога да заспя и на масата! Grinning

Исках да попитам, до кога се пие фолиевата?

И по същество за фолиевата киселина на мен док ми каза да я пия докато се видим, а това е 4 месец по средата! Иначе съм чела, че се пие 3 месеца след забременяване! Тя не е вредна, така че и до края на четвъртия да я пиеш не е проблем.
За секса - не сме спирали и ми е ок, лекаря не е забранил, така че се възползвам!

# 733
  • Мнения: 999
 За фолиевата: казаха ми, че до 16-та или 18-та седмица ще я пия. Не мисля, че вреди и след това, разбира се.

oskarmimi, кажи за храненето, вълнува ме темата Simple Smile


Пухченцето, и аз съм в Щерев, при кой лекар си?

# 734
  • София
  • Мнения: 6 258
Tanichka91, ще може ли, когато пускаш новата тема, да ми сложиш сини гащи до ника. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт